Lato tuż tuż ... Trzeba Zadbać o Stopy. Jak dbacie o swoje stopy? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-25, 21:52   #61
baobab
Zadomowienie

GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

40zl to dosc duzo A jak czesto powinn sie ten zbieg powtarzac?
baobab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:53   #62
rzastin
Zakorzenienie

To zależy od potrzeb, raz na miesiąc? Nie mozna robic tego zbyt czesto, żeby nie rozmiękczyć skóry za bardzo.

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:02   #63
baobab
Zadomowienie

A nie mozna tego jakos samemu zrobic
Stary 2005-06-25, 22:04   #64
kaixia
Raczkowanie

GG do kaixia

A ja powiem Wam tak:
stosowałam:
- kremy zwykłe typu nivea itp.
- kremy specjalne do stóp
- kremy specjalne do twardej skóry na piętach
- peelingi do stóp
- kremy z lanoliną (takie dla noworodków, okropnie tłuste) w zestawie ze skarpetkami
- dernilan
- pumeksy
- tarki do stóp
i NIC !!!
Poszłam w końcu do pedikiurzystki, która zrobiła mi porządny pedikiur i wreszcie mam NORMALNE stopy !
Oczywiście, po jakimś czasie zaczynają wracać "twarde podeszwy", ale nie w takim stopniu jak miałam. Pedicure miałam robiony dwa razy i jest nieźle (teraz zamierzam przed urlopem pójść trzeci raz - za tydzień).
I co jeszcze mi powiedziała... Powiedziała, żeby W ŻADNYM PRZYPADKU nie traktować stóp tarkami, bo to pogłębia ich tendencję do rogowacenia naskórka. Jeżeli ścieranie, to tylko taką "płaską łyżką" obklejoną drobnym papierem ściernym (wiecie o co mi chodzi? nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa... ) i to w dodatku na sucho !
I tak robię, choć muszę przyznać, ze nie często, bo leniwa jestem
Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam - pozdrawiam serdecznie
kaixia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:09   #65
rzastin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez baobab
A nie mozna tego jakos samemu zrobic
Niby mozna, ale ja bym się bała, że się poparzę, albo zrobie cos nie tak. Wyszukaj hasło 'parafina', bo cos mi się wydaje, że któraś z dziewczyn kiedyś pytała o samodzielne robienie parafiny

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:28   #66
nellka
Przyczajenie

GG do nellka

Oj dziewczyny!Zapraszam na pedicure i zadne twarde stópki nie będą juz straszne.Sama moge go zrobic,bo jestem kosmetologiem.Z tego co zauwazylam juz po jednym pedicurze na frezarce stopki są o niebo lepsze.Do tego cudne masci Gehwola.Polecam!Wiecej pytan odpowiem chetnie.Pozdrawiam
nellka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:31   #67
baobab
Zadomowienie

A skad jestes?
Stary 2005-06-25, 22:41   #68
Magilla
Raczkowanie

GG do Magilla

A żeby założyć skarpetki na noc, to najpierw muszę odczekać, aż krem się wchłonie, tak? Bo w przeciwnym wypadku wchłonie do skarpetek.
Kiedyś próbowałam z tym skarpetkami, ale było mi za ciepło i je zdejmowałam
A ile taki pedicure kosztuje u kosmetyczki?
Magilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 22:51   #69
baobab
Zadomowienie

Ja tez bym chetnie zalozyla te skarpetki- ale zima.... latem to odpada bo padnę
Szczególnie zaś dziś!
Stary 2005-06-25, 22:54   #70
dore
Rozeznanie

wlasnie laski, ile kosztuje jakis fajny podstawowy pedicure u normalnej zadnej firmowej kosmetyczki, w prywatnym malym saloniku? jeszcze dobrze byloby zeby ktoras z was byla z bialegostoku i polecila jakas mila kobiete ktora mi to wykona:P ulica, i te sprawy, moze nawet nazwisko tej milej pani pozdro hehehehe
dore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 01:21   #71
Rossie
Raczkowanie

Też mam ten problem...od dzisiaj zaczełam robic peeling specjalnym peelingiem do stóp i smaruje po nim kremem z Avon Planet SPA z minerałami z Morza Martwego..jak będe wytrwała to moze to ocs da..ale nie sądz.e..a chcialabym do obozu miec łądne stópki bo jak ja wyjde na plaże...
Rossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 03:38   #72
vanilla_sky
Zakorzenienie

ja juz od lat mam ochote na porzadny pedicure (nigdy nie mialam) ale mam jakies glupie opory, jakies poczucie winy, ze ktos musialby miec bliskie spotkania trzeciego stopnia z moimi paskudnymi stopami
moze sie kiedys w koncu przemoge...
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:02   #73
Kornell
Przyczajenie

GG do Kornell

Dziewczyny nic sie nie obawiajcie i nie wstydzcie. To jest normalna rzecz dla kosmetyczki- pedicure Sa rozne sposoby jego wykonania, robia omega (taka żyletką).Minusem takiego zabiegu jest to, ze naskorek "regeneruje" sie podwojnie. Obecnie pedicure powinno wykonywac sie frezarka.Efekt jest rewelacyjny.Wszytsko jednorazwe i najlepiej w rekawiczkach.
A w domu smarujcie sobie stopki preapratami z Scholla takim zmiekczajcymi, albo SVR Xerial.
Mozna tez stosowac masci z zawartoscia wit. A i mocznikiem.
Stary 2005-06-26, 14:43   #74
IngridR
Raczkowanie

GG do IngridR

Pani w aptece poradziała mi kiedyś (na widok kupowanych przeze mnie wszystkich możliwych mazideł na stópki), żebym kupiła sobie średniodrobny papier ścierny - tym to narzędziem porządnie pocierałam stopy, potem kremik do stóp zmieszany z maścią z wit. A, a potem skarpety na noc - i stópki mam naprawdę w gładziutkie.
Rytuał trzeba powtarzać codzienie przed 7-10 dni (najczęsciej rano budzę się bez skarpetek, bo je bezwiednie zrzucam - jest w nich tak potwornie gorąco).
Stary 2005-06-27, 10:22   #75
Apiska
Zakorzenienie

Ja nie wyobrażam siebie u kosmetyczki w sprawie moich nóg
Mam na ich punkcie obsesje, czasami nawet ich nienawidze...Jak bym mogła zrobiłabym sobie operacje i wstawiła nowe hi hi

Ja tez skarpetki ściagam w nocy, ale muszę tę metodę z maścią wypróbowac
Ślub
: 28.09.2013r

41/40
Apiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 11:15   #76
Ania_D
Raczkowanie

ja uzywam kremików z kwasami aha - takimi jakie śa do dostania w aptekach - normalnie do twarzy (często tu polecane na forum).. jestem zadowolona z efektu... a wczesniej tez próbowałam wielu róznych kremów..
Ania_D jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 11:21   #77
iza_
Wtajemniczenie

dobrze poczytac wasze rady,bo tez mam problem ze stopami...
iza_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 13:15   #78
Takietam
Zadomowienie

Niandra,
ja też trenuję Capo (już ponad 3 lata). Przez pierwsze parę miesiecy miałam straszne bąble i krwiaki, a dodatkowo schodziła mi skóra, ale od jakiś dwóch lat nie mam najmniejszego problemu ze stopami.
Nie wiem ile czasu trenujesz, ale jeśli chcesz trenować na bosaka nie możesz mieć zupełenie miękkich stóp, bo będziesz sobie robić krzywdę.
Ja mam ładną i gładką skórę, ale twardą i dzięki temu mogę wyjść nawet na asfalt i zagrać. Oczywiście muszę używać pumeksu (bo czasem inaczej nie da się domyć nóg - np. po ostatnim pokazie w fabryce na Ząbkowskiej...) i robię peeling, ale to wystarcza
Takietam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 13:56   #79
niandra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Takietam
Niandra,
ja też trenuję Capo (już ponad 3 lata). Przez pierwsze parę miesiecy miałam straszne bąble i krwiaki, a dodatkowo schodziła mi skóra, ale od jakiś dwóch lat nie mam najmniejszego problemu ze stopami.
Nie wiem ile czasu trenujesz, ale jeśli chcesz trenować na bosaka nie możesz mieć zupełenie miękkich stóp, bo będziesz sobie robić krzywdę.
Ja mam ładną i gładką skórę, ale twardą i dzięki temu mogę wyjść nawet na asfalt i zagrać. Oczywiście muszę używać pumeksu (bo czasem inaczej nie da się domyć nóg - np. po ostatnim pokazie w fabryce na Ząbkowskiej...) i robię peeling, ale to wystarcza
masz rację, mam do wyboru, albo miękkie stopy, albo dalsze trenowanie capo. trenuję już ponad półtora roku, na początku też miałam problemy z odciskami, teraz jest ok, o ile mi nie odbije i nie zrobię sobie "porządnego" pedikiuru. wtedy, owszem, mam milusie stópki, ale przez krótki czas, bo później słono za to płacę ohydnymi bąblami
ponieważ z treningów nie zrezygnuję, muszę się chyba pogodzić ze zgrubiałymi podeszwami stóp... ehhh... coś za coś
niandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:23   #80
gava
Raczkowanie

Bardzo dobrą maścią na takie właśnie "twarde" pięty jest SolcoKerasal,której właśnie podstawowym działaniem jest zmiękczanie..superdziała naprawdę i zmywa sie wodą także nie ma problemu z tłustymi rękami po smarowaniu..nie wiem jednak czy ona przypadkiem nie jest dostępna tylko na receptę.Radzę wybrać się do dermatologa, on na pewno Ci najlepiej doradzi.
gava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:38   #81
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

a ja wam polece krem z avonu ale do rak moze to zabrzmi dziwnie, ale jest swietny, mojej mamie bardzo narastal gruby naskorek na pietach, po czym piety jej strasznie pekaly, probowala wszystkiego i nic, ja jej doradzilam by wziela krem do rak z avonu, na poczatku popatrzyla sie na mnie dziwnie, ale stwierdzila, ze sprobuje,bo na pewno nie zaszkodzi jej to. pomoglo, skorke ma teraz jak pupcia niemowlecia , a kremik jest tanszy od tych aptecznych preparatow. kremik jest z serii silnie nawilzajacej przez 24h, jest w takim niebieskobialym opakowaniu, gdzie biala jest tubka a nakretka niebieska. "intensywnie nawilzajacy krem do rak do suchej skory"
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 19:50   #82
ikets
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Ja jakos tak zawsze miałam ze im bardziej próbowałam zetrzec naskórek - zazwyczaj pumeksem, to tym bardziej stopy robiły sie na drugi dzien twarde, wiec od tej pory raz na tydzien lub dwa przecieram lekko pumeksem - lepszy jest ten prawdziwy od kosmetycznego, i staram sie zawsze po kąpieli wsmarowac krem nawilzajacy - mam ten z Avonu.
A kolezanka ostatnio poleciła mi krem z serii SPA - tez z avonu.
ikets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 22:22   #83
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Ja bym polecila moczyc nozki w cieplej wodzie z sola, a potem kremem zmiekczajacym ( np. Avon Footworks ) zalozyc skarpetki i tak az stopki stana sie mietkieDo stop stosowalam tez krem do rak z gliceryna i silikonem
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 11:54   #84
nnia***
Raczkowanie

GG do nnia***

a ja mam krem do stop z avonu planet spa z kwasami aha i jest swietny. smaruje nim stopki przed pojsciem spac i nie zakladam zadnych skarpetek, a jak rano wstaje to moje stopki sa takie mieciutkie
nnia*** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:52   #85
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Fajny jest jesio krem nawilzajacy z cynamonkiemna noc zawsze smaruje grubiej stopki i nastempnego dnia sa elegancko mienciutkiekrem ma takie male rozowe granuleczki
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 07:25   #86
baobab
Zadomowienie

A ja wam powiem, ze o tygodnia wlasnie codziennie stosuje krem, skarpetki, peeling, szczoteczki, pumeks i..... zadnych rezultatow
Zastanawiam sie nad Schollem- jakims kremem, ale sa drogie dosc
Stary 2005-07-04, 08:29   #87
styska
Rozeznanie

Ja tez mam problem wielki ze stopami, skarpetki z gruba wartswa kremu na noc to byl chwilowy rezultat. Teraz kupilam krem na pekajace piety Sholla- 10.40zł pisze ze po 3 dniach widac efekty. ja uzywam go 2 dzien i widze ze jest roznica, efekt utrzymuje sie na stopach caly czas a nie do pierwszego wyjscia w japonkach na ulice no i sa szybciej gladkie niz od innych kremow masci itp no i po trzecie nie jest tłusty.
styska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 09:05   #88
baobab
Zadomowienie

A jak dokladnie nazywa sie ten krem? Bo ja widzialam ale za okolo 20zl na pekajace piety scholla! Gdzie kupilas? Z gory wieeeeelkie dzieki za odpowiedz
Stary 2005-07-04, 11:23   #89
svenja
Wtajemniczenie

Dziewczynki, chodzac boso i w klapkach "produkujemy" wiecej naskorka, aby w ten sposob chronic stope. Mysle, ze gdybyscie mialy mieciutkie stopki jak u niemowlecia, szybko zostalyby uszkodzone. Takze mysle, ze tego naskorka rowniez za czesto scierac nie mozna, bo odrasta jeszcze szybciej, coby chronic wasze stopki przed urazami. Tak ja mysle Chodze na pedicure raz na 1.5 miesiaca i jest w porzadku i choc naskorek odrasta szybko, przynajmniej krzywdy sobie nie zrobie...
Stary 2005-07-04, 20:51   #90
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez baobab
A jak dokladnie nazywa sie ten krem? Bo ja widzialam ale za okolo 20zl na pekajace piety scholla! Gdzie kupilas? Z gory wieeeeelkie dzieki za odpowiedz
ten kremik to scholl cracked heel cream, ja kupilam go wczoraj za 10 zl jeszcze efektow ocenic nie moge ale dzisiaj rano pietki byly jakby bardziej miekkie, chyba ze sobie wmowilam bo to dopiero 1 zastosowanie tylko smierdzi troche ale mozna przezyc, czego sie nie robi zeby byc piekna
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości