Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-14, 13:02   #1
Mareve
Przyczajenie

Co jeść przy stosowaniu antybiotyku?

Witam.Od wczoraj stosuje TETRALYSAL antybiotyk na trądzik i do tego MULTILAC synbiotyk.Ten antybiotyk będę stosował aż przez 80 dni po jednej tabletce dziennie czyli wyjdzie 5 opakowań .Nigdy nie stosowałem antybiotyku tak długo , a wiadomo że przez ten okres jego stosowania mogę narobić więcej szkód niż dobrego.I pytanie do was co jeść żeby uzupełniać wszystko to co antybiotyk niszczy ?Czytałem . że jogurty , warzywa , pić zieloną herbatę , nie jeść mięsa , ale czy to prawda?Pozdrawiam
Mareve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:21   #2
CampariHotness
Raczkowanie

Dot.: Co jeść przy stosowaniu antybiotyku?

Dużo kefirów, jogurtów... Do tego na pewno jakiś probiotyk, np. Trilac. Ja zawsze stosuje go jeszcze przez jakiś czas po skończonej kuracji antybiotykowej
Stary 2011-04-14, 13:48   #3
Mareve
Przyczajenie

Tak tak probiotyk już mam , jogurt będę pił co dzień i do tego chleb razowy będę jadł z jak jak największą ilością warzywA no i jeszcze raz w tygodniu wypadało by jakąś rybkę zjeść
Stary 2011-04-14, 20:13   #4
sylmys
Przyczajenie

1. Koniecznie zrezygnuj na ten czas ze słodyczy, cukru i wszystkiego co słodkie. Najlepiej jakbyś nie jadł też produktów z białej mąki. W przeciwnym razie przy tak długotrwałym stosowaniu antybiotyku pojawi się przerost candida albicans w jelitach (inaczej grzybica).

2. Probiotyk koniecznie!

3. Jedz dużo warzyw, ziaren (kasze, owsianka) - czyli błonnik.

Powodzenia.
sylmys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 10:24   #5
Mareve
Przyczajenie

No ok będę się do tego stosował.Dziękuje , Pozdrawiam
Stary 2011-04-17, 11:55   #6
kasiekasiek
Zadomowienie

Jakiś czas temu również stosowałam tetralysal przez kilka miesięcy. Co prawda jest on antybiotykiem, ale nie ma aż tak ogromnej "siły rażenia" na organizm i układ pokarmowy jak niektóre inne. (moja dermatolog powiedziała, że jest to taki słabszy antybiotyk) I przyznam szczerze, że faktycznie nie czułam się po nim najgorzej. Przede wszystkim pamiętaj o łykaniu probiotyków! Wprowadź do diety sporo jogurtów, możesz też pić siemię lniane zmielone (mi pomagało na taki trawienny dyskomfort, odbijanie itp., chociaż u mnie te objawy występują niezależnie od antybiotyków, a raczej z powodu mojej nerwicy i skłonności do problemów trawiennych) Co do odstawienia słodyczy to myślę, że nie musi być to aż tak radykalne. Wiadomo, że wprowadzenie zdrowszych nawyków żywieniowych na pewno wyjdzie Ci na lepsze (i Twojej cerze również ) niezależnie od tego, czy robisz to z powodu antybiotyku czy nie.
Pozdrawiam
kasiekasiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 22:29   #7
Djuno
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylmys Pokaż wiadomość
1. Koniecznie zrezygnuj na ten czas ze słodyczy, cukru i wszystkiego co słodkie. Najlepiej jakbyś nie jadł też produktów z białej mąki. W przeciwnym razie przy tak długotrwałym stosowaniu antybiotyku pojawi się przerost candida albicans w jelitach (inaczej grzybica).
Nie tylko w jelitach, ale też np. na skórze.
Odrzuciłabym też mleko, śmietanę - surowe produkty mleczne.
Oraz ograniczyła owoce.

Warto poczytać w necie o candida albicans i diecie z nią związanej. To naprawdę podły grzyb.

Djuno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 14:54   #8
chocolattemonster
Raczkowanie

jeśli chodzi o tego grzyba to dobrze jeść dużo błonnika (zapobiegawczo), poza tym oczyszczanie sokiem z cytryn też dobrze robi na organizm, zwłaszcza, że antybiotykiem się podtruwasz, ale cytryny zostawiłabym na później (po skończeniu kuracji antybiotykiem)
chocolattemonster jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości