Płyny micelarne - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-11, 14:01   #331
Reavela
Zadomowienie

Dot.: Jaki płyn micerlany zamiast Biodermy?

Z tego co wyczytałam, dziewczyny są bardzo zadowolone z płynu Bourjois za, bodajże, 14 złotych. Sama mam na niego ochote Za to na pewno nie polecam Ci ziaji - bo to wyrzucone 8 zł, szczypie, jest okropna warstwa na skórze, jakbym była niedomyta. Ze swojej 'wyprowanej' strony moge polecić bielenda eco care. Koszt to ok. 19 zł.
Reavela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:06   #332
scarletswalks
Raczkowanie

A ten bourjois nada się do cery trądzikowej? Bo właśnie mnie głównie o to chodzi
scarletswalks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:48   #333
ferguusson
Zakorzenienie

Naprawde było konieczne zakładanie nowego wątku o tym ?

Poza tym-KWC.

MAC

exchange
ferguusson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:51   #334
Reavela
Zadomowienie

Dot.: Płyny micelarne

Ten Bourjois jest do wszystkich cer (chyba), ale w cerze trądzikowej najważniejsze jest bardzo łagodne oczyszczanie twarzy żelem/mleczkiem/micelem (niepotrzebne skreślić) bez detergenów i środków wysuszających, a oczyszczanie dogłębne - kremem oczyszczająco-złuszczającym.
Reavela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 00:02   #335
2016070150903
Konto usunięte

zużyłam już wiele butelek Ziajowego micela Sopot Spa, który bł mim ulubieńcem bardzo długo. ale po jakimś czasie zaczął bardzo szczypać w oczy. zmywał świetnie, no ale podrażniał oczy.

teraz spróbowałam mciela Bourjois i to był strzał w 10! też super zmywa, szybko, nie rozmazuje makijażu. poradzi sobie z pełnym makijażem (podkład, puder, róż, cienie, liner, tusz, itd.), do tego nie podrażnia nic a nic.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

kiedyś używałam Biodermy Sebium- okropny, kleił się, trzeba było się namęczyć z "szorowaniem", żeby zmyć tusz.

Edytowane przez 2016070150903
Czas edycji: 2010-09-12 o 00:48
2016070150903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 00:46   #336
Strawberry_Baby
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
zużyłam już wiele butelek Ziajowego micela Sopot Spa, który bł mim ulubieńcem bardzo długo. ale po jakimś czasie zaczął bardzo szczypać w oczy. zmywał świetnie, no ale podrażniał oczy.

teraz spróbowałam mciela Bourjois i to bł strzał w 10! też super zmywa, szybko, nie rozmazuje makijażu. poradzi sobie z pełnym makijażem (podkład, puder, róż, cienie, liner, tusz, itd.), do tego nie podrażnia nic a nic.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

kiedyś używałam Biodermy Sebium- okropny, kleił się, trzeba było się namęczyć z "szorowaniem", żeby zmyć tusz.
A jaki byłby lepszy do cery z trądzikiem? Bourjois czy Ziaja? Poszukuję dobrego i taniego micela do cery trądzikowej.
Strawberry_Baby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 00:49   #337
2016070150903
Konto usunięte

Bourjois jest delikatny, nie podrażnia ani nie wysza, więc ten polecam bardziej niż Ziaja Sopot Spa.
2016070150903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 10:23   #338
martha330
Zakorzenienie

ja tez polecam micel z Bourjois! korzystna cena,przystepna a produkt super! delikatny,ladnie pachnie, zmywa dobrze makijaz, ja glownie uzywam do zmywania tuszu do rzes i rewelka!

~moje prawo jazdy :
7.06.13 /20.06.13 /8.07.13
~ zakochana w Zakopanem
martha330 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:34   #339
nebraska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
ja tez polecam micel z Bourjois! korzystna cena,przystepna a produkt super! delikatny,ladnie pachnie, zmywa dobrze makijaz, ja glownie uzywam do zmywania tuszu do rzes i rewelka!
Uff, w takim razie dobrze zrobiłam, że go kupiłam (chyba za niecałe 12 zl).

Moim ulubieńcem zdecydowanie jest Bioderma Sensibio. Kiedy akurat nie było go w promocji testowałąm inne: Sopot Spa średnio - dobrze oczyszcza, ale niestety szczypie w oczy, o wiele lepszy jest ten różany produkt Ziaji.
Zdecydowanie nie polecam AA - zostawiał tłusty film na skórze

A poza tym to już nie wyobrażam sobie życia bez miceli Wcześniej wiele lat używałam mleczka + toniku (nie stosuję wody do mycia twarzy), ale płyn micelarny jest łagodniejszy, wygodnieszy (tylko jedna butelka), ach, w ogóle - same zalety!

Fragrantica

nebraska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:44   #340
cristilla
Raczkowanie

Czesc. Może ja podzielę się moimo doświadczeniami z płynami.
Najlepsze moim zdaniem: bioderma sensibio i avene. Bardziej kocham avene, ale długo używałam biodermy ze względu na opłacalność.
Miałam AA ultra nawilżenie - gorszy, kleił się, ale ogólnie ok.
Pharmaceris N - użyłam kilka razy u koleżanki - buźka po nim super miękka, ona jest zachwycona.
Ziaja jaśminowa - męcze teraz, mi nie odpowiada, szczypie w oczy - ja mam mało wrażliwe, naprawdę mało, co je rusza, a ta ziajka mnie szczypie. Kiepsko zmywa tusz
Miałam też żel micelarny Tołpy - moim zdaniem świetny, niestety trudno dostępny, super odświeżał twarz.
Teraz szukam czegoś nowego waham się między bourjois, dermedic i barbe. Skłaniam się ku barbie, może coś doradzicie. Bardzo ładnie prosze, ta Barba tak kusi
cristilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:51   #341
Emilia1
Zakorzenienie

a po co cos nowego jak masz sprawdzone?? bioderma to cos co nie tylko Ty kochasz! wiele osob , ja rowniez nie oddalaby biodermy!

akurat mnie ziakowy plyn micelrany nie szczypie, ale po co masz ryzykowac, skoro piszesz ze lubisz i wydajny>?? ja uzywam juz od hohoho albo i dłuzej i nie zdradze dopoooki bedzie w sprzedaży

barbary nei testowalam ale slyszalam o niej dobre recencje
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 22:03   #342
kaledonia
Zakorzenienie

Barbry nie znam,ale miałam Ziaję Sopot Spa, Bourjois i testowałam Biodermę Sebium.
Ziaja kiepsko zmywa makijaż,lepi się na twarzy i szczypie w oczy.
Bioderma jest fajna,ale droga-a Bourjois jest do niej podobna tylko,że dużo tańsza- obie świetnie zmywają makijaż i nie zauważyłam podrażnienia oczu.

Nawet często nie chce mi się po Bourjois myć twarzy wodą,bo czuję się czysto i świeżo,co przy Ziaji byłoby niewykonalne.
Stary 2010-09-26, 23:12   #343
cristilla
Raczkowanie

Szukam czegoś nowego, bo jestem spłukana i na bioderme i avene mnie nie stać. A kilka rzeczy jeszcze musze kupić.
Zamówiłam barbe w dozie. Jak dostane to napisze cos o niej, bo nigdzie nie ma informacji.
Stary 2010-09-26, 23:17   #344
Maqua
Zakorzenienie

moim KWC na razie jest Bourjois, w porównaniu z Vichy i LRP wypada najlepiej (jakościowo i cenowo). a ta Barbra też mnie interesuje...
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:23   #345
mimi_91
Raczkowanie

Ja używałam dość długo ( w końcu 400ml płynu to jest trochę ) płynu z LRP i byłam bardzo zadowolona. Teraz jako, że w aptece nie było tego płynu kupiłam taki kosmetyk z Avene. Kosztował trochę ( 45zł za 400ml) ale nie żałuję. Jest na prawdę super. Delikatny ( mam wrażliwą, alergiczną skórę, a on mnie nie uczulił) i skuteczny. Polecam

BTW. nie wiem czy Wy też tak macie, ale odkąd odkryłam dobrodziejstwo płynów miceralnych, żadne inne kosmetyki do demakijażu mi nie pasują

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:52   #346
primavera
Zakorzenienie

w najnowszej gazetce Biedronki jest żel micelarny - nie występuje stale, tylko okazyjnie - a jest fajny (ktoś kiedyś porównywał skład i jest ponoć jak Tołpa)
primavera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 16:34   #347
cristilla
Raczkowanie

Jeżeli chodzi o Barbrę to jest bardzo w porządku. Pachnie mocno ogórkiem. W działaniu bardzo przyjemna, nic nie mam do zarzucenia, zamieściłam recenzję na KWC. Teraz kupię Barbrę, bourjois lub jakiś nowy Dermedic mocno mnie kusi
Stary 2011-06-27, 23:39   #348
Piechniak
Rozeznanie

widzę, że w tym wątku od dawna nikt nie pisał...mam jednak nadzieję, że ktoś mi odpowie, bo zupełnie nie wiem, gdzie o toi spytać...
do tej pory używałam po prostu mleczka do demakijażu ( na waciku. przetrzeć twarz) a na to kremu... z tego co czytalam na tym wątku, wszystko to źle. powinnam najpierw wsmarować mleczko w twarz a potem przetrzeć zwilżonym wacikiem. Ale czym zwilżonym? Wodą? I co zrobić, jeśli moja skóra wody z kranu właśnie nie toleruje...
dalej koniecznie powinnam umyć twarz (jak dotąd nic a nic mnie nie zapycha) czy samo mleczko wystarczy? jeśli umyć to najlepiej przegotowaną wodą z żelem czy może można samą przegotowaną wodą (mleczko chyba powinno się tak zmyć?) bo żele, nawet łagodne, ba, nawet mydełka dla dzieci, mnie podrażniają?
i co sądzicie o mleczkach dwa w jednym (mleczko do demakijażu plus tonik, bardzo mnie zachęciła recenzja ziaji na kwc)? i co z nimi robić? bo jeśli mleczko się potem jeszcze zmywa, to przecież toniku już się nie powinno, jak więc zastosować taki specyfik, myć po nim jeszcze buźkę, czy samo przemycie taką ziajką wystarczy?
Piechniak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 15:22   #349
Agnieszka987
Zakorzenienie

Gdzie mogę dostac płyn micelarny Bourjois?
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 15:56   #350
zuz123
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Gdzie mogę dostac płyn micelarny Bourjois?
W Rossmannie.

wymiana
zuz123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:24   #351
nagiAkt
Zadomowienie

Ja robię tak: myję twarz żelem micelarnym z Biedronki i kiedy mam nałożony żel na całą twarz, przecieram ją wacikiem [ szczególnie oczy ]. Następnie zmywam to z mordki i przecieram twarz wacikiem zwilżonym micelem i po kłopocie. Obecnie używam Bourjois. Wcześniej miałam z Perfecty z bławatkiem i sprawował się naprawdę super, na pewno go kupię jeszcze. Dawno dawno miałam ziaja sopot spa,ale cholernie piekła mnie w oczy i wogóle jakas taka dziwna była...
Płyny micelarne to bez wątpienia wspaniałe wynalazki

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:45   #352
Piechniak
Rozeznanie

a zmywasz to po prostu wodą?
Stary 2011-06-28, 22:22   #353
nagiAkt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
a zmywasz to po prostu wodą?
tak jest micel z Biedronki zmywam wodą, twarz poklepuje delikatnie ręcznikiem, przecieram Bourjois, po wyschnięciu wklepuję kremidło

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
Stary 2011-06-28, 22:33   #354
jamaica988
Przyczajenie

Niedawno wyszła nowa seria Under Twenty z witaminą C. rewelacja! w serii jest żel peelingujacy taki kremowy, płyn micelarny + tonik 2w1 i krem z samoopalaczem 2w1.

Ten zel sprawdzilam i naprawde fajnie myje, delikatnie zluszcza ale nie o nim chcialam

Skusiłam się wiec na ten plyn micelarny. Ladnie pachnie, fajnie zmywa, nie szczypie. naprawde fajny!! Niedawno miałam z AA z kwasem hialuronowym i byłam bardzo niezadowolona, wcale fajnie nie zmywal i pienił się do tego :/ a ten z Under Twenty jest super!! Polecam
jamaica988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 16:05   #355
Agnieszka987
Zakorzenienie

Ja mam ten z biedronki, uzywam go jak zwykłego żelu do mycia twarzy. Nie zmywa tuszu ale podkład, puder, korektor, cienie

To jest porównanie tołpy i biedronkowego:
Tołpa, Huminea Rosacal, Delikatny żel micelarny (ok. 25 zł za 150 ml)
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40. Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Poloxamer 184, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Peat Extract, Propylene Glycol (and) Sophora Japonica Flower Extract, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, Parfum, Menthylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone.

Biedronka:
PharmaCF - BeBeauty Face Expertiv - Hydro Effect - micelarny żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu. (3,99 zł za 150 ml)
Skład: Aqua, propylene glycol, disodiumcocoamphodiacetat e, PEG-40 hydrogenated castor oil, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, poloxamer 184, PEG-7 glyceryl cocoate hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, sophora japonica leaf extract, panthenol, sodium hydroxide, sodium citrate, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, parfum, methylparaben, propylparaben, methylisothiazolinone

łady te różnią się tylko i wyłącznie tym, że Tołpa posiada w swoim składzie ekstrakty z torfu (?), z których tak słynie ta firma.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-06-29 o 16:10
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 17:13   #356
Piechniak
Rozeznanie

dobra...może teraz wyjdę na zupełnie zieloną, ale muszę spytać... Czym różni się żel micelarny od płynu i czemu używacie obu? Przecież na płynach jest napisane, że równocześnie czyszczą buzię...
Stary 2011-07-02, 11:20   #357
nagiAkt
Zadomowienie

Cytat:
dobra...może teraz wyjdę na zupełnie zieloną, ale muszę spytać... Czym różni się żel micelarny od płynu i czemu używacie obu? Przecież na płynach jest napisane, że równocześnie czyszczą buzię...
Ja używam i żelu i płynu, bo żel nie do końca dobrze czyści. Zawsze gdzieś zostanie odbity tusz, dlatego przecieram twarz płynem i do razu działam nim jak tonik

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
Stary 2011-07-04, 14:56   #358
Kiciolda
Raczkowanie

Cytat:
Osobiście używam tylko płynu micelarnego, nie uważam, żeby potrzebny był jeszcze żel - chyba, że ktoś ma tłustą cerę, albo używa dużej ilości kosmetyków do makijażu, wtedy może przydać się jeszcze żel.
W żadnym wypadku nie zmywam płynu micelarnego wodą - tak się nie robi! - Jeśli ktoś tak robi, to bardziej szkodzi swojej cerze, niż pomaga. Zmywać płyn micelarny wodą, to tak, jakby zmywać z twarzy dobry kosmetyk, od razu po jego nałożeniu.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z płynami micelarnymi, to były takie:

1. Najpierw zaczęłam używać Płyn micelarny Maybelline, dostałam od mojej siostry, która miała go jako gratis, do innego kosmetyku - to było cudo!
(+) Bardzo wydajny, doskonale zmywa makijaż, nie podrażnia skóry i oczu, nie pozostawia uczucia lepkości, pięknie pachnie, doskonale odświeża, daje uczucie bardzo dobrze nawilżonej skóry.

(-) Niedostępny w regularnej sprzedaży. Dołączany czasami jako dodatek do innych kosmetyków Maybelline. Znalazłam go w jakimś sklepie internetowym, ale cena była zbyt wygórowana. Można kupić niedrogo na allegro, ale nie zawsze opłaca się, bo dochodzą koszty za przesyłkę i może się w drodze rozlać...

2. Ziaja Spot Spa i Ziaja jaśminowy (opisuję obydwa, bo prawie wcale się nie różnią)

(+) Niedrogi, w miarę dobrze zmywa makijaż, neutralny zapach.

(-) Szczypie w oczy, podrażnia skórę twarzy, pozostawia uczucie lepkości.

3. Oceanic AA Ultra Nawilżanie

(+) Ekonomiczny - duża pojemność, za niewygórowaną cenę, neutralny zapach, nie podrażnia skóry twarzy.

(-) U mnie spowodował podrażnienie oczu, chociaż oczy mnie nie szczypały - po użyciu tego płynu wieczorem, miałam rano spuchnięte powieki i gęsty wyciek z oczu - wszystko minęło od razu, gdy odstawiłam płyn. - Wygląda na to, że mam alergię na płyn antyalergiczny

4. Farmona DermaCos Anti Redness

(+) Bardzo łagodny, nie podrażnia skóry twarzy, ani oczu, ma ładny, delikatny zapach. Dość dobrze zmywa makijaż, daje uczucie świeżości, dość wydajny.

(-) Nie należy do tanich, jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba zapłacić tyle samo (a nawet drożej) za pojemność 150 ml, co za inne o pojemności 200 ml (np. Maybelline, Bourjois).

Widzę, że wiele z Was chwali płyn Bourjois z Rossmanna - jak będzie mi się kończył ten z Farmony, to chętnie wypróbuję. Mam nadzieję, że będzie dla mnie dobry, chociaż nie jestem pewna czy go kupić... Przeczytałam w necie, że pozostawia uczucie lepkości na skórze Czy też to zaobserwowałyście?
Dopóki Maybelline nie będzie łatwiej dostępny, to wciąż szukam coś podobnego i dobrego dla mnie.
Stary 2011-07-05, 10:52   #359
asiuulkaa
Zadomowienie

Ja ostatnio stosowałam z Farmony płyn micelarny Perfect Beauty chyba czy jakoś tak.
Był bardzo dobry, cena ok. 10 zł.
asiuulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 16:06   #360
Piechniak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kiciolda Pokaż wiadomość
Osobiście używam tylko płynu micelarnego, nie uważam, żeby potrzebny był jeszcze żel - chyba, że ktoś ma tłustą cerę, albo używa dużej ilości kosmetyków do makijażu, wtedy może przydać się jeszcze żel.
W żadnym wypadku nie zmywam płynu micelarnego wodą - tak się nie robi! - Jeśli ktoś tak robi, to bardziej szkodzi swojej cerze, niż pomaga. Zmywać płyn micelarny wodą, to tak, jakby zmywać z twarzy dobry kosmetyk, od razu po jego nałożeniu.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z płynami micelarnymi, to były takie:

1. Najpierw zaczęłam używać Płyn micelarny Maybelline, dostałam od mojej siostry, która miała go jako gratis, do innego kosmetyku - to było cudo!
(+) Bardzo wydajny, doskonale zmywa makijaż, nie podrażnia skóry i oczu, nie pozostawia uczucia lepkości, pięknie pachnie, doskonale odświeża, daje uczucie bardzo dobrze nawilżonej skóry.

(-) Niedostępny w regularnej sprzedaży. Dołączany czasami jako dodatek do innych kosmetyków Maybelline. Znalazłam go w jakimś sklepie internetowym, ale cena była zbyt wygórowana. Można kupić niedrogo na allegro, ale nie zawsze opłaca się, bo dochodzą koszty za przesyłkę i może się w drodze rozlać...

2. Ziaja Spot Spa i Ziaja jaśminowy (opisuję obydwa, bo prawie wcale się nie różnią)

(+) Niedrogi, w miarę dobrze zmywa makijaż, neutralny zapach.

(-) Szczypie w oczy, podrażnia skórę twarzy, pozostawia uczucie lepkości.

3. Oceanic AA Ultra Nawilżanie

(+) Ekonomiczny - duża pojemność, za niewygórowaną cenę, neutralny zapach, nie podrażnia skóry twarzy.

(-) U mnie spowodował podrażnienie oczu, chociaż oczy mnie nie szczypały - po użyciu tego płynu wieczorem, miałam rano spuchnięte powieki i gęsty wyciek z oczu - wszystko minęło od razu, gdy odstawiłam płyn. - Wygląda na to, że mam alergię na płyn antyalergiczny

4. Farmona DermaCos Anti Redness

(+) Bardzo łagodny, nie podrażnia skóry twarzy, ani oczu, ma ładny, delikatny zapach. Dość dobrze zmywa makijaż, daje uczucie świeżości, dość wydajny.

(-) Nie należy do tanich, jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba zapłacić tyle samo (a nawet drożej) za pojemność 150 ml, co za inne o pojemności 200 ml (np. Maybelline, Bourjois).

Widzę, że wiele z Was chwali płyn Bourjois z Rossmanna - jak będzie mi się kończył ten z Farmony, to chętnie wypróbuję. Mam nadzieję, że będzie dla mnie dobry, chociaż nie jestem pewna czy go kupić... Przeczytałam w necie, że pozostawia uczucie lepkości na skórze Czy też to zaobserwowałyście?
Dopóki Maybelline nie będzie łatwiej dostępny, to wciąż szukam coś podobnego i dobrego dla mnie.
dzięki wiem już wszystko i od tej pory używam bez wyrzutów sumienia, że się zapycham tylko płynu (jak do tej pory). bardzo mnie to cieszy bo po tygodniu używania płynu plus wody buzię mam jak papier ścierny ...
p.s. reaguję dopiero teraz bo miałam tydzień praktyk...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości