Kryjący, jedwabisty podkład ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-01, 19:33   #1
PannaMalinowaa
Raczkowanie

Angry

Kryjący, jedwabisty podkład ?

Witam Mam pewne pytanie. Otóż mam 16 lat i dość duże problemy z cerą. Zaczerwienienia, rozszerzone pory, zaskórniki, krostki, czasem i pryszcze. Zauważyłam, że nie mogę używać żadnego pudru (bo mi te wszystkie niedoskonałości w świetle dziennym "cudownie" uwydatnia), a podkłady robią to samo. Potrzebuję czegoś kryjącego, ale co dawałoby naturalny efekt a nie "tapety na buzi", co nie będzie jednocześnie podkreślać tych mankamentów, i nie będzie powodować nowych (tj. kolejnej maniany na twarzy). Efekt mógłby być najlepiej satynowy/jedwabisty, ale wiem że to mało prawdopodobne. Cerę mam niestety suchą i wrażliwą Mój budżet jest bardzo skromny, chciałabym coś do ok. 50 zł, i łatwo dostępnego w drogeriach / aptekach. Pomożecie?

Totalna zmiana !
PannaMalinowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:40   #2
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Kryjący, jedwabisty podkład ?

Cytat:
Napisane przez PannaMalinowaa Pokaż wiadomość
Witam Mam pewne pytanie. Otóż mam 16 lat i dość duże problemy z cerą. Zaczerwienienia, rozszerzone pory, zaskórniki, krostki, czasem i pryszcze. Zauważyłam, że nie mogę używać żadnego pudru (bo mi te wszystkie niedoskonałości w świetle dziennym "cudownie" uwydatnia), a podkłady robią to samo. Potrzebuję czegoś kryjącego, ale co dawałoby naturalny efekt a nie "tapety na buzi", co nie będzie jednocześnie podkreślać tych mankamentów, i nie będzie powodować nowych (tj. kolejnej maniany na twarzy). Efekt mógłby być najlepiej satynowy/jedwabisty, ale wiem że to mało prawdopodobne. Cerę mam niestety suchą i wrażliwą Mój budżet jest bardzo skromny, chciałabym coś do ok. 50 zł, i łatwo dostępnego w drogeriach / aptekach. Pomożecie?
Nie pomozemy! Skorzystaj z wyszukiwarki.
Stary 2011-05-02, 03:55   #3
bentkuff
Zadomowienie

wizyta u dermatologa i najpierw pozbądź się cudów na twarzy, a potem działaj z makijażem nigdy odwrotnie

a sensualitat dała swietną radę z kwc w sumie do Piotrkowa mam niecałe 20km...
hmm jeżeli na twoim profilu widnieje poprawna data urodzenia..to tylko mogę powiedzieć , że ja jestem z 21.11.1989

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2011-05-02 o 03:59
bentkuff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:24   #4
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
wizyta u dermatologa i najpierw pozbądź się cudów na twarzy, a potem działaj z makijażem nigdy odwrotnie

a sensualitat dała swietną radę z kwc w sumie do Piotrkowa mam niecałe 20km...
hmm jeżeli na twoim profilu widnieje poprawna data urodzenia..to tylko mogę powiedzieć , że ja jestem z 21.11.1989
Witaj rówieśniczko zapraszam do Piotrkowa
Stary 2011-05-02, 15:07   #5
Romanaccia
Zakorzenienie

Ja polecam Ci "Dermacol" chociaz napewno zaraz pojawia sie przeciwniczki tego podkladu mowiac,ze jest za gesty,zapycha pory,jest ciezki i tworzy maske na twarzy..... Dermacol trzeba umiec uzywac,jesli nauczysz sie go uzywac nie bedziesz miala absolutnie maski na twarzy,jak mialam kiedys problemy z cera bardzo mi pomogl,poniewaz wysusza pryszcze,goi je ,nie podraznia skory (przynajmniej mojej) ,a mam bardzo wrazliwa alergiczna skore.

Dermacol jest baaaardzo wydajny,wystarczy doslownie odrobinka,zeby zrobic nim makijaz ,starczy na bardzo dlugo kosztuje jakies 25 zl.
doskonale kryje,nie sadze,zebys znalazla cos lepiej kryjacego od Dermacolu.
Na poczatku jak go kupilam nie wiedzialam co mam z ta gesta mazia zrobic ,ale teraz umiem go uzywac i jestem mu wierna,odrobinka dobrze nalozona gabeczka i cera wyglada naprawde pieknie.
Uzywam go nawet teraz kiedy juz nie mam zadnych problemow ze skora.
Stary 2011-05-04, 12:47   #6
mika_xD
Przyczajenie

Exclamation Podkład matujący

Mam bardzo tłustą cerę i nic praktycznie długi czas na nią nie działa by była matowa. Szukam dobrego podkładu matującego ale nic nie działa wystarczająco długo ( a potrzebuje jakichś 18h, ponieważ często teraz wyjeżdżam i nie mam czasu ani warunków do jego częstego poprawiania) i nie matowi zbyt dobrze. Na początku używania kosmetyku jest ten efekt ale po jakimś tygodni skóra jakby się do niego przyzwyczaiła i zaczynam się strasznie błyszczeć. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi doradził jakiś dobry podkład.
mika_xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:24   #7
kamciaa353
Raczkowanie

Dobrze kryjący puder ...

... ew. cokolwiek Witam, możecie dziewczyny poradzić mi, który puder dobrze maskuje niedoskonałości (wypryski) ?mam już dosyć swojej cery... od dziś zastosuje maseczke z aspiryny bo wszystkie żele na prysze przetestowałam i nic nie dają i został makijaż jak narazie stosuje fuid rozświetlający Lirene lub podkład mineralny Maybelline ale niestety zero krycia... :/ dodatkowo po tym drugim strasznie się świece aaa i może jeszcze puder w kamieniu wykańczający makijaż nie robiący maaski z góry dziękuje
kamciaa353 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:12   #8
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Dot.: Dobrze kryjący puder ...

Cytat:
Napisane przez kamciaa353 Pokaż wiadomość
... ew. cokolwiek Witam, możecie dziewczyny poradzić mi, który puder dobrze maskuje niedoskonałości (wypryski) ?mam już dosyć swojej cery... od dziś zastosuje maseczke z aspiryny bo wszystkie żele na prysze przetestowałam i nic nie dają i został makijaż jak narazie stosuje fuid rozświetlający Lirene lub podkład mineralny Maybelline ale niestety zero krycia... :/ dodatkowo po tym drugim strasznie się świece aaa i może jeszcze puder w kamieniu wykańczający makijaż nie robiący maaski z góry dziękuje
Wypryski, niedoskonałosci to TYLKO korektor a dopiero potem podklad albo puder, bez korektora na pewno zaden puder nie przykryje niespodzianek.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 121 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:15   #9
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Dot.: Podkład matujący

Cytat:
Napisane przez mika_xD Pokaż wiadomość
Mam bardzo tłustą cerę i nic praktycznie długi czas na nią nie działa by była matowa. Szukam dobrego podkładu matującego ale nic nie działa wystarczająco długo ( a potrzebuje jakichś 18h, ponieważ często teraz wyjeżdżam i nie mam czasu ani warunków do jego częstego poprawiania) i nie matowi zbyt dobrze. Na początku używania kosmetyku jest ten efekt ale po jakimś tygodni skóra jakby się do niego przyzwyczaiła i zaczynam się strasznie błyszczeć. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi doradził jakiś dobry podkład.
Nie ma podkładu, który nie będzie błyszczec cały dzień, ale sa pudry matujące, które temu zapobiegają, np. białe pudry transparentne, albo bloty.
A z podkładów to najlepiej wybierac takie do cery tłustej, które hamują produkcję sebum.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 121 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:41   #10
roxanaL
Raczkowanie

revlon colorstay do cery tłustej
roxanaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:42   #11
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez mika_xD Pokaż wiadomość
Są już miliony identycznych tematów jak twój. Użyj wyszukiwarki zanim założysz kolejny wątek pt. szukam podkładu
Stary 2011-05-04, 16:43   #12
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Dobrze kryjący puder ...

Cytat:
Napisane przez kamciaa353 Pokaż wiadomość
Wyszukiwarka, KWC!
Stary 2011-05-04, 17:59   #13
Kasza Manna
Zakorzenienie

Manhattan Powder Mat Make Up
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości