szampon stopniowo zmieniający kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-19, 23:51   #1
stormen
Przyczajenie

szampon stopniowo zmieniający kolor?

Witam
Jestem mężczyzną (!) i potrzebuję pomocy. Mam rude włosy których nie znoszę. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy istnieją jakieś szampony stopniowo przyciemniające, lub zmieniające kolor na taki bardziej szary?
Standardowe farbowanie nie wchodzi w grę ponieważ noszę krótkie włosy i musiałbym często farbować żeby nie było odrostów. Poza tym zależy mi na czymś delikatniejszym, żeby tylko niewiele, o dwa lub jeden ton zmienić kolor.
Jeżeli podobny temat był to przepraszam (chociaż szukałem w przeglądarce i nie znalazłem)
Proszę o pomoc.
stormen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 00:09   #2
angela2602
Raczkowanie

Dot.: szampon stopniowo zmieniający kolor?

szampony nie dają mega spektakularnych efektów i nie ma ich do włosów rudych, zostaje ci jedynie farbowanie.
angela2602 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 00:21   #3
fryz5
Zakorzenienie

tak, nie ma innego wyjscia poza tym szampony (te do mycia, nie koloryzujące) dają efekty przy regularnym stosowaniu, uważam ze zanim by ten efekt nastąpił to dawno je zetniesz.
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 13:27   #4
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

a ja myślę, że srebrna płukanka by je ochłodziła, bo mi nie tylko na blond włosy działała, ale tez na odrosty ciemne, ochładzała je
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 14:38   #5
stormen
Przyczajenie

Przede wszystkim dziękuje Wam za odpowiedź
Od wczoraj zacząłem również używać szamponu joanny do rozjaśnianych włosów, który ma nadawać platynowy odcień a likwidować żółtawy. Narazie efektów brak ale zobaczę po kilku umyciach, a że myję włosy codziennie więc może efekty się pojawią.
Na farbowanie raczej się nie zdecyduję ale wypróbuję tą płukankę. A mogłabyś podać konkretną produkt? bo jestem zielony w tym temacie
pozdrawiam
Stary 2011-04-20, 15:19   #6
fryz5
Zakorzenienie

możesz kupić szampon do włosów blond z garnier naturalna pielęgnacja, on rozjaśnia, również możesz płukać włosy po umyciu zaparzonym rumiankiem i sokiem z cytryny. to rozjaśnia.
fioletowy szampon niewiele da bo fiolet niweluje tylko żółty kolor, na rudy działa kolor zielony, wtedy powstaje kolor neutralny
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 15:26   #7
stormen
Przyczajenie

hmm w takim razie spróbuję i tego chociaż nie chcę uzyskać bardzo jasnego, wręcz słomkowego koloru a tego się obawiam po tym rozjaśnianiu. Ale płukanka też może coś zdziała warto spróbować.
Dzięki
Stary 2011-04-23, 13:58   #8
stormen
Przyczajenie

podwieszam temat.
Może ma ktoś pomysł jaka płukanka mogłaby przyciemnić moje rude włosy? Najlepiej na brązowy kolor, tak żeby pozbyć się, lub przynajmniej zredukować ten rudy kolor? Czy zostaje tylko henna? Jeżeli tak to jaka? ponieważ wiem że niektóre mogą wręcz ten rudy efekt spotęgować. Na marginesie dodam że wolałbym jednak płukankę, ponieważ przy skroniach mam bardzo krótkie włosy i boję się że po niedługim czasie widać by było odrosty.
Szukałem w wyszukiwarce wątków, ale większość odnosi się do farbowanych włosów, a ja chcę przyciemnić naturalny kolor.
Pozdrawiam
Stary 2011-04-23, 17:19   #9
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Długie włosy rosną tak samo szybko jak krótkie, więc nie wiem skąd pomysł, że na krótkich szybciej będzie widać odrost.
Co do henny - tak ściśle, to ona daje tylko i wyłącznie rudy/czerwony kolor. Do uzyskania innych kolorów trzeba użyć domieszki innych ziół.
A z płukanek użyj wywaru z kory dębu albo łupin orzecha włoskiego. Względnie oba na raz.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
włosy rude

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości