Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III. - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-04, 12:06   #3001
ania4488
Raczkowanie

Dot.: Powrót do NATURALNEGO KOLORU włosów (tylko!)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Ale popiel chyab rudego nie przykrywa? Czy to nie tak, ze nakladajac odcien zimny na cieply mozemy sie spodziewac zielonosci? ja bym radzila naturalne odcienie, czyli bez miejsc po przecinku, bo są bezpieczne, pokrywaja wszelkie refleksy i w Diacolor wychodza suuuuper naturalnie, naprawde.
gdy byłam na konsultacjach u fryzjerki, powiedziała, że jeśli chcę wrócić do mysiego blondu, jedynym wyjściem jest położenie popieli, bo w innym wypadku ciepły kolor będzie się 'przebijał'... sama nie wiem co zrobić czasami mam po prostu gorsze dni.
ania4488 jest offline  
Stary 2011-11-04, 12:11   #3002
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

popiel zawiera zilonosci jesli sie nie myle?

Juana jak nabardziej mile widziane by byly jakies fotki wlosow czy odrostu, my tu bardzo fotki lubimy

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 12:34   #3003
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
o widzę, że i drugi wątek o zapuszczaniu naturalnych włosów - chętnie się do was przyłączę

A ile czasu farbowałaś jeśli można z ciekawości spytać?
Ja zaczęłam późno, bo w wieku 20 lat. Teraz mam 22, więc zbyt długo się nie nafarbowałam, ale tyle kolorów miałam na głowie, że szkoda gadać.

W moim gimnazjum nie można było farbować włosów, ani się malować, ani malować paznokci, ani nic z tych rzeczy i bardzo tego pilnowali. Z jednej strony rozumiem, ale z drugiej ściganie za trochę tuszu na rzęsach i bezbarwny lakier do paznokci to już jakaś przesada, co to były za czasy?

Choć z drugiej strony teraz gimnazjum wygląda tak, że ja się nie dziwię, że mnie odmładzają

Nakładając zimny odcień na ciepły możemy się spodziewać zieleni, ale gdy popiel kładziemy na żółty (bo zółty+niebieski = zielony), dlatego żółtko neutralizuje się fioletem/opalem. A na rudy zdecydowanie popiel. Natura też może być

gabi97 - podziwiam Cię za odwagę - nie przejmuj się komentarzami, bo bardzo ładnie Ci w tych krótkich włoskach
Teraz tak policzyłam, że ok 5 lat farbowałam włosy, w lutym skończę 21 lat Ja miałam chyba wszystkie możliwe kolory z palety naturalnych, nie wliczając jednego nieudanego dyniowego koloru i jednego w kolorze oberżyny Z tym, że na początku mojego farbowania było ono znikome, zafarbowałam z ciemnego blondu na brąz taki ciemny który wyszedł prawie jak czarny i potem długo włosów nie farbowałam i on się wypłukiwał, potem po niecałym roku zafarbowałam na jasny kolor i znowu tak chodziłam... Liczę, że takie niszczycielskie farbowanie do moje włosy mają od 3 lat. No a teraz jak wiadomo come back to natura

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Witam,
mogę do Was dołączyć? Od 2 lat farbowałam włosy (głownie brązy i mahoń). Ostatnio odwaliło mi na punkcie włosów i postanowiłam zapuścić je do talii. Chcę, żeby były piękne i zdrowe, dlatego... WRACAM DO NATURALNYCH (czyli do mojego mysiego ciemnego blondu) Nie farbuję już 4 miesiące... Odrost ma ok 5 cm... TŻ ciągle powtarza mi, że go nie widać, ale ja go widzę... Zastanawiam się, czy nie przefarbować włosów za jakieś 2 miesiące nie ruszając odrostów...
Jeju... tak chciałabym mieć naturalne włosy do tali... Ale na to muszę poczekać chyba 5 lat...;/ nie wiem, czy wytrwam tak długo

Gabi... podziwiam Gratuluje odwagi i... wyglądasz super
Witaj Bardzo dobry wybór. Ale z tym, że 5 lat to duża przesada ja mam włosy krótsze od Ciebie o jakieś 5-6 cm i nie uważam, żeby zapuszczenie ich do pasa zajęło mi 5 lat. Zwłaszcza, że ostatnio moje włosy rosną dość szybko. Myślę, że u Ciebie też znacznie krócej.

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2011-11-04, 13:14   #3004
anngeli
Zadomowienie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
mi własnie też wolno rosły. 2 miesiące minęły a urosły tyle, co normalnie w miesiąc... masakra jakaś. teraz jak zmieniłam lek to mi tak nie wypadają, ale wiadomo, zanim się wszystkie toksyny itd wypłuczą to minie trochę czasu.
Wiem, że to może głupie, ale sauna infared taka chyba na laser, wypłukuje toksyny bardzo dobrze, tzn wyparowują z Ciebie, łatwiej uwalnia się to wszystko, organizm się oczyszcza, byłam na takim czymś dopiero 2 razy ale zbyt dużo czasu między 1 sesją takiej sauny a druga, ale myślę, że taka regularniejsza ale nie przesadna 1 na miesiąc albo co półtorej zależy co kto lubi. Ja ostatnio byłam jakieś niecałe 2 tyg. temu i na prawdę jestem zadowolona. Po wyjściu na twarzy byłam czerwona jak burak, chyba mi ciśnienie skoczyło, ale na drugi dzień jak wstałam (bo byłam na wieczór z TŻ) to taka jędrna skóra, czułam się lżejsza jak by mi wody z organizmu ubyło. Za jakiś czas znów się wybiorę, może Ty też spróbuj to zawsze jednak szybciej się organizm tego pozbędzie.

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam sobie zdjęcie włosków

Ja nie wiem jak to jest ale co zdjęcie to mam inny kolor O_o'
Ja to jak pory roku jestem chyba, ... hahahahahaha

oczywiście już całe moje naturalne :P
Suuuper! to ile zapuszczałaś taką dł.? I jeszcze jedno, czy Ty ścinałaś farbowańce stopniowo, czy jak pojawił się większy odrost to na krótko się ciachnęłaś? jak to było

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2011-11-04, 13:19   #3005
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Teraz tak policzyłam, że ok 5 lat farbowałam włosy, w lutym skończę 21 lat Ja miałam chyba wszystkie możliwe kolory z palety naturalnych, nie wliczając jednego nieudanego dyniowego koloru i jednego w kolorze oberżyny
och, ja miałam wszystkie możliwe z palety nienaturalnych
201607040946 jest offline  
Stary 2011-11-04, 13:35   #3006
Ivonea
Wtajemniczenie

GG do Ivonea

przestalam farbowac od lutego 2010 roku, przy maju scielam wlosy na krotko az do brody, z tylu wlosy byly o wiele krotsze. Potem je scinalam (co miesiac) do tej samej fryzury az ilosc farbowancow znikala. Nastepnie zostawilam je w spokoju i podcinalam formowalam co 3 miesiace. Ostatnio w wrzesniu zrobilam sobie warstwy. Teraz pewnie zmusze sie do zapuszczenia tych krotszych wlosow z przodu.
Co do pielegnacji. W sumie to nic nie robilam. mylam szamponem. Jakos na wiosne tego roku zaczelam pic pokrzywe. Od tyg. albo dwich uzywam seboradinu. wczesniej sporadycznie przez miesiac odzywki z miodem i chmielem joanny babuni. Kupilam ostatnio olejki Oriflamu na cieplo z kokosem i przenica. Mam zamiar pomeczyc je przrz tydzien.
Pozatym to zero prostownicy i suszarki, zero lakierow pianek itd. (juz od roku) W sumie uzywalam tego tylko jak mialam naprawde krotkie wlosy.
Skupilam sie na szybszym scieciu tego farbowanego koszmaru z glowy.

Jak wroce z pracy to poszukam w kompie chopa zdjecia z baaardzo krotkimi wlosami z maja 2010 to zobaczycie roznice.
Ivonea jest offline  
Stary 2011-11-04, 13:38   #3007
201607040946
Konto usunięte

ja czekam z niecierpliwością na te zdjęcia
Stary 2011-11-04, 14:15   #3008
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Wiem, że to może głupie, ale sauna infared taka chyba na laser, wypłukuje toksyny bardzo dobrze, tzn wyparowują z Ciebie, łatwiej uwalnia się to wszystko, organizm się oczyszcza, byłam na takim czymś dopiero 2 razy ale zbyt dużo czasu między 1 sesją takiej sauny a druga, ale myślę, że taka regularniejsza ale nie przesadna 1 na miesiąc albo co półtorej zależy co kto lubi. Ja ostatnio byłam jakieś niecałe 2 tyg. temu i na prawdę jestem zadowolona. Po wyjściu na twarzy byłam czerwona jak burak, chyba mi ciśnienie skoczyło, ale na drugi dzień jak wstałam (bo byłam na wieczór z TŻ) to taka jędrna skóra, czułam się lżejsza jak by mi wody z organizmu ubyło. Za jakiś czas znów się wybiorę, może Ty też spróbuj to zawsze jednak szybciej się organizm tego pozbędzie.

słyszałam właśnie o saunie i zastanawiałam się czy iść, bo mam też trochę problemy z sercem, ale zobacze póki co piję duzo wody, to tez pomaga
Cytat:
przestalam farbowac od lutego 2010 roku, przy maju scielam wlosy na krotko az do brody, z tylu wlosy byly o wiele krotsze. Potem je scinalam (co miesiac) do tej samej fryzury az ilosc farbowancow znikala. Nastepnie zostawilam je w spokoju i podcinalam formowalam co 3 miesiace. Ostatnio w wrzesniu zrobilam sobie warstwy. Teraz pewnie zmusze sie do zapuszczenia tych krotszych wlosow z przodu.
Co do pielegnacji. W sumie to nic nie robilam. mylam szamponem. Jakos na wiosne tego roku zaczelam pic pokrzywe. Od tyg. albo dwich uzywam seboradinu. wczesniej sporadycznie przez miesiac odzywki z miodem i chmielem joanny babuni. Kupilam ostatnio olejki Oriflamu na cieplo z kokosem i przenica. Mam zamiar pomeczyc je przrz tydzien.
Pozatym to zero prostownicy i suszarki, zero lakierow pianek itd. (juz od roku) W sumie uzywalam tego tylko jak mialam naprawde krotkie wlosy.

Jak wroce z pracy to poszukam w kompie chopa zdjecia z baaardzo krotkimi wlosami z maja 2010 to zobaczycie roznice.
maseczki też robię, ale to domowe na razie, ale właśnie czytałam, że z Joanny są dobre, a przyda mi się taka regeneracja teraz. właśnie najlepiej, żeby rosły szybko, bo wtedy farbowańce mogę ściąć.
poszukam zdjęć z naturalnym kolorem i z tym, co mam teraz
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:18   #3009
Hazel_Eyed
Zadomowienie

przyszły moje olejki z Helfy od razu dzisiaj wypróbuję któryś - chyba Sesa pojdzie na pierwszy ogień
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:21   #3010
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
przyszły moje olejki z Helfy od razu dzisiaj wypróbuję któryś - chyba Sesa pojdzie na pierwszy ogień
o brawo!

do mnie póki co nic z paźdz nie dotarło, ale taki drobiazg cieszy
Stary 2011-11-04, 14:46   #3011
anngeli
Zadomowienie

Cytat:

Dzięki w takim razie czekam na zdjęcia.
A ja mam dzisiaj kryzys, moje włosy w dotyku zrobiły się jakieś dziwne, nie wiem już jak je pielęgnować. Najchętniej bym je ścięła, a jak czytam takie posty jak Twoje o ścięciu do brody to tym bardziej, chociaż są momenty, że na chłopaka bym się obstrzygła...

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:52   #3012
TwojaKokaina
Zakorzenienie

też chciałam się ściąć na chłopaka, ale póki co trzymam na głowie, to co mam, nawet ramion nie sięgają, ale co tam.
Stary 2011-11-04, 14:53   #3013
201607040946
Konto usunięte

moje są krótkie, ale i to cieszy
Stary 2011-11-04, 14:55   #3014
TwojaKokaina
Zakorzenienie

też bym się cieszyla tym, że sa moje nawet jak krótkie
na razie mój odrost jest mega krótki, ale jak urośnie to zetnę

wrzucam zdjęcie aktualnego koloru. ma kilka miesięcy, ale kolor mam ten sam cały czas, no i teraz włosy mam trochę za uszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6959 - przer.jpg (31,0 KB, 127 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-11-04 o 15:48 Powód: post pod postem
Stary 2011-11-04, 15:29   #3015
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
wrzucam zdjęcie aktualnego koloru. ma kilka miesięcy, ale kolor mam ten sam cały czas, no i teraz włosy mam trochę za uszy
Ale Ty jesteś ładna! I świetne zdjęcie, a włosy wyglądają na zdrowe... nie to co moje siano...

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:32   #3016
Hazel_Eyed
Zadomowienie

ja bym się nigdy nie odwazyła sciąć na chłopaka i z takiej długości zapuszczać wolę się przemęczyć trochę jeszcze z odrostem i poscinac powoli farbowance
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:41   #3017
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Ale Ty jesteś ładna! I świetne zdjęcie, a włosy wyglądają na zdrowe... nie to co moje siano...
dziękuję ale nie jestem. raczej zasługa fotografa
tylko teraz mam trochę gorsze włosy po tych lekach
Stary 2011-11-04, 16:39   #3018
Muffka_
Zakorzenienie

Jeej dziewczyny ale Wy lecicie z tymi postami
anngeli trudno powiedziec gdzieniegdzie 8 a gdzieniegdzie 11cm A Twoje wloski naprawde szybko rosna bo masz fajny odroscik jak na taki krotki okres czasu Moje na zdjeciu tak wyszly, prawde mowiac to nawet do ucha nie siega odrost
Ivonea jestes moja motywacja

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-11-04, 17:28   #3019
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Ja mam już odrost ok. 7 cm i wczoraj zafarbowałam Joanną na słodkie cappuccino. Bardzo mi się kolorek podoba. Trochę się nagimnastykowałam żeby nie złapać odrostów. Kładłam tylko na blond jaśniutki i potem zrobiłam emulgację i chwilkę potrzymałam. Fotki wstawię później jak mąż odda mi kompa, bo teraz na lapku jego siedzę, bo on gra w gierkę Obecny kolor mam niemal identyczny z naturalnym.

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline  
Stary 2011-11-04, 18:49   #3020
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

jeju dziewczyny wlaśnie znalazłam swój pierwszy siwy włos!!!! co za przeżycie, dziwne wrażenie

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:05   #3021
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

poprostu muszę to napisać: znalazłam pięć minut temu mój pierwszy siwy włos!!

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:37   #3022
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
jeju dziewczyny wlaśnie znalazłam swój pierwszy siwy włos!!!! co za przeżycie, dziwne wrażenie
Ooo a ile masz lat jesli moge spytac? Moja przyjaciolka pierwszy znalazla w wieku 19 ale na tym koniec wiec nie przejmuj sie Choc na pewno jest to przezycie...

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:38   #3023
ricca166
Wtajemniczenie

Cytat:
poprostu muszę to napisać: znalazłam pięć minut temu mój pierwszy siwy włos!!
o kurczę ;/ .. wyrywaj !
ricca166 jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:41   #3024
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Ooo a ile masz lat jesli moge spytac? Moja przyjaciolka pierwszy znalazla w wieku 19 ale na tym koniec wiec nie przejmuj sie Choc na pewno jest to przezycie...
no jest, jest!! mam 24, i bym się nie obraziła, jakbym miała niedługo dużo więcej siwych po pierwsze pretekst do farbowania, a po drugie łatwiej farbować na blond, ko różnica mniejsza niż teraz

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:42   #3025
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
o kurczę ;/ .. wyrywaj !
hehe chciałam! ale tż mówi, że zostawić ja się śmieję, że mogłoby być ich więcej, miałabym pretekst, żeby znów farbować

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:45   #3026
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
no jest, jest!! mam 24, i bym się nie obraziła, jakbym miała niedługo dużo więcej siwych po pierwsze pretekst do farbowania, a po drugie łatwiej farbować na blond, ko różnica mniejsza niż teraz
Wypluj to slowo z ust!! Masz takie sliczne naturalki i tak ich juz duzo wiec nawet o tym nie mysl

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:47   #3027
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Wypluj to slowo z ust!! Masz takie sliczne naturalki i tak ich juz duzo wiec nawet o tym nie mysl
ok wypluję 'farbowanie' zostawię 'rozjaśnianie'
spokojnie, to takie gadanie, wygląda na to, że zostanie jak jest, byłam już naprawdę nakręcona na farbowanie jakieś dwa, trzy tygodnie temu, wszystko się dowiedziałam, poczytałam, popytałam i...nie pofarbowałam, więc skoro sama zrezygnowałam, to coś w tym jest i coś to znaczy

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:51   #3028
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
ok wypluję 'farbowanie' zostawię 'rozjaśnianie'
spokojnie, to takie gadanie, wygląda na to, że zostanie jak jest, byłam już naprawdę nakręcona na farbowanie jakieś dwa, trzy tygodnie temu, wszystko się dowiedziałam, poczytałam, popytałam i...nie pofarbowałam, więc skoro sama zrezygnowałam, to coś w tym jest i coś to znaczy
No i tak trzymac Choc po czesci Cie rozumiem bo tez miewam czasem takie chwile ze najchetniej juz bym sie pofarbowala, ale wizaz mnie stawia do pionu

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:59   #3029
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
No i tak trzymac Choc po czesci Cie rozumiem bo tez miewam czasem takie chwile ze najchetniej juz bym sie pofarbowala, ale wizaz mnie stawia do pionu
dokładnie-wizaż gdyby nie to, już dawno byłabym blondynką ale może to i dobrze, że dziewczyny, które mają taki sam cel jak my co d powrócenia do naturalnego koloru wspierają nas, a my je kiedy trzeba

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2011-11-04, 20:00   #3030
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
moja kumpela ma 20 lat i ma już siwe włosy miejscami
Zamknij wątek

Tagi
naturalne włosy, niefarbowane włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości