Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III. - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-03, 08:36   #4381
Natalisis
Raczkowanie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

TwojaKokaina, z tego co pamiętam na butelce jest napisane, żeby spryskiwać nim skórę głowy i włosy, ale z tego względu, że w składzie ma alkohol, to większość dziewczyn używa go tylko na skórę głowy, żeby włosków nie przesuszać. Ja mogę Ci powiedzieć, że spryskiwałam nim również włosy i nic złego im się nie stało. Z tym, że nigdy nie robiłam tego na suche włosy, tylko na lekko wilgotne, z tego powodu, że było mi łatwiej i zapach był bardziej znośny.

MikiCziki odrościk piękny i całkiem spory. Fryzurka też fajna, ale ja w ogóle mam słabość do fal i loków.

JustCassie, ja robię przerwy w piciu pokrzywy, bo gdzieś kiedyś wyczytałam w jakiejś zielarskiej książce, że tak się powinno robić, ale nie pamiętam dlaczego, bo to dawno było. W każdym bądź razie na pewno nie dlatego, że wypłukuje witaminę B, bo akurat pokrzywa tego nie robi, za to podobno skrzyp tak. Z tego co pamiętam to te przerwy powinno się robić przy wszystkich ziołach, ale może w tej kwestii niech się wypowie ktoś mądrzejszy ode mnie. W domu mam jakąś książkę o ziołach, więc jak będę miała wolną chwilę to zerknę czy w niej też coś na ten temat nie jest napisane i dam znać.

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2012-01-03 o 08:42
Natalisis jest offline  
Stary 2012-01-03, 09:15   #4382
Kicia131
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MikiCziki Pokaż wiadomość
Dziewczyny Moje Drogie!!!

Samych cudowności w Nowym Roku! Aby włosy nam rosły w TURBO TEMPIE- tego Wam i sobie życzę

PS Wrzucam foty- żeby nie było

Jak Wam się podoba moja sylwkowa fryzurka? Skatowałam włosy lokówką- no niestety mam nadzieje, że odżywka to odpokutuje...

A odrost... same napiszcie co o tym myślicie

Fryzura - cuuudo!!
Odrosty - chcesz się zamienić? ile ja bym dała, żeby mieć już takie długie!!! i takie lśniące!!
Kurczę pochorowałam się ciekawe czy przez to mogą włosy wolniej rosnąć?? bo ostatnio mam wrażenie, że wogóle nie rosną, a przeziębiona jestem w sumie od połowy grudnia, tylko jednego dnia umieram, a później przez 2-3 dni jest wszystko ok..
Ale dzisiaj idę do lekarza, pewnie dostanę antybiotyk ehh.. Nienawidzę tego Ale jak coś sprawdzę teorię, że po antybiotyku włosy mogą szybciej rosnąć gdzieś to czytałam na wizażu, że jednej dziewczynie w krótkim czasie dużo urosły, może to któraś z Was? dobra, koniec offtopu

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi

Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline  
Stary 2012-01-03, 10:07   #4383
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalisis Pokaż wiadomość
TwojaKokaina, z tego co pamiętam na butelce jest napisane, żeby spryskiwać nim skórę głowy i włosy, ale z tego względu, że w składzie ma alkohol, to większość dziewczyn używa go tylko na skórę głowy, żeby włosków nie przesuszać. Ja mogę Ci powiedzieć, że spryskiwałam nim również włosy i nic złego im się nie stało. Z tym, że nigdy nie robiłam tego na suche włosy, tylko na lekko wilgotne, z tego powodu, że było mi łatwiej i zapach był bardziej znośny.
no własnie czytałam dużo o tym zapachu :d póki co używam jantar dalej, więc zobaczymy jeszcze co z seboradinem

MikiCziki - piekny i długi już odrost, oby tak dalej
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2012-01-03, 10:19   #4384
Tygrryska
Zakorzenienie

Hej

ja mialam ostatnio lekki kryzys, ale chyba juz przechodzi
chociaz fajnie byloby farbowance troszke przefarbowac zeby sie mniej odcinaly, ale nie chce stracic tego co mam... moze jak beda naturalki dluzsze...

Cytat:
Napisane przez JustCassie Pokaż wiadomość
Witam wszystkie powracające i te które jeszcze się wahają w nowym roku Nowy rok to dobry "pretekst" do powrotu do naturalek.
Przesyłam Wam fotę z wczorajszych tańców sylwestrowych. Aktualnie jestem w fazie zapuszczania. Pozdrawiam z Jantarem na głowie!
jednak co naturalki to naturalki
mieniacy sie kolorek, widac ze zdrowe...

Cytat:
Napisane przez Olasi Pokaż wiadomość
Odzywam się po jakiejś dwumiesięcznej przerwie oczywiście nie od samego wątku tylko pisaniu jakichkolwiek wiadomości dziewczyny gratuluje wytrwałości w starym roku i życzę jej jeszcze więcej w nowym otóż dalej zapuszczam naturalki, póki co nie poddaje się chociaż różnica w kolorze wraz z większym odrostem jest coraz bardziej męcząca.. Obecnie mam 6 cm odrotu Wstawiam zdjęcie jakoś sprzed 3 dni oraz moja krótką włosową historie bo w związku z chęcią jak najszybszego powrotu do naturalnych włosków walczę z szybszym porostem co niestety jak widać nie wychodzi bo po pól rocznej intensywnej pielęgnacji dalej jest 1 cm na miesiąc no cóż... ale zamówiłam 3 buteleczki jantaru, może on mi pomoże
ladny odroscik juz

Cytat:

duzy juz tez bym taki chciala juz miec

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-01-03, 10:42   #4385
kat123
Zakorzenienie

MikiCziki ->super!

Może i ja odpuszczę sobie farbowanie na ciemniejszy kolor i zostawię, te blond końce??? U Was to nawet dobrze wygląda może i mój odrost da radę...

Mi kiedyś po antybiotyku zaczęły lecieć włosy po 10 dniowej kuracji! A po odstawieniu po tygodniu przestały, także uwaga. Nie pamiętam tylko co to był za antybiotyk

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-01-03, 10:42   #4386
Tygrryska
Zakorzenienie

a wlasnie mi tez wypadaly po antybiotyku i to dosc mocno....
a bralam go tylko tydzien

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-01-03, 10:59   #4387
201607040946
Konto usunięte

Cytat:

aaaaale masz sliczny kolor!!!!!! boże, padłam

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Kurczę pochorowałam się ciekawe czy przez to mogą włosy wolniej rosnąć?? bo ostatnio mam wrażenie, że w ogóle nie rosną
no raczej chyba nie... to nie ma wpływu na szybkość porostu, tak myslę.
201607040946 jest offline  
Stary 2012-01-03, 11:11   #4388
TwojaKokaina
Zakorzenienie

antybiotyki i psychotropy osłabiają organizm. sama brałam te drugie i włosy leciały mi garściami. do tego stały się cienkie i rosły wolno albo i wcale. na szczęście toksyny się wypłukały z organizmu i włosy wróciły do normy.
zresztą włos jest jednym z tych 'rzeczy', które odczuwają branie leków. często wykonuje się badania na zawartość substancji we włosach, by zbadać jakie leki kto bierze itd.
Stary 2012-01-03, 11:11   #4389
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
no raczej chyba nie... to nie ma wpływu na szybkość porostu, tak myslę.
a mnie się wydaje (może niesłusznie), że od przeziębienia, długotrwałego, mogą wolniej rosnąć włosy -organizm jest osłabiony... Tak na chłopski rozum

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-01-03, 13:16   #4390
keyti84
Raczkowanie

Hej. Jestem tu nowa ale czytam was od około 1,5 roku.Ostatni raz włosy farbowałam marzec 2010.Od października 2011 mam już włosy swoje naturalne.Miałam długie włosy do połowy pleców.ścinałam 5 razy i teraz mam swoje i zapuszczam.Nakładam oleje ,teraz biore od miesiąca cp.Zdjecia przed i po wstawie na 2 rocznice czyli w marcu.Ale mam takie pytanko jakich szamponów mam teraz używać do włosów naturalnych ,jakoś mocno się nie przetłuszczaja i aż takie suche nie są .teraz po olejach używam familijny i na to odżywkę alterra granat.ale familijny wysusza.Tak czytam i już sama nie wiem jaki skład ma mieć szampon żeby był bez chemi dobry na co dzień i do spłukiwania olejów.proszę o rade co do szamponu.Pozdrawiam
keyti84 jest offline  
Stary 2012-01-03, 14:09   #4391
Mania1987
Raczkowanie

GG do Mania1987

Dziewczyny piękne odrosty
ja kupiłam dziś wodę brzozową, podobno wzmacnia włosy i szybciej rosną. zobaczymy
Mania1987 jest offline  
Stary 2012-01-03, 15:48   #4392
Ivonea
Wtajemniczenie

GG do Ivonea

dobry szampon które mogę polecić z ręką na sercu to Babydream z rosmana ^_^ bez chemii i taniuchny jak barszcz.
Ivonea jest offline  
Stary 2012-01-03, 16:07   #4393
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
dobry szampon które mogę polecić z ręką na sercu to Babydream z rosmana ^_^ bez chemii i taniuchny jak barszcz.
mi sie właśnie kończy z joanny, więc może spróbuję
Stary 2012-01-03, 16:08   #4394
Hazel_Eyed
Zadomowienie

witam was w nowym roku! życzę wytrwałości w powrocie do naturalek i szybkiego porostu pięknych zdrowych i gęstych włosów

właśnie przebrnęłam przez wasze zdjęcia - piękne odrosty! wszystkie!
Natalisis zazdroszcę już takich pięknych naturalek pocieszam się, że ja już niedługo też będę mieć całe swoje
ja dopiero dzisiaj wróciłam od Tż, więc też coś wrzucę w najbliższym czasie
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-01-03, 16:20   #4395
Natalisis
Raczkowanie

Hazel_Eyed dziękuję bardzo, ale bez przesady, aż takie piękne to one nie są.
Natalisis jest offline  
Stary 2012-01-03, 16:34   #4396
Ilsa Lund
Zakorzenienie

apteka ściągnęła dla mnie ten Jantar ale sama nie wiem bo butelka wygląda kształtem tak jak powinna ale jest przezroczysta a nie brązowa. U was jaki kolor ma butelka ?
Skład ma ten sam więc może to "do wyczerpania produktów" oznaczało że zmieniają kolor butelki i dlatego tamtą wycofują ?

Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2012-01-03 o 16:36
Ilsa Lund jest offline  
Stary 2012-01-03, 16:36   #4397
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
apteka ściągnęła dla mnie ten Jantar ale sama nie wiem bo butelka wygląda kształtem tak jak powinna ale jest przezroczysta a nie brązowa. U was jaki kolor ma butelka ?
ja miałam już jantar w butelce z jasnego i z ciemnego szkła - to jedno i to sano
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-01-03, 17:00   #4398
TwojaKokaina
Zakorzenienie

jantar to jantar, skoro chodziło Ci o odżywkę. a butelki takie same jak jantar ale jasne ma np. radical więc po prostu inny kolor butelki, ale odzywka ta sama, więc się nie martw
Stary 2012-01-03, 17:54   #4399
kat123
Zakorzenienie

Mam pytanie z ciekawości do osób biorących Vitapil -robicie jakieś przerwy? ktoś też pisał, że jedno opakowanie to jedna kuracja -to nie można tego brać ciągiem? Bo to suplement niby
(a tą watę ze środka to wyrzucić, co nie? bo mnie tak naszło, że może powinnam była ją zostawić? )

Właśnie sobie siedzę z olejem kokosowym na włosach Uwielbiam Vatikę i jej zabójczy zapach Mam nadzieję, że to, że używam go co dwa dni nie zrobi czegoś przykrego moim włosom

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-01-03, 18:22   #4400
TwojaKokaina
Zakorzenienie

powiedzcie mi tylko, czy mówię o tym szamponie?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...m-shampoo.html
Stary 2012-01-03, 19:32   #4401
Ivonea
Wtajemniczenie

GG do Ivonea

tak właśnie ten miałam na myśli

Ja jestem z niego mega zadowolona!
Ivonea jest offline  
Stary 2012-01-03, 20:34   #4402
TwojaKokaina
Zakorzenienie

muszę wypróbować może i mnie będzie służył
Stary 2012-01-03, 20:54   #4403
biemi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Mam pytanie z ciekawości do osób biorących Vitapil -robicie jakieś przerwy? ktoś też pisał, że jedno opakowanie to jedna kuracja -to nie można tego brać ciągiem? Bo to suplement niby
(a tą watę ze środka to wyrzucić, co nie? bo mnie tak naszło, że może powinnam była ją zostawić? )

Właśnie sobie siedzę z olejem kokosowym na włosach Uwielbiam Vatikę i jej zabójczy zapach Mam nadzieję, że to, że używam go co dwa dni nie zrobi czegoś przykrego moim włosom
ja brałam go 3,5 mc czyli 1,5opakowania - brałam je tyle bo tak zaleciła mi bani farmaceutka jednak nie widząc zadowalających efektów przerzuciłam się na Merz Special który po mc przerwie po Vitapilu brałam przez 2 mc - i suma summarum trafiłam do dermatologa i powiedziała mi że na kuracji Vitapilem powinnam zakończyć

ogólną zasadą przyjmowania suplementów jest to że trzeba je przynajmniej 2-3mc brać aby zacząć widzieć efekty

a wata to pochłaniacz wilgoci i ochraniacz aby w czasie transportu tabletki się nie kruszyły więc już nie jest potrzebny

a mnie naszło na ostre cięcie ale wiem że jak pójdę do fryzjera to stchórzę ale pomyśleć dobra rzecz

brak naturalek powrót do blondu i też jest ładnie i zdrowo ot co

moje blogowe dyrdymałki
http://biemi-bo.blogspot.com/
biemi jest offline  
Stary 2012-01-03, 21:18   #4404
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biemi Pokaż wiadomość
ja brałam go 3,5 mc czyli 1,5opakowania - brałam je tyle bo tak zaleciła mi bani farmaceutka jednak nie widząc zadowalających efektów przerzuciłam się na Merz Special który po mc przerwie po Vitapilu brałam przez 2 mc - i suma summarum trafiłam do dermatologa i powiedziała mi że na kuracji Vitapilem powinnam zakończyć

ogólną zasadą przyjmowania suplementów jest to że trzeba je przynajmniej 2-3mc brać aby zacząć widzieć efekty

a wata to pochłaniacz wilgoci i ochraniacz aby w czasie transportu tabletki się nie kruszyły więc już nie jest potrzebny

a mnie naszło na ostre cięcie ale wiem że jak pójdę do fryzjera to stchórzę ale pomyśleć dobra rzecz

Dzięki za odpowiedź moja ciekawość została zaspokojona

Ja jak tak mam to chodzi za mną aż się nie obetnę pewnie dlatego zamiast włosów do połowy pleców mam boba do karku
A masz jakiś konkretny pomysł na fryzurę?

Ciekawe ile będzie trwać zapuszczanie moim włosów do zapięcia od stanika... 3 lata?

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-01-03, 21:33   #4405
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ciekawe ile będzie trwać zapuszczanie moim włosów do zapięcia od stanika... 3 lata?
ja wole nie liczyc ile bedzie trwac zapuszczenie naturalek do aktualnej dlugosci
dobiloby mnie to

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-01-03, 21:42   #4406
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ja wole nie liczyc ile bedzie trwac zapuszczenie naturalek do aktualnej dlugosci
dobiloby mnie to
racja, nie myślmy o tym

a ja miałam podgalane włosy na karku -ciekawe jak to będzie potem wyglądać jak zaczną rosnąć

a dziś w ogóle moja współlokatorka do mnie, że mi blond rudzieje chyba jednak bez ostatniego farbowania dla przyciemnienia się nie obejdzie

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-01-03, 22:34   #4407
piratepalmer
Przyczajenie

Siema dziewczyny! Również staram sie powrócić do naturalnego koloru. Ogólnie sprawa z moimi włosami wygląda trochę żałośnie. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Od jakichś 2-3 lat farbuję na różnorakie brązy. Ogolnie ciemniejszy kolor podobno bardziej mi pasuje. Ale bardzo bym chciała mieć zdrowe, ładne włosy... To farbowanie bardzo je zniszczyło i jak dalej będe to robić to zapewne nici z zapuszczania... Z uwagi na to, ze strasznie sie rozdwajają końcówki, a wręcz łamią... Jestem między młotem a kowadłem Załączam zdjęcie jak wygląda farbowany kolor. Postaram się wrzucić też zdjęcie odrostów, są na około 1,5 cm, kolor też trochę wypłowiał. Czy ktoś poradzi mi coś sensownego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 270210_2173927275308_1460589093_2424204_4726297_n.jpg (42,6 KB, 54 załadowań)
piratepalmer jest offline  
Stary 2012-01-04, 08:57   #4408
ricca166
Wtajemniczenie

Dziewczyny,ale miałam dzisiaj koszmar.Dosłownie obudziłam się cała roztrzęsiona.Śn iło mi się ,że zafarbowałam włosy na rudo i że całe 1,5 roku zapuszczania naturalek poszło na marne.Nie życzę nikomu z tego wątku takiego snu .
ricca166 jest offline  
Stary 2012-01-04, 08:59   #4409
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ale miałam dzisiaj koszmar.Dosłownie obudziłam się cała roztrzęsiona.Śn iło mi się ,że zafarbowałam włosy na rudo i że całe 1,5 roku zapuszczania naturalek poszło na marne.Nie życzę nikomu z tego wątku takiego snu .

Dobrze ze to tylko sen

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-01-04, 10:39   #4410
makeupnotwar
Wtajemniczenie

okropny sen, brr ja idę na analizę kolorystyczną w styczniu, mam nadzieję, że pani stylistka nie powie mi, że mam nie wiem, farbować na rudo czy coś

makeupnotwar jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
naturalne włosy, niefarbowane włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości