Nasze blogi - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-02, 08:46   #631
zoila
Klientka w krawacie

Dot.: Nasze blogi

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Mnie wkurza, jak dziewczyny niby komentują treść posta, ale wydaje się, jakby w ogóle nie czytały. Np. w aktualnej notce na kosmetycznym dałam sierpniowe łupy, gdzie jasno zaznaczyłam, co jest wygrane albo do recenzji, a jest to większość całości.
A i tak co drugi komentarz to "Ale się obkupiłaś" itd.
Przeczytałam grzecznie notkę i napisałam, że mogłabyś otworzyć drogerię .
Sama czasami tak mam, że niby czytam czyjąś notkę, ale coś mi umknie... Przyznaję się do tego bez bicia. Ale raczej staram się dość dokładnie przeglądać notki, które komentuję- ktoś przecież się nad tym napracował i trzeba tę prace docenić

WYMIANA KSIĄŻKOWA

zoila jest teraz online  
Stary 2011-09-02, 10:48   #632
Orlica
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Przeczytałam grzecznie notkę i napisałam, że mogłabyś otworzyć drogerię .
Sama czasami tak mam, że niby czytam czyjąś notkę, ale coś mi umknie... Przyznaję się do tego bez bicia. Ale raczej staram się dość dokładnie przeglądać notki, które komentuję- ktoś przecież się nad tym napracował i trzeba tę prace docenić
No bo mogłabym
Kurde, jutro chyba będę publikować nowy makijaż i mam tremę
A nie wiem, jak będzie wyglądało wrześniowe blogowanie, bo biorę taką dorywczą pracę i od 7 do 16 będę zajęta, więc nie wiem, kiedy jakieś zdjęcia będę robić...
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-02, 10:50   #633
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
No bo mogłabym
A nie wiem, jak będzie wyglądało wrześniowe blogowanie, bo biorę taką dorywczą pracę i od 7 do 16 będę zajęta, więc nie wiem, kiedy jakieś zdjęcia będę robić...
Nie miej tremy.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:14   #634
emememsik
po prostu Em :)

Cytat:
A i tak co drugi komentarz to "Ale się obkupiłaś" itd.
Bo się obkupiłaś. Nawet odejmując resztę.
Stary 2011-09-02, 11:15   #635
gohs
Zakorzenienie

Cytat:
No bo mogłabym
Czekam niecierpliwie, bo właśnie dodałam Cię do obserwowanych

A ja miałam dodać dzisiejszy mejkap, ale wyszedł jakiś taki nijaki i zrezygnowałam Chyba, że wieczorem się przemaluję na spotkanie ze znajomymi i wyjdzie coś lepszego
Stary 2011-09-02, 11:18   #636
nobodysperfect
Wtajemniczenie

Ja makijaży boje się publikowac, bo jest tyle świetnych dziewczyn, że ja poprostu czuję sie ja totalny laik bez umiejetnosci

U mnie podsumowanie kosmetyczne wakacji. Ależ szybko to minęło ;/
nobodysperfect jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:21   #637
Orlica
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Bo się obkupiłaś. Nawet odejmując resztę.
Eee, jedyne co kupiłam to te cuda z Biedronki, bloker i szampon Ziai

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Ja makijaży boje się publikowac, bo jest tyle świetnych dziewczyn, że ja poprostu czuję sie ja totalny laik bez umiejetnosci

U mnie podsumowanie kosmetyczne wakacji. Ależ szybko to minęło ;/
No ja właśnie takim laikiem jestem, ale mam cichą nadzieję, że będę mogła porównywać moje obecne makijaże z jakimiś za kilka miesięcy i że będzie różnica
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:22   #638
ama09
Zakorzenienie

żeby publikować makijaż trzeba mieć też dobry aparat- wiele zmienia znacząco odcienie cieni czy szminek..

też zgadzam się, że jest sporo dziewczyn które robią świetne makijaże a i uwielbiam gdy są one pokazane po kolei jak zostały wykonane, to ułatwia odtworzenie
ama09 jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:28   #639
gohs
Zakorzenienie

Cytat:
Eee, jedyne co kupiłam to te cuda z Biedronki, bloker i szampon Ziai

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

No ja właśnie takim laikiem jestem, ale mam cichą nadzieję, że będę mogła porównywać moje obecne makijaże z jakimiś za kilka miesięcy i że będzie różnica
Dlatego trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć Ja w ogóle odkąd niedawno się zainteresowałam blogowaniem i makijażami stwierdzam, że jednak nie mam tak dużo kolorówki jak zawsze mi się wydawało
Stary 2011-09-02, 12:53   #640
tylkokasia
Moderator

Co do makijażu to trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jak patrzę na moje pierwsze makijaże to mnie śmiech ogarnia i rumieniec oblewa he he
I aparat nie musi być jakiś super. Cyfrówka średniej klasy wystarczy. Ja moje początkowe maki i te obecne robię tym samym aparatem (czego absolutnie nie widać). Tylko po prostu rozgryzłam aparat, ustawienia. Najważniejsze jest dobre światło dzienne.
I teraz mam i lustrzankę i starą cyfrówkę i robię tym starym

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie

tylkokasia jest offline  
Stary 2011-09-02, 12:56   #641
Orlica
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Co do makijażu to trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jak patrzę na moje pierwsze makijaże to mnie śmiech ogarnia i rumieniec oblewa he he
I aparat nie musi być jakiś super. Cyfrówka średniej klasy wystarczy. Ja moje początkowe maki i te obecne robię tym samym aparatem (czego absolutnie nie widać). Tylko po prostu rozgryzłam aparat, ustawienia. Najważniejsze jest dobre światło dzienne.
I teraz mam i lustrzankę i starą cyfrówkę i robię tym starym
Podziwiałam ostatnio Twoje prace
Poza Tobą mam jeszcze dwie "inspiratorki": Kleopatre i Sabbathę, choć ona u siebie rzadko daje mejk-apy
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-02, 13:12   #642
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Podziwiałam ostatnio Twoje prace
Poza Tobą mam jeszcze dwie "inspiratorki": Kleopatre i Sabbathę, choć ona u siebie rzadko daje mejk-apy
Dziękuję bardzo mi miło

tylkokasia jest offline  
Stary 2011-09-02, 13:17   #643
Westalka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
A to aż tak bardzo zmienil sie ten blogger?
Ja mialam taka informacje na gorze ale nie chcialam zmian wiec dalam krzyzyk.
W sumie ledwo co umie sie połapac w tym a co dopiero w nowym
Tak, zmienił się trochę.
Ale dla mnie jest funkcjonalny, wszystko mam pod ręką - strony, komentarze i całą resztę.

Westalka jest offline  
Stary 2011-09-02, 13:56   #644
ouuGlamour
Wtajemniczenie

a ja czasami wrzucam makijaż, chociaż zdolności szczególnych nie mam. a szkoda

Jednak uważam, że w ten sposób też można się wiele nauczyć, kkiedy ktoś fachowym okiem spojrzy i skomentuje co jest nie tak i nad czym trzeba popracować
więc nawet laik powinien czasami wstawić makijaż i czekać na ocenę, a nóż widelec ma mega talent, a nie był tego świadomy!
ouuGlamour jest offline  
Stary 2011-09-02, 14:14   #645
lele
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolcia198506 Pokaż wiadomość
też mnie to wczoraj spotkało chyba hurtowo poleciało do wszystkich
poczułam się pominięta

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość

A co do nowego wyglądu bloga - początkowo wydawał mi się dziki , ale im bardziej mu się przyglądam, tym wydaje mi się bardziej funkcjonalny. Tylko mógłby być np. szary, bo ten mnie razi w oczy.
Napisałam im w uwagach, że najbardziej mi przeszkadza kolor, bo zbyt mnie razi.

Cytat:
No bo mogłabym
Ja teraz też pracuję i w domu mnie nie ma od 10 do 19, ale czasem wieczorem uda mi się złapać światło, albo z samego rana. No i zawsze pozostaje niedziela
lele jest offline  
Stary 2011-09-02, 14:18   #646
jamapi
Zakorzenienie

GG do jamapi

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Ja makijaży boje się publikowac, bo jest tyle świetnych dziewczyn, że ja poprostu czuję sie ja totalny laik bez
eeee tam
Twój blog i możesz sobie z nim zamieszczać co chcesz
nie ma się czego bać, szczególnie, że rzadko kiedy zdarzają się negatywne komentarze nt. makijaży

ja też jestem w tej kwestii laikiem, ale coś tam od czasu do czasu wrzucę, bo to taki fajny przerywnik
Stary 2011-09-02, 15:37   #647
Orlica
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
a ja czasami wrzucam makijaż, chociaż zdolności szczególnych nie mam. a szkoda

Jednak uważam, że w ten sposób też można się wiele nauczyć, kkiedy ktoś fachowym okiem spojrzy i skomentuje co jest nie tak i nad czym trzeba popracować
więc nawet laik powinien czasami wstawić makijaż i czekać na ocenę, a nóż widelec ma mega talent, a nie był tego świadomy!
Dokładnie, wrzucam / będę wrzucać makijaże właśnie po to, żeby usłyszeć jakieś rady od bardziej doświadczonych i utalentowanych dziewczyn

Lele, może mi też się uda, bo pracować będę opiekując się 8miesięcznym dzieckiem, jak zaśnie to może uda mi się zrobić jakiś mejk-ap czy pomalować paznokcie i pocykać zdjęcia
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-03, 09:31   #648
Orlica
Zakorzenienie

Teraz jest ten moment, kiedy proszę o rady Wrzuciłam na bloga recenzję z makijażem
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-03, 11:07   #649
Wena90
BAN stały

Ale się dziewczyny rozpisałyście Odniosę się po kolei do każdego tematu :P

Komentarze- wkurzają mnie spamerki, ja tez jestem nowa, ale nigdy się nie narzucałam, przez pierwsze 3 dni jak zostawiałam komentarz to pisałam na końcu adres i że dopiero zaczynam i jak ta osoba ma chęć to byłoby mi milo gdyby zajrzała do mnie, a teraz zostawiam tylko na końcu linka, jak ktoś będzie chciał to zajrzy. A jak ktoś pyta czy obserwujemy... no matko, spodoba mi się blog, będzie ciekawił to będę obserwować, ale nie coś za coś.. to się mija z celem.

Współpraca - do dziewczyn, które narzekają, bez obrazy, ale powinnyśmy się cieszyć, że mamy możlwośc przetestowania za darmo kosmetyków, a nie jeszcze marudzić i wybrzydzać Ja popdjęłam 3 współprace, z Polleną Ostrzeszów, Crafterie (i tutaj mam sobie sama wybrać kosmetyk, co mi się bardzo podoba, gdyż trudno by mi było wydać dobrą opinie kosmetykom, które nie nadają się do mojej cery) i Synesis, ale tutaj muszę poczekać w kolejce do lutego, ale warto A takie nakładanie z góry czasu i jaka ma być opinia, to nie jest fajne... wiadomo nie będę jechać takiego produktu i firmy, ale jeśli jest to bubel to nie będę pisać ochów i achów, po prostu wtedy łagodnie napiszę, że jestem na nie. A czasu też nie za bardzo można narzucać, gdyż potrzeba go trochę aby dokładnie przetestować produkt. Zresztą my to wiemy

Bloggerki za granicą - zazdroszczę im, my to jesteśmy "100 lat za murzynami"... I ta ilość blogów u nas, już się zaczął wrzesień, więc spodziewajmy się, że będzie ich nieco mniej.

Nowy Blogger - włączyłam, bo chciałam zobaczyć jak to wygląda i nie, nie, nie! Nie chodzi o przyzwyczajenie się do starego wyglądu, ale te nowe jest dla mnie mało przejrzyste...

Dziewczyny, czy używałyście wypełniaczy do koka i spinek Bumptis, które ponoszą włosy bez tapirowania? Znalazłam kilka postów na na Wizażu i były to dobre opinie, zamówiłam te spinki, wypełniacz "donut" widziałam go na YT i wypełniacz typu "twister". Jak dostanę paczkę i wypróbuję to podrzucę linka, jeśli jesteście ciekawe

Orlica, zostawiłam Ci komentarz

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-09-03 o 11:13
Wena90 jest offline  
Stary 2011-09-03, 11:13   #650
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy używałyście wypełniaczy do koka i spinek Bumptis, które ponoszą włosy bez tapirowania? Znalazłam kilka postów na na Wizażu i były to dobre opinie, zamówiłam te spinki, wypełniacz "donut" widziałam go na YT i wypełniacz typu "twister". Jak dostanę paczkę i wypróbuję to podrzucę linka, jeśli jesteście ciekawe
Ja nie używałam, ale kiedyś widziałam na Allegro i się nad nimi zastanawiałam..I w końcu zrezygnowałam. Ciekawe czy tak ładnie podnosi włosy?

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2011-09-03, 11:17   #651
gohs
Zakorzenienie

Cytat:

Komentarze- wkurzają mnie spamerki, ja tez jestem nowa, ale nigdy się nie narzucałam, przez pierwsze 3 dni jak zostawiałam komentarz to pisałam na końcu adres i że dopiero zaczynam i jak ta osoba ma chęć to byłoby mi milo gdyby zajrzała do mnie, a teraz zostawiam tylko na końcu linka, jak ktoś będzie chciał to zajrzy. A jak ktoś pyta czy obserwujemy... no matko, spodoba mi się blog, będzie ciekawił to będę obserwować, ale nie coś za coś.. to się mija z celem.

Współpraca - do dziewczyn, które narzekają, bez obrazy, ale powinnyśmy się cieszyć, że mamy możlwośc przetestowania za darmo kosmetyków, a nie jeszcze marudzić i wybrzydzać Ja popdjęłam 3 współprace, z Polleną Ostrzeszów, Crafterie (i tutaj mam sobie sama wybrać kosmetyk, co mi się bardzo podoba, gdyż trudno by mi było wydać dobrą opinie kosmetykom, które nie nadają się do mojej cery) i Synesis, ale tutaj muszę poczekać w kolejce do lutego, ale warto A takie nakładanie z góry czasu i jaka ma być opinia, to nie jest fajne... wiadomo nie będę jechać takiego produktu i firmy, ale jeśli jest to bubel to nie będę pisać ochów i achów, po prostu wtedy łagodnie napiszę, że jestem na nie. A czasu też nie za bardzo można narzucać, gdyż potrzeba go trochę aby dokładnie przetestować produkt. Zresztą my to wiemy

Bloggerki za granicą - zazdroszczę im, my to jesteśmy "100 lat za murzynami"... I ta ilość blogów u nas, już się zaczął wrzesień, więc spodziewajmy się, że będzie ich nieco mniej.

Nowy Blogger - włączyłam, bo chciałam zobaczyć jak to wygląda i nie, nie, nie! Nie chodzi o przyzwyczajenie się do starego wyglądu, ale te nowe jest dla mnie mało przejrzyste...

Też nie jestem przekonana do nowego bloggera, nic tam nie mogę znaleźć
Stary 2011-09-03, 11:36   #652
Wena90
BAN stały

One_LoVe też myślałam, że może bubel, na pewno nie można mieć bardzo cienkich włosów, bo trzeba czymś przykryć spinkę Jak przetestuję to zobaczymy, wydam werdykt hehe.
Tutaj są te Bumptis http://allegro.pl/show_item.php?item=1801238672 w sklepach są za 20 zł.A to z tematu o nich na Wizażu http://wizaz.pl/forum/attachment.php...4&d=1251839646

gohs, wolę stary wygląd
Wena90 jest offline  
Stary 2011-09-03, 11:36   #653
emememsik
po prostu Em :)

Cytat:
Komentarze- wkurzają mnie spamerki, ja tez jestem nowa, ale nigdy się nie narzucałam, przez pierwsze 3 dni jak zostawiałam komentarz to pisałam na końcu adres i że dopiero zaczynam i jak ta osoba ma chęć to byłoby mi milo gdyby zajrzała do mnie, a teraz zostawiam tylko na końcu linka, jak ktoś będzie chciał to zajrzy.
A ja nie lubię jak ktoś zostawia linka w komentarzu, przecież i tak szybciej i łatwiej wchodzi się na czyjegoś bloga przez profil.
Stary 2011-09-03, 12:28   #654
Wena90
BAN stały

A ja wolę bezpośrednio niż przez profil, a linka chowam pod zdaniem "mój blog" jak sygnaturka z odnośnikiem hehe.

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-09-03 o 12:29
Wena90 jest offline  
Stary 2011-09-03, 12:32   #655
tylkokasia
Moderator

Cytat:

Ja mam ten wypełniacz do koka czyli donut
Nawet fajna sprawa - tylko jak ktoś ma bardzo cienkie i krótkie włosy to może miec problem z dokładnym przykryciem.
Ja owijam włosy po tym pączku i nakładam na to gumkę recepturkę w kolorze włosów i gotowe
A i najlepiej dobrać pod kolor włosów

tylkokasia jest offline  
Stary 2011-09-03, 12:36   #656
Wena90
BAN stały

Widziałam właśnie taki sposób na YT Ja mam długie dosyć gęste włosy, więc nie będzie problemu. Zamówiłam sobie brąz pod kolor, a mamie blond, choć ona musi zapuścić włosy bo nie złapie. Fajna sprawa, nie mogę się doczekać paczki Zajęłam sie ogarnianiem włosów, bo odkąd mam ok. 67cm to zaczęly żyć własnym zyciem. Na razie mam szczotkę TT, ale jeszcze opinii nie wydaję, choć testowałam na włosach siostrzenicy i w końcu było szybko i bez "aua, aua"

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-09-03 o 12:38
Wena90 jest offline  
Stary 2011-09-03, 13:06   #657
Orlica
Zakorzenienie

Kurczę, też muszę coś wykombinować do moich włosów, bo są teraz taaakie nijakie... Miałam boba ostatnio i teraz próbuję je zapuścić, więc długość taka bez sensu teraz, ledwo je związuję, a na boba to też już nie wygląda... Trzeba wytrzymać Jak wyhoduję dłuższe to chyba też zainwestuję w to cudo
39/40
Orlica jest offline  
Stary 2011-09-03, 13:12   #658
Wena90
BAN stały

Ja zapuszczałam z króciaków, droga była długa, ale na szczęście kobitom w mojej rodzinie włosy szybko rosną Moja mama zawsze na boba ścinała, ale że cały czas musiała chodzić podcinać to teraz zapuszcza hehe. Chyba jajko zniosę czekając na te paczki, a teraz jeszcze weekend i postój
Wena90 jest offline  
Stary 2011-09-03, 13:15   #659
zoila
Klientka w krawacie

Cytat:
Widziałam właśnie taki sposób na YT Ja mam długie dosyć gęste włosy, więc nie będzie problemu. Zamówiłam sobie brąz pod kolor, a mamie blond, choć ona musi zapuścić włosy bo nie złapie. Fajna sprawa, nie mogę się doczekać paczki Zajęłam sie ogarnianiem włosów, bo odkąd mam ok. 67cm to zaczęly żyć własnym zyciem. Na razie mam szczotkę TT, ale jeszcze opinii nie wydaję, choć testowałam na włosach siostrzenicy i w końcu było szybko i bez "aua, aua"
Ciekawa jestem tego ustrojstwa

Cytat:
Kurczę, też muszę coś wykombinować do moich włosów, bo są teraz taaakie nijakie... Miałam boba ostatnio i teraz próbuję je zapuścić, więc długość taka bez sensu teraz, ledwo je związuję, a na boba to też już nie wygląda... Trzeba wytrzymać Jak wyhoduję dłuższe to chyba też zainwestuję w to cudo
Witam w klubie. Moje też ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.
A twój makijaż całkiem ładny- ja bym sie tak symetrycznie w życiu nie pomalowała

WYMIANA KSIĄŻKOWA

zoila jest teraz online  
Stary 2011-09-03, 13:52   #660
kasiaj85
Moderator

ale ruszyłyście z tematami

ja z Lamode też jakiś czas temu dostałam propozycję, ale jakoś nie wiem, nie pasowało mi i nadal nie pasuje to, że mam coś przetestować i napisać tylko pozytywnie bo jak nie to mam nie pisać wcale? przetestuję dajmy na to krem który nie zadziała albo mnie uczuli i mam o tym nie napisać żeby kolejne dziewczyny być może się nacięły..? grzecznie odmówiłam. cieszę się, że Wella i Olay nie dyktują takich warunków.

co do bloggera - zrobiłam pierwsze podejście do nowego układu ale się wycofałam

makijaże swoje wrzucam, nie jestem utalentowana do tego jakoś aparat zjada mi kolory mimo, że ze światłem nie jest źle... ale uważam, że czasem lepiej do swatchy dodać fotę makijażu bo to jakoś tak bardziej wiarygodnie będzie wyglądać

jeśli chodzi o bloggerki i ich "przywileje" - może nie będzie tak źle! współprace zaczynają być doceniane. wydaje mi się że zaczyna kiełkować takie pojęcie, że recenzja (dobra! co sprawia ze bubel nie przejdzie) to także dobra reklama. Ja np z racji tego, że jestem dość stałą klientką MACa a do tego bloguję o tej firmie dość dużo, zostałam zaproszona na przedsprzedaż kolekcji. Fajny przywilej, miło że mnie doceniono, ale martwi mnie fakt, że spotkało się to z delikatnie mówiąc lekkim niezadowoloeniem m.in. na wątku... właśnie dlatego zastanawiam się, czy nasze społeczeństwo jest gotowe na takie coś. Ja uwielbiam czytać zagraniczne blogi i uwielbiam fakt, że często mają przedsprzedaże i mogą zrecenzować coś co do nas dopiero za chwilę wejdzie bo wtedy idąc na zakupy już mam mniej więcej w głowie co chcę upolować a na co w ogóle nie patrzeć ( no dobra, czasem to jest weryfikowane przez rzeczywistość ale jednak pojęcie mam). I zazdroszczę dziewczynom, ale w taki ciepły pozytywny sposób (mam nadzieję, że wiecie o czym mówię). a u nas to się spotkało z niezadowoleniem... na zasadzie "bo mi wykupią"... no rany. to nie moja wina, że produktów do sklepu przychodzi limitowana ograniczona ilość... smutne to trochę. musiałam się wyżalić

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości