M篹czyzna - wielki problem z w這sami - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-04-26, 19:59   #1
adi313
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11
Exclamation

M篹czyzna - wielki problem z w這sami

No, mo瞠 z tym m篹czyzn przesadzi貫m, bo mam dopiero 18 lat, ale te ogromny problem z w這sami. Mam chyba najgorsze w這sy na 鈍iecie, s g瘰te, grube, twarde, rozdwajaj si, s oklapni皻e, nie da si ich postawi. Po umyciu w這s闚 na g這wie mam siano. Dos這wnie. Nie mam w og鏊e pasm w這s闚, tylko jakie futro, jak u nied德iedzia. Po umyciu strasznie si pusz. Nie da si ich w og鏊e u這篡. Nawet gdy je przeczesz lekko d這ni, zamieniaj si g瘰twin "czego". Wiem, 瞠 chaotycznie to opisa貫m, ale nie wiem ju co robi. Po prostu nie mam normalnych w這s闚, jak wszyscy, tylko jakie siano. Bardzo prosz o pomoc (o ile mo積a w og鏊e tak uzyska). Straci貫m ju nadziej, 瞠 kiedykolwiek b璠 mia normalne w這sy. U篡wa貫m kiedy od篡wek - nic nie pomog造. U篡wa貫m nafty kosmetycznej (z olejem rycynowym, wiele os鏏 chwali這 i prawie ka盥emu pomog豉) - te nic si nie zmieni這. Musz je co miesi帷 軼ina, bo mnie strasznie wkurzaj, a tak bardzo chcia豚ym zapu軼i d逝窺ze. Podda貫m si nawet badaniu struktury w這sa - pani powiedzia豉 mi, 瞠 maj idealn budow. Dziwne. Porad嬈ie co, w razie czego odpowiem na pytania, opisz dok豉dniej. Prosz!
adi313 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-26, 21:28   #2
moniczka_90
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 14 969
Wpisy w blogu: 4
Dot.: M篹czyzna - wielki problem z w這sami

Masz kr璚one w這sy ? I do k康 si璕aj ?
moniczka_90 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-26, 23:46   #3
adi313
Przyczajenie

W這sy proste. Nie si璕aj donik康, bo jestem obci皻y na kr鏒ko Mam nadziej, 輳 mi pomo瞠cie :P
Stary 2011-04-27, 00:14   #4
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

a czym je myjesz? moze szampon kt鏎ego u篡wasz je przesusza? kup jak捷 mask regeneruj帷a lub nawil瘸j帷 i u篡waj jej 2 razy w tygodniu. wax kamille , maska z henn dost瘼na w aptece. a z tych sklepowych polec mask elseve total repair 5, maska herbal essences nawil瞠nie po brzegi, maska garnier fructis nutri odbudowa.
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-27, 17:31   #5
adi313
Przyczajenie

Szampon, kt鏎y u篡wam to head&shoulders do w這s闚 przet逝szczaj帷ych si. U篡wa貫m te innych szampon闚, np. Clear, ale po 瘸dnym z nich nie widz 瘸dnej r騜nicy. W徠pi te, czy jakie maseczki pomog, co najwy瞠j na 1 dzie, potem w這sy nadal pewnie b璠 takie same. Ale 瞠 nafta nie pomog豉? Po tylu pozytywnych opiniach w ko鎍u uwierzy貫m w to, 瞠 b璠 mia normalne w這sy, ale nic nie pomog這.
Stary 2011-04-27, 18:19   #6
fryz5
Zakorzenienie

szampony przeciw逝pierzowe wysuszaj w這sy, kup szampon do w這s闚 suchych garnier naturalna piel璕nacja (taki z awokado-ma 鄴速e opakowanie) i t mask z elseve total repair. nie licz na efekty od 1 u篡cia, trzeba takiej kuracji stosowac systematycznie a zobaczysz efekty. mozesz tak瞠 kupi w sklepie ze zdrow 篡wno軼i olej kokosowy i nak豉dac go raz w tygodniu na noc, pod folie na to r璚znik i spac, rano normalnie myjesz w這sy z tego oleju, on dobrze nawil瘸 w這sy
Stary 2011-04-27, 18:39   #7
adi313
Przyczajenie

Z szamponem troch b璠zie problem, bo b璠zie trzeba kupowa 2 (brat u篡wa w豉郾ie head&shoulders do w這s闚 przet逝szczaj帷ych si). Ale mo瞠 kupi. A czy to sprawi, 瞠 w這sy b璠 lekkie i zrobi si z nich pasma? 疾 jak, powiedzmy, zawieje wiatr, to mi je rozdmucha czy nadal b璠 sztywne? Bo ju tyle kasy w豉dowa貫m w "cudowne specyfiki", kt鏎e nic nie pomog造 i nie wiem, czy dalej op豉ca si w to pakowa.
Stary 2011-04-27, 18:56   #8
Eyna
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 259
GG do Eyna

Head&Shoulders to moim skromnym zdaniem jedna z najgorszych mo磧iwych opcji Ja bym poleci豉 z kolei szampon dla dzieci - pewnie, 瞠 to mo瞠 brzmie dziwnie ale to w豉郾ie te szampony s delikatne i nie ma po nich efektu suchych, sianowatych w這s闚. Zreszt cokolwiek, byle nie przeciw逝pie穎wy i byle nie H&S, a kilka z na inny szampon to nie jest wielki wydatek
Eyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-27, 19:09   #9
adi313
Przyczajenie

Bardzo dzi瘯uj za wszelkie rady. Nie licz, 瞠 nowy szampon wiele pomo瞠, ale zobaczymy
Stary 2011-04-27, 21:48   #10
moniczka_90
Zakorzenienie

Do suchych w這s闚 u篡wasz szamponu do przet逝szczaj帷ych sie mo瞠 na pocz徠ek spr鏏uj zrobic tak jak radzi fryz5 czyli postaw na silikony kt鏎e wyg豉dz Ci w這sy i b璠 mi貫 w dotyku, jak b璠zie ju z nimi lepiej to poleci豉bym Ci wtedy kupi jaki zio這wy szampon k鏎y zmyje te silikony po czym dasz na w這sy po myciu jak捷 dobr ozywk kt鏎a poza silikonami ma jeszcze jakie dobroczyne skladniki w sk豉dzie i b璠zie dobrze, na pocz徠ek jednak stawia豉bym na silikony i zobaczysz czy efekt b璠zie Ci satysfakcjonowa.
Stary 2011-04-27, 21:57   #11
adi313
Przyczajenie

Silikony to znaczy maseczki, od篡wki? Przepraszam, bo nie mam poj璚ia co to jest To mo瞠 na pocz徠ek kupi szampon. Lepiej kupi dla dzieci (Bambino? Czy jaki?), czy jaki inny? Jaki najlepiej mi polecacie? I jakie od篡wki? W og鏊e, jak je piel璕nowa? Wyt逝maczcie mi prosz, tak na ch這pski rozum, w punktach. I co mam kupi, jakie szampony, od篡wki itd. Przepraszam za problem, ale chc mie pewno嗆, co mam kupi, 瞠by nie wywali pieni璠zy. No i co powiecie jeszcze o nafcie? Bo mi chyba nie pomog豉. Mo瞠 幢e nak豉da貫m? Wciera貫m j we w這sy, owija貫m r璚znikiem na jak捷 godzin, ale z tego co zauwa篡貫m, to chyba r璚znik wch豉nia wi瘯szo嗆 nafty, bo jak nie zak豉da貫m r璚znika, to w這sy a tak bardzo jej nie wch這n窸y.
Stary 2011-04-27, 22:19   #12
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adi313 Poka wiadomo嗆
Silikony to znaczy maseczki, od篡wki? Przepraszam, bo nie mam poj璚ia co to jest To mo瞠 na pocz徠ek kupi szampon. Lepiej kupi dla dzieci (Bambino? Czy jaki?), czy jaki inny? Jaki najlepiej mi polecacie? I jakie od篡wki? W og鏊e, jak je piel璕nowa? Wyt逝maczcie mi prosz, tak na ch這pski rozum, w punktach. I co mam kupi, jakie szampony, od篡wki itd. Przepraszam za problem, ale chc mie pewno嗆, co mam kupi, 瞠by nie wywali pieni璠zy. No i co powiecie jeszcze o nafcie? Bo mi chyba nie pomog豉. Mo瞠 幢e nak豉da貫m? Wciera貫m j we w這sy, owija貫m r璚znikiem na jak捷 godzin, ale z tego co zauwa篡貫m, to chyba r璚znik wch豉nia wi瘯szo嗆 nafty, bo jak nie zak豉da貫m r璚znika, to w這sy a tak bardzo jej nie wch這n窸y.
Naft trzyma si na w這sach ok. 20 minut bo d逝瞠j trzymana przesusza w這sy + nieodpowiedni szampon no i widzisz. Z tylu nafty powinno by napisane ile si j trzyma. Bambino odradzam !!!
Najpro軼iej m闚i帷 kup szampon do w這s闚 suchych czyli np. ten co Ci poleci fryz5, Garnier z avokado, o ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...#review-434781 do tego kup od篡wk mo瞠sz nawet t do kompletu http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...de-karite.html cho nigdy jej nie mia豉m ale powinno by ok. I teraz najpro郾ciej pisz帷:
1. myjesz w這sy szamponem
2. sp逝kujesz dok豉dnie szampon
3. odciskasz nadmiar wody i najlepiej zrobi to delikatnie r璚znikiem, zeby z nich woda nie kapa豉 po prostu
4. nak豉dasz od篡wk, na w這sy, nie na sk鏎 g這wy ! nie wiem jakiej masz d逝go軼i w這sy no ale omijasz po prostu sk鏎 glowy i na reszcie d逝go軼i nak豉dasz odzywk, trzymasz j ok. 20 minut, mo瞠sz ot tak j na這篡c i tak chodzisz lub mo瞠sz j na這篡 zawin帷 w這sy w folie/ czepek lub siatk tak jak z biedronki np i podgrzewasz to kilka minut suszark, na to nak豉dasz r璚znik i trzymasz jeszcze jakies 20 minut.
5. sp逝kujesz bardzo dok豉dnie odzywk no i potem daj im swobodnie wyschn望
6. napisz czy si uda這 i czy nasze rady si na co przyda造
Stary 2011-04-28, 15:20   #13
adi313
Przyczajenie

Bardzo dzi瘯uj tobie i innym za te bezcenne rady. W najbli窺zym czasie kupi szampon, od篡wk no i mo瞠 jeszcze raz naft. Co do nafty, to na pocz徠ku nosi貫m j po 20 minut, ale potem przeczyta貫m na forum, 瞠 lepiej j nosi d逝瞠j no i nosi貫m j godzin. A jak ju na這輳 naft, to lepiej owin望 r璚znikiem, czy pozostawi bez niczego? Bo zdaje mi si, 瞠 nafta wsi彗a w r璚znik. A jeszcze odno郾ie nak豉dania od篡wki - 瞠 na same w這sy i nie na dotyka sk鏎y g這wy - to dlaczego? Troch b璠zie mi trudno, bo mam bardzo kr鏒kie w這sy, ale zobaczymy Jeszcze raz dzi瘯uje, je郵i co si zmieni, to za jaki czas napisz Pozdrawiam!
Stary 2011-04-28, 16:09   #14
moniczka_90
Zakorzenienie

Ja ja uzywa豉m naft to nie owija豉m jej r璚znikiem i na prawd nie polecam trzymania jej d逝瞠j ni 20minut. Co do od篡wki, nie nak豉da si na sk鏎 glowy poniewa w這sy b璠a Ci si szybciej przet逝szcza造, chyba, 瞠 i tak myjesz je codziennie to wtedy bez r騜nicy. Po prostu nie wsmarowywuj odzywki w sk鏎 g這wy bo odzywka jest do w這s闚 a nie do sk鏎y ale jak co to przeciez nic si nie stanie
Stary 2011-04-28, 16:10   #15
fryz5
Zakorzenienie

nic si nie stanie jak na這zysz na sk鏎. chodzi o to ze niekt鏎e od篡wki powoduj zbyt duze przeci捫enie, w przypadku kr鏒kich w這s闚 to nie problem.
Stary 2011-04-28, 16:11   #16
adi313
Przyczajenie

Dobrze. A mam jeszcze pytanie do tego szamponu i od篡wki z Garniera. Czyta貫m opinie o nich i wi瘯szo嗆 os鏏 odradza, pisz, 瞠 jeszcze bardziej niszczy w這sy, przesusza itd. Wi璚 jest dobry, czy mo瞠 jest jeszcze jaki lepszy?
Stary 2011-04-28, 16:19   #17
fryz5
Zakorzenienie

napewno nie niszczy, ten garnier nie jest a tak bardzo chemiczny jak inne produkty, nie jest na tyle silny aby zregenerowa bardzo zniszczone w這sy, ale z wyg豉dzeniem powinien sobie da rad. sp鏏uj moze nivea intense repair szampon+od篡wka, tez fajne s
Stary 2011-04-28, 18:30   #18
Melanchton
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 498

Ja proponowa豉bym jaki szampon wyg豉dzaj帷y, np. jest taki 鄴速y Glisskur z olejkami (za陰czam Ci obrazek). Do tego od篡wka z tej samej serii i w這sy powinny troch zmi瘯n望 i pozwoli si jako ujarzmi. Skoro s sztywne i niepos逝szne trzeba je bardziej obci捫y i ten zestaw, jak na m鎩 gust da豚y rad. Sama mam w這sy jak Janis Joplin (tyle, 瞠 proste jak druty) - wielk, puchat, sianowat kopu喚. Taka ich uroda i tyle. Glisskura musia豉m wyrzuci, bo zafundowa mi lej帷e si, przylizane g....
Jestem zdania, 瞠 takie w這sy jak opisujesz s o wiele fajniejsze od czupryny, kt鏎 chcia豚y mie. Grube, g瘰te, sztywne w這sy zawsze b璠 豉dne - szczeg鏊nie u faceta. Fryzury Justina Bibera raczej z nich nie sklecisz, ale sam przyznasz, 瞠 to nie jest szczyt m瘰ko軼i.

A, i dodam jeszcze, 瞠 przepadam za d逝gow這symi facetami. Kiedy jeszcze chodzi豉m do liceum, nikomu nie 郾i這 si o emo i po korytarzach mojej szko造 snuli si prawdziwi, mhroczni, smutni metale. Oraz wyluzowani, pi瘯ni hipisi
Co drugi ch這pak nosi do szko造 szczotk do w這s闚

No dobrze, koniec wspomink闚 Dodam tylko jeszcze, 瞠 moim zdaniem wprost cudowne w這sy ma Mike Portnoy (za陰czam fotk). Jest co czesa
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg DV019_Jpg_Regular_443043_Mike_Portnoy.jpg (15,0 KB, 10 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg szampon-gliss-kur-oil-nutritive-250-ml.jpg (29,3 KB, 1 za豉dowa)
Stary 2011-04-28, 19:42   #19
Melanchton
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 498

I jeszcze dopiseczek: moim zdaniem Garniery i Fructisy wysuszaj i robi mega-siano. Unikaj te szampon闚 bez silikon闚 i wszystkich tych Radicali i innych "naturalnych" oraz z apteczki babuni. A Portnoy mo瞠 nie wyszed tu jako szczeg鏊nie 鈍ietnie, ale to super perkusista i bardzo fajny, na豉dowany pozytywn energi facet
Stary 2011-04-29, 18:33   #20
adi313
Przyczajenie

Bardzo dzi瘯uj za pomoc Ale uwierz mi, moje sztywne w這sy wcale nie s fajne. Wkurza mnie niemi這siernie, 瞠 prawie co miesi帷 musz je 軼ina. A marz mi si d逝窺ze w這sy, mniej wi璚ej takie, jakie ma Kurt Cobain. Ostatnio znowu postanowi貫m zapu軼i w這sy, ale po ok. 3 miesi帷ach sobie odpu軼i貫m. Wkurza豉 mnie szczeg鏊nie przednia grzywka, kt鏎a, mimo 瞠 by豉 jeszcze dosy kr鏒ka, to by豉 przylizana do czo豉, a zamiast mie z przodu jakie pojedyncze pasma, takie cho熲y z帳ki, to mia貫m 軼ian w這s闚 u這穎nych przy sobie.
Stary 2011-05-19, 05:21   #21
Reddishh
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 490

A ja Ci powiem, 瞠 przy twoich w這sach nic nie zdzia豉sz, 瘸dnymi szamponami, odrzywkami niczym. Szampon straci swoje w豉軼iwo軼i (je瞠li wog鏊e je mia, bo takie rzeczy to lekki pic na wode,kt鏎y je郵i ju dzia豉 to na lekko podkr璚aj帷e si w這sy) zaraz jak wyjdziesz na cho熲y lekk wilgo. Je瞠li w這sy b璠 ci ros造, b璠ziesz zapuszcza to b璠 sie same naturalnie obci捫a i te "afro" ci sie zmniejszy, cho dalej b璠ziesz mia szop. Na takie w這sy nie pomo瞠 nic, pr鏂z tego co powiedzia豉m albo chemia, a tego chyba nie chcesz. Wiem o co chodzi, bo m鎩 facet ma takie falowano-kr璚one i na ju na niego nie dzia豉j szampony itp, a co dopiero na w這sy o mocnym skr璚ie. Mo瞠sz je jedynie wyg豉dza tymi szamponami, bo one dzia豉j w豉snie na takiej zasadzie.
Przy twoich w這sach nie uzyskasz efektu Cobaina. 疾by szopa jako tako Ci znikne豉 musia豚y zapu軼i w這sy conajmniej prawie do pasa w skr璚ie. No, chyba 瞠 chcesz prostownic jecha

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-05-19 o 05:24
Reddishh jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.