Co wam sie bardziej podoba-francuski manicure czy jednolity lakier? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-24, 11:20   #1
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile

Co wam sie bardziej podoba-francuski manicure czy jednolity lakier?

Dziewczyny, co Wam sie bardziej podoba,paznokice dloni pomalowane frenchem czy jednolitym bezowym/mlecznym/jasnorozowym lakierem?
ja osobiscie prawie nie probowalam robic frencha,raczej mi nie wychodzi a te paski tylko zostawiaja slady na paznokciach albo odrywaja kawalek bialego lakieru
poza tym gdzies czytalam ze frencz nie jest juz w dobrym tonie miec paznokcie pomalowane frenchem,na wiosne i lato modne sa teraz lpaznokcie ladnie pokryte jednolitym bezowym/mlecznym/rozowym lakierem.
Jakie sa wasze typy? podajcie prosze tez numerki lakierow jaki uwielbiacie i polecacie
ja osobiscie mam kilka roznych pasteli (tylko nie perlowe,kiepsko wygladaja=nierowno,na pazokciu,poza tym kojarza mi sie ze starszymi paniami,ale yto kwestia gustu), 174 z inglota(roz,ale nie mleczny), 45 z bourjois (sliczny mleczny rozyk,uwielbiam!!! i zero smug,bo bourjois ma super wygodne pedzelki), 39 z bourjois (mleczny bez), 76 (french manicure)forever strong maybelline-taki transparentny delikatny roz/bez(jasniejszy od bourjois) i drugi tez maybelline nie pamietam nr odcien eternal ivory.
czekam na Wasze propozycje
Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:24   #2
Bestiaga
BAN stały

Dot.: Co wam sie bardziej podoba-francuski manicure czy jednolity lakier?

Ja uwielbiam FrenchM. Czuję się superkobieco, kiedy moje króciutkie paznokcie mają bielusią końcówkę! Mleczne też są fajne! Teraz mam INGLOT 82 - właśnie mleczny
Bestiaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:24   #3
tarakatatula
Rozeznanie

mi bardziej podoba sie jednolity kolorek
Stary 2005-05-24, 11:35   #4
izulecka
Raczkowanie

Osobiscie jestem raczej za frenchem. Nie lubie jednolitego koloru. A jesli juz to ciapne jakis wzorek albo poprostu uzywam lakieru bezbarwnego. A jesli chodzi o paseczki, najlepiej jest najpierw zmatowic plytke paznokcia zeby paseczek sie lepiej trzymal. A zrywac gdy lakier jeszcze nie wysechl wtedy gdy sie gdzies ciapnie przez przypadek lakier to wytrzec szybciutko i jest okej
izulecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:45   #5
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

ja jesli juz to jestem za takim delikatnym frenchjem baaardzo mi sie podoba jak kobiety maja takie delikatne cieniutkie biale paseczki na koncowkach paznokci.ja mam akurat krotkie paznokcie wiec chyba na moich bylby wlasnie taki french idealny.nie wiem tylko jak takie paseczki cieniutkie mozna wykonac? bo wszystkie lakiery biale do frencha maja takie normalne pedzelki.ale podobno jest lakier bialy inglota ktory ma taka szpileczke,to chyba ten do zdobienia?wiecie cos o nim? aha i ja mam slabe paznokcie wiec zawsze stosuje odzywke jaka baze,wtedy jesli bialy pasek by mi nie wyszedl to chyba nie moglabym go lekko zretuszowac,bo naruszylabym warstwe odzywki:-( co mi radzicie?
Stary 2005-05-24, 11:59   #6
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

French mi się nie podoba, zdecydowanie wolę jednolity kolor. A najgorszy jest manicure francuski na stopach, brrrr...
Przynajmniej nie muszę się babrać z tymi paskami
Lukrecja_Borgia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:03   #7
Mysz_ka
Raczkowanie

dla mnie tez french jest the best. Tylko jest jeden warunek - paznokietki musza byc krótkie. Bo nie lubie kiedy dziewczyny robią french na długich paznokciach i biały paseczek zamienia sie w grubą krechę! Wtedy to wygląda okropnie. Przy frenchu liczy się subtelność i jakość (bo same wiecie pewnie jak wyglądają dziewczyny z krzywymi paskami
Mysz_ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:20   #8
Ines1985
Zakorzenienie

Ja jestem fanką frencha .
Robie go bez uzycia paseczkow - nabralam wprawy i nie sa mi juz one potrzebne. Teraz znacznie sprawniej mi idzie wykonanie manicure.

Jednolitego lakieru (ale jakiegos delikatnego) tez moge uzywac bo koncowki moich paznokci same z siebie sa biale... Jednak nie tak bardzo jak wtedy, kiedy mazne je bialym lakierem...

Nie znosze perlowych lakierow. Lubie tylko takie delikatne, mleczne, najlepiej leciutko rozowe lub bezowe.

Moj ulubiony zestaw do french manicure to joko.

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:29   #9
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Robienie frncha za pomoca tych przyklejanych paseczkow nie jest wygodne. Lepiej samemu namalowac biala koncowke a potem za pomoca korektora do paznokci wyrownac jej ksztalt. Trzeba to robic szybko - najpierw maluje sie biala koncowke potem szybko korektorem wyrownuje. W innym wypadku bialy lakier moze za bardzo przyschnac.
A ja lubie to i to - a na stopach french bardzo przyciaga oko.

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:33   #10
Shemreolin
Zakorzenienie

GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin

Ja sobie wczoraj zorbiłam po raz pierwszy w życiu i wyszło mi chyba całkiem ładnie, choć nie do końca tak prosto jak chciałam. Mam pazokcie dość długie, tzn. w kształcie migdała, czesto zapominam obciać i mi rosną takie szpony. Nie lubię malować paznokci na jednolty kolor chyba, że jest jasny. Czasami pomaluję sobie pazurki na jakis ciemny kolor to zaraz ścieram, bo wydaje mi sie, że na moich długich palcach z podłużnymi paznokciami wygląda to zbyt drapieżnie. Wiele osób, mówi mi, ze wygladam na o wiele młodszą niż jestem, więc wygladam po prostu jak małolata co się wypacykowała. A taki francuzki delikatny manicure jest naprawdę ładny i kobiecy. Rece wygladają na zadbane i można go nosić właściwie zawsze.

Aha, malowałam z pomocą przyklejanego paseczka i naprawdę to było łatwe. Jak próbowałam sama zrobić sobie białą kreseczke, to wszystko mi sie rozmazywalo. A tak nakleiłam paseczek, pomalowałam (nie trzeba sie nawet starać i można mazać po paseczku), potem odczekałam aż lakier mi zupełnie wysechł i oderwałam paseczki. Potem pomalowałam paznokcie jasnoróżowym lakierem i wyszło super!

Edytowane przez Shemreolin
Czas edycji: 2005-05-24 o 12:36
Shemreolin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:06   #11
Equita
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Z francuskim manicure moje paznokcie wygladaja na bardziej zadbane Jednak od czasu do czasu musze obcinac paznokcie krociutko (maja tendencje do rozdwajania) i wtedy maluje je jednym jasnym kolorkiem.
Moja znajoma ma zawsze na paznokciach fajne wzorki, ale te wygladaja tylko na dlugich paznokciach.
Equita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:43   #12
smerfeta01
Zakorzenienie

Mnie bardziej podobają się paznokcie pomalowane na jeden kolor. Czasem robię sobie jakieś wzorki lub trójkąty albo linie Na lato można poszaleć z kolorami
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:23   #13
Shemreolin
Zakorzenienie

Ja to sie zawsze zastanawiałam ile czasu trzeba spędzać nad paznokciami zeby sobie te wszystkie fikuśne wzorki porobic? A potem jeszcze trzeba uważać na paznokcie, bo jak sie cos stanie to cały ten czas spedzony przy robieniu paznokci pójdzie na marne. Nie, to zdecydowanie nie dla mnie... :P

Stary 2005-05-24, 14:27   #14
catherinne24
Rozeznanie

Ja zdecydowanie stawiam na FRENCH!!!!
Uwielbiam mieć pomalowane zarówno pazurki u rąk jak u stóp-co niesamowicie wygląda i przy opalonych stopach i sandałkach jest po prostu boski
Ja w przeciwieństwie do koleżanek zdecydowanie wolę french na dłuższych paznokciach, bo na krótkich (moim skromnym zdaniem) wygląda to fatalnie-zwłaszcza jak ktoś ma krótkie palce, ale to juz tylko zależy od własćicielki. Ja obecnie jestem na etapie "zapuszczania" i wreszcie moge malować sobie paski do wolii
Jeżeli chodzi o malowanie, to również polecam malowanie pasków samemu-po kilku razach dojdziemy do wprawy, a przynajmniej nie musimy się męczyć z odklejaniem. A co do pasków, to nie polecam tych "kupnych" bo rzeczywiście odklejają się z lakierem, dlatego zwykle do malowania frenchu wykorzystuje stare papierowe naklejki (takie jak są np.na dyskietki)
Stary 2005-05-24, 15:12   #15
Shemreolin
Zakorzenienie

Mi się nic nie odklejało z lakierem... Pierwszy raz zrobiłam sobie francuski manicure i zrobiłam tak, że najpierw oczysciłam i wygładziłam pazurki specjalnym pilniczkiem, potem nakeiłam paseczki na pazokieć i zostawiłam końcówki do pomalowania, pomalowałam je na biało, odczekałam z 5 minut póki nie byłam 100% pewna, że wyschło i odkleiłam. A potem na to nałożyłam lakier bladoróżowy. No i wszystko wyszło ładnie... a kupiłam sobie taki naprawdę tani zestaw hcyba z 7 zł w drogerii.

Stary 2005-05-24, 15:15   #16
Bąbel
Raczkowanie

French, french i jeszcze raz french! Do tego długie, zadbane paznokcie i wypielęgnowane dłonie.
Taka ręka wyglada wręcz "sterylnie" i szalenie efektownie.
I jeszcze jedno - french do WSZYSTKIEGO pasuje.
Bąbel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:21   #17
Evka
Wtajemniczenie

Ja nie bede orginalna- french ponad wszystko. Czasem na specjalne okazje inny kolorek ale zadko. Jeśli nie mam pomalowanych paznokci czuje sie jak z niewytuszowanymi rzesami

PS. Wlasnie robie french na pazurkach
Evka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:43   #18
emilio
Raczkowanie

ja lubie i french i jednolity kolor.

Tez wydaje mi sie, ze frech na szponach (czyli tam,gdzie biala warstwa jest tak samo dluga jak rozowa)wyglada nieestetycznie... ale wogole takie szpony rzadko wygladaja ladnie, podobaja mi sie na takich tylko wzorki.

Sama maluje paznokcie od niedawna, wczesniej jakos tego nie robilam. Nie lubie perlowych lakierow, bo uwidaczniaja kazda nierownosc paznokcia. Jak do tej pory mialam tylko 1 zestaw do frencha i to w dodatku badziewiasty Hean :P Straszny jest ten bialy lakier - bardzo gesty i tak szybko zastyga, ze jak chce obok pociagnac drugi raz pedzelkiem, to rozmazuje mi sie wszystko i musze zmywac... i tak od poczatku :/

macie jakis bialy lakier do polecenia?

G. Turnau
emilio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:48   #19
rzyrafka
Zakorzenienie

ja najbardziej lubie frencza z bezbarwnym lakierem. Ale teraz szukam jakichs fajnych kolorków mlecznych, ktore pasowalyby do koloru moich dloni. A jednolite lakiery- to tylko perlowe. Nie lubie natomiast i nie toleruje zadnych tipsow i zelowych, chocby mialy najpiekniejsze wzorki swiata! taki ze mnie ortodoks
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 16:05   #20
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Francuski. Jednak robię go trochę inaczej. Najpierw maluję całe paznokcie na b. jasny, mleczny róż, a potem końcówki maluję specjalnym lakierem do wzorków (cieniutki pędzelek) w kolorze białym.
Wolę paznokcie tylko delikatnie wystające z opuszka. Nie cierpię długich szponów, przecież to obrzydliwe, takie zapuszczone pazokcie, jakby kobieta o siebie nie dbała i zapomniała o ich obcinaniu, dla mnie są strasznie ... zwierzęce .... feeee.
Gdy mam zupełnie krótkie, wtedy maluję tylko na ten śliczny róż, czyli jednolicie.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 16:17   #21
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emilio
Tez wydaje mi sie, ze frech na szponach (czyli tam,gdzie biala warstwa jest tak samo dluga jak rozowa)wyglada nieestetycznie... ale wogole takie szpony rzadko wygladaja ladnie, podobaja mi sie na takich tylko wzorki.
hmmm, wg mnie to zalezy od ksztaltu paznokci - mam kolezanke, u ktorej french na dlugich paznokciach wyglada wspaniale, u drugiej - obrzydliwie, tak wiec to jest wg mnei rzecza wzgledna

Cytat:
Napisane przez emilio
macie jakis bialy lakier do polecenia?
colorama Maybelline - jak dla mnei bardzo dobry
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 17:23   #22
magda20
Raczkowanie

Ja maluje i french i jednolicie, zalezy ile mam czasu i jak mi sie chce nie cierpie tylko frencha bezbarwnego tzn. biała końcówka pokryta bezbarwnym lakierem , zdecydowanie wole transparentny delikatny róż lub bez , lubie tez wariacje z frenchem np. cyrkonie czy kwiatuszki ...
Stary 2005-05-24, 18:24   #23
pysia_modnisa
Raczkowanie

JA kocham french wygląda bardzo kobieco i paznokcie sa wtedy takie zadbane <mmmmm>
obcinam płytke na kradatowo bo inaczej mi sie łamia paznokcie a na jednolite paznocie robie rzadko nie podobaja mi sie za bardzo wygladam wtedy jak taka spod latarni <mówie o sobie>
Pozdrowionka FRENCH RULEZ
pysia_modnisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:57   #24
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Myszko i Przezłośliwa! ja jestem zdecydowanie za takim frenchem w ktorym koncowki paznokci sa pomalowane cieniutka,delikatna biala kreska. Czy efekt ten osiagne uzywajac lakieru bialego do zdobienia paznokci Inglota-wlasnie go dzis nabylam Jak sie go stosuje? bo ma normalny pedzelek i taka igielke.Chodzi mi jak mozna nim wykonac taka ladna cienka kreseczke na koncu paznokcia? wtedy chyba nie trzeba juz uzywac tych koszmarnych paskow?
Stary 2005-05-24, 19:59   #25
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Dziewczyny, napiszcie tez jakie macie niezawodne sposoby na robienie frencha. Tzn jakie zestawy polecacie, itd.
bede wdzieczna za rady
Stary 2005-05-24, 20:01   #26
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Ojjj ... ja nie mam inglota, jeśli jest to po prostu cieniutki pędzelek zakończony w delikatny szpic, to .... po prsotu namaluj nim kreskę. Bez żadnych pasków, po prostu pomaluj końcówkę paznokcia opierając łokieć ręki malującej o stół, by nie drgała.
Ja mam swój sposób - nie dłoń malującą trzymam w jednym miejscu, a przesuwam dłoń, którą maluję. Wtedy nie ma szans na krzywo pomalowane końcówki.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 20:13   #27
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Dziewczyny please jesli macie, przysylajcie fotki Waszych dloni z frenchem,szczegolnie (ale nie tylko) te z tymi cienkimi bialymi paseczkami.
z gory dzieki
Stary 2005-05-24, 21:01   #28
magda20
Raczkowanie

takiego frencza mam na kompie , pokryty jest oprócz mlecznego kolorka jescze takim z drobinkami
Stary 2005-05-24, 21:03   #29
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

super zdjecie! i efekt oczywiscie tez a biale koncowki robilas przy uzyciu paseczkow?
Stary 2005-05-24, 21:13   #30
Ami
Zakorzenienie

Ja bardzo lubię francuski manicure. Dłonie wtedy wydają się bardziej zadbane. Tylko, że mimo wszystko jest on bardziej czasochłonny i dlatego zazwyczaj mam pomalowane paznokcie na jednolity kolor. Najlepiej jakiś delikatny transparentny róż albo beż. Zresztą ostatnio mam w bardzo marnym stanie dłonie i nie chciałabym, żeby przyciągały czyjąś uwagę. Nawet ładnie zrobionym frenchem.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości