Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-29, 21:04   #871
Klolcia
Zadomowienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Drugie pytanko.. macie może jakieś swoje sprawdzone miejsce gdzie kupujecie olejek kokosowy do włosów? Wiem, że powinien być nierafinowany, coś jeszcze?
Niedawno Korah wstawiała zdjęcie swojego oleju kokosowego z firmy Efavit http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post26485590

Cytat:
Klolcia, widziałam, że swoje glinki kupiłaś na naturalne-piekno.pl Mogłabyś mi powiedzieć czym się różni Francuska Glinka Zielona Illite od Francuskiej glinki zielonej Montmorillonite? Któraś jest lepsza? W ogóle różnią się czymś te glinki od tych dostępnych na mazidłach lub gdzieś indziej?
Odnośnie tych glinek, to mam wiedzę tylko ze strony naturalne-piekno. Wejdź sobie w opis obu tych glinek i są tam wypisane różnice. Szukałam jeszcze w googlach informacji o różnicach, ale bez większych rezultatów
Klolcia jest offline  
Stary 2011-04-29, 22:07   #872
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Możesz pokazać/dać link do niej?
http://mazidla.com/index.php?option=...hk=1&Itemid=10

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-04-29, 22:07   #873
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Drugie pytanko.. macie może jakieś swoje sprawdzone miejsce gdzie kupujecie olejek kokosowy do włosów? Wiem, że powinien być nierafinowany, coś jeszcze?
Nierafinowany, zimnotłoczony, najlepiej ze świeżego miąższu
Ja kupowałam na BU, ale nie jest najtańszy. Efavit ma dobre opinie, do kupienia na ich stronie albo w sklepach ze zdrową żywnością

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-30, 08:42   #874
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dziękuję

A szybko widać efekt rozjaśnienia u Ciebie?i stosujesz ją co jaki czas?Na pewno ją zamówię tylko ooo jeszcze napisz mi ile gram kupiłaś i na ile Ci to razy starczyło?

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-04-30, 09:08   #875
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Zamówiłam dwa kremy Neobio Nie mogę się ich doczekać.

biegam
noseknosek jest offline  
Stary 2011-04-30, 11:06   #876
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Zamówiłam dwa kremy Neobio Nie mogę się ich doczekać.
A które?
Dziewczyny normalnie jestem już wściekła. Zeszłam we Wrocławiu ponad 10 aptek (tak, dobrze czytacie) i nigdzie nie ma wody termalnej z Avene, małej. I na dodatek nigdzie nie mogą zamówić, bo coś tam (głupie wymówki). Już nie wiem gdzie mam jej szukać.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-04-30, 13:06   #877
noseknosek

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A które?
Dziewczyny normalnie jestem już wściekła. Zeszłam we Wrocławiu ponad 10 aptek (tak, dobrze czytacie) i nigdzie nie ma wody termalnej z Avene, małej. I na dodatek nigdzie nie mogą zamówić, bo coś tam (głupie wymówki). Już nie wiem gdzie mam jej szukać.
Red Clover na dzień i na noc
Postanowiłam pielęgnację twarzy przestawić na ekologiczną/naturalną.. Dlatego kusi mnie jeszcze peeling, tonik i jakaś maseczka. Akurat wszystko mi się skończyło albo kończy więc mogę to zrobić za jednym zamachem. Nie wiem tylko czy zdołam się rozstać z żelem do mycia twarzy Avene Cleanance i micelem Bioderma Sensibio, bo to moi faworyci od ładnych paru lat.

A w Super Pharm patrzyłaś?

biegam
noseknosek jest offline  
Stary 2011-04-30, 15:22   #878
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, tam też byłam.

Treningi

Stary 2011-04-30, 18:02   #879
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Red Clover na dzień i na noc
Postanowiłam pielęgnację twarzy przestawić na ekologiczną/naturalną.. Dlatego kusi mnie jeszcze peeling, tonik i jakaś maseczka. Akurat wszystko mi się skończyło albo kończy więc mogę to zrobić za jednym zamachem. Nie wiem tylko czy zdołam się rozstać z żelem do mycia twarzy Avene Cleanance i micelem Bioderma Sensibio, bo to moi faworyci od ładnych paru lat.

U mnie jest tak samo - ciężko się rozstać z Avene Cleanance i micelem Biodermy. Płynu mam jeszcze odrobinkę a co do żelu postanowiłam spróbować żelu z Lavery, dzisiaj dopiero kupiłam więc jakieś opinie będę wystawiała za jakiś czas - Avene ma poręczniejsze opakowanie i stosunek ilości do ceny też korzystniejszy.
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-04-30, 19:30   #880
noseknosek

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
U mnie jest tak samo - ciężko się rozstać z Avene Cleanance i micelem Biodermy. Płynu mam jeszcze odrobinkę a co do żelu postanowiłam spróbować żelu z Lavery, dzisiaj dopiero kupiłam więc jakieś opinie będę wystawiała za jakiś czas - Avene ma poręczniejsze opakowanie i stosunek ilości do ceny też korzystniejszy.
O, a jaki żel do twarzy kupiłaś? Ja jeszcze muszę poczytać co nieco o żelach, peelingach do twarzy i tonikach, bo na to będę polować w najbliższym czasie.
Gdybyście miały coś do polecenia to chętnie posłucham. Co do maseczki to zdecydowałam się na glinkę Logony.

biegam
noseknosek jest offline  
Stary 2011-05-01, 01:06   #881
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie pamiętam z jakiej serii był ten szampon, ale podlegał on pod firmę Farmona.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeżeli to chodzi o serie Farmony bez "parabenów, SLS, formaldehydu" to chyba Ci sie pomyliło, bo patrząc na skład nie ma tam zadnego z nich.
zapewne chodzi o sławetne szampony ziołowe typu brzozowy, pokrzywowy

ja sama kupiłam pokrzywowy (jeszcze nie używałam), potem spojrzałam na skład (chyba, że coś mi się w tych literkach poprzekręcało) i jestem niemal pewna, że na samym początku był SLS

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Co do opinii na kwc to przestałam się nimi sugerować, w moim odczuciu nie jest to obiektywny katalog. U nas chyba lansuje się pewne produkty, które na zachodzie się nie sprzedają. Od jakiegoś czasu opinii szukam w innych miejscach.

Co innego dziewczyny na forum!Wiedza, pomoc,dobra rada, nie sprzedajne wielkim koncernom kosmetycznym!
Przepraszam bardzo, ale chyba przesadzasz z tą sprzedajnością. Ktoś tu komuś płaci za te recenzje na KWC? Nic mi o tym nie wiadomo. A że ocenia się w różny sposób, z różną wiedzą, itd. itd. to inna sprawa. I jakie produkty u nas się wg ciebie lansuje, których nikt nie chce na Zachodzie? A co do forum to przecież te same dziewczyny piszą również recenzje na KWC, ty jak widzę również,

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek, napoju sojowego i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-05-01, 09:17   #882
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo, ale chyba przesadzasz z tą sprzedajnością. Ktoś tu komuś płaci za te recenzje na KWC? Nic mi o tym nie wiadomo. A że ocenia się w różny sposób, z różną wiedzą, itd. itd. to inna sprawa. I jakie produkty u nas się wg ciebie lansuje, których nikt nie chce na Zachodzie? A co do forum to przecież te same dziewczyny piszą również recenzje na KWC, ty jak widzę również,
Ja również uważam, że to przesada. Sama wystawiam recenzje na KWC i zawsze to moja własna opinia. Np. oceniłam swojego czasu odżywkę z Garniera (chociaż nigdy mi nic z Garniera nie przypasowało) bardzo dobrze kiedy to ona ma same złe opinie, ale nigdy mi nie przyszło do głowy, że to jest celowy zabieg.

Treningi

Stary 2011-05-01, 11:09   #883
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
zapewne chodzi o sławetne szampony ziołowe typu brzozowy, pokrzywowy

ja sama kupiłam pokrzywowy (jeszcze nie używałam), potem spojrzałam na skład (chyba, że coś mi się w tych literkach poprzekręcało) i jestem niemal pewna, że na samym początku był SLS
Chyba masz racje, pewnie chodzi o te http://www.dobra-mama.pl/kosmetyczne...rbal-care.html?
Jednak na samym początku jest łagodniejszy SLES a nie SLS. Składy nei są jakieś rewelacyjny, ale nic złego w nich nie ma, co najwyżej splątać włosy, choć są tam jakiś składniki kondycjonujące typu cerimonium chloride czy proteiny, ale widać to za mało. Raczej nie powinien podrażnić, chyba że ktoś ma super wrażliwy skalp. Zauważyłam że tego typu szampony są popularne wsród dziewczyn "olejujących" włosy to spłukiwania tychże olejów.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-05-01, 12:56   #884
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
O, a jaki żel do twarzy kupiłaś? Ja jeszcze muszę poczytać co nieco o żelach, peelingach do twarzy i tonikach, bo na to będę polować w najbliższym czasie.
Gdybyście miały coś do polecenia to chętnie posłucham. Co do maseczki to zdecydowałam się na glinkę Logony.
Kupiłam z Lavery

BASIS SENSITIV NEW!
Żel do mycia twarzy
z bio-melisą i bio-malwą

http://www.lavera.com.pl/p581-zel.do.mycia.twarzy.htm

Miałam wcześniej próbkę z Dr. Hauschki tego kremu do mycia i faktycznie jest to bardzo dobry wynalazek jednak cena jest dość wysoka za pełnowymiarowe opakowanie (około 40 zł) a na Kwc pisze że starcza na około 3 tygodnie. Do tego nie mogłam się przemóc i używałam go tak jak peelingu bo takie wklepywanie prawidłowe mijało się dla mnie z celem - nie czułam oczyszczenia. Natomiast warto zajrzeć do Kwc bo w jednej recenzji jest przepis na handmade analogicznego specyfiku.
Stary 2011-05-01, 13:51   #885
kotwilka
Wtajemniczenie

Wiecie Dziewczyny, co mi się marzy? Zlot naturoholiczek Żebyśmy się spotkały i poznały, i żeby każda przywiozła swoje skarby i mogła powąchać i pomacać zbiory innych ::
Cudnie by było, nie?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-01, 13:57   #886
2016100512001
Konto usunięte

Taaa.... Pomysł super. Tylko że ja po takim spotkaniu chciała bym wszystkie ta mazidła które mi się spodobały kupić, a to by była klęska dla mojego postanowienia uszczuplenia wydatków na kosmetyki
Stary 2011-05-01, 14:09   #887
Klolcia
Zadomowienie

Pomysł super, ale co by się działo po takim spotkaniu... bankructwo gwarantowane
Klolcia jest offline  
Stary 2011-05-01, 16:04   #888
lulaluna
Rozeznanie

Oj dziewczyny chyba źle mnie zrozumiałyście albo ja niezbyt jasno się wyraziłam. Po pierwsze nie mam absolutnie nic do osób które piszą recenzje i oceniają kosmetyki. Sama mam ulubione recenzentki i "podglądam" co one oceniły i jak, zresztą są to uczestniczki wątków naturalnych Sama też niejednokrotnie oceniałam kosmetyki, aby pochwalić coś co mi służy lub odwrotnie. Natomiast fakt usuwania opinii, ciągle jest dla mnie czarną magią, choć dzięki Sekretnemu Wachlarzowi zgłębiłam regulamin. Nie mam już ochoty oceniać czegokolwiek, bo im bardziej staram się spełnić wszystkie wymagania tym pewniej taka recenzja jest usunięta. Są marki których absolutnie wszystkie recenzje mi usunięto, dlatego coś mi tu śmierdzi. Gdy natomiast porównuję swoje zdanie, ocenę, która tu została usunięta z ocenami na jakiejś zagranicznej stronie to jest ona taka sama .
Co co sprzedajności, to nie miałam na myśli że wizażanki-forumowiczki są sprzedajne. Jedynie wkurza mnie, że asortyment u nas jest ciągle bardzo ubogi i dostępność wielu dobrych produktów jest mocno ograniczona. Jest u nas wiele firm kosmetycznych, ale ich asortyment nie jest pełny. Mam tu na myśli głównie naturalne kosmetyki, lub linie ekologiczne marek drogeryjnych czy aptecznych. Może dlatego że do nas dochodzi wszystko później, dużo później, może brak mi cierpliwości i zwyczajnie wkurza mnie gdy czytam bardzo dobre opinie o jakimś konkretnym produkcie, którego u nas jeszcze nie ma, ostatecznie znajdę go w jakimś jednym internetowym sklepie. Mimo że firma z której on pochodzi jest. W dużej mierze to moje gdybanie jest pewnie spowodowane brakiem wiedzy na temat mechanizmów sprzedaży, ale na pewno nie miałam nic złego na myśli o żadnej z was, a poczułam się zaatakowana. Jeśli więc którąś z was mój wcześniejszy post bezpośrednio uraził, to mam nadzieję, że teraz jaśniej się wyraziłam.

A jeszcze chciałam wyjaśnić co miałam na myśli z tym "lansowaniem", choć łączy to się z tym co napisałam wyżej czyli z dostępnością. Za tym co dobre muszę się nabiegać, to co złe/mniej dobre dostanę wszędzie. Na wiele produktów trzeba czekać, aż do nas przyjdą, a przyjdą pewnie jak wyprzedadzą to co mają. Ostatnio widziałam w kolorowej gazetce reklame kwc jako największego katalogu w europie. Rozbawiło mnie to, ale niesmacznie.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-05-01 o 16:30
lulaluna jest offline  
Stary 2011-05-01, 16:54   #889
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chyba masz racje, pewnie chodzi o te http://www.dobra-mama.pl/kosmetyczne...rbal-care.html?
Jednak na samym początku jest łagodniejszy SLES a nie SLS. Składy nei są jakieś rewelacyjny, ale nic złego w nich nie ma, co najwyżej splątać włosy, choć są tam jakiś składniki kondycjonujące typu cerimonium chloride czy proteiny, ale widać to za mało. Raczej nie powinien podrażnić, chyba że ktoś ma super wrażliwy skalp. Zauważyłam że tego typu szampony są popularne wsród dziewczyn "olejujących" włosy to spłukiwania tychże olejów.
tak, właśnie o te mi chodziło

i co to do tych olejów to świetnie bo niedługo mam zamiar zacząć wreszcie stosować olej kokosowy

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Oj dziewczyny chyba źle mnie zrozumiałyście albo ja niezbyt jasno się wyraziłam. Po pierwsze nie mam absolutnie nic do osób które piszą recenzje i oceniają kosmetyki. Sama mam ulubione recenzentki i "podglądam" co one oceniły i jak, zresztą są to uczestniczki wątków naturalnych Sama też niejednokrotnie oceniałam kosmetyki, aby pochwalić coś co mi służy lub odwrotnie. Natomiast fakt usuwania opinii, ciągle jest dla mnie czarną magią, choć dzięki Sekretnemu Wachlarzowi zgłębiłam regulamin. Nie mam już ochoty oceniać czegokolwiek, bo im bardziej staram się spełnić wszystkie wymagania tym pewniej taka recenzja jest usunięta. Są marki których absolutnie wszystkie recenzje mi usunięto, dlatego coś mi tu śmierdzi. Gdy natomiast porównuję swoje zdanie, ocenę, która tu została usunięta z ocenami na jakiejś zagranicznej stronie to jest ona taka sama .
Co co sprzedajności, to nie miałam na myśli że wizażanki-forumowiczki są sprzedajne. Jedynie wkurza mnie, że asortyment u nas jest ciągle bardzo ubogi i dostępność wielu dobrych produktów jest mocno ograniczona. Jest u nas wiele firm kosmetycznych, ale ich asortyment nie jest pełny. Mam tu na myśli głównie naturalne kosmetyki, lub linie ekologiczne marek drogeryjnych czy aptecznych. Może dlatego że do nas dochodzi wszystko później, dużo później, może brak mi cierpliwości i zwyczajnie wkurza mnie gdy czytam bardzo dobre opinie o jakimś konkretnym produkcie, którego u nas jeszcze nie ma, ostatecznie znajdę go w jakimś jednym internetowym sklepie. Mimo że firma z której on pochodzi jest. W dużej mierze to moje gdybanie jest pewnie spowodowane brakiem wiedzy na temat mechanizmów sprzedaży, ale na pewno nie miałam nic złego na myśli o żadnej z was, a poczułam się zaatakowana. Jeśli więc którąś z was mój wcześniejszy post bezpośrednio uraził, to mam nadzieję, że teraz jaśniej się wyraziłam.

A jeszcze chciałam wyjaśnić co miałam na myśli z tym "lansowaniem", choć łączy to się z tym co napisałam wyżej czyli z dostępnością. Za tym co dobre muszę się nabiegać, to co złe/mniej dobre dostanę wszędzie. Na wiele produktów trzeba czekać, aż do nas przyjdą, a przyjdą pewnie jak wyprzedadzą to co mają. Ostatnio widziałam w kolorowej gazetce reklame kwc jako największego katalogu w europie. Rozbawiło mnie to, ale niesmacznie.
co do usuwania recenzji to zdarzyło mi się to tylko 2 czy 3 razy i to dlatego, że źle zrozumiano jak długo używałam dany kosmetyk

a co do tego jakie kosmetyki są oceniane to wiadomo, że takie które w większości można znaleźć na polskim rynku - nie każdemu się chce czy ma fundusze na zakupy z zagranicznych czy w ogóle internetowych stron lub w ogóle sprowadzanie kosmetyków

a jeżeli ci brakuje na kwc jakiś kosmetyków naturalnych to czemu sama ich nie dodasz do bazy? mi jak czegoś brakuje to dodaję

a to co piszesz o dostępności produktów to już nie jest przecież zależne w żaden sposób od wizażu

tak samo to czy te kosmetyki u nas dostępne niemal w każdej drogerii czy są dobre czy nie to tylko twoja subiektywna opinia - mnóstwo dziewczyn je używa i są mimo wszystko zadowolone, nie wszyscy mają ochotę zajmować się tym bardziej profesjonalnie (to samo dotyczy akcesoriów - np. wczoraj szukałam szczotek z naturalnym włosiem na allegro i w ogóle w internecie, nie każdemu by się chciało w to zagłębiać, nie każdego to interesuje i nie wszyscy chcą aż tak bardzo dbać o siebie, uszanuj to)

to w takim razie jakie katalogi zagraniczne (interesują mnie te angielsku, ew. po hiszpańsku) polecasz ?

Cytat:

Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-05-01, 17:01   #890
lulaluna
Rozeznanie

Sądzę żeś się mnie uczepiła i nie mam już ochoty zaśmiecać wątku dziewczynom.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-05-01, 17:56   #891
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
Sądzę żeś się mnie uczepiła i nie mam już ochoty zaśmiecać wątku dziewczynom.
ja tylko normalnie rozmawiam, jesteś chyba przewrażliwiona

Cytat:

Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-05-03, 17:55   #892
caameroon
Rozeznanie

GG do caameroon

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Niedawno Korah wstawiała zdjęcie swojego oleju kokosowego z firmy Efavit http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post26485590
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nierafinowany, zimnotłoczony, najlepiej ze świeżego miąższu
Ja kupowałam na BU, ale nie jest najtańszy. Efavit ma dobre opinie, do kupienia na ich stronie albo w sklepach ze zdrową żywnością
Dzięki Dziewczyny Spróbuje poszukać tego oleju z Efavitu, który polecała Korah, w sklepie ze zdrową żywnością.. ciekawe czy gdzieś go znajdę Kotwilka a powiedz mi czy ten olej z mazideł jest dużo gorszy od tego, który Ty kupowałaś na BU? http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Odnośnie tych glinek, to mam wiedzę tylko ze strony naturalne-piekno. Wejdź sobie w opis obu tych glinek i są tam wypisane różnice. Szukałam jeszcze w googlach informacji o różnicach, ale bez większych rezultatów
Dzięki Klolcia Przeczytałam sobie to co mówiłaś i już wszystko wiem Bardzo spostrzegawcza jestem A jak spisuje się u Ciebie ta glinka różowa?

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline  
Stary 2011-05-03, 18:21   #893
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzięki Dziewczyny Spróbuje poszukać tego oleju z Efavitu, który polecała Korah, w sklepie ze zdrową żywnością.. ciekawe czy gdzieś go znajdę Kotwilka a powiedz mi czy ten olej z mazideł jest dużo gorszy od tego, który Ty kupowałaś na BU? http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16
Caameroon : dużo gorszy nie jest
Ten z BU jest z ekologicznej uprawy i ze świeżego miąższu. Ten z Mazideł jest z kopry, czyli suchego miąższu. Dlatego jest trochę tańszy. Ale z powodzeniem może być - to bardzo dobry olej, zimnotłoczony, nierafinowany
Z dostępnością Efavitu nie jest źle - u mnie na bazarku w niedużej miejscowości są 2 sklepy ze zdrową żywnością i w obu był za jakieś 17 zł za 200 ml.

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-03, 18:53   #894
szczyptacukru
Raczkowanie

Cześć chciałabym pokazać mój skromny "zbiór" kosmetyków naturalnych(stawiam dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie).Chciałbym abyście oceniły czy podążam dobrą drogą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_2009.jpg (94,4 KB, 109 załadowań)
Stary 2011-05-03, 19:52   #895
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szczyptacukru Pokaż wiadomość
Cześć chciałabym pokazać mój skromny "zbiór" kosmetyków naturalnych(stawiam dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie).Chciałbym abyście oceniły czy podążam dobrą drogą
Hej właśnie wpadłaś jak śliwka w kompot do naszego kusicielskiego wątku i Twój zbiór z pewnością się powiększy
Bardzo dobrą drogą podążasz napisz proszę coś o tych kremach z YR - to są te certyfikowane do twarzy? Jak z nawilżaniem?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-03, 20:42   #896
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez szczyptacukru Pokaż wiadomość
ooo witaj ja już jestem ciekawa bardzo oleju z nasion malin napisz jaką masz cerę i jak się sprawuje olej

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-03, 21:09   #897
caameroon
Rozeznanie

GG do caameroon

Cytat:
Caameroon : dużo gorszy nie jest
Ten z BU jest z ekologicznej uprawy i ze świeżego miąższu. Ten z Mazideł jest z kopry, czyli suchego miąższu. Dlatego jest trochę tańszy. Ale z powodzeniem może być - to bardzo dobry olej, zimnotłoczony, nierafinowany
Z dostępnością Efavitu nie jest źle - u mnie na bazarku w niedużej miejscowości są 2 sklepy ze zdrową żywnością i w obu był za jakieś 17 zł za 200 ml.
Ah, już rozumiem różnice Dziękuje za wyjaśnienie Nie ma to jak bardziej doświadczona osoba, która wszystko jasno wytłumaczy kotwilka a wiesz może jaki jest ten Efavit? Tzn. czy jest ze świeżego czy suchego miąższu? Bo nigdzie nie widziałam informacji na ten temat..

caameroon jest offline  
Stary 2011-05-03, 21:53   #898
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ah, już rozumiem różnice Dziękuje za wyjaśnienie Nie ma to jak bardziej doświadczona osoba, która wszystko jasno wytłumaczy kotwilka a wiesz może jaki jest ten Efavit? Tzn. czy jest ze świeżego czy suchego miąższu? Bo nigdzie nie widziałam informacji na ten temat..
Znalazłam informację, że Efavit też jest z kopry (suchego miąższu), tak jak ten z Mazideł

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-03, 22:31   #899
caameroon
Rozeznanie

GG do caameroon

Cytat:
Znalazłam informację, że Efavit też jest z kopry (suchego miąższu), tak jak ten z Mazideł
kotwilka strasznie Ci dziękuje Jesteś niezastąpiona

Dziewczyny a jak jest z tymi glinkami.. szukam, oglądam i jest tyle rodzai, w tym sensie, że jedna glinka, przykładowo biała, może mieć różne miejsce pochodzenia Czy kraj pochodzenia ma jakieś duże znaczenie? Na przykład czy jest to Brazylia czy Francja?

caameroon jest offline  
Stary 2011-05-03, 22:47   #900
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

no tak, bo to wpływa na ich mineralny profil. Ja zastanawiałam się czy to, że glinka zielona Argiletz jest tak wusyszająca ma zwiazek z jej ph?
http://www.magicznakobieta.com/glinki-w-kosmetyce/
Chodzę od kilku lat koło rhassoul , niektórzy wychwalają ją, a inni mówią, że wysusza. Przeglądam net i okazuje się, że jest kilka rodzajów: ciemna, jasna, biała, indygo (na all.) ...
nie_ma_mnie jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości