wszystko na temat BB Cream - cz. II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-17, 09:52   #271
iamsolucky
Wtajemniczenie

Dot.: wszystko na temat BB Cream - cz. II

http://bbcreamqueen.com/bb-cream-rev.../v-line-top10/

jeszcze nie sprawdzałam czy na ebay jest
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-05-17, 13:54   #272
Veris
Zadomowienie

Się do wątku zapisuję, chociaż dopiero rozpoczynam przygodę z BB. Teraz próbuję się zdecydować, który byłby dla mnie dobry.

This moment is your LIFE!

Veris jest offline  
Stary 2011-05-17, 16:04   #273
kmb1
Zakorzenienie

Dziewczyny, dostałam moją misshę matte (już myślałam, że nie doleci). I moja MA skład na opakowaniu, po angielsku. I co? Hmm... zacznijmy od Caprylic/Capric trigliceryde na 2 miejscu. Następnie gdzieś 5-6 w składzie Mineral Oil... I to ma być krem do cery mieszanej/ tłustej ? Nawet missha moisture ma lepszy skład. Tylko dla mnie missha moisture jest za ciemna. Teraz nie wiem co zrobić z nową tubką, nieotwieraną, w kartoniku. Od razu wydawać? Na 99% mnie zapcha.

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline  
Stary 2011-05-17, 16:34   #274
Ansheen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam moją misshę matte (już myślałam, że nie doleci). I moja MA skład na opakowaniu, po angielsku. I co? Hmm... zacznijmy od Caprylic/Capric trigliceryde na 2 miejscu. Następnie gdzieś 5-6 w składzie Mineral Oil... I to ma być krem do cery mieszanej/ tłustej ? Nawet missha moisture ma lepszy skład. Tylko dla mnie missha moisture jest za ciemna. Teraz nie wiem co zrobić z nową tubką, nieotwieraną, w kartoniku. Od razu wydawać? Na 99% mnie zapcha.
Osz kurde !
A myślałam nad tym kremem ;/

dokładka 17.07.2011
Ansheen jest offline  
Stary 2011-05-17, 17:44   #275
kmb1
Zakorzenienie

Ja też dłuugo nad nim myślałam. Misshy PC nienawidzę, więc jak znowu zaczęłam z BB to nie chciałam kupować niczego tej firmy. Ale się skusiłam, bo missha moisture i shiny miały ładny skład (tzn. straszny, ale pewnie by nie zapchały, bo ja jestem wyczulona głównie na mineral oil, parafinę w każdej postaci(niby to samo co mineral oil,ale ponoć nie do końca), c/c trigliceryde). A teraz patrzę, a tam aż 2 zapychacze........ Nie wiem nawet czy dawać szansę, po misshy PC leczyłam się kilka miesięcy.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-05-17, 18:14   #276
reila21
Rozeznanie

Miałam kupić właśnie Misshę Matte, dobrze, że nie kupiłam. Nie mam problemu z zapychaniem, ale mam tłustą cerę i nie lubię się świecić, a pewnie taki efekt będzie. Odsprzedaj na Allegro, albo tutaj popytaj może ktoś się skusi z normalną, niewrażliwą na zapychacze cerą. =]

W ogóle co z niej za Matte jak ma "oil" w składzie?
reila21 jest offline  
Stary 2011-05-17, 18:28   #277
ziarnko piasku
Zadomowienie

o w mordę a ja jej już używam zamówiłam 20ml opakowanie i tam nie ma składu po angielsku tylko same ichnie krzaczki sa więc od kilku dni używam... kurde, ciekawe kiedy mnie wysypie po tym

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

acha, ta Missha Vita Matte nie współpracuje mi z filtrem dzisiaj położyłam na prawie gołą twarz (na serum dokładnie) i trzymała się ok, i może nie zmatowiła mi tak do końca twarzy ale nie świeciła się jak inne bb kremy.

Hmmm.... nie wiem co robić...
Isn't it?

ziarnko piasku jest offline  
Stary 2011-05-17, 18:30   #278
kmb1
Zakorzenienie

reila21, mineral oil nie powoduje świecenia... Tj. nie chodzi o to, że olej, bo w prawie każdym podkładzie jest jakiś olej i one nie powodują świecenia z reguły same w sobie. To bardziej skomplikowane. A Missha ponoć dobrze się trzyma.

Tylko Mineral Oil z tego co wiem, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych (powodujących trądzik).

I nie ma co panikować, jeśli nic się nie dzieje a nie obchodzą Was bardzo składy to wszystko w porządku, dużo BB creamów ma te substancje.
Niekoniecznie musi zapchać. Parafina zapycha dużą część populacji, ale Mineral Oil już nie tak dużą. Na C/C trigliceryde mało osób reaguje wysypem. Ja po prostu jestem bardzo wrażliwa na te 3 substancje, w dodatku mam cerę trądzikową (zaleczoną). Dlatego DLA MNIE to na 99% wysyp.

Zresztą, jeśli nie wysypała Was np. Missha PC to nie ma co się bać, bo PC ma też te 2 składniki.

Jeżeli dobrze rozumiem, to parafina to olej mineralny, ale jeśli jest w składzie olej mineralny to niekoniecznie zawiera parafinę, bo olej mineralny to ogólna nazwa, tak? Nadal nie rozumiem, dlaczego mineral oil ma 0 w stopniach komedogenności a parafina jakiś wyższy ma. Ktoś mi wytłumaczy?

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-05-17, 18:31   #279
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Hej, jestem całkiem nowa jeśli chodzi o kremy BB, jeszcze żadnego nie miałam okazji wypróbowac, ale wasze wypowiedzi są zdecydowanie zachęcające

Czy któraś z was miała może okazję testowac Baviphat Tea Tree It Trouble Catch? Bo bardzo mnie kusi, a nie mogę znaleźc żadnej recenzji.
Dziewczyny wklejały kiedyś swatche tego bb i jedyne co wiem,to chyba najjaśniejszy jaki do tej pory jest tu 'obeznany' i wpada lekko w żołć,ale bardzo słabo kryje.

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-05-17, 18:40   #280
ziarnko piasku
Zadomowienie

kmb1 - może to zależy od stopnia czystości tych olejów? nie wiem... ale w sumie po Misshy PC mnie nie wysypało więc.... no nic, będę używać a jak coś to później będę psioczyć na Misshę Vitę Matte
Isn't it?

Stary 2011-05-17, 19:15   #281
kmb1
Zakorzenienie

Ja się bardzo boję, bo mam straszny trądzik, dopiero co zaleczony i właśnie odstawiam lek, którym się wyleczyłam. Jak teraz znowu mnie wysypie to nie będę miała się czym leczyć, bo poza retinoidami doustnie nic na mnie nie działa.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-05-17, 20:04   #282
Ansheen
Rozeznanie

Ja też się bardzo łatwo zapycham... Nawet nie wiem od czego, bo często produkty które nie mają parafiny czy oleju mineralnego i tak mnie zapychają...

dokładka 17.07.2011
Ansheen jest offline  
Stary 2011-05-17, 20:05   #283
ziarnko piasku
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja się bardzo boję, bo mam straszny trądzik, dopiero co zaleczony i właśnie odstawiam lek, którym się wyleczyłam. Jak teraz znowu mnie wysypie to nie będę miała się czym leczyć, bo poza retinoidami doustnie nic na mnie nie działa.
uch, to się nie dziwię... jak masz sobie kuku zrobić...
ja ją poużywam i za dwa tygodnie dam znac pamiętam, że ta baza Missha Boomer zapchała mnie porządnie po ok 2 tyg
Isn't it?

Stary 2011-05-17, 20:13   #284
brena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Hej, jestem całkiem nowa jeśli chodzi o kremy BB, jeszcze żadnego nie miałam okazji wypróbowac, ale wasze wypowiedzi są zdecydowanie zachęcające

Czy któraś z was miała może okazję testowac Baviphat Tea Tree It Trouble Catch? Bo bardzo mnie kusi, a nie mogę znaleźc żadnej recenzji.
ja miałam okazję, a nawet mam pełen wymiar dość słabo kryje, na zasadzie wyrównania kolorytu. jest jaśniutki to fakt, ale przez to, że mało kryje to nie robi białej maski tylko ładnie się wtapia, przynajmniej u mnie oczywiście glow na skórze czuje w nim zapach olejku z drzewa herbacianego, co może przeszkadzać, jeśli ktoś nie przepada za tym zapachem skład niestety w formia krzaczków co do zapychania to niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo trochę boję się bb pod tym kątem i używam nieregularnie
brena jest offline  
Stary 2011-05-17, 20:14   #285
reila21
Rozeznanie

Dziękuję za objaśnienie, nie znam się na składach i na tej całej chemii kosmetycznej. A trądzik to jedno wielkie paskudztwo w dodatku trudne do usunięcia, więc lepiej nie ryzykuj skoro już się podleczyłaś.

Ja niby nie mam regularnego trądziku, ale przynajmniej raz w miesiącu mnie samo z siebie wysypie (obojętnie jakich kosmetyków używam) to 2 tygodnie chodzę i się smaruje punktowo maścią cynkową, bo akurat to mi pomaga.
reila21 jest offline  
Stary 2011-05-17, 20:43   #286
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Dziś wreszcie przyszedł do mnie lioele od bello,tylko mam małe wątpliości.
Na zgrzewie tubki jest napisane "OF0308".
Wiem że BB nie mają wypisanych dat ważności,tylko ew.produkcji,ale dlatego też mnie to nie uspokaja.
Jak myślicie czy ten kod może być datą produkcji?
Marzec 2008 nie jest zbyt satysfakcjonujący tak czy inaczej
Produkt przyszedł w kartoniku,dziubka niestety nie mial zafoliowanego,dostałam gratis próbkę lioele triple solution.
Przepraszam za słabej jakości zdjecia,ale pożyczyłam aparat i miałam do dyspozycji jedynie ten w telefonie.
Ostatnie zdjecie to ten numer na zgrzewie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG574.jpg (43,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG578.jpg (28,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG587.jpg (31,6 KB, 22 załadowań)

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-05-17, 22:09   #287
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
ja miałam okazję, a nawet mam pełen wymiar dość słabo kryje, na zasadzie wyrównania kolorytu. jest jaśniutki to fakt, ale przez to, że mało kryje to nie robi białej maski tylko ładnie się wtapia, przynajmniej u mnie oczywiście glow na skórze czuje w nim zapach olejku z drzewa herbacianego, co może przeszkadzać, jeśli ktoś nie przepada za tym zapachem skład niestety w formia krzaczków co do zapychania to niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo trochę boję się bb pod tym kątem i używam nieregularnie
Dzięki wielkie za wyczerpujący opis Czyli zostaje mi to co zawsze, czyli zamówic próbkę, bo widzę, że ma dużo plusów, ale skoro jaśniutki to boję się, że jednak się nie dopasuje.

Chociaż znając mnie to pewnie wsiąknę i zacznę tak jak większośc tutaj zamawiac różne BB wręcz hurtowo

Miss Transept jest offline  
Stary 2011-05-17, 22:35   #288
Aisslin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziś wreszcie przyszedł do mnie lioele od bello,tylko mam małe wątpliości.
Na zgrzewie tubki jest napisane "OF0308".
Wiem że BB nie mają wypisanych dat ważności,tylko ew.produkcji,ale dlatego też mnie to nie uspokaja.
Jak myślicie czy ten kod może być datą produkcji?
Marzec 2008 nie jest zbyt satysfakcjonujący tak czy inaczej
Produkt przyszedł w kartoniku,dziubka niestety nie mial zafoliowanego,dostałam gratis próbkę lioele triple solution.
Przepraszam za słabej jakości zdjecia,ale pożyczyłam aparat i miałam do dyspozycji jedynie ten w telefonie.
Ostatnie zdjecie to ten numer na zgrzewie.
Na pewno nie chodzi tu o marzec 2008, bo u mnie na zgrzewie jest 0H2711, więc nierozkodowywalne tym sposobem
Nie masz daty produkcji na spodzie kartonika?
Aisslin jest offline  
Stary 2011-05-17, 23:00   #289
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aisslin Pokaż wiadomość
Na pewno nie chodzi tu o marzec 2008, bo u mnie na zgrzewie jest 0H2711, więc nierozkodowywalne tym sposobem
Nie masz daty produkcji na spodzie kartonika?
Ale gapa ze mnie,dziękuję
Na spodzie kartonika jest 2010.07.19
Szkoda tylko że dziubek był nie ofoliowany.
W takim razie tylko do tego mam zastrzeżenie,bo nawet gingko miał oklejony

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-05-17 o 23:02
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-05-18, 09:14   #290
reila21
Rozeznanie

Może u UC otwierali, bo czasem sprawdzają na wyrywki towar z zagranicy =] Mój Baviphat też nie miał dzioba zaklejonego, ale wagowo jest to co powinno, a opakowanie oryginalne i konsystencja jak trzeba =]
reila21 jest offline  
Stary 2011-05-18, 09:40   #291
Aisslin
Raczkowanie

Mnie się wydaje, że niektóre te kremy po prostu fabrycznie nie są zabezpieczane... Tak jak np. ten Lioele 30ml
Aisslin jest offline  
Stary 2011-05-18, 12:01   #292
domini2
Przyczajenie

Nawilżający - niekryjacy POMOCY! :-)

Drogie Forumowiczki, znawczynie kremów BB,

żeby nie zawracać Wam głowy nowym wątkiem, poczytałam pierwszą cześć wątku o bb kremach. Zdecydowałam się na zakup kremu MISSHA. Zaopatrzyłam się w próbki z allegro: Missha PC nr 13 i Missha PC nr 21. Trzy dni testowałam. Efekt rozświetlenia, wtopienia się w skórę i świeżości rzeczywiście bardzo mile mnie zaskoczył.

Prawie już już zdecydowana na zakup, postanowiłam wejść raz jeszcze na forum. I dzięki Bogu to zrobiłam, bo przeczytałam dzisiaj w części drugiej, że Missha PC zatyka pory i zrobiła niektórym dziewczynom wrecz krzywdę, miast pomóc!

Więc zgłupiałam już całkiem i nie wiem co wybrać... Mam skórę ze skłonnością do przesuszania, potrzebuję mocnej dawki nawilżenia. Mój bb cream mógłby nawet nie mieć koloru, wolałabym go stosować jako krem na dzień, a na to swój ulubiony podkład. Możliwe, że w lecie zrezygnuję z podkładu i wówczas kupię jakiś bb lekko kryjący.

A teraz - czy możecie mi pomóc? Czy jest krem bb nienawilżający, na który można nakładać podkład?? PLIZZZ!!
domini2 jest offline  
Stary 2011-05-18, 12:30   #293
_polly_
Zakorzenienie

Dot.: Nawilżający - niekryjacy POMOCY! :-)

Cytat:
Napisane przez domini2 Pokaż wiadomość

żeby nie zawracać Wam głowy nowym wątkiem, poczytałam pierwszą cześć wątku o bb kremach. Zdecydowałam się na zakup kremu MISSHA. Zaopatrzyłam się w próbki z allegro: Missha PC nr 13 i Missha PC nr 21. Trzy dni testowałam. Efekt rozświetlenia, wtopienia się w skórę i świeżości rzeczywiście bardzo mile mnie zaskoczył.

Prawie już już zdecydowana na zakup, postanowiłam wejść raz jeszcze na forum. I dzięki Bogu to zrobiłam, bo przeczytałam dzisiaj w części drugiej, że Missha PC zatyka pory i zrobiła niektórym dziewczynom wrecz krzywdę, miast pomóc!

Więc zgłupiałam już całkiem i nie wiem co wybrać... Mam skórę ze skłonnością do przesuszania, potrzebuję mocnej dawki nawilżenia. Mój bb cream mógłby nawet nie mieć koloru, wolałabym go stosować jako krem na dzień, a na to swój ulubiony podkład. Możliwe, że w lecie zrezygnuję z podkładu i wówczas kupię jakiś bb lekko kryjący.

A teraz - czy możecie mi pomóc? Czy jest krem bb nienawilżający, na który można nakładać podkład?? PLIZZZ!!
Ja zakochałam się w tony moly cutie beauty #02, on jest właśnie do suchej skóry. Super nawilża, a pachnie obłędnie

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline  
Stary 2011-05-18, 12:48   #294
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

moja cera jest skłonna do zapychania i podrażnień a Missha PC krzywdy mi nie zrobiła to indywidualna kwestia

agabil1 jest offline  
Stary 2011-05-18, 12:59   #295
domini2
Przyczajenie

Dot.: Nawilżający - niekryjacy POMOCY! :-)

A gdzie ja mogę kupić oryginalny tony moly cutie beauty #02 ?? Chociaż próbkę na razie... W ogóle, jakie sklepy polecacie jeśli chodzi o zakupy BB kremów? Znalazłam dwa sklepy polskie w internecie, czy któraś z Was je sprawdziła?? http://asianstore.pl/ oraz http://www.orientexpress.ec24h.pl/bb-kremy/
domini2 jest offline  
Stary 2011-05-18, 13:12   #296
ksenka
Zadomowienie

A czy ten zel uzywalyscie ??
Skinfood Pineapple Peeling Gel

Albo ta missha matujaca
http://cgi.ebay.pl/MISSHA-M-VITA-Ble...#ht_4790wt_867

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-05-18 o 13:23
ksenka jest offline  
Stary 2011-05-18, 14:15   #297
Kayako
BAN stały

A kojarzycie te super rozjaśniające/wybielające maseczki? Zdjęcie reklamowe, czy też reklama była, że smaruje się tym czymś dłoń, a po jakimś czasie zmywa i jest biała jak prześcieradło.
Szukam nazwy tego czegoś od dwóch dni i nie mogę sobie przypomnieć
Kayako jest offline  
Stary 2011-05-18, 14:42   #298
_groooszek_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez domini2 Pokaż wiadomość

Jeśli zależy Ci na kryciu to polecam Dr Jart Silver, dzisiaj testuję i nie miałam jeszcze tak kryjącego BB cremu, a Misshę #13 też posiadam
Tylko kolor Jarta wydaje mi się taki ziemisty

Doczytałam, że krycie niekoniecznie więc polecam Skinfood Peach Sake - bosko pachnie, jest lekki i przynajmniej moją cerę nieźle nawilża

Gdzieś tu chyba zakpił los. Ona brzydka, brzydki on...
A taka ładna miłość...

Edytowane przez _groooszek_
Czas edycji: 2011-05-18 o 14:43
_groooszek_ jest teraz online  
Stary 2011-05-18, 14:46   #299
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
A kojarzycie te super rozjaśniające/wybielające maseczki? Zdjęcie reklamowe, czy też reklama była, że smaruje się tym czymś dłoń, a po jakimś czasie zmywa i jest biała jak prześcieradło.
Szukam nazwy tego czegoś od dwóch dni i nie mogę sobie przypomnieć
może Tony Moly Tomatox Brightening Mask?

agabil1 jest offline  
Stary 2011-05-18, 14:48   #300
reila21
Rozeznanie

To wszystko od cery zależy, jeżeli próbki cię nie zapchały cały kosmetyk też nie powinien a jak kupisz 20 ml to nie będzie aż tak duża strata =]

Missha matująca była opisana wczoraj przez kmb1 z podaniem co niektórych zapychaczy w składzie. Poza tym też o nią pare stron temu pytałam powinno coś być o niej.

Tony moly cutie beauty na ebay jest, ale próbek nie widziałam =] Ja na swój #01 czekam, powinien być w tym tyg. jeszcze=]
reila21 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości