Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-25, 21:15   #1
Koniczynka
Przyczajenie

X-tenso i Triactive EFX - TRWAŁE PROSTOWANIE WLOSOW

Czy ktorys z tych zabiegow mozna wykonac w szczecinie??? Jesli tak to ktory i gdzie??? Z gory dziekuje za odp
Koniczynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 22:40   #2
czarna-79
Raczkowanie

GG do czarna-79
Smile Dot.: X-tenso i Triactive EFX - TRWAŁE PROSTOWANIE WLOSOW

witaj koniczynka
Kiedys w Gallaxy widzialam reklame w Salonie Fryzjerskim (w David Louis)-na przeciwko sklepu Geant I pietro). Tam mozesz sie dowiedziec, ale cena to okolo 100zl)
czarna-79
czarna-79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 10:12   #3
cassie
Przyczajenie

Dot.: X-tenso i Triactive EFX - TRWAŁE PROSTOWANIE WLOSOW

Tak w Galaxy w Beverly Hills, w Kupcu i Radissonie. Koszt to 100 zl. Trwalosc zabiegu - pol roku.
cassie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 14:27   #4
poziomka25
Raczkowanie

a nie wiecie czy takie zabiegi niszczą włosy? bo ja bym chciała jakiś zabieg żeby nie były takie puszyste ale troche się boje takich prostujacych. na czym one w ogole polegają?
poziomka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:49   #5
zonk89
Przyczajenie

witam!! szukałam troche informacji w internecie na temat trwałego prostowania włosów, ale nic sie nie dowiedzialam szczególnego.. mam kilka pytan:
ile to kosztuje?? ( x tenso itp)
jak długo sie utrzymuje??
czy idealnie prostuje wlosy?? ( mam wlosy o dlugosci 15 cm lekko pofalowane i miekkie, wiec nie powinno trugno sie ich prostowac)
gdzie mozna zrobic we wrocławiu??

pozdrawiam!!
zonk89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 20:50   #6
ewa.nea
Zakorzenienie

Też chętnie się dowiem.
ewa.nea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 14:11   #7
Natalka81
Raczkowanie

Zonk89...X-Tenso polega tylko na wygladzeniu wlosów nie jest to takie sensu stricte trwale prostowanie, ale i jego koszt jest tańszy. Chemiczne prostowanie (chyba robione preparatami Goldwella -ale pewna na 100% nie jestem) to już koszt znacznie większy -zalezy od długości i gęstości wlosów -ale cena oscyluje kolo 1000zł.Pozatym ten zabieg dyskwalifikują nawet minimalnie rozjaśniane wlosy (nawet tylko jasne pasemka)....wtedy żaden dobry fryzjer sie raczej tego nie podejmie...naprawde trzeba miec wloski w dobrej kondycji aby zdecydowac sie na chemiczne prostowanie ..Jeśli chodzi o czas utrzymywania - no to wiadomo w zależności od tego z jaka szybkością rosną Ci wloski i czy krecą się od nasady..czy np. od polowy dlugości. We Wroclawiu na pewno chemiczne prostowanie mozna sobie zrobić w Unique na Kazimierza Wielkiego. Mam nadzije ze troszke pomoglam, pozrawiam
Natalka81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 14:20   #8
lancomee
Raczkowanie

A w gliwicach, lub koło gliwic?
lancomee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 14:26   #9
karolcia21
Przyczajenie

Tak 2 lata temu bylam maniaczka prostowania wlosow, wlasciwie mam swoje naturalne proste ale zawsze chcialam jeszcze bardziej. sprobowalam X-tenso i byl to wielki blad. Nie dosc ze wlosy byly strasznie zniszczone to mialam problem zeby spiac je w kitke, poniewaz byly strasznie slizgie ,ale nie tak jak powinny. Zdecydowanie odradzam!

Cytat:
Napisane przez poziomka25
a nie wiecie czy takie zabiegi niszczą włosy? bo ja bym chciała jakiś zabieg żeby nie były takie puszyste ale troche się boje takich prostujacych. na czym one w ogole polegają?
karolcia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:58   #10
zielonazaba
Przyczajenie

a czy mozna po x tenso zafarbowac wlosy np na rudo ? czy sie sfilcuja ? prosze odpowiedzcie
zielonazaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:31   #11
buba22
Przyczajenie

kolezanka miala prostowane wlosy ta metoda.Nie polecam!Efekt utrzymywal sie przez 2m-ce,a wlosy strasznie zniszczone!!!Mnie interesuje wyprostowanie wlosow metoda Farouk system.Prostuje wlosy na zawsze i nie niszczy wlosow!Czy orientuje sie ktos czy we Wloclawku lub Plocku sa jakies salony wykonujace ta usluge?A jesli tak to prosze o adresPozdrawiam
buba22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:40   #12
aqqA
Rozeznanie

Oj.. x-tenso. Zdecydowanie odradzam!!
Jak bylam w gimnazjum (teraz studia) to zapragnęłam sobie wyprostować trwale włosy.. wizazu jeszcze wtedy nie znałam więc poszłam. Wtedy to kosztowało około 300zl. Włosy miałam falowane. Wrocilam od fryzjera i rodzice mnie wyśmiali. Nie widać bylo żadnej różnicy! Żadnej!
Co prawda włosy były mięciutkie, śliskie i cały czas się chciało ich dotykać ale o prostowaniu tą metoda nie ma mowy. I tak trzeba by prostownicy używać.
aqqA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:59   #13
carolz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Natalka81 Pokaż wiadomość
Zonk89...X-Tenso polega tylko na wygladzeniu wlosów nie jest to takie sensu stricte trwale prostowanie, ale i jego koszt jest tańszy. Chemiczne prostowanie (chyba robione preparatami Goldwella -ale pewna na 100% nie jestem) to już koszt znacznie większy -zalezy od długości i gęstości wlosów -ale cena oscyluje kolo 1000zł.Pozatym ten zabieg dyskwalifikują nawet minimalnie rozjaśniane wlosy (nawet tylko jasne pasemka)....wtedy żaden dobry fryzjer sie raczej tego nie podejmie...naprawde trzeba miec wloski w dobrej kondycji aby zdecydowac sie na chemiczne prostowanie ..Jeśli chodzi o czas utrzymywania - no to wiadomo w zależności od tego z jaka szybkością rosną Ci wloski i czy krecą się od nasady..czy np. od polowy dlugości. We Wroclawiu na pewno chemiczne prostowanie mozna sobie zrobić w Unique na Kazimierza Wielkiego. Mam nadzije ze troszke pomoglam, pozrawiam

W październiku 2008 roku podjęłam decyzję: mam już dosyć moich falujących się i puszących włosów. I to szaleństwo z prostownicą kiedy chciałam "jakoś" wygladać. A że lubię eksperymenty i mam grube i zdrowe włosy więc podjęcie decyzji nie było zbyt trudne Prostowanie zrobiłam preparatem Goldwella w salonie Goldwella we Wrocławiu, zabieg nazywa sie Stright and Shine, koszt to 150 zł za godz. ( ja byłam 4,5 h) wiec tanio nie jest ale.... naprawde warto! Mogę z czystym sumieniem polecic takie prostowanie osobom które marzą o prostych wlosach. Mam teraz proste, rowne lsniące włoski i jestem naprawdę tym uszczęsliwiona Miałam dodatkowy kłopot z tym, że moje włosy nawet po wyprostowaniu prostownicą, były bardzo podatnie na wilgoć co we wroclawskim wilgotnym klimacie było dodatkową zmorą. No bo poświęcone 0,5 h na prostowanie i efekt po wyjsciu z domu jesienią - piekne i puszyste "fale". Teraz jest tak jak sobie wymarzylam
carolz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:22   #14
zadziorek
Raczkowanie

Czy ktoś się orientuje o takim zbiegu w Krakowie?

zadziorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:07   #15
Burbery
Zadomowienie

Umówiłam się na x-tenso na czwartek - koszt to 290 włosy długie. Mam włosy niezdyscyplinowane, kręcone ale nie loczki. Po prostu napuszony bałagan który prostuję codziennie od wielu lat prostownicą.

Po przeczytaniu postów zaczynam mieć wątpliwości. Bardzo proszę o rade - czy zrezygnować z zabiegu (wydanie 290 złotych oznaczać będzie dla mnie kolejny miesiąc "biedowania"), czy może lepiej bym przeznaczyła około 150 złotych na dobre fryzjerskie kosmetyki typu matrix sleek look, liss extreme, rich repair? Bardzo prosze o odp!
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 09:09   #16
munecabrava
Raczkowanie

a ja prostowalam na trwalo kiedys wlosy .....i niestety polowa z nich mi sie odkruszyla wydalam wtedy 300 zl i na nic ......teraz gdy zajelam sie fryzjerstwem ....sprobowalam poraz drugi na cienkim pasemku preparatem ktorym prostuje swoje klientki i musze powiedziec ze efekt super .....kusi mnie ponownie wyprostowac calosc .......
munecabrava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 15:55   #17
kleopatra125
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez munecabrava Pokaż wiadomość
a ja prostowalam na trwalo kiedys wlosy .....i niestety polowa z nich mi sie odkruszyla wydalam wtedy 300 zl i na nic ......teraz gdy zajelam sie fryzjerstwem ....sprobowalam poraz drugi na cienkim pasemku preparatem ktorym prostuje swoje klientki i musze powiedziec ze efekt super .....kusi mnie ponownie wyprostowac calosc .......
A można wiedzieć jaki to preparat?
kleopatra125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 18:49   #18
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Hej dziewczyny

Jestem zainteresowana takowym zabiegiem. Powiedzcie mi, którą metodą najlepiej prostowac wlosy? i jak dlugo sie utrzymuje?

Mam falowane wlosy wiec chcialabym sobie to zrobic, ale zalezy mi na tym, zebym miala 100% pewnosci ze jak bedzie wilgotno czy cos, to wloski dalej beda proste
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 14:55   #19
Wicherek78
Przyczajenie

ja prostowalam ta metoda wlosy okolo miesiaca temu i jestem zadowolona, moje wlosy z natury sie pusza i gdy tylko poczuja wilgoc lub cieplo tworza wielkie afro naokolo mojej twarzy ktorego ani prostownica ani nadmiar srodkow do stylizacji nie byl wstanie opanowac. Od czasu x tenso moje wlosy juz nie sprawiaja wiekszych problemow i choc koncowki odrobine sie przesuszyly to serum do wlosow rozwiazalo problem. Moja fryzjerka obiecuje ze efekt powinien utrzymac sie na moich wlosach okolo 4 miesiecy wiec jesli sie jej przewidywania sprawdza to na prawde warto bylo
Wicherek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:38   #20
martini88nt
Przyczajenie

Prostowałam włosy metodą X-tenso i moja historia z tym zabiegiem przebiegała tak...
Zabieg wykonywany był w bardzo renomoowanym salonie, trwał ok 5 godzin ( miałam wówczas włosy prawie do pasa), po zabiegu byłam zauroczona moimi włosami. Zawsze były porowate, wrażliwe na wilgoć, puszyły się i były bardzo niesforne. Gdy zobaczyłam je w lustrze po zabiegu byłam zauroczona Włosy były wygładzone jak nigdy ( nawet po prostownicy nie było takiego efektu), wyglądały zdrowo i lśniły. Taki efekt utrzymywał się okołó 2 miesięcy. Obecnie mineło ok 6 miesięcy włosy nadal nie reagują na wilgoć, nie puszą się tak jak przed zabiegiem ale nie są już lśniące i gładki, mimo iż używam bardzo dobrej odżywki loreal wraz z jedwabiem Stały się bardzo wysuszone łamliwe, szybko wypłukuje się kolor, bardzo chłoną odżywki i ciężko je się suszy. Przed zabiegiem suszenie włosów zajmowało mi ok15 minut teraz 40 .
Zabieg sprawił że byłam zachwycona swoimi włosami ale teraz trochę żałuje....
W ciągu tych kliku miesięcy końcówki podcinałam kilkakrotnie, gdyż szybko się rozdwajają...
I tak z włosów do pasa mam włosy do ramion...
Ciężko ocenić jakość zabiegu, włosy są proste nawet 6 miesięcy po zabiegu ale kosztem ich kondycji
Wybór należy do Was

Edytowane przez martini88nt
Czas edycji: 2012-07-04 o 20:40
martini88nt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:12   #21
Wicherek78
Przyczajenie

moja fryzjerka powiedziala mi ze jedwab owszem daje piekny efekt gladkosci i polysku ale na dluzsza mete wysusza i niszczy wlosy, moze wlasnie to zrujnowalo twoje?
Wicherek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 11:13   #22
martini88nt
Przyczajenie

Wcześniej także używałam jedwabiu i nigdy nie narzekałam na przesuszone włosy. To zabieg X-tenso spowodował przesuszenie włosów. Niestety tu potwierdza się zasada "coś za coś". Mam proste włosy kosztem ich kondycji. Gdymym miała cofnąć czas i tak zrobiłabym go jescze raz chociażby dla tych kilku miesięcy kiedy były gładkie i lśniące.
martini88nt jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości