fryzjer zepsuł-poradźcie jak naprawić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-27, 19:33   #1
gagatek
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Unhappy

fryzjer zepsuł-poradźcie jak naprawić

Byłam u fryzjera i (niestety) dałam sie namówić na rozjasnienie włosów, tzn. zafarbowanie ich na blond (miałbyc ciepły beżowy odcień). To, co teraz mam na głowie absolutnie nie jest tym odcieniem, to raczej jasnorudy kolor. Poniewaz wygląda to fatalnie, idę na poprawkę (do tego samego fryzjera) i teraz poradźcie, co zrobić? Jeszcze raz rozjaśnić całość, a moze jakies pasemka, choc ja nie wiem, czy to rozwiąże problem 'marchewkowego' koloru... Prosze o rady...
gagatek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:43   #2
syyyylwia
Raczkowanie

Dot.: fryzjer zepsuł-poradźcie jak naprawić

wiem z doświadczenia, że taki odcień sie zmyje. zamiast maltretowac swoje włosy myj je szamponem przeciwłupiezowym ( ten najszybciej zmywa kolor), aż do zmycia marchewkowego odcienia.
ja mam podobny p[roblem, przy rozjaśnianiu domowym moje włosy nabierają pomarańczowego odcienia, dlatego si,e zbuntowałam i ich juz ani troche nie rozjaśniam.
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:57   #3
gagatek
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek

o rany... ale ja się juz umówiłam na te poprawkę, więc może da się z tym cos zrobić... jak ja pokaże sie w pracy?
ale dziekuję za radę.
Stary 2005-05-27, 20:53   #4
martaaaa
Raczkowanie

Biedactwo!Moim zdaniem powinnas zafarbowac wlosy na ciemny blond lub jakis inny ciemniejszy kolor.Mozesz tez zakupic szampon do blond wlosow,ktory zmienia jch kolor na popielaty albo zrobic plukanke.Kolejne rozjasnianie moze znacznie popsuc kondycje wlosow.Powodzenia.
martaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 21:44   #5
neonka28
Zakorzenienie

Może dużo jasnego i ciemnego balayagu-wtedy gdzies tam zostanie marchewka ale beda tez jasne i brazowe refleksy?Albo wariant taki przefarbowanie na jasny brąz?
neonka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 22:10   #6
gagatek
Raczkowanie

dziekuję za rady; może faktycznie lekko przyciemnić włosy, bo rozjasnianie pogorszy ich stan... nawet nie wiecie jak żałuję że dałam sie namówić na blond...
Stary 2005-05-28, 10:29   #7
syyyylwia
Raczkowanie

ale jak będziesz chciała przyciemnić włosy na takkiej "marchewce" ciężko będzie ci ten odcień schować. Takie odcienie jak zielonkawy, czy marchewka okropnie 'przebijają' i to rzutuje na kolor który ci wyjdzie po nałożeniu kolejnej farby.
także nie ma co męczyc włosów. moim zdaniem przeczekaj troche, a same dojda no ładu. jeśli zdecydujesz się je znowu zafarbpowac musisz sie liczyc z tym , że włosy farbowane dwa razy pod rząd, praktycznie dzień po dniu bardzo sie zniszczą.
dlatego ja bym ci sie radziła przemęczyc i zmyc ten kolor.
marchewka schodzi uwierz mi . sama miałam z tym niejednokrotnie problem
p.s. cos sobie przypominam, że dziewczyny radziły uzywanie szamponów do siwych włosów osobom, które chcą sobnie 'ozimnić' kolor.
poczekaj najlepiej na porade p. Grazynki, ona jest w tym specem
Stary 2005-05-28, 11:36   #8
agnes4-19
Raczkowanie

Witam Cię serdecznie gagatku! Ja jakiś rok temu miałam ten sam problem- zachciało się mi być sexy blondyneczką i poszłam do kompletnej amatorki fryzjerki.Miałam piękne, długie ciemne blond włosy. Babka ufarbowała mi głowę- uwaga- pod spodem na rudo(!) a przy czole na jakiś straszliwy żółty!!! Następnego dnia poleciałam do fryzjera( Broń Boże tego samego!!) który nałozył mi toner w kolorze naturalnym tak że odrostów nie było prawie widać. Tydzień temu byłam u pani fryzjerki poleconej gorąco przez kuzynkę i zostałam "rozjaśniona" pasemkami i balejażem. Efekt jest świetny. Proponuję więc Tobie najpierw przyciemnić tonerem ale takim, żeby włosków nie zniszczył a dopiero potem gdy odrosty będą bardziej widoczne- eksperymentować. Ale nie idź do tego samego fryzjera!!!! Nie wraca się 2 razy do tej samej rzeki Pozdrawiam!
agnes4-19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:01   #9
gagatek
Raczkowanie

ale Wy dużo wiecie... ja przyznam jestem laikiem jeśli chodzi o farby, płukanki itp., dlatego tak ślepo zaufałam fryzjerowi, skądinąd dość polecanemu...on chyba powinien widzieć jaki będzie efekt; no nic, dzisiaj paradowałam w kapelusiku
Stary 2005-05-28, 14:13   #10
syyyylwia
Raczkowanie

przyszło mi do głowy, że przecież ten twój kolor to wina fryzjera i możesz domagac sie reklamacji!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! w końcu kto jak kto, ale fryzjer powinien wiedziec jak zafarbowac włosy. może pójź do tej fryzjerki i zapytaj ( najpierw TYLKO zapytaj) co ona proponuje, aby ta marchewe odkręcić. powinna ci ja naprawić ZA DARMO.
zgadzam się, że nie warto chodzic do tej fryzjerki, ale w końcu skoro zepsuła, niech teraz naprawia, po co masz płacic dodatkowo innej fryzjerce
Stary 2005-05-28, 14:15   #11
syyyylwia
Raczkowanie

aha. kojarzę, że ostatnio chyba nimfetka miała podobny problem ( włosy wyszły jej za żółte i fryzjerka cos tam jej na to poradziła, czy cos takiego). może poszukaj tego wątku,. albo zwróc sie bezposrednio do niej.
Stary 2005-05-29, 08:17   #12
Malwina12320
Raczkowanie

ja bym radzila zmeinic fryzjera!!!!!!idz do dobrego zakladu i tak uzyja profesjonalnych produktow a twoje wlosy nie ebda tak zle wygladac.na twoim meijscu balabym sie isc do tego samego skoro cie tak uzadzil bo znow moze cos zorbic i tego an poczatku eie bedzie widac ale mzoe ci zniszczyc wlosy i to abrdzo.
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 12:56   #13
syyyylwia
Raczkowanie

Przypomniało mi sie , że kiedys tez miałam niezłą hecę z fryzjerem. poszłam do fryzjera w Krakowie - FRAMESI - w rynku i chciałam, żeby fryzjerka cos zrobiła z moimi włosami, które próbowałam sobie przyciemnic po lecie w domu, niestety nieumiejetnie.
Fryzjerka poradziła mi, że zafarbuje mi włosy na taki popielaty blond i zrobi pasemka( DElIKATNE). ja sie zgodziłam i co wyszło? Włosy miałam czarno bordowe i na to okropne białe pasemka!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!. Ale sie wściekłam. Zrobiłam taka awanture, jak jeszcze nigdy. I odmówiłam zapłacenia ( miało to byc około 200 zł).
Pani fryzjerka tłumaczyła się gęsto, że nie było pewności, że wyjdzie mi odpowiedni kolor, a pasemka wyszły ładne. A ja normalnie wpadłam w szał i powiedziałam jej, że pytałam sie na początku, czy jest w stanie cos poradzić na mój kolor, a ona zapewniała, że tak. więc jesli się nie zna na farbowaniu, to niech się więcej nie dotyka żadnych włosów. Aż sie zdenerwowałam, jak sobie o tym przypomniałam. To było jeszcze w moje urodziny .
No i potem nastepnego dnia musiałam iść do fryzjera, juz sprawdzonego, , który nałozył mi balejaz i kazał cierpliwie zmywać bordo pod spodem.
Ta historia, niestety prawdziwa świadczy o tym, że na partacza mozna trafić nawet w renomowanym salonie i to prawdopodobieństwo nie jest znowu takie małe.
Stary 2005-05-31, 21:19   #14
gagatek
Raczkowanie

jesteście przekochane...dziękuję za rady i wsparcie; fryzjer owszem zaproponował poprawke, już dzwoniłam z reklamacją, ale nie odważyłam się pójść do niego jeszcze raz-mówił coś o rozjasnieniu i to mnie zniechęciło ostatecznie... byłam u innej fryzjerki: lekko przyciemniła kolor popielatym beżem+kilka pasemek. Już nie jest tak tragicznie... ufff...
Stary 2005-05-31, 21:21   #15
gagatek
Raczkowanie

a Ty Sylwio też jestes z Krakowa... ja o Framesi słyszłam same pochlebne opinie-śmiać mi się chce... Ja zmieniłam fryzjera jak zwykle z ciekawości (zamiast iść do sprawdzonej babeczki), no i teraz b. żałuję...jedno mogę przyznać strzyżenie nie było takie złe.
Stary 2005-06-06, 00:17   #16
syyyylwia
Raczkowanie

Tak jestem z Krakowa. Byłas kiedys w Neo? Super salon. A ty jakie masz ulubione salony w Krakowie?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości