Puder-prasowany i sypki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-25, 14:07   #1
nenvena
Zadomowienie

Puder-prasowany i sypki

Musze zaopatrzyć się w puder. Do tej pory kupwałam prasowany, bo mogłam go zawsze brać ze sobą do torebki. Jednak wolałabym mieć też w domu sypki, jakos przyjemniej mi się takiego używa, łatwiej się rozprowadza...
Chyba zdecyduję sie na puder sypki Vipery. Ale puder prasowany też chciałabym miec i stąd moje pytanie.
Czy sypki i prasowany powinny byc tej samej firmy?
Jak je dobrać?
Chodzi mi o to, zeby ten prasowany móc nosić ze sobą, używać dla ewentualnych poprawek. Więc jak to jest???
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 14:15   #2
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Dot.: Puder-prasowany i sypki

Cytat:
Napisane przez nenvena
Czy sypki i prasowany powinny byc tej samej firmy?
Jak je dobrać?
Chodzi mi o to, zeby ten prasowany móc nosić ze sobą, używać dla ewentualnych poprawek. Więc jak to jest???
Nie muszą być tej samej firmy najlepiej żeby oba były transparentne, bo wtedy nie ryzykujesz dziwacznej zmiany koloru ni stąd ni zowąd
Zwłaszcza przy prasowanych uważaj, czasem wydają się transparentne a potrafią niespodziewanie zmienić kolor. Jesli nie będą tak do końca transparentne, to zwróć uwagę na tonację - muszą być w tej samej, czyli albo ciepło - bezowe, albo chlodne z odrobiną rózowego pigmentu.
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 14:20   #3
nenvena
Zadomowienie

Dziękuję Smoczyco {Ale Ty masz żuchwę !!! }
Własnie miałam kiedyś ochotę na transparentny puder. Tylko, że ja zazwyczaj staram się używac pudru zamiast podkładu (używam korektora a potem twarz przykrywam pudrem)- czy transparentny w takim wypadku?
Stary 2005-05-25, 22:26   #4
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez nenvena
Dziękuję Smoczyco {Ale Ty masz żuchwę !!! }
Własnie miałam kiedyś ochotę na transparentny puder. Tylko, że ja zazwyczaj staram się używac pudru zamiast podkładu (używam korektora a potem twarz przykrywam pudrem)- czy transparentny w takim wypadku?
No skoro nie używasz podkladu to wybrałabym jednak podkład nietransparentny (ale jeśli masz dobrą cerę, to możesz i transparentny) zawsze to trochę ożywi buzię. Ale wiesz, ja czasem nakładam puder tylko na skórę pokrytą blokerem i u mnie lepiej sie sprawdza puder sprasowany niż sypki. Sypkie uwielbiam, ale do podkładu.
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 22:37   #5
Sylwiasta
Zadomowienie

Smoczyco, na krem z wysokim filtrem, tylko skrobia ziemniaczana - nie wierzylam basi Kwiatkowskiej ale wczoraj i dzisiaj wyprobowalam na Antheliosie. Nic nie odciskajac wczesniej z twarzy przypudrowalam sie ta skrobia (bialy, drobnomielony proszek) po byszczacym od 15 minutach po nalozeniu Antku i... MAT CALY DZIEN!!!! Taki mat, ze az ociupinke nienaturalny - wszystkie dziewczyny w tramwaju buzki swiecace jak ksiezyce (bo upal) a ja po 6 gdzinach w robocie, tak samo matowa jak o poranku. Nakladnie rozu tylko jest troche problematyczne...
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 22:38   #6
Sylwiasta
Zadomowienie

Dodam tylko, ze najlepszy puder jaki mialam od 6 lat i 3 opakowan czyli Clarins poudre libre transparentny, poszedl lulac do szafeczki. Skrobia gora!
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 23:06   #7
nenvena
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Dodam tylko, ze najlepszy puder jaki mialam od 6 lat i 3 opakowan czyli Clarins poudre libre transparentny, poszedl lulac do szafeczki. Skrobia gora!
Zwykła skrobia????
A nic nie szkodzi nie nie działa jakoś źle? To by było piekne rozwiązanie!
Stary 2005-05-25, 23:08   #8
nenvena
Zadomowienie

Smoczyco, ja po prostu lubię sypkie Ale tez jest to kwestia tego, że jakoś mam wrażenie, że gąbka przy prasowanym pudrze jest jakas niehigieniczna-mimo, ze dosyć często ją czyściłam... No nie wiem. Zastanawiałam się nad pudrem sypkim w pędzlu- chyba Burjois ma taki w ofercie, może to będzi ejakies wyjście dla mnie...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości