pedzle dla poczatkujacych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 20:41   #1
ela1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 3

pedzle dla poczatkujacych


hej dziewczyny chcialabym was spytac, ktore pedzle wybralybyscie rozpoczynajac swoja przygode z makijazem? jestem dopiero poczatkujaca i poniewaz zblizaja sie moje urodziny chcialabym zakupic sobie zestaw kilku pedzli do makijazu.na allegro znalazlam 2 zestawy i nie wiem ktory sobie wybrac...nie chce wydawac na to zbyt duzo pieniedzy,poniewaz chce najpierw sama zobaczyc,ktore z pedzli sa mi najbardziej potrzebne.mam nadzieje,ze pomozecie...
1 zestaw: http://allegro.pl/3-kolory-pedzle-do...539145945.html
2 zestaw: http://allegro.pl/zestaw-pedzli-do-m...547204075.html
ela1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 08:37   #2
plus que parfaite
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 703
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

hmm ja już taka początkująca w makijażu nie jestem, a część z tych pędzli nawet nie wiem do czego służy jak dla mnie na sam początek najpotrzebniejszy będzie duży pędzel do pudru, drugi do różu/bronzera (najlepiej taki skośnie ścięty, dopasowany do kości policzkowych), ewentualnie do nakładania podkładu, do korektora, do nakładania cieni, do rozcierania cieni i do ust
__________________
W czerwcu kolorówka, pielęgnacja i pędzle https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post51679446

I parę ciuszków z sieciówek XS-M https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post50571226

Proszę odpisz u mnie - nie subskrybuję wątków
plus que parfaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:37   #3
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Cytat:
Napisane przez plus que parfaite Pokaż wiadomość
hmm ja już taka początkująca w makijażu nie jestem, a część z tych pędzli nawet nie wiem do czego służy jak dla mnie na sam początek najpotrzebniejszy będzie duży pędzel do pudru, drugi do różu/bronzera (najlepiej taki skośnie ścięty, dopasowany do kości policzkowych), ewentualnie do nakładania podkładu, do korektora, do nakładania cieni, do rozcierania cieni i do ust

Zgadzam się w zupełności Możesz jeszcze zakupić pędzelek do eyelinera taki skośnie ścięty albo zwykły cieniutki.
Pędzelek do ust i do eyelinera (ten cieniutki) możesz spokojnie kupić w sklepie dla plastyków, wyjdzie dużo taniej. Do eyelinera polecam pędzelek Milan 0 (zerówka). Dostaniesz go za nie całe 3zł. Do ust musiałabyś sama poszukać. Spiralkę do rozczesywania rzęs możesz sobie spokojnie zostawić ze starego tuszu i nie będziesz musiała za nią płacić
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Wielkie wykluczanie pędzli


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 18:58   #4
Bukairyjek
Raczkowanie
 
Avatar Bukairyjek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 364
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

lepiej kupować pojedyńcze pędzle, są lepszej jakości.
te w zestawach są zrobione z kiepskiej jakości włosia i drapią. nie musisz przecież kupować od razu 20-stu sztuk. lepiej isc na jakość, niż ilość. nawet jak kupisz je, to po pewnym czasie i tak dojdziesz do wniosku, że musisz wymienić je na te lepszej jakosci i wydasz pieniądze dwa razy.
koleżanka- wizażanka dobrze radzi jeszcze pół roku temu stałam przed podobnym wyborem
__________________
Koniec z hodowlą tłuszczu!
75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68,8 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60....
było, jest, będzie
Bukairyjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:33   #5
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Puder, ścięty do różu/bronzera, puchacz do rozcierania, jakiś języczkowy do nakładania cieni, jeśli chcesz ćwiczyć krechę to ścięty albo zwykły do eyelinera i tyle na początek. Po co początkującemu miotełka albo cztery praktycznie identyczne pędzelki do cieni
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:27   #6
JeanneInes
Raczkowanie
 
Avatar JeanneInes
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

A myślicie że koniecznie trzeba szukać tych z naturalnego włosia? wszystkie sztuczne drapią?
__________________
Słodko-ostry blog lifestylowy
Króliczek Doświadczalny
JeanneInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:50   #7
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Są pędzle syntetyczne bardzo dobrej jakości, również do pudru i różu - np z Everyday Minerals. Ich atutem jest, że są cruelty-free, czyli nie dla naszej urody nie ucierpiało żadne zwierzątko
Ich pędzle:
http://everydaycosmetics.pl/pedzle.html

Sama nie posiadam, ale podobno są bardzo dobrej jakości. Dodatkowo mają dożywotnią gwarancję - gdy pędzel Ci się z jakiś powodów zniszczy, wysyłasz zdjęcie i przysyłają Ci nowy.

Ja sama dostałam zestaw z allegro pędzli z urodziny, chyba ponad 20 sztuk. Z tego wszystkiego używam może 5ciu - do pudru, różu, dwóch do cieni i jednego do brwi. Reszta leży i się kurzy. Duży pędzel do pudru, mimo, że naturalny, strasznie drapie, w dodatku już się zniszczył, metalowy uchwyt odpadł od rączki. Dlatego lepiej kupować pędzle na sztuki - kupisz tylko te, które ci potrzebne, w dodatku dobrej jakości, a zapłacisz tyle, ile za komplet 'lepszych' pędzli z allegro.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 22:22   #8
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

pędzle syntetyczne są dużo bardziej miękkie niż naturalne np. kozie, z tym że włosie racoon - szopa- jest bardo milutkie i delikatne dla buźki wg mnie tez lepiej kupić kilka pędzli bazowych lepszej jakości , niz potem szorować buźkę drapakami- bo jakość takich pędzli z zestawu to wiadomo, nie powala... z podanych aukcji widzę, że budżet masz coś w granicach 80zł uważam, że taki podstawowy zestaw to:

pędzel do podkładu ( zarówno mineralnego jak i płynnego) świetny flat top Sunshade Minerals - poj. szt to 19zł- świetny pędzel, niska cena, a jaki mięciusi...mrrrr..m ożna kupić za 39zł 3 szt pędzli- kabuki long hand, flat topa i taki malutki mini kabuki, idealny do różu, bronzera, rozświetlacza- mam ten zestaw i polecam ci go szerze ten zestaw 3w1 i już masz pędzle do podkładu, pudru, różu

pędzel do nakładania cieni- ja mam pędzel , który używam do kilku zadań- do nakładania cienia na powiekę oraz do korektora- pod oczy, okolice nosa- jest to pędzel Maestro nr 320 r 8 lub 10( cena 16zł za r 8, a za r10 19zł)- pędzel jest z włosia pony, świetnie nabiera cień, korektor, szczególnie ten miałki, mineralny

pędzel do eyelinera/ brwi- ja mam pędzle z maestro- pędzel zagięty nr 790 r 1, idealny do rysowania kreski płynnym eyelinerem, a jego zagięcie sprawia , że malowanie kreski jest dziecinnie łatwe cena 9zł. Mam tez pędzel Maestro nr 660 r 4 do malowania kreski, i do brwi, a najczęsciej uzywam go do eyelinerów w kremie lub do czarnego cienia z paletki sleek- oj, kocham go za r 4 cena 14zł

i to wg mnie taki must have

później możesz dokupić następujące pyndzle :

pędzel do rozcierania cieni- Maestro nr 497- odpowiednik 217 Mac, cena 25zł, super rozciera cienie, dziewczyny go zachwalają, ja też go ubóstwiam

pędzel do pudru
- wielki, duży, mięsisty, puszysty- tooo tylko Maestro nr 180 lub 190 ( wybieraj te największe rozmiary bo pędzle nie są w sumie aż takie ogromniaste- r24 itp ) cena ok. ponad 50zł

pędzle do róż/bronzera - ja ma Maestro , taki ala jajko, ze spiczastym dzióbkiem świetnie modeluje policzki, jest to Maestro nr 140 r20, cena 26zł

no a później to możesz kupować różne rozmiary pędzli do cieni, jakieś kopytko, kulkę, jakiś pędzelek do ust polecam ci pedzle firmy Maestro, naprawdę trwałe, przetrzymały nie jedno mycie, no i pędzelki Sunshade Minerals, oj to są najmilsze pędzelki jakie w życiu miałam w ręce a ta cena

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Są pędzle syntetyczne bardzo dobrej jakości, również do pudru i różu - np z Everyday Minerals. Ich atutem jest, że są cruelty-free, czyli nie dla naszej urody nie ucierpiało żadne zwierzątko
Ich pędzle:
http://everydaycosmetics.pl/pedzle.html

Sama nie posiadam, ale podobno są bardzo dobrej jakości. Dodatkowo mają dożywotnią gwarancję - gdy pędzel Ci się z jakiś powodów zniszczy, wysyłasz zdjęcie i przysyłają Ci nowy.

EDM już dawno wycofało się z dożywotniej reklamacji, jak niektórym zaczęły odpadać rączki i wypadać włosie teraz chyba jest 2 lata gwarancji...bodajże...ale nie pamiętam...co do EDM...sunshade minerals jest klonem edm- takie samo włosie, wygląd, tez bambusowa rączka...a cena....za 39zł masz 3 pędzle sunshade a z edm tylko jeden...mam 3 pędzle flat topy, z edm, pixie i sunshade i pixie wygrywa, bo wszystkie pedzle sa takie same, tylko Pixie ma słitaśna rączkę, a sunshade w cenie 19zł daje Ci to samo

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2011-04-11 o 22:24
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 23:09   #9
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

bentkuff, dziękuje za info, dobrze wiedzieć, bo przy najbliższej wypłacie muszę kupić parę nowych pędzli, a te z EDM trochę kosztują.

Rozumiem, że Sunshade też są z włosia syntetycznego? Można je kupić na allegro/polskiej stronie, czy są tylko dostępne za granicą? (pierwszy raz o nich słyszę, dlatego pytam )
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 02:15   #10
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

są dostępne na allegro, allegrowicz wizazysci czy jakos tak, w sklepie swoim internetowym tez maja , wpisz w google wizazysci sklep czy jakos

sunshade należą do lancrone ?? chyba.. tak, są z włosia syntetycznego, takiego samego jak edm, w sumie to klony, bo i to samo włosie i też bambusowa rączką, tylko cena niższa mam 3 pędzle za 39zł i nie zamieniłabym ich na nic innego, chyba to był mój zakup stulecia
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:52   #11
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Cytat:
Napisane przez JeanneInes Pokaż wiadomość
A myślicie że koniecznie trzeba szukać tych z naturalnego włosia? wszystkie sztuczne drapią?
wg mnie te syntetyczne sa o niebo lepsze. maja gladka powierzchnie wlosia, co daje lepsze ich mycie. wlos nie jest porowaty i nie wchodzi w te pory kosmetyk kolorowy. moze troszke dluzej schna, ale wg mnie higiena przede wszystkim. kwestia tego ze i wsrod syntetykow sa pedzle perelki i koszmarki.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 19:21   #12
vanityfox
Przyczajenie
 
Avatar vanityfox
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Sama debata nt czy syntetyczne czy naturalne nie ma sensu. Zależy jakie kosmetyki będziesz nimi nakładać, np jeśli masz super-zawiesisty podkład w stylu Colorstay to do podkładu nie kupuj nic, bo i tak najlepiej go rozprowadzić gąbką.
Zgadzam się z powyższymi opiniami, zestaw jest złym rozwiązaniem, chyba że wybierzesz zestaw podstawowy z maca albo np sephory. W przeciwnym wypadku postaw na jakość, kup trzy, ale solidne, zamiast 20 sztuk których głównym zadaniem będzie wyścielanie podłogi czy dywanu włosiem.
vanityfox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 19:53   #13
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
wg mnie te syntetyczne sa o niebo lepsze. maja gladka powierzchnie wlosia, co daje lepsze ich mycie. wlos nie jest porowaty i nie wchodzi w te pory kosmetyk kolorowy. moze troszke dluzej schna, ale wg mnie higiena przede wszystkim. kwestia tego ze i wsrod syntetykow sa pedzle perelki i koszmarki.

wg mnie syntetyczne są delikatniejsze mówię tu o pędzlach typu FT, LHK czy jakieś małe buki wiadomo, że pedzle za 4 zł z kiosku, syntetyki, takie z czarnym włosiem to drapaki, nie dośc że łysiejszy jak stary dziad to drapia, i w sumie na nic się nie przydają, jak tylko do ścierania kurzy są naturane włosia , które mnie czasem drapną, typu koza, kuc, ale np. włosie racoon jest tak miłe dla skóry że oj oj oj syntetyki lepiej sie myją z podkładu, ale naturalne nei pija tak podkładu
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:59   #14
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: pedzle dla poczatkujacych

syntetyczne pędzelki do makijażu oka są głównie do cieni w kremie i wszelkich rzeczy kremowych. Lepiej wtedy przylega do nich produkt.
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.