żel hialuronowy, a wiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-26, 20:37   #1
Moyraa
Rozeznanie

żel hialuronowy, a wiek

Pytanie zadałam już kilkakrotnie w moim wątku, ale nikt nie odpisał, więc zakłądam nowy wątek . Nie znalazłam podobnego (chyba, że źle szukałam), więc... .

Zastanawia mnie ostatnio, czy powinnam używać żelu hialuronowego w wieku 17 lat? Mam strasznie suchą skórę, a raczej odwodnioną. Dlatego też żel hialuronowy byłby bardzo pomocny. Mam wątpliwości, ponieważ jedna dermatolog powiedziała, że działa on na podobnej zasadzie jak kolagen i w tym wieku stosowac nie powinnam. Co o tym myślicie?

Mam jeszcze jedno pytanie - z czym go połączyć? Sam żel bardzo ściąga mi skórę, za to z kremem jest super (dzisiaj spróbowałam). Jednak narazie chciałam odstawić wszelkie kremy i inne tego typu kosmetyki. Może po prostu z hydrolatem połączyć lub z kwasem bornym (na waciku, którym przecieram twarz)?
Oczywiście oprócz nawilżania skóry od zewnątrz, staram się jak mogę robić to też wewnętrznie - piję dużo wody, od 3 miesięcy łykam olej lniany i od miesiąca - olej z ogórecznika. Teraz zwiększam dawkę - 2 łyżki lnianego, 2 łyżeczki ogórecznika (wcześniej była połowiczna), bo rezultatów nie widzę.

Z góry dzięki za odpowiedź . Nurtuje mnie ta sprawa od dawna, bo nie chcę sobie zaszkodzić.

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-04-26 o 20:44
Moyraa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:08   #2
Moyraa
Rozeznanie

Dot.: żel hialuronowy, a wiek

Up.
Stary 2011-05-09, 02:22   #3
mart89
Rozeznanie

GG do mart89

moim zdaniem nie powinnaś, ostatnio chcialam sobie kupic tabletki z tym kwasem tak profilaktycznie i kosmetyczka mnie wyśmiała a mam 22 lata, wiec daruj sobie i lepiej pij więcej wody

mart89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 09:40   #4
Aimee_J
Zakorzenienie

Mnie picie więcej wody nie pomaga - a odkąd mieszam żel z kremem to moja skóra ma się lepiej więc... To chyba jest tak jak nieraz juz czytałam na forum. Osobiste preferencje - nie wiek.
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:10   #5
margop
Rozeznanie

GG do margop

A co do kwasu hialuronowego ma wiek? albo on do wieku. Nie jest to żadna substancja, zastrzeżona dla wieku "późniejszego", która działa w jakikolwiek inwazyjny czy rozleniwiający sposób na skórę. On tylko nawilża. Zresztą sam ten kwas jest obecny w naszej skórze. Nie widzę przeszkód. Jednak mam wątpliwości co do samego HA tzn. do jego pochodzenia. Kiedyś kupowałam w sklepie internetowym i raczej mi szkodził po pewnym czasie. Na pewno nie pomagał. Jakoś nie widziałam pozytywnych efektów. Natomiast ostatnio kupowałam na ebay'u japońskiej produkcji toner i mleczko - kwas hialuronowy i jest wręcz doskonale. Tak dobrze nawilżonej cery nie miałam dawno.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:13   #6
mart89
Rozeznanie

GG do mart89

dobrze, tylko że w naszym wieku w skórze jest go wystarczająco, dlatego po co zawalać wątrobę jakimiś tabletkami?

Stary 2011-05-10, 10:37   #7
Aimee_J
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
A co do kwasu hialuronowego ma wiek? albo on do wieku. Nie jest to żadna substancja, zastrzeżona dla wieku "późniejszego", która działa w jakikolwiek inwazyjny czy rozleniwiający sposób na skórę. On tylko nawilża. Zresztą sam ten kwas jest obecny w naszej skórze. Nie widzę przeszkód. Jednak mam wątpliwości co do samego HA tzn. do jego pochodzenia. Kiedyś kupowałam w sklepie internetowym i raczej mi szkodził po pewnym czasie. Na pewno nie pomagał. Jakoś nie widziałam pozytywnych efektów. Natomiast ostatnio kupowałam na ebay'u japońskiej produkcji toner i mleczko - kwas hialuronowy i jest wręcz doskonale. Tak dobrze nawilżonej cery nie miałam dawno.
Też miałam problem na początku stosowania samego zelu, ale okazało się, ze gdy go mieszam z kremami, maseczkami itd., to działa cuda. I teraz tylko tak stosuję. Tak jakby zwiększał ich efektywność.
Sam powodował u mnie wysyp pryszczy. Z tego co wiem to po prostu trzeba go stosować na odpowiednio zwilżoną skórę - co u mnie się nie sprawdzało.
Ale każdy ma inną skórę, więc różne reakcje mogą być

Cytat:
Napisane przez mart89
dobrze, tylko że w naszym wieku w skórze jest go wystarczająco, dlatego po co zawalać wątrobę jakimiś tabletkami?
Tylko, że z tego co ja się orientuję rozmowa nie toczy się o tabletkach do łykania tylko żelu w formie płynnej substancji do smarowania.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-05-15 o 11:24
Stary 2011-05-10, 10:50   #8
mart89
Rozeznanie

GG do mart89

to w takim razie po co niszczyć wątrobę płynem ( jak by jakaś znaczna różnica była miedzy tabletkami a płynem) zresztą bierz co chcesz Twoj organizam, ale ja bym wolala zainwestowac w jakis dobry krem. Uważam dyskusje za skończoną z mojej strony.

Stary 2011-05-10, 11:03   #9
Aimee_J
Zakorzenienie

A kremem to nie dostarczasz sobie żadnych zbędnych śmieci do organizmu?

Swoją drogą, skoro jest niepotrzebnym dobijaniem wątroby to czemu dziewczyny włączają go do tzw. naturalnej pielęgnacji?

Ale masz w jednym rację - niech każda robi co chce. Ja uważam, ze mój organizm wcale nie wychodzi na tym tak źle.
Stary 2011-05-15, 11:14   #10
Moyraa
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedzi . Zdecydowałam jednak po prostu jak najmniej nakładać na twarz i chyba tak jest najlepiej. A co do wody - piję bardzo dużo. Moim problemem jest raczej brak warzyw, ale od kilku dni jem ich mnóstwo i z cerą jest coraz lepiej .
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości