Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-24, 20:48   #1561
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Bardzo fajny wątek, czytam regularnie, korzystam z informacji i postanowiłam się ujawnić.
Oto moje zbiory które oczywiście mam zamiar powiększać

zdj1. od lewej
ekologiczny hydrolat lipowy
hydrolat migdałowy
ekologiczny hydrolat z róży damasceńskiej
hydrolat rumianku rzymskiego
ekologiczny hydrolat z lawendy
glinka multani mitti

testuję hydrolat różany, pachnie obłędnie i mam wrażenie że działa kojąco na skórę, ale ogólnie nie spodziewam się po hydrolacie wielkich efektów ma tonizować skórę, nie śmierdzieć i nie podrażniać.

glinki jeszcze nie stosowałam, ale mam zamiar używać ją jako maseczka na twarz i włosy mieszając z olejem lub wodą

zdj2
babydream fur mama - olejek do pielęgnacji ciała
Alterra intensiv- mleczko do ciała
masło Shea z biochemii urody
olej ze słodkich migdałów
olej z avocado

mleczko Alterra jest świetne. Mieszam je zwykle z olejkiem babydream lub pozostałymi olejami i wtedy to już w ogóle cud miód. Robi się idealna emulsja o bardziej natłuszczających właściwościach.

oleje stosuję też do olejowania włosów, a masło Shea na usta, dłonie( super do skórek) i stopki

zdj.3
Mydełka z Lawendowej Farmy i Twardy balsam naturalny
oliwkowe Shea
jogurtowe
cynamonowe
kleopatra
dwa gratisiki: aktywny węgiel i indiańskie lato.

Przetestowałam tylko twardy balsam i jestem zauroczona. pachnie pięknie woskiem pszczelim, bardzo fajnie natłuszcza skórę. Zobaczymy jak będzie z jego wydajnością

zdj.4
mydełka TULi
miodowe
czekoladowa owsianka
mleczne
próbki: glinka różowa, rhassoul, kawowy peeling
Witamy witamy
ale cudeńka! Gdzie kupujesz olej ze słodkich migdałów? Jak go uzywasz? do ciała? pachnie?

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:05   #1562
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie do mnie, ale sie wypowiem.
Praktycznie żadną, SPF 2-4 (tyle to pewnie ma skóra białego człowieka?), przed UVA nie chronią wcale. Nie ma też jak ocenić ile trzeba użyć żeby te znikoma "ochrone" osiągnąc. Jeśli masz jasną cere, nie opalasz sie i chronisz przed słońcem to w żadnym razie nie polegaj na tego typu naturalnych "filtrach" bo tylko sobie krzywde zrobisz
Dziękuję za odpowiedź. Niestety jest tak, jak myślałam.
Na razie polegam na filtrach, ale niestety chemicznych, ponieważ nie znoszę opalenizny.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:22   #1563
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś napisać czego używasz? Przejrzałam wątki o filtrach i nie wiem nic. Po za tym już tyle filtrów wypróbowałam że ... Cały czas szukam czegoś co mi podpasuje a nie mam już pomysłów.
Nic naturalnego, Avene Cleanance SPF 30 i jestem zachwycona (na ile to możliwe w przypadku filtrów)

Cytat:
Napisane przez cle
Zgadzam się w 100%! Pamiętajcie również o tym, że optymalne kosmetyki to z SPF 20-30 max, powyżej skuteczność filtru nie rośnie proporcjonalnie i aby uzyskać większy SPF należy dodać zdecydowanie więcej filtru - chemii, a po co nam to Ja używam kosmetyków z filtrem przez cały rok , ale szukam filtrów mineralnych np. ditelenek tytanu, lub cynku. Są to filtry mnieralne i na 100% nie przenikaja w głąb skory, działają na powierzchni, poprzez rozpraszanie cząsteczek promieniowania docierajacych do naszej skóry

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_
Dziękuję za odpowiedź. Niestety jest tak, jak myślałam.
Na razie polegam na filtrach, ale niestety chemicznych, ponieważ nie znoszę opalenizny
Ja jeszcze filtry mineralne, uważane za obojętne dla skóry i tak jak wyżej cle napisała nieprzenikające. Z roku na rok jest ich wiecej są coraz bardziej przyjemne w uzyciu - mikronizowane, w róznych otoczkach itp., ja miałam Avene - i tragedia, ale jedna z dziewczyn bardzo chwaliła ten http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...0563?at=0...sa jeszcze jakieś australijskie czy nowozelandzkie, np. Invisible Zinc http://www.cultbeauty.co.uk/invisibl..._protector.php - widziałam recenzje na Youtubie, dziewczyna miałą na twarzy i wyglądało fantastycznie

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:24   #1564
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Witamy witamy
ale cudeńka! Gdzie kupujesz olej ze słodkich migdałów? Jak go uzywasz? do ciała? pachnie?
kupiłam w doz . pl
Nie pachnie i ja używam go do olejowania włosów czyli nakładam na skórę głowy i na włosy na całej długości na ok godzinę przed myciem. Zmywam szamponem i później już nie stosuję odżywki.
Mieszam go też z mleczkiem do ciała Alterra.

Wstawiam jeszcze zdjęcia pielęgnacji twarzy i włosów.

zdj1.
glinka czerwona - argiletz
olejek z drzewa herbacianego
aubrey organics -Maseczka kojąca z algami i ekstraktem z nasion grejpfruta
aubrey organics- rosa mosqueta, krem nawilżający do cery suchej

muszę pochwalić krem aubrey co cery suchej, pięknie pachnie, świetnie nawilża, szybko się wchłania nie zostawia tłustej warstwy. Co prawda nie mam suchej skóry tylko mieszaną, ale stosuję go też na dłonie,( ponieważ ma krótki termin ważności ) które są bardzo suche i takiego efektu nie miałam jeszcze po żadnym kremie!!!
Dłonie są natychmiast nawilżone, skóra jest gładka i jakby bardziej napięta, nie ma tłustej klejącej się warstwy i efekt utrzymuj się dosyć długo

zdj.2
szampon Alterra z morelą i pszenicą
olejek mahabhringaraj
olej kokosowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (61,1 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (60,6 KB, 47 załadowań)

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2011-05-24 o 21:25
fiolka85 jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:33   #1565
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
kupiłam w doz . pl
Nie pachnie i ja używam go do olejowania włosów czyli nakładam na skórę głowy i na włosy na całej długości na ok godzinę przed myciem. Zmywam szamponem i później już nie stosuję odżywki.

zdj1.

muszę pochwalić krem aubrey co cery suchej, pięknie pachnie, świetnie nawilża, szybko się wchłania nie zostawia tłustej warstwy. Co prawda nie mam suchej skóry tylko mieszaną, ale stosuję go też na dłonie,( ponieważ ma krótki termin ważności ) które są bardzo suche i takiego efektu nie miałam jeszcze po żadnym kremie!!!
Dłonie są natychmiast nawilżone, skóra jest gładka i jakby bardziej napięta, nie ma tłustej klejącej się warstwy i efekt utrzymuj się dosyć długo

zdj.2
olejek mahabhringaraj
olej kokosowy

Mam ten krem aubrey do cery suchej i calą tą serię, jeszcze jej nie sprawdzalam, ale po testach serii do cery wrażliwej spodziewam się tylko samych dobrych rezultatów

A co to za olej kokosowy, czy pachnie kokosem?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-24 o 21:34
Korah jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:43   #1566
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
kupiłam w doz . pl

zdj1.

zdj.2
olejek mahabhringaraj
olej kokosowy
Cudne te Twoje zbiory zaczęłaś na tym wątku z wysokiego C
Ciekawa jestem opinii o miodowym mydle Tuli i o mydłach z Lawendowej Farmy, jak już zaczniesz używać

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-24, 21:56   #1567
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Nie do mnie, ale sie wypowiem.
Praktycznie żadną, SPF 2-4 (tyle to pewnie ma skóra białego człowieka?), przed UVA nie chronią wcale. Nie ma też jak ocenić ile trzeba użyć żeby te znikoma "ochrone" osiągnąc. Jeśli masz jasną cere, nie opalasz sie i chronisz przed słońcem to w żadnym razie nie polegaj na tego typu naturalnych "filtrach" bo tylko sobie krzywde zrobisz
Hm, a czemu na 'zrób sobie krem' w opisie oleju z nasion malin jest napisane "Potwierdzono właściwości absorbowania promieniowania UV (na poziomie SPF 28 - 50 – tak jak czysty tlenek tytanu)"?
Melya jest offline  
Stary 2011-05-24, 22:06   #1568
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam ten krem aubrey do cery suchej i calą tą serię, jeszcze jej nie sprawdzalam, ale po testach serii do cery wrażliwej spodziewam się tylko samych dobrych rezultatów

A co to za olej kokosowy, czy pachnie kokosem?
krem mnie na prawdę zachwycił, ale maseczka już nie jest taka rewelacyjna.

Olej firmy biofuturo, niestety nie pachnie a wcześniej miałam pachnący i jednak jego stosowanie było przyjemniejsze.
Stary 2011-05-24, 22:13   #1569
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
krem mnie na prawdę zachwycił, ale maseczka już nie jest taka rewelacyjna.

Olej firmy biofuturo, niestety nie pachnie a wcześniej miałam pachnący i jednak jego stosowanie było przyjemniejsze.

Dziękuję, w takim razie będę go omijać, gdyż zapach tego oleju to jego glówna zaleta w naszym, bo też mojego dziecka przypadku. A mam teraz kokosowy efavit i pachnie ladnie i jest niedrogi, tak więc moze się skusisz nastepnym razem. Na stronie producenta cena jest bardzo do przyjęcia

A co do maseczki, to w tej serii do wrazliwej cery też mnie nie zachwycila, najmniej z calej serii. Ech, dzisiaj przed pójściem spać przetestuję tą serię do suchej. Już nie mogę wytrzymać, a obiecalam sobie, że wszystko po kolei zużyję, no ale z Was są takie kusicielki, że się nie da.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-24, 23:10   #1570
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Hm, a czemu na 'zrób sobie krem' w opisie oleju z nasion malin jest napisane "Potwierdzono właściwości absorbowania promieniowania UV (na poziomie SPF 28 - 50 – tak jak czysty tlenek tytanu)"?
Bo najwidoczniej tak jest, nie wiem ile jest jeszcze takich wyjątków, ale masła shea, kakaowe, oleje z róznych orzechów, kokosowy itp. dają znikomą ochrone. W tym artykule cytowanym na ZSK jest napisane :
"The optical transmission of raspberry seed oil, especially in the UV range (290–400 nm) was comparable to that of titanium dioxide preparations with sun protection factor for UV-B (SPF) and protection factor for UV-A (PFA) values between 28–50 and 6.75–7.5, respectively"
Ja to rozumiem tak, że jego zdolność transmisji (przepuszczania) jest na poziomie jakiegoś preparatu z TiO2 o SPF 28-50 PFA 6.75–7.5 (tlenek tytanu jest słabszym filtrem anty UVA, ale nadal troche chroni), jaka ilość TiO2 w produkcie daje taką ochrone? Nie wiem, moze 15-20%? a jak sie to ma do ilości oleju - to już wielka niewiadoma.
Jaki z tego wniosek? z BU i MAzideł : "Warto jednak przy tym pamiętać, iż z uwagi na brak określenia wartości faktora SPF, olej nie może być stosowany jako wiarygodny zamiennik gotowych filtrów przeciwsłonecznych o wyznaczonej wg odpowiednich standardów wartości SPF."

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-24 o 23:13
hey jest offline  
Stary 2011-05-24, 23:25   #1571
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Bo najwidoczniej tak jest, nie wiem ile jest jeszcze takich wyjątków, ale masła shea, kakaowe, oleje z róznych orzechów, kokosowy itp. dają znikomą ochrone. W tym artykule cytowanym na ZSK jest napisane :
"The optical transmission of raspberry seed oil, especially in the UV range (290–400 nm) was comparable to that of titanium dioxide preparations with sun protection factor for UV-B (SPF) and protection factor for UV-A (PFA) values between 28–50 and 6.75–7.5, respectively"
Ja to rozumiem tak, że jego zdolność transmisji (przepuszczania) jest na poziomie jakiegoś preparatu z TiO2 o SPF 28-50 PFA 6.75–7.5 (tlenek tytanu jest słabszym filtrem anty UVA, ale nadal troche chroni), jaka ilość TiO2 w produkcie daje taką ochrone? Nie wiem, moze 15-20%? a jak sie to ma do ilości oleju - to już wielka niewiadoma.
Jaki z tego wniosek? z BU i MAzideł : "Warto jednak przy tym pamiętać, iż z uwagi na brak określenia wartości faktora SPF, olej nie może być stosowany jako wiarygodny zamiennik gotowych filtrów przeciwsłonecznych o wyznaczonej wg odpowiednich standardów wartości SPF."
Dziękuję za wyjaśnienie. I tak nie miałam zamiaru stosować oleju jako zamiennika filtra, ale po prostu byłam ciekawa.
Melya jest offline  
Stary 2011-05-25, 08:45   #1572
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:

zdj.3
Mydełka z Lawendowej Farmy i Twardy balsam naturalny
oliwkowe Shea
jogurtowe
cynamonowe
kleopatra
dwa gratisiki: aktywny węgiel i indiańskie lato.

Przetestowałam tylko twardy balsam i jestem zauroczona. pachnie pięknie woskiem pszczelim, bardzo fajnie natłuszcza skórę. Zobaczymy jak będzie z jego wydajnością

zdj.4
mydełka TULi
miodowe
czekoladowa owsianka
mleczne
próbki: glinka różowa, rhassoul, kawowy peeling
Witam serdecznie
O matko, ale Ci zazdroszczę, że masz już balsam i mydełka z lawendowej farmy!!! Ja własnie czekam na pierwszą przesyłke od nich zamówiłam twardy balsam, który mnie tyle czasu męczył i 2 mydełka.
Mydełka tuli sa super - mam kilka i wszystkie świetne!
Stary 2011-05-25, 10:53   #1573
2016100512001
Konto usunięte

Dziewczyny znacie jakieś godne polecenia mydełka takie z peelingiem. Było Dove pro age ale ono miało bardzo delikatny ten peeling, teraz nigdzie nie da się go kupic. Wiem że jest Nuxe, a coś jeszcze?
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:14   #1574
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakieś godne polecenia mydełka takie z peelingiem. Było Dove pro age ale ono miało bardzo delikatny ten peeling, teraz nigdzie nie da się go kupic. Wiem że jest Nuxe, a coś jeszcze?

Polecam Jericho mydlo z wodorostami, oraz Savon du midi, różane, kwadratowe.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:35   #1575
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo delikatnie peelingujące jest mydełko tuli kawowy peeling. Zamówiła tez sobie z lawendowej farmy makowy duet, który ma peelingujące ziarenka maku ale makowego duetu jeszcze nie mam - jedzie do mnie. Na stronach różnych sklepów internetowych widziałam kilka mydeł peelingujących ,ale do tej pory uzywałam jedynie tego z tuli.
Stary 2011-05-25, 11:44   #1576
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Bardzo delikatnie peelingujące jest mydełko tuli kawowy peeling. Zamówiła tez sobie z lawendowej farmy makowy duet, który ma peelingujące ziarenka maku ale makowego duetu jeszcze nie mam - jedzie do mnie. Na stronach różnych sklepów internetowych widziałam kilka mydeł peelingujących ,ale do tej pory uzywałam jedynie tego z tuli.

Z tego co mi wiadomo, to te mydla z ziarenkami maku są dość ostre. Czytalam opinie o mydle makowym Scandia ( nie jest naturalne) i niektóre dziewczyny pisalay, że jest wręcz zbyt ostre. Więc może być dobre dla lubiacych mocniejsze peelingi
Korah jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:49   #1577
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
mydło czekoladowo-owsiane tuli

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-25, 12:07   #1578
ranka
Kici kici miau miau

lush tez ma - np. Porridge
ranka jest offline  
Stary 2011-05-25, 12:19   #1579
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Tuli owsianka jest super

kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-25, 12:29   #1580
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to te mydla z ziarenkami maku są dość ostre. Czytalam opinie o mydle makowym Scandia ( nie jest naturalne) i niektóre dziewczyny pisalay, że jest wręcz zbyt ostre. Więc może być dobre dla lubiacych mocniejsze peelingi
Przez Ciebie Korah moja ciekawość wzrosła do granic możliwości...
Mam nadzieję, że mydełko szybko dojdzie i że sobie całej skóry nie obedrę od razu Jak po pierwszym użyciu coś ze mnie zostanie to opiszę wrażenia.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tuli owsianka jest super
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
mydło czekoladowo-owsiane tuli
Czuję się namówiona na ich zakup przy nastepnej wizycie w tuli
Stary 2011-05-25, 12:49   #1581
violka42
Raczkowanie

też się czuję namówiona do zakupu mydełek tuli, zamówiłam z lawendowej farmy czerwony witrażyk, migdałowe i twardy balsam naturalny
Stary 2011-05-25, 13:41   #1582
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
ja miałam takie które pilingowało enzymatycznie, wszystko jest w recenzji
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...#review-488192
nie_ma_mnie jest offline  
Stary 2011-05-25, 13:44   #1583
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Czarodzielnico, przepraszam, jeśli wprowadzilam Cię w bląd. Oczywiście oleje i masla nie mogą być zastępstwem dla żadnych filtrów o wysokim i szerokim spectrum ochrony. Tak jak pisalam, sama zamierzam podkradać dziecku krem i nie ufać tylko olejom w momencie gdy skóra bedzie wystawiona na promienie sloneczne przez caly upalny dzień. Ale w Twoim przypadku, skoro masz tak wrażliwą na slońce skórę, to same oleje zupelnie nie będą się liczyć jako ochrona.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-25, 15:20   #1584
anula_ga
Zakorzenienie

dziewczyny!! Strasznie Was prosze o pomoc!!
Mojej 16 letniej Córci robią się rozstępy na piersiach Okropnie sie przestraszyłam - nie chcę żeby miała rozstępy!!

Proszę, podpowiedzcie co mogę jej kupić, żeby zminimalizować obecne rozstępy i zapobiec (absolutnie zapobiec!!!) powstawaniu nowych. Prosze
Stary 2011-05-25, 15:43   #1585
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Mojej 16 letniej Córci robią się rozstępy na piersiach Okropnie sie przestraszyłam - nie chcę żeby miała rozstępy!!

Proszę, podpowiedzcie co mogę jej kupić, żeby zminimalizować obecne rozstępy i zapobiec (absolutnie zapobiec!!!) powstawaniu nowych. Prosze
Ale tak nagle przytyła? Czy jaki jest powód?
Wiem, że na rozstępy dobry jest Bio Oil podobno - ja stosowałam na twarz, bo miałam kilka blizn i zeszły.
Stary 2011-05-25, 15:47   #1586
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:

Mojej 18-letniej siostrze zrobiły się na udachkupiłyśmy no-scara i nie pomaga.
I też pomysłów brak.

16-letnia córaa ja byłam pewna,że z Ciebie to jeszcze jakaś "nastka"

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-25, 15:53   #1587
ranka
Kici kici miau miau

anula takie rozstepy maja swoje uwarunkowania niestety. np. gwaltowny przyrost czy strata wagi i gotowe..

mysle ze nie ma dobrego specyfiku.. ja w ciazy uzywalam Mustela ale ja w ciazy b. malo przytylam wiec nie mam rozstepow ale np. pare lat wczesniej przybylo mi troche rozstepow na piersiach..
ranka jest offline  
Stary 2011-05-25, 15:57   #1588
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
anula takie rozstepy maja swoje uwarunkowania niestety. np. gwaltowny przyrost czy strata wagi i gotowe..

mysle ze nie ma dobrego specyfiku.. ja w ciazy uzywalam Mustela ale ja w ciazy b. malo przytylam wiec nie mam rozstepow ale np. pare lat wczesniej przybylo mi troche rozstepow na piersiach..

Kilka znajomych w ciąży używało właśnie Bio Oil i mówiły, że na rozstępy świetny.
Stary 2011-05-25, 16:03   #1589
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paranoja Pokaż wiadomość
Ale tak nagle przytyła? Czy jaki jest powód?
Wiem, że na rozstępy dobry jest Bio Oil podobno - ja stosowałam na twarz, bo miałam kilka blizn i zeszły.
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

Moja młoda nie przytyła, tylko po prostu hormony przyspieszyły i rozmiar stanika poleciał dość szybko w górę. Okropnie sie zdenerwowałam jak zobaczyłam wczoraj wieczorem te rozstepy na piersiach!! Jeszcze ja zdrowo op...łam, że nic nie mówiła!!
W tych nerwach nie mogę sobie przypomniec jakie oleje były polecane na rozstępy własnie... Kupiłabym jej kilka i może by zahamowały dalsze powstawanie - które oleje by mogły być pomocne?
Teraz głupie pytanie do Paranoi - co to za cudo Bio Oil ? Nie spotkałam sie jszcze z nim.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
16-letnia córaa ja byłam pewna,że z Ciebie to jeszcze jakaś "nastka"
Nastka to jest, ale z mojej córki Ja też wcale nie stara - po prostu szybko się postarałam o bycie mamą.. Wiesz młodzieńcza naiwność, pierwsza miłość, ogólne ogłupienie i takie tam ciężko było bardzo (maturę zdawałam z roczna pociechą, potem praca i studia i małe dziecko...) ale warto - mam przecudowna, mądrą, piękną i wrażliwą kobiete w domu, bez której moje zycie byłoby do d...
Stary 2011-05-25, 16:08   #1590
anakazar
Zakorzenienie

Anula bardzo na rozstępy polecali jak w ciąży byłam olejek z rosmana babydream dla kobiet w ciąży.Ma w składzie fajne oleje i ja nie mam ani jednego dziada-nie wiem co prawda czy to dzięki niemu,ale może warto kupić.

anakazar jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości