Wielka prośba o diagnoze ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-23, 22:23   #1
magda20
Raczkowanie

Smile

Wielka prośba o diagnoze ...

Nie pisze w swoim imieniu ponieważ mnie problem trądziku w okresie dojrzewania ominał , co prawda pryszcze sie pojawiały ale z perspektywy czasu moge powiedzieć ze nie wiem co to trądzik.

Moja kuzynka -Asia , jest w 5 klasie szkoły podstawowej i ma trądzik mniej wiecej od 2 lat, bardzo dba o cere, uzywa dleikatnych kosmetyków zeby nie przesuszyć produkującej tyle sebum skóry ale efekt jest taki , że nie powstają ropne wypryski.
Ma za to okropne czarne punkty na całej twarzy , policzki nos, czoło , broda są zasiane takimi czarnymi kropami, bardzo brzydko to wyglada, całe szczescie ze nie pojawiają sie zmiany ropne...

No i teraz prosze o pomoc jak pomóc dziewczynce w jej wieku, jesli czegoś sie z tym ne zrobi to ona popadnie w kompleksy i sama zacznie coś przy tym kombinowac.
Lekarze dermatolodzy jak do tej pory radzili przeczekać i pielegnować, przeczekałam 2 lata i pielegnuje ale chyba pora coś wiecej zrobic.
Co doradzic ?? wizyte u kosmetyczki na oczyszczanie ?? kwasy ?? dziewczyny poradzcie ja sama nie wiem co jej doradzic, jedno jest pewnie trzeba coś z tym zrobić !! co proponujecie ??
Stary 2005-05-23, 23:15   #2
Laura2112
Raróg

Wpisy w blogu: 141
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Wielka prośba o diagnoze ...

Może "Effaclar K" La Roche Posay? To krem z kwasami, ale bardzo łagodny, według mnie nie powinien zaszkodzić tak młodej cerze, zwłaszcza że super też pielęgnuje
Laura2112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 17:13   #3
magda20
Raczkowanie

Ale czy krem z kwasami bedzie odpowiedni dla 11stolatki ???
Moze Pani Beata coś podpowie...
Stary 2005-05-24, 22:23   #4
magda20
Raczkowanie

podnosze ...
justy ...
pani Beato ....
Stary 2005-05-25, 16:27   #5
dorota.torun
Raczkowanie

Hej!Może powinna sie udać kilka razy do kosmetyczki na oczyszczanie,na pewno to nie usunie całego trądziku...ale powinno chociac w jakimś stopniu go zmniejszyć!Moja koleżanka też ma taki problem...no i może po wizytach u kosmetyczki rewelacyjnych efektów nie będzie no ale warto spróbowac skoro trądzik stanowi aż taki problem!Wiadomo że jest jeszcze leczenie hormonami co jest bardzo efektywne...no ale nie warto tak młodej osobie zalecać takich środków!Ja swego czasu brałam Diane 35...fakt że na inne dolegliwoście ale trądzik również całkowiecie zniknął!Ale nie polecam tych tabletek bo mają skutki uboczne...tymbardziej odradzam tak młodej osobie!
dorota.torun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 16:49   #6
Domina
Zakorzenienie

Hmmm to wągry? Ja je miałam na nosie i na policzku i stosowałam maść benzacne, tania ok. 7zł w aptece bez recepty. Niech używa tego na noc i jeszcze krem silnie nawilżający bo benzacne wysusza skóre. Jeśli dermatolog nie chce pomóc to trzeba go zmienić! W życiu nie spotkałam się z tym, żeby dermatolog powiedział mi że mam pielęgnować i przeczekać problem....
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 17:19   #7
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Bidna mała, ja bym odradzala wizyte u kosmetyczki w tak mlodym wieq. Jak ma wagry to bedzie troche bolalo a po co ma sie dziewczyna odrazu zrażac do kosmetyczki. Pewnie chodzilas z nia do dermatologa z przychodni co sie wogle nie oplaca. Lepiej pojsc prywatnie. Niestety to troche kosztuje. Sproboj jej zaaplikowac tonik przeciwko wagrom clean&clear ( cena nie wiecej niz 20zl ) moze to cos pomoze
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 18:59   #8
Takietam
Zadomowienie

Ja też mam problemy z cerą, chociaż jestem duużo starsza - i długo nie mogłam znaleźć dobrego środka. Dermatolodzy przepisywali mi niezliczone ilości kremów i maści (przerabiałam nawet antybiotyki w kremie), które jeszcze tylko pogarszały sytuację, aż w końcu któryś lekarz polecił mi drożdże lekarskie Lewitan. I zadziałało. To nie jest inwazyjny sposób (w odróżnieniu od Diane35) - wpływa na przemianę materii i w moim przypadku działa niezawodnie, tylko trzeba tego świństwa pożreć ogromne ilości. Łykam średnio 12-15 tabletek drożdży dziennie - po min. 4 przed posiłkiem.
Cóż trzeba pocierpieć, żeby wyglądać jak człowiek.

No i zgadzam się z destiny666, tonik clean&clear powinien pomóc oczyścić skórę z wągrów.
Takietam jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości