Rosalin - La Roche Posay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-24, 15:35   #1
Takietam
Zadomowienie

Rosalin - La Roche Posay

Przede wszystkim chciałam się grzecznie przywitać, bo to mój pierwszy post na Forum i powiedzieć, że fajne bardzo jesteście (nie ma to jak dobra wazelina na początek )

A nawiązując do tematu:
kupiłam ostatnio Rosalin (LRP)- specyfik do demakijażu dla skóry skłonnej do zaczerwienień i... działa! Skóra zostaje gładka, miękka i zdecydowanie rozjaśniona, ale mam wątpliwości czy dobrze go używam.

Na opakowaniu napisane jest, że nie należy spłukiwać. Ale jak zetrę go tylko wacikiem to część kosmetyków (głównie podkład) jednak zostaje na twarzy i muszę poprawiać tonikiem, bo inaczej i tak wytrę w poduszkę. Z tym tonikiem nie byłoby tragedii, ale jak go użyję to już takiej fajnej gładkiej buzi nie mam
(Nie wykluczam, że to kwestia złego toniku)

Czy ktoś ma takie cuś i mogłby mi pomóc?
Takietam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:50   #2
konfitura
Wtajemniczenie

Dot.: Rosalin - La Roche Posay

Witaj.
Dobrze robisz zmywając dodatkowo mleczko. Najgorszą rzeczą jest pozostawienie resztek makijażu na twarzy, bo producent tak 'zaleca'. Pewnie chodzi o to aby używać mleczko tak długo aż płatek będzie czysty, ale ja wiem o co chodzi Tobie, a o co im. Gdy zmyjesz resztki to buzia jest już czysta i odświeżona, a producent mysli w ten sposób: im szybciej zużyjesz tym szybciej kupisz nową butlę.

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 16:14   #3
Takietam
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez konfitura
im szybciej zużyjesz tym szybciej kupisz nową butlę.
He, he, sure, też pomyślałam, że chcieliby, żebym nakładała kolejne warstwy żelu (Rosalin ma konsystencję żelu), ale ileż można nakładać? Do tej pory starałam się powtarzać czynność dwa razy. Ale jak będę tak ścierać i ścierać to w końcu zamiast pozbyć się zaczerwienień, nabawię się ich jeszcze więcej

Coż, chyba rzeczywiście zostaje mi jakiś łagodny tonik.
Stary 2005-05-24, 16:19   #4
konfitura
Wtajemniczenie

Nie wiem czy sam tonik to dobry pomysł. Jeśli zauważysz, że kondycja skóry się pogarsza to po użycia mleczka-żelu (dziwne ) przemywaj ją przegotowaną wodą.
Sama po mleczku doczyszczam twarz żelem myjącym. Może spróbuj LPR Toleriane? W każdym razie cos bardzo delikatnego. Z tańszych dobry jest żel ATW Antystres (również na zaczerwienienia).

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 22:11   #5
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Rosaliac - La Roche Posay

Cytat:
Napisane przez Takietam
kupiłam ostatnio Rosalin (LRP)- specyfik do demakijażu dla skóry skłonnej do zaczerwienień Na opakowaniu napisane jest, że nie należy spłukiwać. Ale jak zetrę go tylko wacikiem to część kosmetyków (głównie podkład) jednak zostaje na twarzy i muszę poprawiać tonikiem
Być może na samym żelu Rosaliac tego nie piszą, ale już w jego ulotce reklamowej jest tak" "Rosalica- żel micelarny do oczyszczania i demakijażu, nakłada sie wacikiem na skóre, bez konieczności spłukiwania. Zaleca sie spryskanie wodą termalną". Spokojnie możesz doczyścić skórę tonikiem lub wodą- wg. upodobań.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 15:21   #6
Takietam
Zadomowienie

Dot.: Rosaliac - La Roche Posay

Cytat:
Napisane przez Justy
Być może na samym żelu Rosaliac tego nie piszą, ale już w jego ulotce reklamowej jest tak" "Rosalica- żel micelarny do oczyszczania i demakijażu, nakłada sie wacikiem na skóre, bez konieczności spłukiwania. Zaleca sie spryskanie wodą termalną". Spokojnie możesz doczyścić skórę tonikiem lub wodą- wg. upodobań.
Justy, Aniele!
Dziękuję Ci bardzo. Nie miałam ulotki, a kobita w apetce nie raczyła mi powiedzieć, że woda termalna się przyda.
Ten żel jest po prostu zbyt łagodny, żeby dokładnie zetrzeć podkład Unifiance, ale za to zostawia skórę naprawdę gładziutką.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości