Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-11, 20:32   #1
narciarka
Rozeznanie

mój pomysł na biznes. trafiony?

Od dłuższego czasu myśle nad założeniem pewnego interesu związanego z moją pasją czyli szyciem ubrań. Już mąjąc 6 lat szyłam sobie ubranka dla lalek teraz szyje sama ubrania, umiem robić wykroje, znaleziony ciuch na internecie umiem sama uszyć itd i sprawia mi to ogromną przyjemność. Do tego bardzo interesuje się modą. Wymyśliłam żeby założyć sklep internetowy i sprzedawać tam modne ubrania własnej roboty. Mam na start odłożonych troche pieniędzy, dodatkowo może udałoby mi się dostać jakieś dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Mam już również znajomą osobę która mogłaby mi założyć stronę internetową sklepu i zajęła się grafiką za małą kwotę. Jeśli bym sama z szyciem nie dawała rady mogłabym do współpracy zaprosić znajomą, zaufaną krawcową która szyłaby ubrania według moich projektów.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy taki biznes ma jakieś szanse?

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2011-04-11 o 20:35
narciarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:23   #2
kycia1
Wtajemniczenie

Dot.: mój pomysł na biznes. trafiony?

Pokaż coś swojego co zrobiłas juz , wtedy Ci odpowiem czy to ma sens . Towar - to 80 % sukcesu jesli chodzi o sklep, więc jak będzie dobry- to jak najbardziej.
Stary 2011-04-11, 21:27   #3
dominiczkab
Rozeznanie

Smaczny profil dominiczkab
Smaczne przepisy1

musisz wziac pod uwage, ze w polsce ludzie wola isc do sklepu zamiast kupic w necie. no chyba ze chcesz to wystawiac np. na allegro?
wydaje mi sie ze , aby zalozyc taka strone internetowa potrzebujesz sporej ilosci wzorow- ubrania musza byc dosc roznorodne. jak ktos zobaczy ze masz 10 ubran to pewnie go to nie zacheci.
ogolnie pomysl fajny tylko musisz dobrze to przemyslec
Stary 2011-04-11, 21:50   #4
Rarita
Zadomowienie

Według mnie to w 75% kwestia dobrej reklamy, bo aktualnie sklepów internetowych jest od groma, a jak ktoś chce kupić coś przez internet to i tak zazwyczaj przez allegro...
a właśnie, próbowałaś już sprzedać ciuchy na allegro? tak na próbę 4, 5 sztuk? jeśli tam jest zainteresowanie, to można myśleć o sklepie, ale jeśli nikt się nie interesuje to raczej nie pchałabym się w to...

no i też chętnie zobaczyłabym jak wyglądają takie ciuszki, jak będziesz miała je gdzieś wystawione to daj linka
Rarita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 22:08   #5
narciarka
Rozeznanie

aktualnie nie mam żadnych uszytych przez siebie ubrań bo wszystko sprzedałam wśród znajomych ale jak tylko coś nowego uszyje to umieszcze zdjęcia
myślałam też o takiej opcji, że gdybym miała ten sklep to wystawione byłyby przykładowe modele np rozmiaru s a osoba zamawiająca podawałaby mi swoje wymiary i ja bym w ciągu kilku dni uszyła daną rzecz dla konkretnej osoby, co o tym myślicie?
w moim sklepie jeśli bym już go otworzyła nie byłoby 10 ubrań ale dużo więcej i wiem jak reklama jest ważna. Z wystawieniem kilku rzeczy na allegro spróbuje
Stary 2011-04-11, 23:29   #6
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Pytanie jakie ceny byłby tych ubrań ?
szybkosc wykonywania zamówień,jakość materiału,itd.

zaczęłabym od allegro lub wystawiania w sklepach-galeriach netowych np.decobazar czy innego tego typu.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:48   #7
Lea_
Wtajemniczenie

A ja uważam, że to świetny pomysł. Sama bym z chęcią skorzystała z uszycia mi ubrania na miarę. Jestem dostc niewymiarowa i trudno mi w sklepie znaleźć "góry" od ubrań i wystarczająco długie spodnie ( chociaż z tym drugim jest coraz łatwiej)

Tak podałabym co mnie interesuje, swoje wymiary a Ty uszyłabyś mi ciuch. Super.

„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"

http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:55   #8
Izabelka2808
Raczkowanie

Według mnie pomysł jest fajny, bo możesz tworzyć własne projekty ubrań lub szyć ubrania według czyjegoś projektu na miarę itp
A pomysł uważam za fajny dlatego że od pewnego czasu jestem związana z branżą odzieżową a moja mama ma działalność w zakresie krawiectwa i sama o tym myślałam żeby namówić ją na tego typu działalność szycia ubrań dla ludzi i wystawiania ich w internecie jako pracownia krawiecka (ale u mnie to odległy temat )

Życzę sukcesów i odwagi w podejmowaniu takich decyzji
Ale oczywiście najpierw spróbuj coś sprzedać, żeby choć troszkę utwierdzić się w przekonaniu czy na pewno chcesz czy nie
Izabelka2808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:53   #9
Madaaa
Zakorzenienie

Pomysł dobry, ale konkurencja dość mocna. Ludzie lubia kupować tanio i jesli chodzi o internet to nie ma z tym problemu. Na allegro jest mase chinskich ciuszków za grosze.
A ręcznie szyte ubrania na pewno do tanich nie bedą należeć. Chociaż jak się postarasz jest szansa, że nzjadziesz klientów, którzy stawiają na jakość ;-)
Madaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości