Dziwne rozdwajanie paznokci u nóg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-04, 20:50   #1
melancholijna
Raczkowanie

Dziwne rozdwajanie paznokci u nóg

Dzień dobry, mam pytanie: czy przepołowienie się paznokcia u najmniejszych palców u stóp też zalicza się do rozdwajania paznokci? Mam na myśli sytuację podobną jak na tym rysunku ( u mnie na szczęście jest nieco lepiej)
http://aselniczka.blox.pl/resource/goisie480.JPG
Jak mogę się tego pozbyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Stary 2011-04-04, 23:45   #2
Dizzzy87
Raczkowanie

Dot.: Dziwne rozdwajanie paznokci u nóg

Na zdjęciu nie jest rozdwajający sie paznokieć tylko pęknięty, jeśli twój wygląda podobnie to nie za ciekawie...
Wszystko zalęży od tego czy macierz została uszkodzona, bo jeśli dopiero ostatnio coś takiego zauważyłaś, i tylko na wolnym brzegu paznokcia (końcówce) to nic takiego, po prostu uraz mechaniczny, odrośnie i będzie ok
Ale na tym foto macierz jest uszkodzona i to ostro, nie ma szans że paznokieć kiedykolwiek odrośnie normalny Najczęściej dzieje się tak przez urazy mechaniczne; uderzenie, zgniecenie itp. może nosiłaś mocno za ciasne buty które ściskały ci małe paluszki i uszkodziły macierz.... Trudno powiedzieć.....
Podsumowując: jeśli widzisz pękanie, bądź bruzdy zaraz przy skórce, paznokcie rosną i dalej tak pękają to z tym nic się już nie zrobi, zerwanie paznokcia też nie pomoże. Ja w takich przypadkach jedyne co mogę polecić to żel na paznokcie, zwykły przeźroczysty po to żeby "skleić" i nie nadrywać pękających pazurków.
Dizzzy87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:50   #3
angela2602
Raczkowanie

brrr ! straszne to zdjęcie.
a boli cię ten paznokieć ? bo jeżeli to faktycznie to wygląda podobnie jak na tym zdjęciu to może warto się wybrać do lekarza pierwszego kontaktu żeby gdzies pokierował albo maść jakąś przepisał. mi zrobiło sie coś podobnego na paznokciu najmniejszego palca, jest teraz zniekształcony niestety :/ i stosowałam jakieś mazidlo na to
angela2602 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:02   #4
melancholijna
Raczkowanie

Aha, moje paznokcie już od pewnego czasu tak rosną, próbowałam je obcinać dość krótko, myślałam, że może się zrosną, ale to nic nie dało... Na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcie mojego paznokcia, jest zrobione przez rajstopy, ale mam nadzieję, że coś widać... Nie nie boli mnie to...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF7979.jpg (88,8 KB, 235 załadowań)
Stary 2011-04-05, 20:16   #5
Pani Filifionka
Raczkowanie

Ja tak mam całe życie . Nie pamiętam, by kiedyś wyglądały inaczej, więc raczej nic z tym nie zrobisz. Mnie się czasami zadzierają, ale wtedy przycinam i po kłopocie .

Pani Filifionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 11:18   #6
PinkyDoll
BAN stały

Hej! mi to wygląda na chorobę paznokci, wydaje mi się ze powinnaś iść do dermatologa bo może okazać się ze to początek zakażenia dermatofitami - u mnie wyglądało to podobnie i po pobraniu posiewu ( kawałek paznokcia )
okazało się ze to choroba która trzeba leczyć tabletkami - biorę je 3 miesiąc - widzę ogromna poprawę - zdeformowany, rozdwojony, pęknięty paznokieć palucha odrasta prosty i zdrowy, możliwe ze u ciebie jest to samo. Ale jeśli wykluczasz taka ewentualność to może jest to wina urazu pala w przeszłości? coś mogło ci spaść na stopę uszkadzając palec i macierz, albo zahaczyłaś stopa o krawędź, przez co paznokieć nie rośnie tak jak powinien?
PinkyDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 22:26   #7
angela2602
Raczkowanie

mój teraz wygląda identycznie. żeby poprawić troche jego wygląd raz w miesiącu go poleruje i maluje wybielającym lakierem do paznokci.
angela2602 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:19   #8
melancholijna
Raczkowanie

Aha, dziękuję za wszystkie opinie, w niedługim czasie wybiorę się do pedikiurzystki, ciakwa jestem, co mi powie...
melancholijna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, rozdwajanie, stopy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości