Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-04, 08:05   #3781
Mania1987
Raczkowanie

GG do Mania1987
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
tak, lotion - dokładnie ten ciekawe jak mi podziała
Też mam ten lotion Seboradin - zapach jak dla mnie znośny. Stosuję na przemian z Jantarem

Konwalia11 A ja od liceum mam włosy do brody, czasami do ramion i teraz czekam aż odrosną i będą tylko moje naturalne. A czy zapuszczę długie to sama nie wiem. Podobają mi się u kogoś, a jak ja bym wyglądała ciężko mi sobie to wyobrazić na razie.

Edytowane przez Mania1987
Czas edycji: 2011-12-04 o 08:12
Mania1987 jest offline  
Stary 2011-12-04, 12:59   #3782
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
długie włosy często też mogą być pomocne w podrywaniu płci przeciwnej,to samo jak długie paznokcie .Poza tym wydłużają sylwetkę,nadają jakiejś takiej eteryczności,to trzeba lubić po prostu.
Wiesz, to chyba roznie bywa: np. jakby moj facet mnie zobaczyl z dlugimi i nie daj Boze pomalowanymi "pazurami" to by mnie chyba wystawil za drzwi! ;-) On lubi wysportowane i naturalne kobietki, wiec nie da sie tego odniesc do wszystkich panow... Mnie sie wydaje oprocz tego, ze osoby filigranowe i drobne - jak ja - nie zyskuja w dlugich wlosach. Wrecz przeciwnie - tak dlugie wlosy "obciazaja" sylwetke.

Dziewczyny, doszlam do wniosku, ze dosyc dobrze dobralam sobie ten ostatni kolorek (mialam profeske z Kolestona 7.1), w pomieszczeniu wcale nie widac orostu! Jedynie w ostrym sloncu wloski sie mienia na rudawo tam, gdzie jest farba. Boje sie tylko, ze farba bedzie sie dalej wyplukiwac i ze ta roznica sie poglebi.
Mam nadzieje, ze bedziemy miec jeszcze troche sloneczka, bo tak moj aparat nie wychwytuje roznicy kolorow i co ja wam pokaze na 6.12
Konwalia11 jest offline  
Stary 2011-12-04, 17:24   #3783
Kileczka
Zadomowienie

Za dwa miesiące minie rok odkąd ostatni raz pofarbowałam włosy! Już nie mogę się doczekać tego jubileuszu Odrost 10cm, czyli włosy rosną standardowo 1cm na miesiąc, z czym teraz będę walczyć żeby było chociaż te 2cm na miesiąc. Odrosty mają dziwny odcień, ale i tak już się nie mogę doczekać aż będę miała całe swoje. Zauważyłam, że jakieś 3cm od skóry głowy włosy są znacznie ciemniejsze od pozostałych odrostów. Jak skończyło się lato zaczęły ciemne rosnąć, a latem słońce je rozjaśniło. Nie chcę żeby tego lata mi się znowu rozjaśniły. Staram się je teraz przyciemnić możliwymi sposobami.
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

Stary 2011-12-04, 18:27   #3784
ricca166
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Wiesz, to chyba roznie bywa: np. jakby moj facet mnie zobaczyl z dlugimi i nie daj Boze pomalowanymi "pazurami" to by mnie chyba wystawil za drzwi! ;-) On lubi wysportowane i naturalne kobietki, wiec nie da sie tego odniesc do wszystkich panow... Mnie sie wydaje oprocz tego, ze osoby filigranowe i drobne - jak ja - nie zyskuja w dlugich wlosach. Wrecz przeciwnie - tak dlugie wlosy "obciazaja" sylwetke.
Bo nie wystarczy stać i mieć długie włosy.To na nikogo nie podziała.Napisałam tylko,że są przydatne w uwodzeniu,jeśli ktoś ich umie używać.Są też włosy,długie,dłuuugie i dłuuuuugaśne.
Naprawdę ,by Cię wystawił za drzwi (w przenośni) ,gdybyś odbiegała od jego ,,normy".Ja tam zawsze noszę to co mi się podoba,a nie to co aktualnemu partnerowi i chyba mi z tym dobrze.
BTW Co ma naturalność i sport do długich paznokci,tym bardziej do długich włosów?

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2011-12-04 o 18:28
ricca166 jest offline  
Stary 2011-12-04, 18:37   #3785
estrella89
Raczkowanie

Cześć dziewczynki! A ja mam teraz straszny kryzys nie mogę patrzeć na te moje odrosty, a mają one zaledwie 2,5 cm Mam ochotę iść do fryzjera żeby mi pofarbował włosy na kolor bardziej zbliżony do mojego naturalnego. Ale mam dylemat, bo nie wiem czy takie coś jest w ogóle do osiągnięcia, a jak będę znowu niezadowolona to chyba się załaimę że 2 miesiące zapuszczania na marne. Co o tym myślicie???
estrella89 jest offline  
Stary 2011-12-04, 18:50   #3786
Kileczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez estrella89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki! A ja mam teraz straszny kryzys nie mogę patrzeć na te moje odrosty, a mają one zaledwie 2,5 cm Mam ochotę iść do fryzjera żeby mi pofarbował włosy na kolor bardziej zbliżony do mojego naturalnego. Ale mam dylemat, bo nie wiem czy takie coś jest w ogóle do osiągnięcia, a jak będę znowu niezadowolona to chyba się załaimę że 2 miesiące zapuszczania na marne. Co o tym myślicie???
A jaki kolor masz farbowanych włosów i naturalnych odrostów? Jeśli np. naturalne masz brąz, a włosy blond to możesz spróbować pofarbować na bardziej zbliżony do naturalnego, będzie Ci łatwiej. Ale moim zdaniem szkoda tych 2,5cm. Ja radzę się nie załamywać, bo początki są najtrudniejsze! potem będzie lepiej.
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

Stary 2011-12-04, 19:04   #3787
estrella89
Raczkowanie

Naturalny mam taki średni popielaty brąz, z kolei farbowańce są w kolorze ciemny blond- karmel, ale mają taką ciepłą poświatę:/ w zasadzie nie ma wielkiego kontrastu ale ten odcień się strasznie różni - chłodny i ciepły:/ w słońcu to jest masakra. To jest teraz mój kompleks. Nosze cały czas włosy związane w kitkę;P a nie wiecie jak to później jest, czy te odcienie się w miarę wyrównają? kurde pierwszy raz pofarbowałam moje naturalne włosy i tu taki niewypał:/
estrella89 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:16   #3788
foxy123
Zakorzenienie

Czesc wszystkim
Ja swoje naturalki zapuszczam od maja 2010 roku, kiedy to zdecydowalam po 10 latach rozjasniania obciac swoje wlosy na 3mm Byla wtedy modna fryzura a'la Riri i cos w ten desen sie ogolilam, zostawiajac blond grzywe
Co prawda wloski rosna mi mega powoli, to jednak ich jakosc mnie powala, w porownaniu do tego co mialam predzej (czyli istne siano, bez uzycia prostownicy nie moglam wyjsc z domu

Kolor naturalny niezbyt mi odpowiada, mysle o jakims miedzianym/rudym blondzie, ale jeszcze sie nie zdecydowalam na 100%.

W zalacznikach fotki w kolejnosci od owego maja 2010 do pazdziernika tego roku Dlugosc nie powala,ale za to jaka przyjemnosc w dotyku i w czesaniu
(pierwsza fotka z przed kilku lat aby pokazac jak marne mialam wlosy od tylu lat traktowania ich rozjasniaczem a druga to ten irokez, nie mam niestety innego zdjecia ale moze choc troszke widac jak byla wygolona glowa)

Niestety przez ta fryzure z blond grzywka i wygolona dookola glowa, wlosy rosna nierowno i jest miedzy nimi nawet 10cm roznicy ;/
Czekam az te co byly blond wyrownaja sie z dolem (czyli jak beda takiej dlugosci jak na ostatnim foto te najdluzsze) to wtedy wszystkie razem zetne na prosto..ale mysle,ze to jeszcze z rok czasu potrwa

Ogolem nie wiem jak ja przetrwalam ten okres duzych odrostow i to jak te 3mm wlosy zaczely nabierac pare cm i sterczaly nieznosnie a ja z tym nic nie moglam zrobic;D ale jakos dalam rade, duzo pomagaly mi wszelakie opaski,ktore poniekad zakrywaly odrost i ogolem nie rzucal sie on tak w oczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1320613401_platyna.jpg (18,2 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1278261517_P040710_16.56_01_.jpg (11,3 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1287159160_P151010_16.34.jpg (14,9 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1288448075_P301010_15.02.jpg (15,8 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1310844288_P160711_19.55_05_.jpg (16,4 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1320612751_1320000723_DSCF1114.jpg (18,9 KB, 77 załadowań)

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2011-12-04 o 20:22
foxy123 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:29   #3789
TwojaKokaina
Zakorzenienie

u mnie wczoraj 3 miesiące bez farbowania.
odrost 3,5 cm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0043.jpg (31,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0046.jpg (41,2 KB, 29 załadowań)
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2011-12-04, 21:18   #3790
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
odrost 3,5 cm
Kompletnie nie widac roznicy Super

Muffka_ jest offline  
Stary 2011-12-04, 21:48   #3791
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Naturalny mam taki średni popielaty brąz, z kolei farbowańce są w kolorze ciemny blond- karmel, ale mają taką ciepłą poświatę:/ w zasadzie nie ma wielkiego kontrastu ale ten odcień się strasznie różni - chłodny i ciepły:/ w słońcu to jest masakra. To jest teraz mój kompleks. Nosze cały czas włosy związane w kitkę;P a nie wiecie jak to później jest, czy te odcienie się w miarę wyrównają? kurde pierwszy raz pofarbowałam moje naturalne włosy i tu taki niewypał:/
to masz chyba roznice podobna jak ja, tylko ja mam odcienie blondu
ja licze ze moje sie troszke wyrownaja jak naturalki zlapia troche slonca

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim
Ja swoje naturalki zapuszczam od maja 2010 roku, kiedy to zdecydowalam po 10 latach rozjasniania obciac swoje wlosy na 3mm Byla wtedy modna fryzura a'la Riri i cos w ten desen sie ogolilam, zostawiajac blond grzywe
Co prawda wloski rosna mi mega powoli, to jednak ich jakosc mnie powala, w porownaniu do tego co mialam predzej (czyli istne siano, bez uzycia prostownicy nie moglam wyjsc z domu

Kolor naturalny niezbyt mi odpowiada, mysle o jakims miedzianym/rudym blondzie, ale jeszcze sie nie zdecydowalam na 100%.

W zalacznikach fotki w kolejnosci od owego maja 2010 do pazdziernika tego roku Dlugosc nie powala,ale za to jaka przyjemnosc w dotyku i w czesaniu
(pierwsza fotka z przed kilku lat aby pokazac jak marne mialam wlosy od tylu lat traktowania ich rozjasniaczem a druga to ten irokez, nie mam niestety innego zdjecia ale moze choc troszke widac jak byla wygolona glowa)

Niestety przez ta fryzure z blond grzywka i wygolona dookola glowa, wlosy rosna nierowno i jest miedzy nimi nawet 10cm roznicy ;/
Czekam az te co byly blond wyrownaja sie z dolem (czyli jak beda takiej dlugosci jak na ostatnim foto te najdluzsze) to wtedy wszystkie razem zetne na prosto..ale mysle,ze to jeszcze z rok czasu potrwa

Ogolem nie wiem jak ja przetrwalam ten okres duzych odrostow i to jak te 3mm wlosy zaczely nabierac pare cm i sterczaly nieznosnie a ja z tym nic nie moglam zrobic;D ale jakos dalam rade, duzo pomagaly mi wszelakie opaski,ktore poniekad zakrywaly odrost i ogolem nie rzucal sie on tak w oczy
gratuluje bo juz masz calkiem dlugie wlosy

Cytat:
odrost 3,5 cm
ja tez nie widze roznicy pomiedzy naturalnymi a farbowanymi

Tygrryska jest offline  
Stary 2011-12-04, 22:01   #3792
TwojaKokaina
Zakorzenienie

no właśnie się ciesze, że słabo widać. jedynie końcówki są jakby czarne a naturalni takie szarawe. ale na razie nie farbuję ani nie rozjaśniam, bo po co
Stary 2011-12-04, 22:02   #3793
foxy123
Zakorzenienie

Cytat:
no właśnie się ciesze, że słabo widać. jedynie końcówki są jakby czarne a naturalni takie szarawe. ale
na razie nie farbuję ani nie rozjaśniam, bo po co
Ja prawie w ogole nie widze u Ciebie roznicy gdzie naturalki a farba tj b. delikatnie, takze super
Stary 2011-12-05, 08:53   #3794
Mania1987
Raczkowanie

GG do Mania1987

TwojaKokaina - nie widać w ogóle różnicy między odrostami a farbowańcami
foxy123 - ładne długie włoski, kolor śliczny
estrella89 - mi byłoby szkoda nawet tych 2,5 cm. U mnie też jest spory kontrast, ale po każdym myciu kolor farby jest coraz mniej intensywny. Musisz się nauczyć żyć z odrostami, tak często o nich nie myśleć i będzie Ci łatwiej - wiem po sobie.
Mania1987 jest offline  
Stary 2011-12-05, 09:03   #3795
TwojaKokaina
Zakorzenienie

teraz jak wracam do naturalek to nawet pół centymetra by mi było szkoda
Stary 2011-12-05, 10:38   #3796
201607040946
Konto usunięte

wiecie co, ja sie tak zastanawialam, czy faktycznie napar z piolunu daje efekt popieli? bo przeczytalam na jakiejs stronie, ze popielate blondynki moga podkreslic popiel wlasnie tym naparem (wiadomo, miod, cytryna, rumianek itp daje zloty odcien, a tego nie chce)
201607040946 jest offline  
Stary 2011-12-05, 11:01   #3797
anika_112
Przyczajenie

Chłodny efekt blondu daje szampon Joanny do włosów blond. Ma niebieski kolor.

Dziewczyny, jeśli farbowałyście włosy na ciemno i macie jaśniejsze odrosty to polecam szampon Timotei do włosów brązowych. On "spiera" kolor z farbowanych, a naturalne lekko przyciemnia. Ja wcieram też olejek rycynowy w skórę głowy.
anika_112 jest offline  
Stary 2011-12-05, 12:33   #3798
MalaArielka
Wtajemniczenie

Pamiętacie mnie jeszcze? Jakieś pół roku temu wklejałam tu fotkę moich odrostów ok. dwuletnich. Niestety niedługo po tym użyłam szamponetki na kilka myć. Zawsze schodziły z moich włosów całkowicie, a ta zostawiła po sobie lekko inny odcień włosów. Różnica w kolorze jest mała, odrosty prawie niewidoczne, ale jednak. Więc miejcie to na uwadze, że takie szamponetki też mogą się nie zmyć do końca... Szczególnie czarny...
MalaArielka jest offline  
Stary 2011-12-05, 13:35   #3799
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez anika_112 Pokaż wiadomość
Chłodny efekt blondu daje szampon Joanny do włosów blond. Ma niebieski kolor.
to akurat wiem, ale nie chce szamponow czy plukanek chemicznych
201607040946 jest offline  
Stary 2011-12-05, 14:18   #3800
biemi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Pamiętacie mnie jeszcze? Jakieś pół roku temu wklejałam tu fotkę moich odrostów ok. dwuletnich. Niestety niedługo po tym użyłam szamponetki na kilka myć. Zawsze schodziły z moich włosów całkowicie, a ta zostawiła po sobie lekko inny odcień włosów. Różnica w kolorze jest mała, odrosty prawie niewidoczne, ale jednak. Więc miejcie to na uwadze, że takie szamponetki też mogą się nie zmyć do końca... Szczególnie czarny...
łoj czarnym się potraktować to bardzo odważne posunięcie ja używam szamponu do koloryzacji jednak nie nakładam ich na naturalne tylko na same farbowańce

pamiętacie że jutro robimy dzień dumy z naszych odrostów ?? ja dziś zrobię foto aktualizację

brak naturalek powrót do blondu i też jest ładnie i zdrowo ot co

moje blogowe dyrdymałki
http://biemi-bo.blogspot.com/
biemi jest offline  
Stary 2011-12-05, 14:19   #3801
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biemi Pokaż wiadomość
łoj czarnym się potraktować to bardzo odważne posunięcie ja używam szamponu do koloryzacji jednak nie nakładam ich na naturalne tylko na same farbowańce

pamiętacie że jutro robimy dzień dumy z naszych odrostów ?? ja dziś zrobię foto aktualizację
Nie mogę się doczekać, żeby Wasze włosięta zobaczyć

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline  
Stary 2011-12-05, 15:21   #3802
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
wiecie co, ja sie tak zastanawialam, czy faktycznie napar z piolunu daje efekt popieli? bo przeczytalam na jakiejs stronie, ze popielate blondynki moga podkreslic popiel wlasnie tym naparem (wiadomo, miod, cytryna, rumianek itp daje zloty odcien, a tego nie chce)
A skad masz info z tym piolunem? Nic mi nie wiadomo na ten temat. Slyszalam o lisciach orzechu, kawie, pokrzywie, szalwii itp. ale o piolunie pierwsze slysze

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Bo nie wystarczy stać i mieć długie włosy.To na nikogo nie podziała.Napisałam tylko,że są przydatne w uwodzeniu,jeśli ktoś ich umie używać.Są też włosy,długie,dłuuugie i dłuuuuugaśne.
Naprawdę ,by Cię wystawił za drzwi (w przenośni) ,gdybyś odbiegała od jego ,,normy".Ja tam zawsze noszę to co mi się podoba,a nie to co aktualnemu partnerowi i chyba mi z tym dobrze.
BTW Co ma naturalność i sport do długich paznokci,tym bardziej do długich włosów?
Nie no, nie zrozum mnie zle. Chcialam wlasciwie powiedziec tylko tyle, ze wprawdzie podobaja mi sie piekne, dlugie i zadbane wlosy, ale nie lubie takiego zapuszczania na sile "byle byly dlugie". Mam kumpele, ktora hoduje sobie przepiekne tlenione siano az do pasa, no ale czuje sie super atrakcyjna, bo przeciez ma dlugie wlosy... Mnie to dziwi. A sport jak sie ma do dlugich paznokci? Ano sprobuj jechac na skalki, na zagle albo zmienic kolo w rowerze z dlugimi pazurkami...
Cytat:
O rety, mam identyczna sytuacje! To znaczy tak: zanim zdecydowalam sie na naturalki dokonalam ostatecznego farbowania na kolor najbardziej zblizony do mojego. Ale powiem Ci jedno: mimo zastosowania profesjonalnej farby w odcieniu POPIELATYM refleks i tak jest rudy... Dlatego ja juz zaprzestalam poszukiwan farby ktora daje chlodny odcien na dluzej niz 2 tygodnie, bo takiej nie ma. Jesli bys jednak chciala poczytac o walce w poszukiwaniu chlodnego odcienia brazu to zapraszam TUTAJ dziewczyny sa na prawde swietnie obeznane. Ale tak jak mowie:predzej czy pozniej wlosy odzyskuja rudosc i farbowanie trzeba powtorzyc... Ja sie juz w to nie bawie.
Konwalia11 jest offline  
Stary 2011-12-05, 15:48   #3803
estrella89
Raczkowanie

Konwalia wielkie dzięki za informację postanowiłam, że farbowanie nie ma sensu, bo farby tak czy siak się wypłukują i jest dupa a nie chłodny odcień. Przeżyje jakoś ten rok. Mam włosy do szyi także może jakoś przeżyje. Do lata wytrzymam, a później od słoneczka może jakoś się w miarę wyrównają, albo przyciemnie sobie same końcówki w sztucznym świetle prawie w ogóle odrostu nie widać. Poza tym stosuje szampon seboradin i mam wrażenie, że włoski jakoś szybciej po nim rosną. Zawsze rosły 1 cm, a po ostatnim miesiącu urosły 1,5;P zawsze to coś
estrella89 jest offline  
Stary 2011-12-05, 15:49   #3804
TwojaKokaina
Zakorzenienie

no własnie mama też mówi, że róznicy nie widać. tylko tyle, że przy głowie sprane dość no i takie jakby szarawe te naturalne
a miałam 'ciemny blond' na gdzieś 3cm odrosty kładzony i one były własnie blond, a reszta czarna O.o więc nałożyłam 'ciemną czekoladę', która wyglądała praktycznie na czarny kolor. myłam duzo szamponem przeciwłupieżowym i się sprał kolor, więc tej róznicy nie widać, dopiero jak się przyjrzec dokładnie, na szczęście. zobaczymy jak będzie później, jak podrosną dalej
Stary 2011-12-05, 19:48   #3805
jaononaono
Raczkowanie

GG do jaononaono

OK. Przyszedł czas kiedy i ja zaprzestaję farbować włosięta
Mój naturalny kolor to jakiś taki, średni popielaty blond.
http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/zdrow...laty-blond.jpg
3 lata temu naszło mnie na rudy
http://i91.twenga.com/zdrowie-i-urod...18739359vb.png
No a 5 miesięcy temu naszło mnie znowuż na czekoladowy brąz
http://m-12.m.staticedi.com/c/7eb/fd...56917f7bf9.gif
W tym momencie, rok przed maturą i studniówką pragnę zapuszczać ZDROWE włosy. Chcę wrócić do naturalnego koloru... i wrócić do rudego- bo w tym kolorze czułam się jednak najlepiej
Ale najpierw jednak chcę przypomnieć sobie jak to było kiedy byłam blondyneczką z kręconymi, długimi, zdrowymi włosiskami.
Mój odrost ma już 2,5 cm po 2 m niefarbowania...
Czuję się okropnie, niechlujnie... i w ogóle źle
Dziś wpadłam na pomysł, że kupię szampon i odżywkę dla blondynek (Timotei).
Mam też zamiar płukać włosie w rumianku, dwa razy w tygodniu i co jakiś czas myć je w szamponie przeciwłupieżowym... Myślicie, że to jakoś pomoże wypłukać/rozjaśnić ten brąz? Powodzenia Wam dziewczęta w walce o naturalność
jaononaono jest offline  
Stary 2011-12-05, 20:44   #3806
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jaononaono Pokaż wiadomość
OK. Przyszedł czas kiedy i ja zaprzestaję farbować włosięta
Mój naturalny kolor to jakiś taki, średni popielaty blond.
http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/zdrow...laty-blond.jpg
3 lata temu naszło mnie na rudy
http://i91.twenga.com/zdrowie-i-urod...18739359vb.png
No a 5 miesięcy temu naszło mnie znowuż na czekoladowy brąz
http://m-12.m.staticedi.com/c/7eb/fd...56917f7bf9.gif
W tym momencie, rok przed maturą i studniówką pragnę zapuszczać ZDROWE włosy. Chcę wrócić do naturalnego koloru... i wrócić do rudego- bo w tym kolorze czułam się jednak najlepiej
Ale najpierw jednak chcę przypomnieć sobie jak to było kiedy byłam blondyneczką z kręconymi, długimi, zdrowymi włosiskami.
Mój odrost ma już 2,5 cm po 2 m niefarbowania...
Czuję się okropnie, niechlujnie... i w ogóle źle
Dziś wpadłam na pomysł, że kupię szampon i odżywkę dla blondynek (Timotei).
Mam też zamiar płukać włosie w rumianku, dwa razy w tygodniu i co jakiś czas myć je w szamponie przeciwłupieżowym... Myślicie, że to jakoś pomoże wypłukać/rozjaśnić ten brąz? Powodzenia Wam dziewczęta w walce o naturalność
Witamy i fajnie, że postanowiłaś zapuścić swoje naturalne. Ale skoro chcesz wrócić do rudego, to trochę sie to mija z celem, bo my zapuszczamy je po to by porzucić farby i cieszyć się naturalkami.
Mi by się nie chciało zapuszczać swoich, męczyć, czekać, żeby potem wszystko "zepsuć" farbą, ale Twoja sprawa
Kurde, jutro mikołajki, a mi ciężko będzie pokazać swój odrost, bo na żywo go widać, spośród tej ciemniej czekolady którą zmywam nizoralem i odżywkami do blondu ale nie wiem czy uchwyci to aparat, cóż będę próbować. Dzisiaj już też je myłam i widać, że się wypłukuje, ale jeszcze trochę drogi przede mną do takiego jasnego brązu jaki chciałam.
Bo teraz w tych ciemnych mama się ze mnie śmieje, ze jestem trochę podobna do tej ze zmierzchu
Już po niedzielnym egzaminie, czekam na wyniki ale myślę, że będzie dobrze teraz w ten week nie mam, wiec odpoczywam i czekam na TŻ i cały week razem, bo nie wiadomo, czy znów tam pojedzie na tydzień czy nie. I idziemy na mikołajkowe zakupy bo niestety no jutro nie mamy możliwości, a tym bardziej ubolewam bo kolejne nasze małe święto i osobno... Odbijemy to sobie.
A znacie jakieś płukanki rozjaśniające? W ogóle chcąc wypłukać szybciej szampon koloryzujący, natknęłam się na info o sodzie, ale takie niedokładne, wie któraś coś na ten temat? Wydaje mi się, że taka soda to szkodliwa, ale może się mylę...

6.07.2008r.
T.

Edytowane przez anngeli
Czas edycji: 2011-12-05 o 20:46
anngeli jest offline  
Stary 2011-12-05, 20:59   #3807
ricca166
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Nie no, nie zrozum mnie zle. Chcialam wlasciwie powiedziec tylko tyle, ze wprawdzie podobaja mi sie piekne, dlugie i zadbane wlosy, ale nie lubie takiego zapuszczania na sile "byle byly dlugie". Mam kumpele, ktora hoduje sobie przepiekne tlenione siano az do pasa, no ale czuje sie super atrakcyjna, bo przeciez ma dlugie wlosy... Mnie to dziwi. A sport jak sie ma do dlugich paznokci? Ano sprobuj jechac na skalki, na zagle albo zmienic kolo w rowerze z dlugimi pazurkami...
A no chyba ,że tak.Rzeczywiście,są takie osobniki ,co myślą,że włosy wystarczy tylko zapuścić i już jest cacy.A tu nie ma łatwo, trzeba o nie dbać-tym bardziej ciężko utrzymać tlenione włosy przy dobrej kondycji.

Ja tam mam długie pazury chyba od 8 lat i sportu nie unikam absolutnie.Robię praktycznie wszystko (co mi dostępne),czasem się jakiś złamie,cóż zdarza się,kwestia przyzwyczajenia.
ricca166 jest offline  
Stary 2011-12-05, 21:11   #3808
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Witamy i fajnie, że postanowiłaś zapuścić swoje naturalne. Ale skoro chcesz wrócić do rudego, to trochę sie to mija z celem, bo my zapuszczamy je po to by porzucić farby i cieszyć się naturalkami.
no właśnie... szkoda marnować włosy.
Stary 2011-12-05, 21:14   #3809
jaononaono
Raczkowanie

GG do jaononaono

w tym momencie jeszcze zastanawiam się nad powrotem do rudych...
nie pamiętam się jak się czułam i jak wyglądałam gdy miałam na głowie ten mysi kolorek
więc jak na razie plany:co dalej to daaaaaaaaaaaaaaaaleka przyszłość
Ale co myślicie o tym moim "sposobie"?
jaononaono jest offline  
Stary 2011-12-05, 21:38   #3810
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jaononaono Pokaż wiadomość
w tym momencie jeszcze zastanawiam się nad powrotem do rudych...
nie pamiętam się jak się czułam i jak wyglądałam gdy miałam na głowie ten mysi kolorek
więc jak na razie plany:co dalej to daaaaaaaaaaaaaaaaleka przyszłość
Ale co myślicie o tym moim "sposobie"?
ja już mówiłam, zapuszczanie naturalnych - jak najbardziej popieram, zapuszczanie tylko po to by znów pofarbować, bez sensu. Równie dobrze, możesz sobie stopniowo rozjaśnić włosy i położyć kolor podobny do naturalnego, ponosić troszkę i potem znów wrócić do rudego.
Ale mówię - Twoje włosy, twoja sprawa. Ja nie zapuszczałabym tylko po to by potem zrobić rude ale ja w ogóle dziwna jestem

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
naturalne włosy, niefarbowane włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości