Naturalna kuracja przeciwtrądzikowa. Bardzo skuteczna. Moja receptura :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-28, 20:33   #1
herosek
Przyczajenie

Naturalna kuracja przeciwtrądzikowa. Bardzo skuteczna. Moja receptura :)

Witam. Postanowiłem skomponować kilka składników naturalnych, aby stworzyć tonik do cery tłustej, trądzikowej. Składniki:
1. Garść igieł sosnowych.

2. 15 gram herbaty zielonej "Bio-Active" (herbata zielona stanowi 88,5% zawartości herbaty) z dodatkiem maliny (5% zawartości w herbacie) oraz hibiskusa,kwiata bławatka.

3. Kilkanaście kropel soku z cytryny.

Przygotowanie:

Do wody mineralnej (300ml) dodajemy garść igieł sosnowych oraz 15 gram herbaty. Gotujemy i doprowadzamy do wrzenia. Następnie pozostawiamy "tonik" do wystygnięcia i dodajemy sok z cytryny. Całość przelewamy do butelki i przechowujemy w temperaturze pokojowej.

Wszystkie składniki mają właściwości oczyszczające, kojące , ściągające i ogólnie korzystnie wpływające na cerę.

Tonik stosować po maseczce drożdżowej, której przepis jest następujący:
1/4 kostki drożdży(nieważne jaki rodzaj) zmieszaj z wodą ,a jej ilość zależy od tego ile jest drożdży. Chodzi o to, żeby uzyskać papkę, którą łatwo będzie można nałożyć na twarz. Dodaj kilka kropel soku z cytryny. Posmaruj maseczką twarz.Po 20 minutach zmyj CIEPŁĄ wodą .

Jeszcze jedną drogą walki z trądzikiem jest walka wewnętrzna. 1/4 kostki drożdży zalej WRZĄCĄ wodą i odstaw na pół godziny. Zamieszaj po pół godzinie i odstaw na 15 minut. Wypij.

OPIS DNIA WALKI Z TRĄDZIKIEM:

1.Rano na czczo pijemy substancję drożdżową.
2. Należy indywidualnie posmarować się jakimś kremem przeciwtrądzikowym , oczywiście po oczyszczeniu i przemyciu tonikiem twarzy.
3.Po południu/wieczorem nakładamy maseczkę drożdżową.
4.Na noc posmarować się jakimś kremem przeciwtrądzikowym po oczyszczeniu i przemyciu tonikiem twarzy.

Kuracja bardzo skuteczna. Na początku kuracji stan skóry się pogarsza, ale po kilku tygodniach trądzik zanika , blizny robią się mniej widoczne.
Życzę trwałego pożegnania się z trądzikiem
herosek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:08   #2
defuckto
Raczkowanie

Dot.: Naturalna kuracja przeciwtrądzikowa. Bardzo skuteczna. Moja receptura :)

kiedy męczyłam się z trądzikiem to bardzo sobie chwaliłam maseczkę z drożdży (z tym, że rozrabiałam je z odrobiną mleka). robiłam ją zawsze wieczorem, bo wydawało mi się, że wypryski stają się po niej bardziej czerwone i widoczne. ale rano było już wszystko w porządku
ostatecznie pożegnałam się z brzydką cerą za sprawą lasera, ale jestem jak najbardziej za naturalnym wspomaganiem pielęgnacji cery

trzymam kciuki za wszystkich walczących z wypryskami. ten koszmar da się pokonać

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..

Edytowane przez defuckto
Czas edycji: 2011-04-29 o 22:09 Powód: dopisek
defuckto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:32   #3
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
kiedy męczyłam się z trądzikiem to bardzo sobie chwaliłam maseczkę z drożdży (z tym, że rozrabiałam je z odrobiną mleka). robiłam ją zawsze wieczorem, bo wydawało mi się, że wypryski stają się po niej bardziej czerwone i widoczne. ale rano było już wszystko w porządku
ostatecznie pożegnałam się z brzydką cerą za sprawą lasera, ale jestem jak najbardziej za naturalnym wspomaganiem pielęgnacji cery

trzymam kciuki za wszystkich walczących z wypryskami. ten koszmar da się pokonać
Opowiesz coś więcej o tym laserze?
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:42   #4
Justyna3011
Raczkowanie

Również jestem fanką maseczki drożdżowej - uratowała moją buzię i nadal mi pomaga a mam chyba najgorszy typ skóry: tłusta z rozszerzonymi porami - bardzo łatwo się zatyka.
Polecam nie tylko dla cery trądzikowej ale przede wszystkim do walki z rozszerzonymi porami (tzw. cera truskawkowa).
Drożdże wysysają to co złe z mojej buzi i dodatkowo zwężają pory dzięki czemu mój problem z zaskórnikami się rozwiązał.
Stosuję ją regularnie na całą tważ raz w tygodniu po maseczce aspirynowej i czasem punktowo na "niespodzianki".
Dopiero po serii takich zabiegów moja skóra się odetkała i jest w stanie przyjmować substancje odżywcze.
Maseczka drożdżowa wpisała się w program mojej pielęgnacji już na stałe
Justyna3011 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:34   #5
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez herosek Pokaż wiadomość
Witam. Postanowiłem skomponować kilka składników naturalnych, aby stworzyć tonik do cery tłustej, trądzikowej. Składniki:
1. Garść igieł sosnowych.

2. 15 gram herbaty zielonej "Bio-Active" (herbata zielona stanowi 88,5% zawartości herbaty) z dodatkiem maliny (5% zawartości w herbacie) oraz hibiskusa,kwiata bławatka.

3. Kilkanaście kropel soku z cytryny.

Przygotowanie:

Do wody mineralnej (300ml) dodajemy garść igieł sosnowych oraz 15 gram herbaty. Gotujemy i doprowadzamy do wrzenia. Następnie pozostawiamy "tonik" do wystygnięcia i dodajemy sok z cytryny. Całość przelewamy do butelki i przechowujemy w temperaturze pokojowej.

Wszystkie składniki mają właściwości oczyszczające, kojące , ściągające i ogólnie korzystnie wpływające na cerę.

(...)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=526028 - tutaj ocena tego toniku, przed wypróbowaniem polecam przeczytać szczególnie 2 post
alkaxy jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:33   #6
la Vanille
Przyczajenie

Hmm...Walczę z trądzikiem od kilku lat, różnymi metodami,łącznie z izotetrynoiną. Po przeprowadzce pojawił się problem z reakcją skóry na twardą wodę - zwyczajnie schodziła mi z twarzy :/ od pewnego czasu z zalecenia dermatologa odstawiłam wodę z kranu i detergenty na rzecz toniku, czyli w ogóle nie myję twarzy wodą.
Druga sprawa to kremy, z których zrezygnowałam na własną rękę i zastąpiłam je mlekiem ( temat stosowania mleka w pielęgnacji skóry był już omawiany na forum). Krótko mówiąc - przemywam buzię tonikiem, czekam kilka minut, następnie przemywam mlekiem i zostawiam
Teraz zbliża się lato,więc mleko będę musiała używać tylko na noc - na dzień będę nakładać krem z filtrem.

Zaskórniki powoli poznikały, powoli znika też problem z naczynkami (za sprawą Novorutinu :P - też zalecenie lekarza ) nie muszę stosować podkładu - wystarczy puder matujący w ciągu dnia, z rozszerzonymi porami mam spokój. Póki co jestem zadowolona, zobaczymy co pokażą kolejne miesiące...

Edytowane przez la Vanille
Czas edycji: 2011-05-03 o 11:37
la Vanille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:38   #7
kingab93
Raczkowanie

Justyna 3011 naprawdę drożdże rozwiązują problem zaskórników?
kingab93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:19   #8
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość

Zaciekawil mnie ten laser...
Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Opowiesz coś więcej o tym laserze?
No wlasnie?

Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:09   #9
Justyna3011
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
Justyna 3011 naprawdę drożdże rozwiązują problem zaskórników?
Tak, drożdże ściągają pory i wysysają toksyny szczególnie z większych drani, już po pierwszym użyciu jest widoczna różnica.
Zamknięte pory nie zapychają się i z czasem wszystko na buzi jest O.K. (stare zaskórniki czasem trzeba usunąć manualnie ale zostaje nam wtedy otwarty i czysty por, który należy przynajmniej punktowo natychmiast potraktować drożdżami). Polecam wykonanie przed drożdżami peelingu enzymatycznego (ja używam aspiryny) - efekt
Justyna3011 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości