Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-05-27, 16:50   #1
blooondiii
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 39
Question maseczka na w這sy ?

elosek ;p dziewczyny mam pytanko

moze ktora z was robi豉 sobie kiedys maseczke na w這sy z imbiru ?

albo moze kt鏎a z was wie jak pobudzi wzrost w這s闚 ?
Stary 2005-05-28, 10:47   #2
zgagunia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 173
Dot.: maseczka na w這sy ?

chodzi Ci o naturalna maseczke? tj imbir starty na tarce)??
zgagunia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-05-28, 11:43   #3
blooondiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zgagunia
chodzi Ci o naturalna maseczke? tj imbir starty na tarce)??
a.... nie wiem oboj皻nie:P

wie kt鏎a z was co zrobi zeby w這sy ros造 szybciej ? bo o to praktycznie mi teraz chodzi...
Stary 2005-05-28, 11:57   #4
agnes4-19
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 42

hej!
mam kilka sposob闚- a wi璚 szampon z rzepy, s造sza豉m te 瞠 jak si masuje sk鏎 g這wy to w這sy szybciej rosn Pozdrawiam
agnes4-19 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-05-28, 12:46   #5
inch
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 295

Kurcze mialam taka maseczke, kupilam ja w aptece, tylko nie pamietam jak sie nazywala (biale opakowanie). Zawijalo sie wlosy po myciu w recznik i tak sie chodzilo, nawet z godzine. Po tym mialam az meszek nowych wlosow na glowie! Mojej mamie szczegolnie sie podobala (cale opakowanie mi wykonczyla) bo ostatnio duzo wlosow jej powypadalo. Jak skojarze nazwe, napisze!
inch jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-05-31, 13:04   #6
shminek
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 80

s造sza豉m kiedy ze masowanie sk鏎y g這wy olejkiem rycynowym pomaga :} ale o co chodzi konkretnie to juz nie pamietam,musialabym popyta.

Co do odzywki,to chetnie poznam nazwe :}
Stary 2005-06-01, 13:28   #7
這buz-Tyna
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 003
GG do 這buz-Tyna

wlasnie wr鏂ilam ze sklepu razem z szamponem z rzepy-ciekawe czy pomo瞠...A jeszcze jedno:czy trzeba nad nim jakies mod造 i rytua造 odprawiac 瞠by zadzia豉這? pozdrawiam
這buz-Tyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-01, 15:46   #8
hair
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 860

Cytat:
Napisane przez inch
Kurcze mialam taka maseczke, kupilam ja w aptece, tylko nie pamietam jak sie nazywala (biale opakowanie). Zawijalo sie wlosy po myciu w recznik i tak sie chodzilo, nawet z godzine. Po tym mialam az meszek nowych wlosow na glowie! Mojej mamie szczegolnie sie podobala (cale opakowanie mi wykonczyla) bo ostatnio duzo wlosow jej powypadalo. Jak skojarze nazwe, napisze!
To pewnie Wax ?
hair jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-01, 15:58   #9
vilandra
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 822

Cytat:
Napisane przez 這buz-Tyna
wlasnie wr鏂ilam ze sklepu razem z szamponem z rzepy-ciekawe czy pomo瞠...A jeszcze jedno:czy trzeba nad nim jakies mod造 i rytua造 odprawiac 瞠by zadzia豉這? pozdrawiam
No a jak my郵a豉s !!!! Koniecznie przy pe軟i ksi瞛yca z kwiatem paproci za uchem, w deszcz闚ce na golasa i nalepiej na balkonie
vilandra jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-02, 14:22   #10
這buz-Tyna
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 003
GG do 這buz-Tyna

aaaaaaaaa-help!nie mam balkonu-ale mam ogrodekmoze byc?
a co do szamponu to paskudnie pachnie-bleee!ale coz trzeba cierpiec aby jakos wygladac(jakos tzn.nie straszczyc ludzi w bialy dzien na ulicy)heeee
這buz-Tyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-02, 14:34   #11
blooondiii
Raczkowanie

moze macie jeszcze jakies sposoby ? s w aptekach jakies dorbe rzeczy do wzrostu w這s闚 ? pom騜cie b豉gam jest mi to strrrasznie potrzebne;p
Stary 2005-06-02, 21:07   #12
neonka28
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 012

Mysle ze masaz skory gowy i ampulki na porost wlosow w zielarskich sklepach
neonka28 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-19, 21:01   #13
kama1985
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 98

Naturalne sposoby:

"Moc dro盥篡":
Dro盥穎wa maseczka 鈍ietnie wzmacniaj帷a w這sy. Kostk 鈍ie篡ch dro盥篡 rozkrusz i wymieszaj z 2 造磬ami kefiru i kilkoma kroplami oleju s這necznikowego lub oliwy z oliwek. Maseczk na堯 na wilgotne w這sy, zawi g這w foli i r璚znikiem. Po 3 godzinach sp逝cz i umyj w這sy delikatnym szamponem.

"Dro盥瞠 na w這sy":
We paczk dro盥篡 (10 dag), zmieszaj z 2 造磬ami soku z cytryny oraz 3-4 造磬ami wywaru z rumianku. Papk t dok豉dnie rozprowad na w這sach. Za堯 foliowy czepek i okr耩 glow r璚znikiem. Poczekaj na 20-30 minut. Dok豉dnie sp逝cz, a potem umyj w這sy. W這sy odzyskaj po造sk i b璠 szybciej ros造.

Powodzenia!
kama1985 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-08-06, 10:36   #14
Laetitia89
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 366
Wpisy w blogu: 1
GG do Laetitia89

Cytat:
Napisane przez kama1985 Poka wiadomo嗆
Naturalne sposoby:

"Moc dro盥篡":
Dro盥穎wa maseczka 鈍ietnie wzmacniaj帷a w這sy. Kostk 鈍ie篡ch dro盥篡 rozkrusz i wymieszaj z 2 造磬ami kefiru i kilkoma kroplami oleju s這necznikowego lub oliwy z oliwek. Maseczk na堯 na wilgotne w這sy, zawi g這w foli i r璚znikiem. Po 3 godzinach sp逝cz i umyj w這sy delikatnym szamponem.

"Dro盥瞠 na w這sy":
We paczk dro盥篡 (10 dag), zmieszaj z 2 造磬ami soku z cytryny oraz 3-4 造磬ami wywaru z rumianku. Papk t dok豉dnie rozprowad na w這sach. Za堯 foliowy czepek i okr耩 glow r璚znikiem. Poczekaj na 20-30 minut. Dok豉dnie sp逝cz, a potem umyj w這sy. W這sy odzyskaj po造sk i b璠 szybciej ros造.

Powodzenia!
od鈍ie瘸m temat w豉郾ie z powodu tych maseczek drozd穎wych
w豉郾ie lec do 豉zienki sobie j zrobic tyle , ze zamiast kefiru - mleko i 造瞠czka miodu
wiem, ze efekt闚 wi瘯szych po jednym u篡ciu nie bedzie ale mo瞠 troszke poprawi moje w這sy
jak zmyje i w這ski wyschn - zdam relacje

Mary鄂a wysz豉 w nocy za stodo喚
Na ciemnym podw鏎ku nadzia豉 si na dyszel:
- υ matko, Jasiek, ale si zacai!

Laetitia89 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-27, 15:12   #15
mnr
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 25
GG do mnr

Dziewczyny ja Wam polecam dwa rodzaje maseczek. Mam w這sy rzadkie, cienkie i d逝gie (dodatkowo jeszcze farbowane).
S to maseczki wzmacniaj帷e, pobudzaj帷e cebulki, przyspieszaj帷e wzrost i kondycj og鏊n w這s闚:
MASECZKA Z NAFTY:
-kilka 造瞠k nafty kosmetycznej (tania, do kupienia w aptece i drogeriach)
-鄴速ko jaja
-sok z cytryny
sk豉dniki mieszamy i nakladamy przed umyciem glowy na such sk鏎 g這wy, zbieramy wszystkie w這sy, masujemy calosc, zakladamy reklamowke i recznik. trzymamy na glowie nawet nieco ponad 1 godzine.

MASECZKA Z BANANA:
-zmiksowany banan (nie rozgnieciony! bo sie wam resztki wpl帷z we w這sy i b璠zie draka!)
-鄴速ko jaja
-sok z cytryny
z tymi skladnikami postepujemy identycznie jak przy poprzedniej maseczce. czas trzymania na glowie rowniez podobny.

Po tych maseczkach wlosy sprawiaja wrazenie mocniejszych, blyszcza sie i lepiej ukladaja. powtarzajcie je chociaz raz w tygodniu.
Powodzenia
Stary 2011-07-21, 11:42   #16
mpietruszka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

podnosze topic! zna ktos jeszcze jakies fajne sposoby na maseczki na wlosy?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahh lol sama znalaz豉m fajny artyku http://www.dobra-rada.pl/maseczki-na...wej-roboty_362 tam jest w豉snie o maseczce z jajka, oleju, miodu itd, ale to w這sy musz byc t逝ste po tym pewnie....
mpietruszka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-07-21, 11:50   #17
Antii89
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 321
Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez mpietruszka Poka wiadomo嗆
podnosze topic! zna ktos jeszcze jakies fajne sposoby na maseczki na wlosy?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahh lol sama znalaz豉m fajny artyku http://www.dobra-rada.pl/maseczki-na...wej-roboty_362 tam jest w豉snie o maseczce z jajka, oleju, miodu itd, ale to w這sy musz byc t逝ste po tym pewnie....
Podczas nak豉dania owszem, ale jak zmyjesz to szamponem to nie.
Antii89 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-27, 19:14   #18
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 810

Podbijam temat
Jakie jeszcze znacie przepisy na domowe maseczki na w這sy?? lub p逝kanki na porost/wzmocnienie??

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
妃ier jest spokojna...ζtwa. 砰cie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-03, 11:05   #19
severalflames
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 253

Sprawdzone przeze mnie sposoby kt鏎e naprawd dzia豉j

Na pierwszym miejscu stawiam t mask

Od篡wka 鄴速kowo - rycynowa

Mieszamy ze sob: 鄴速ko, 30g oleju rycynowego, 造瞠czk dro盥篡, kilka kropel soku z cytryny i 造瞠czk od篡wczego balsamu do w這s闚. Od篡wk dok豉dnie wcieramy we w這sy i sk鏎 g這wy. Na p馧 godziny zak豉damy foli i ciep陰 chustk lub turban. Potem myjemy w這sy szamponem zio這wym.

Terapia od篡wcza

Do w這s闚 suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie. Mieszamy 3 造瞠czki rumu i ca貫 jajko. Na umyte w這sy nak豉damy mikstur na 2 minuty. P逝czemy w這sy zimn wod.

A z racji 瞠 nie mog przekona si do picia dro盥篡 musi mi wystarczy ta oto poni瞠j, mam nadziej 瞠 efekty b璠 zadowalaj帷e

Maska z dro盥篡

P馧 opakowania dro盥篡 piekarskich podgrzewamy na ma造m ogniu z odrobin mleka. Gdy powstanie papka, wmasowujemy j w sk鏎 g這wy. Owijamy g這w foli i zostawiamy na 15 minut. Potem w這sy dok豉dnie sp逝kujemy i myjemy szamponem. Maska ta wzmacnia os豉bione cebulki w這sowe.

Edytowane przez severalflames
Czas edycji: 2012-02-03 o 11:06
severalflames jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-03, 11:29   #20
paulinad138
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 742

Ja ostatnio robi豉m maseczke z nafty jajka i olejku rycynowego. efekt bombowy zw豉szcza, 瞠 mam w這sy po rozjasnianiu

Polecam taki spos鏏 je郵i siedzi si po po逝dniem w domu mo積a zrobi maseczke Od篡wka 鄴速kowo - rycynowa z tym siedzie jak najd逝瞠j nawet z dwie godziny potem to zmyc umy glowe nast瘼nie na這篡 dobr maske ja u篡wam np kallosa z allegro specjalne na wypadanie w這s闚 i bardzo zniszczone w這sy czepek na g這we r璚znik i r闚nie z tym siedzie jak najd逝瞠j

Czy kt鏎a z was s造sza豉m o po這zeniu kremu nivea na ca豉 noc tylko troch nie wygodne poniewa te czepek i r璚znik ale czego nie robi si dla urody i rano trzeba to zmy slysza豉m, 瞠 pomog這 na spalone w這sy mo瞠 na bardzo zniszczone te bd dobre tylko boj si 瞠 rano w這sy bd mia豉 t逝ste nawet po umyciu ale zamierzam zrobi tak dzisiaj poniewa mam woln sobot od pracy to mo積a sobie pozwoli
paulinad138 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-03, 11:38   #21
severalflames
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Poka wiadomo嗆

Czy kt鏎a z was s造sza豉m o po這zeniu kremu nivea na ca豉 noc tylko troch nie wygodne poniewa te czepek i r璚znik ale czego nie robi si dla urody i rano trzeba to zmy slysza豉m, 瞠 pomog這 na spalone w這sy mo瞠 na bardzo zniszczone te bd dobre tylko boj si 瞠 rano w這sy bd mia豉 t逝ste nawet po umyciu ale zamierzam zrobi tak dzisiaj poniewa mam woln sobot od pracy to mo積a sobie pozwoli
Ja s造sza豉m i nawet pr鏏owa豉m rozprowadzi krem nivea od po這wy ca貫j d逝go軼i w這sk闚, niestety wygl康a造 jak przet逝szczone a jeszcze je郵i masz cienkie jak ja tym bardziej nie polecam.
Krem nivea jest dobry na ko鎍闚ki w這s闚, zabezpiecza je przed uszkodzeniem i wygl康aj na zdrowsze. Lecz je郵i si nigdzie nie wychodzi z domu mo積a spr鏏owa na ca貫 w這sy

Moja znajoma r闚nie kiedy u篡wa豉 oliwki dla dzieci na w這sy, a 瞠 mia豉 kr璚one w這sy, to opr鏂z nawil瞠nia w這sy wygl康a造 zdrowo a odrobina oliwki podkre郵a豉 loki.
Stary 2012-02-03, 11:44   #22
paulinad138
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 742

Cytat:
Napisane przez severalflames Poka wiadomo嗆
Ja s造sza豉m i nawet pr鏏owa豉m rozprowadzi krem nivea od po這wy ca貫j d逝go軼i w這sk闚, niestety wygl康a造 jak przet逝szczone a jeszcze je郵i masz cienkie jak ja tym bardziej nie polecam.
Krem nivea jest dobry na ko鎍闚ki w這s闚, zabezpiecza je przed uszkodzeniem i wygl康aj na zdrowsze. Lecz je郵i si nigdzie nie wychodzi z domu mo積a spr鏏owa na ca貫 w這sy

Moja znajoma r闚nie kiedy u篡wa豉 oliwki dla dzieci na w這sy, a 瞠 mia豉 kr璚one w這sy, to opr鏂z nawil瞠nia w這sy wygl康a造 zdrowo a odrobina oliwki podkre郵a豉 loki.
Dzisiaj poddam si tej kuracji na ca貫 w這sy mam nadziej, 瞠 jutro nie b璠 musia豉 my glowy z 5 razy. Do wieczorka siedze w domku wie mog sobie pozwoli dam zna jaki bd efekt A nak豉da豉 krem na ca趾iem suche w這sy czy mo瞠 na troch wilgotne?
paulinad138 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-03, 15:28   #23
severalflames
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Poka wiadomo嗆
Dzisiaj poddam si tej kuracji na ca貫 w這sy mam nadziej, 瞠 jutro nie b璠 musia豉 my glowy z 5 razy. Do wieczorka siedze w domku wie mog sobie pozwoli dam zna jaki bd efekt A nak豉da豉 krem na ca趾iem suche w這sy czy mo瞠 na troch wilgotne?
Nak豉da豉m tylko na suche w這ski
Stary 2012-02-03, 19:10   #24
*Basia*
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 315

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Poka wiadomo嗆
Podbijam temat
Jakie jeszcze znacie przepisy na domowe maseczki na w這sy?? lub p逝kanki na porost/wzmocnienie??
Tutaj te znajdziesz fajne i sprawdzone receptury.

*Basia* jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-03, 21:00   #25
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez *Basia* Poka wiadomo嗆
Tutaj te znajdziesz fajne i sprawdzone receptury.
Dzi瘯i, ju si bior za lektur

Stary 2012-02-25, 12:14   #26
kateqt
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

skusi豉m si na maseczk z dro盥篡, ale chyba da豉m za du穎 mleka, bo mieszanka sp造wa mi spod r璚znika... da豉m ca貫 opakowanie dro盥zy, mleko, olejek rycynowy, jajko, oliw z oliwek i 2 造瞠czki soku z cytryny. mam nadziej, 瞠 to pomo瞠, bo po farbowaniu moje w這sy s os豉bione, cienkie, matowe i wypadaj niestety. a kiedy mia豉m grube g瘰te w這sy. zapach jest straszny, bo nie lubi zapachu dro盥篡. Do tego mam wra瞠nie, 瞠 to ro郾ie mi na g這wie...

po umyciu w這s闚 chc jeszcze wyp逝ka je w naparze z zi馧 - 2 造磬i mydlnicy, 2 造磬i li軼i orzecha w這skiego i 2 torebki skrzypu. to wszystko gotuje si 3 minuty, potem parzy jeszcze pod przykrywk. orzech podobno o篡wia kolor, troch te przyciemnia. a mydlnica dobrze dzia豉 na w這sy i cebulki. napar trzeba odcedzi i wla do miednicy z wod, 瞠by rozrzedzi. i w tym trzeba troch przep逝ka w這sy - kilka minut.

zobaczymy co z tego wyjdzie

po ca貫j operacji napisz jak stan moich w這s闚 na razie walcz ze 軼iekaj帷 mieszank dro盥穎w
kateqt jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-25, 13:01   #27
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kateqt Poka wiadomo嗆
skusi豉m si na maseczk z dro盥篡, ale chyba da豉m za du穎 mleka, bo mieszanka sp造wa mi spod r璚znika... da豉m ca貫 opakowanie dro盥zy, mleko, olejek rycynowy, jajko, oliw z oliwek i 2 造瞠czki soku z cytryny. mam nadziej, 瞠 to pomo瞠, bo po farbowaniu moje w這sy s os豉bione, cienkie, matowe i wypadaj niestety. a kiedy mia豉m grube g瘰te w這sy. zapach jest straszny, bo nie lubi zapachu dro盥篡. Do tego mam wra瞠nie, 瞠 to ro郾ie mi na g這wie...

po umyciu w這s闚 chc jeszcze wyp逝ka je w naparze z zi馧 - 2 造磬i mydlnicy, 2 造磬i li軼i orzecha w這skiego i 2 torebki skrzypu. to wszystko gotuje si 3 minuty, potem parzy jeszcze pod przykrywk. orzech podobno o篡wia kolor, troch te przyciemnia. a mydlnica dobrze dzia豉 na w這sy i cebulki. napar trzeba odcedzi i wla do miednicy z wod, 瞠by rozrzedzi. i w tym trzeba troch przep逝ka w這sy - kilka minut.

zobaczymy co z tego wyjdzie

po ca貫j operacji napisz jak stan moich w這s闚 na razie walcz ze 軼iekaj帷 mieszank dro盥穎w
koniecznie napisz jak efekty

Stary 2012-02-25, 13:28   #28
kateqt
Przyczajenie

no c騜... nie wiem czego nie lubi moje w這sy... NIE MOG ICH ROZCZESA!!!!!! nawet jedwab nie pomaga ;( chyba cytryna tak na nie dzia豉. nie mog豉m wymy z w這s闚 tych drod篡;( w trakcie mycia wypad造 mi 3 w這sy!! ale... jak je pr鏏owa豉m rozczesa to wypad這 ich chyba ze sto. to raczej maseczka nie dla mnie ;( w這sy s potwornie szorstkie, popl徠ane;( wracam do rzepy i kawy. zapach jest tak samo wstr皻ny jak tych dro盥篡, ale przynajmniej w這sy mog rozczesa.
mo瞠 jeszcze spr鏏uje p逝kank z piwem... ale ju bez cytryny
Stary 2012-03-01, 20:24   #29
kateqt
Przyczajenie

postanowi豉m da dro盥穎m jeszcze jedno szans, ale zrobi豉m mix r騜nych sk豉dnik闚 - p馧 kostki dro盥篡 wymieszane z niewielk ilo軼i mleka, sok z czarnej rzepy i olej musztardowy. zostawi to na ca陰 noc, zobaczymy z czym jutro rano si obudz mam nadziej, 瞠 z w這sami
Stary 2012-06-05, 12:44   #30
danusiaes
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 690

Naczyta豉m si o dro盥瘸ch, zacz窸am eksperymentowa na swoich w這skach i dziel si sprawdzonym przepisem-dro盥瞠 zala odrobin gor帷ej wody, rozmiesza na papk, po wystudzeniu doda od篡wk, ja dodaj mask romantic albo od篡wk jajeczn Babuni z Joanny. Nakladam na w這sy, na to czepek, zmywam po p馧 godziny szamponem. Fakt, wlosy s odrobin szorstkie, ale za to naprawd rosn. A najwi瘯szy plus tej maski-zmniejsza przetluszczanie. Polecam
danusiaes jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a