SEsja fotograficzna - za makijaż czy za godzinę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-10, 00:17   #1
sylwia78
Raczkowanie

Exclamation

SEsja fotograficzna - za makijaż czy za godzinę?

Mam pytanie do wizażystek, które malują do sesji fotograficznych. Jak kształtują się stawki? Bierzecie pieniądze za każdy zrobiony makijaż czy za godzinę? Będę wdzięczna za odpowiedź czym kierować się przy układaniu cennika. Dostałam propozycję, aby malować modelki do sesji i nie wiem ile mogę wziąć i jak to sobie policzyć ...

Np. mam do wykonania 3 makijaże to za każdy biorę np. 100zł = razem 300zł czy liczycie stawkę za godzinę, bo wiadomo zrobię 3 makijaże, ale muszę jeszcze pozostać i w czasie sesji poprawiać makijaże, przypudrować buźki itp czyli zostaje się tam parę ładnych godzin.

Będę wdzięczna za "naprowadzenie" mnie.
Jestem ciekawa ile Wy bierzecie za sesję i ile powinno się brać minimum...

Z góry dziękuję za odpowiedź
sylwia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 01:00   #2
zzzielona
Wtajemniczenie

Dot.: SEsja fotograficzna - za makijaż czy za godzinę?

Ja współpracuję z wizażystką, raczej dobrze prosperującą amatorką... Dziewczyna bierze pieniądze za makijaż a nie za godziny pracy. Z tym, że to jest moja koleżanka, więc ona raczej chętnie zostaje na sesji ;P.

No i jeśli chodzi o samą kwotę to z tym jest naprawdę bardzo różnie... Wszystko zależy od tego jak się sama cenisz i ile są w stanie Ci zapłacić .
Stary 2011-05-11, 11:36   #3
Cucuma
Rozeznanie

ja byłam raz malowana do sesji, 30 zł za makijaż, dziewczyna zrobiła mi tylko smoka na oczkach, podkładu sobie nie życzyłam, połowa użytych kosmetyków była moja, wizażystka nie została na sesji, bo przypudrować buźkę potrafię sobie sama. Zdecydowanie liczy się za makijaż a nie za czas pozostawania na sesji - takie uroki tego zawodu - gdyby liczyło się za czas, wtedy niektóre dziewczyny 15 minutowy makijaż robiłyby 2 godziny....proponuję, żebyś zaczęła od niezbyt wygórowanych cen - tym zachęcisz potencjalne klientki a jak sobie wyrobisz dobrą opinię możesz stopniowo zwiększać ceny
Cucuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:10   #4
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez Cucuma Pokaż wiadomość
ja byłam raz malowana do sesji, 30 zł za makijaż, dziewczyna zrobiła mi tylko smoka na oczkach, podkładu sobie nie życzyłam, połowa użytych kosmetyków była moja, wizażystka nie została na sesji, bo przypudrować buźkę potrafię sobie sama. Zdecydowanie liczy się za makijaż a nie za czas pozostawania na sesji - takie uroki tego zawodu - gdyby liczyło się za czas, wtedy niektóre dziewczyny 15 minutowy makijaż robiłyby 2 godziny....proponuję, żebyś zaczęła od niezbyt wygórowanych cen - tym zachęcisz potencjalne klientki a jak sobie wyrobisz dobrą opinię możesz stopniowo zwiększać ceny
To jakaś mało profesjonalna Ci się wizażystka trafiła... Bez kosmetyków, bez podkładu...
A pomoc wizażystki w czasie sesji nie sprowadza się jedynie do przypudrowania noska.
Ja gdy zostaję na sesji to sprawdzam z fotografem jak wypada na zdjęciach makijaż ( i nie chodzi tylko o świecenie cery ale również o wymodelowanie oczu, wykonturowanie twarzy, kolorystykę itd). W razie jakiś problemów poprawiam. Wiadomo że często zdarza się tak że oświetlenie podczas sesji się zmienia i trzeba wtedy sprawdzić czy makijaż nadal dobrze się prezentuje. Ja też mam oko bardziej na twarz modelki (a fotograf zazwyczaj widzi to bardziej całościowo) i podpowiadam i doradzam i staram się aby twarz ładnie wyglądała na poszczególnych ujęciach. Zdarza mi się też poprawić włosy (nie chodzi mi o fryzurę ale o wchodzenie włosów tam gdzie nie trzeba np. przyklejenie się do ust itd.)

Jeśli chodzi o ceny to ja nie podpowiem bo nie mieszkam w PL. Ale tak ogólnie pisząc to ja traktuję wszystkie zlecenia indywidualnie bo czasem potrzebne jest zrobienie jednego prostego makijażu do kilku ujęć. A czasem potrzebna jest pomoc wizażystki w ciągu kilku godzin sesji i wizażystka ma ręce pełne roboty
No i ja nie jestem profesjonalistą a raczej amatorką z pasją

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie

tylkokasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:27   #5
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
To jakaś mało profesjonalna Ci się wizażystka trafiła... Bez kosmetyków, bez podkładu...
A pomoc wizażystki w czasie sesji nie sprowadza się jedynie do przypudrowania noska.

Ja gdy zostaję na sesji to sprawdzam z fotografem jak wypada na zdjęciach makijaż ( i nie chodzi tylko o świecenie cery ale również o wymodelowanie oczu, wykonturowanie twarzy, kolorystykę itd). W razie jakiś problemów poprawiam. Wiadomo że często zdarza się tak że oświetlenie podczas sesji się zmienia i trzeba wtedy sprawdzić czy makijaż nadal dobrze się prezentuje. Ja też mam oko bardziej na twarz modelki (a fotograf zazwyczaj widzi to bardziej całościowo) i podpowiadam i doradzam i staram się aby twarz ładnie wyglądała na poszczególnych ujęciach. Zdarza mi się też poprawić włosy (nie chodzi mi o fryzurę ale o wchodzenie włosów tam gdzie nie trzeba np. przyklejenie się do ust itd.)
No dokładnie, po raz kolejny zgadzam się w całości z Kasią
To żadna to chyba wizażystka... bo ja bym się nie zgodziła na sesję bez podkładu Tzn. ja jako wizażystka bym się nie podpisała pod taką sesją

Co do stawki... zależy od tego, czy to komercja czy po prostu ktoś robi portfolio. Do komercji umawiasz się najczęściej na stawkę dzienną - 600, 1000 czy 2000 zł - zależnie od tego ile makijaży, itd. A jak jest to zwykła sesja to od makijażu. Możesz np. robić zniżki, jak powiedzmy ktoś będzie chciał więcej makijaży Oczywiście wszystko sobie wykalkuluj i do różnych zleceń podchodź indywidualnie.

Ale wiele też zależy od Ciebie, od tego jak się cenisz, na czym pracujesz, jak dobrze masz wyćwiczoną rękę...

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-05-11 o 12:29
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:56   #6
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
To żadna to chyba wizażystka... bo ja bym się nie zgodziła na sesję bez podkładu Tzn. ja jako wizażystka bym się nie podpisała pod taką sesją

Co do stawki... zależy od tego, czy to komercja czy po prostu ktoś robi portfolio. Do komercji umawiasz się najczęściej na stawkę dzienną - 600, 1000 czy 2000 zł - zależnie od tego ile makijaży, itd. A jak jest to zwykła sesja to od makijażu. Możesz np. robić zniżki, jak powiedzmy ktoś będzie chciał więcej makijaży Oczywiście wszystko sobie wykalkuluj i do różnych zleceń podchodź indywidualnie.

Ale wiele też zależy od Ciebie, od tego jak się cenisz, na czym pracujesz, jak dobrze masz wyćwiczoną rękę...
Coraz częściej odnoszę wrażenie że super by mi się z Tobą Kolcia rozmawiało na żywo . Dokładnie to co pogrubione miałam na myśli!

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie

tylkokasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:03   #7
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Coraz częściej odnoszę wrażenie że super by mi się z Tobą Kolcia rozmawiało na żywo . Dokładnie to co pogrubione miałam na myśli!
Kasiu, wszystko jest możliwe Może kiedyś uda nam się spotkać
Stary 2011-05-11, 14:15   #8
sylwia78
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość

kolciak i tylkokasia - wielkie dzięki

Propo sesji za 30zł bez podkładu ... to nie była żadna wizażystka na 100% Antyreklama na całego i przez takie pseudowizażystki potem są tylko same problemy ehhhhhhhh, takie osoby psują wizerunek w całej branży!
sylwia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:02   #9
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Propo sesji za 30zł bez podkładu ... to nie była żadna wizażystka na 100% Antyreklama na całego i przez takie pseudowizażystki potem są tylko same problemy ehhhhhhhh, takie osoby psują wizerunek w całej branży!
Nie ma za co

No i dokładnie, jak słyszę, że taki ktoś kto odwala taką fuszerkę nazywa siebie wizażystą to mnie lekko mówiąc trafia
Stary 2011-05-13, 23:11   #10
Cucuma
Rozeznanie

Spokojnie, Dziewczyny, bez podkładu, bo nie toleruję na twarzy nic innego oprócz kremu i pudru, dlatego TO JA NIE ŻYCZYŁAM SOBIE sobie podkładu, pomimo gorącego namawiania mnie przez dziewczynę, bo fotograf tak czy inaczej przy obróbce wygładza cerę i nie widzę sensu paćkania twarzy a dziewczyna miała kilka podkładów ze sobą. Używałyśmy moich kosmetyków bo chciałam konkretny kolor Electric Coral Maca do tego Pink Bronze i inne a ona nie miała nic podobnego - czerwienie, róże, pomarańcze i żeby zaoszczędzić czas nie bawiłysmy się w mieszanie kolorów tylko użyłyśmy moich cieni. Normalnie za sesyjny makijaż bierze 70 - 120 zł, ale dla mnie zniżyła cenę, dlatego, ze jest stałą makijażystką mojego fotogarafa a ja jestem jego dobrą kumpelą i w praniu wyszło, że używałyśmy też moich kosmetyków i właściwie policzyła sobie tylko za machanie pędzlami ;-) Faktem jest, że nie zaplanowałyśmy wcześniej makijażu, tylko tak na szybko, pięc minut przed sesją po nią mój fot zadzwonił i nie wzięła ze sobą wielkiej walizy na kółkach jaką posiada, tylko mały kuferek z niewielkim wyborem kosmetyków, bo po prostu nie wiedziała, że zachce mi się papuziego oka. Z kolorowego smoczka jaki mi zrobiła byłam bardzo zadowolona, więc pewnie jeszcze skorzystam z jej usług i talentu.
Zgadzam się, że pseudowizażystki psują branżę - kilka moich znajomych uważa się za wielkie wizażystki a jak widzę makijaż jednej czy drugiej, to uwierzcie mi - muru w parku nie dałabym im umalować i chodziło mi właśnie o to, że nie ma co wyskakiwać z cenami z kosmosu od razu, tylko powoli budować zaufanie klientek i wyrabiać sobie renomę, jeśli się jest początkującą wizażystką
Jeśli masz już uznanie - ty dyktujesz ceny i albo ktoś się na to godzi albo nie....

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

P.S. Dziewczyna jest w trakcie zakładania profilu na maxmodels.pl jak tylko się z tym upora - wstawię linka i każdy wedle własnego uznania oceni czy Dziewczątko zasługuje na miano wizażystki czy nie...
Cucuma jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości