Mój wymyślony tonik do cery tłustej. Proszę ocenić. :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-27, 17:04   #1
herosek
Przyczajenie

Mój wymyślony tonik do cery tłustej. Proszę ocenić. :)

Witam. Postanowiłem skomponować kilka składników naturalnych, aby stworzyć tonik do cery tłustej, trądzikowej. Składniki:
1. Garść igieł sosnowych.

2. 15 gram herbaty zielonej "Bio-Active" (herbata zielona stanowi 88,5% zawartości herbaty) z dodatkiem maliny (5% zawartości w herbacie) oraz hibiskusa,kwiata bławatka.

3. Kilkanaście kropel soku z cytryny.

Przygotowanie:

Do wody mineralnej (300ml) dodajemy garść igieł sosnowych oraz 15 gram herbaty. Gotujemy i doprowadzamy do wrzenia. Następnie pozostawiamy "tonik" do wystygnięcia i dodajemy sok z cytryny. Całość przelewamy do butelki i przechowujemy w temperaturze pokojowej.

Wszystkie składniki mają właściwości oczyszczające, kojące , ściągające i ogólnie korzystnie wpływające na cerę.

Moje pytania są następujące: Czy przepis na ten tonik jest prawidłowy i czy dobrane składniki nie będą ze sobą kolidować? Czy tonik ten (jeśli wg Pani jest dobrą kompozycją przeciwtrądzikową) jest dobry do cery tłustej i trądzikowej?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
herosek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 20:42   #2
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Mój wymyślony tonik do cery tłustej. Proszę ocenić. :)

jest tyle fajnych produktow na rynku, po co wiec kombinowac az tak? taka herbatka szybko zostanie zawladnieta przez drobnoustroje, codziennie bedziesz musial robic nowy "tonik", nie warto. jezeli musi byc prawdziwie naturalnie, to polecam hydrolaty np. z sklepu mazidła.com czy biochemia urody np. hydrolat oczarowy
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 12:15   #3
kondziel
Raczkowanie

Dot.: Mój wymyślony tonik do cery tłustej. Proszę ocenić. :)

Tutaj może być problem z trwałością tego toniku.
Do cery tłustej kupiłem sobie tonik firmy Herba Studio za 6,66 zł w aptece "dbam z zdrowie" i jest rewelacyjny, a też oparty jest na naturalnych składnikach.
Co do tej apteki to zamawiasz na stronie internetowe i odbierasz w wyznaczonej aptece za darmo.

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2011-04-30 o 12:16
kondziel jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, przepis, tonik, trądzikowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości