Rozszerzone pory. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-18, 15:28   #541
martus9
Raczkowanie

Dot.: Rozszerzone pory

od 7 lat miałam trądzik obecni zaleczony bo po wielkim wysypie dostałam antybiotyk...neiważne czy trądzik jest czy go nie ma skóra i tak jest nieświeża,w dotyku może i gładka ale są pory zaczerwienienia, zabrudzenia.Mam 20 i boje sie uzyc toniku zeby sobie nie zaskodzic bo mam cere podatna na wszelkie dzialanie i nawet jak nic nie mailam na twarzy to wystarczylo zebym uzyla peelingu a na drugi dzien juz bolesna gulka na brodzie,jedna za druga-problem wraca.dlatego nie pojde do kosmetyczki bo wiem ze mi to zaszkodzi, juz raz tak bylo na twarzy nic, za 2 dni tragedia...chce zaczac uzywac jakiegos dobrego toniku tylko nie wiem jakiego, czy lepiej z drogerii czy apteki?moze iwostin?lubie cala serie purritin ale toniku nie probowałam...zreszta cena sie takze liczy...nie stac mnie poki co na cuda powyzej 30 zl doradzcie cos?a jesli jest tu jakis wateko tonikach to podajcie bo nic tu nie moge znaleźć
martus9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:13   #542
Entuzjazm
Raczkowanie

cybercat11!!!!!!!

Jestes genialna!!!! Niby takie nic - 'nie wyciskaj'.. w swojej karierze tradzikowej slyszalam to juz tysiace razy a i tak maniakalnie wyciskalam. nie zauwazalam jakis szkoldiwych efektow tego, a BARDZO to uwielbiam - odstresowuje mnie, wyzywam sie doslownie na mojej twarzy, wpadam w takie transy wyciskania, ale.... wczoraj po maseczce aspirynowej znow wycisnelam sobie kika wagrow i zauwazylam po tym pierwsza dziurke na nosie! mam ich tysiace na czole i polikach, ale do tej pory zadnych na nosie (tych czarne wagry) a teraz i na nosie mam krater, wielki rozszerzony pooor! i wygada to o wiele gorzej niz wagry!
I wtedy naszla mnie chwila olsnienia! istna eureka! uswiadomilam sobie czym jest spowodowana moja cera o fakturze truskawki! po prostu cierpie konsekwencje wieloletniego wyciskania!!!

Od dzis koniec z wyciskaniem! JEszcze raz wielkie dzieki za inspiracje!! Mam nadzieje ze to przeczytasz)))))
Entuzjazm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 21:13   #543
mmmi
Przyczajenie

Mam baaaardzo dużo dziurek na polikach. Tylko jak je usunąć? Wygądają okropnie! Pomóżcie mi..
mmmi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:24   #544
katyanka
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Rozszerzone pory

Witam wszystkich kolejny raz stoję przed problemem wyboru odpowiedniego kremu oraz produktów do oczyszczania twarzy mam cerę raczej tłustą z zanieczyszczonymi porami na nasie (szczególnie w lato), a z drugiej strony pod oczami mam pęknięte naczynka tak więc proszę o radę co może mi pomóc?
katyanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:45   #545
jeziorko28
Przyczajenie

Witam , ja mam bardzo podobnie -rozszerzone pory na policzkach, zaskórniki na nosie i mnóstwo popękanych naczynek , a do tego cerę wrażliwą-uczulają mnie niektóre kremy (ostatnio AA).Z własnego doświadczenia powiem , ze to co dla jednych jest skuteczne i pomaga u innych może mieć odwrotny efekt. może ktoś poratuje radą
jeziorko28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 19:10   #546
Layila
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Vincenza Pokaż wiadomość
Nie to nie jest produkt.
To może w takim razie TEN :
http://www.biotherm-usa.com/_us/_en/...ISTURE_Lotion&
Layila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 20:01   #547
Kavala
Rozeznanie

Możesz też spróbować Normaderm na noc Vichy, mnie pomógł ale stosuję go regularnie już przez kilkanaście miesięcy.
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:05   #548
Entuzjazm
Raczkowanie

hmm nie wiem co mozna poradzic na naczynka, na szczescie ich nie mam...

ja sie natomiast zastanawialam ostatnio na ile nie wystarczajace nawilzenie skory moze wplywac na rozszerzone pory, tzn czy kremy nawilzajace (ja uzywam nutritic 5%) moga pomc oprocz tego ze moga zapchac??? co trudno mi jest ocenic - co mi je zapycha...

niby nawilzanie ma pomoc w przetluszczaniu sie skory - z czym mam wielki problem, dlatego staram sie nawilzac, ale co w tym samym czasie z rozszerzonyim porami???

POMOCY! juz mam ich dosc, a maseczki dzialaja najdluzej na 1 dzien...
Stary 2008-11-23, 20:43   #549
Entuzjazm
Raczkowanie

Hop hop! Czy już nie ma wizażanek walczących z rozszerzonymi porami? A może chowacie się na innych wątku?
Pozdrawiam!
Stary 2008-12-10, 18:42   #550
cybercat11
Rozeznanie

te dziurki na twarzy to efekt wyciskania niestety i specjalnej recepty na to nie znam
cybercat11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 15:52   #551
Volvi
Przyczajenie

Mega zapchane pory, chodząca tragedia

Od długiego czasu mam taki problem, miałam nadzieję, że to ustąpi samoczynnie ( skończy się okres zmian skórnych ) ale mam już 19 lat i chcę w końcu mieć czystą cerę i nie musieć się wstydzić zawsze jak wychodzę z domu.
Cera przetłuszczająca się, sporo podskórnych wyprysków i zaskórników, najstraszniejszy problem to zapchane pory na nosie. Po prostu masakra. Ostatnio zaczynam trochę panikować bo sprawa zaczyna przenosić się też na policzki.
Przetestowane bez większego efektu: Acne-Derm, Aknemycin, Brevoxyl ( te trzy po zaleceniach dermatologa), dużo kremów do peelingu złuszczającego, maseczki drożdżowe, parówki + mechaniczne oczyszczanie - po prostu nic skutecznie nie działa.

Pomocy

W kwestii kosmetyków jestem niestety ignorantką więc proszę jasno i wyraźnie.

Aha, mam awersję do kosmetyczek, po jednym zabiegu oczyszczania wyglądałam jak potwór a zapłaciłam jak za złoto, więcej nie chcę.
Volvi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 16:19   #552
wysoka blondynka
Raczkowanie

Dot.: Mega zapchane pory, chodząca tragedia

AD na dłuższą metę powinien coś chyba zdziałać... Ale jeśli nie, to znaczy, że musisz używać mocniejszych stężeń: np. peeling migdałowy albo kwasem salicylowym.

W ostateczności retinoidy, ale to tylko jeśli będziesz je znosić jako tako...
Stary 2009-02-09, 17:01   #553
Volvi
Przyczajenie

Możesz podać konkretne kosmetyki które by zawierały te składniki?
Volvi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 17:33   #554
Burbery
Zadomowienie

aaj zdublował mi sie post

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2009-02-09 o 17:36
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 17:34   #555
Burbery
Zadomowienie

Kuracje kawasami u kosmetyczki. Ile jesteś gotowa wydać na kurację?

Moim zdaniem oczyszczanie chemiczne to kasa w błoto. Polecam peelingi kwasami i mirodermabrazję, które wykonane kilka razy dają długotrwały efekt. Z kosmetyków natomiast moim zdaniem najlepiej oczyszcza tonik CLINIQUE, im większe stężenie kwasów dla Ciebie, tym lepiej. Dzień po dniu skóra będzie coraz ładniejsza. Nie polecam natomiast kremu z tej serii.
Może warto dopatrywać się błędów w codziennej pielęgnacji? Czego używasz na codzień do oczyszczania, nawilżania i makijażu? Jeśli to wina jednego z kosmetyków (lub kilku) to żaden zabieg nie pomoże. Ja się przekonałam że radykalna zmiana sposobu dbania o cerę (nawet jeśli się wydawało, że wsyztsko jest ok) może zdziałać cuda.
Stary 2009-02-09, 17:46   #556
Burbery
Zadomowienie

I jeszcze jedno - pamiętaj że każdy niestety ma inną skórę i to co pomogło komuś nie zawsze Tobie tez pomoże.... Mimo wszystko polecam Ci odstawienie wszystkich kosmetyków do pielęgnacji jakie teraz używasz i sypnięcie trochę grosza na CLINIQUE - wielu osobom pomógł.

Mam 20 lat i wiem że wyłożenie jednorazowo ponad stu do kilkuset złotych to ciężka sprawa. Ja jednak kiedyś sobie zarobiłam trochę pieniędzy i zostawiłam w Douglasie około 250 złotych - kupiłam sobie wtedy mydełko clinique, tonik i maskę z glinki tej samej firmy. Efekt był porażający! Przez pierwszy miesiąc stosowania skóra była zjawiskowa. Niestety skóra zmienia tolerancję do kosmetyków. Mycie jak mycie, nie wydaję już na nie aż tyle pieniędzy. Stosuję drugą maseczkę glinkową i skóra zaczęła się buntować przesuszeniem. Tonikowi jestem nadal wierna. Skóra się zdecydowanie poprawiła od tamtego czasu, a minęło już kilka lat.

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2009-02-09 o 17:48
Stary 2009-02-10, 01:15   #557
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Volvi Pokaż wiadomość
Od długiego czasu mam taki problem, miałam nadzieję, że to ustąpi samoczynnie ( skończy się okres zmian skórnych ) ale mam już 19 lat i chcę w końcu mieć czystą cerę i nie musieć się wstydzić zawsze jak wychodzę z domu.
Cera przetłuszczająca się, sporo podskórnych wyprysków i zaskórników, najstraszniejszy problem to zapchane pory na nosie. Po prostu masakra. Ostatnio zaczynam trochę panikować bo sprawa zaczyna przenosić się też na policzki.
Przetestowane bez większego efektu: Acne-Derm, Aknemycin, Brevoxyl ( te trzy po zaleceniach dermatologa), dużo kremów do peelingu złuszczającego, maseczki drożdżowe, parówki + mechaniczne oczyszczanie - po prostu nic skutecznie nie działa.

Pomocy

W kwestii kosmetyków jestem niestety ignorantką więc proszę jasno i wyraźnie.

Aha, mam awersję do kosmetyczek, po jednym zabiegu oczyszczania wyglądałam jak potwór a zapłaciłam jak za złoto, więcej nie chcę.
polecam zajrzec na watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread...1#post10835698 kopalnia wiedzy
effa_j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:26   #558
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Możesz podać konkretne kosmetyki które by zawierały te składniki?
Jeżeli przeszłaś przez AD, to teraz możesz np Effaclar K przez mniej więcej trzy miesiące. Musisz obserwowac co się będzie działo ze skórą. Następnie w kolejce czeka Lysanel, no a później to już chyba tylko peelingi samorobne, migdałowy czy salicylowy. Tutaj polecam wątki na BU dotyczące tych kwasów.

Oczyszczającą siekierą są oczywiście retinoidy (np. Atrederm), ale z nimi musisz uważać...
Stary 2009-02-10, 14:55   #559
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:

Pomocy
Ginekolog i tabletki antykoncepcyjne. I zmiana dermatologa.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 15:58   #560
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ginekolog i tabletki antykoncepcyjne. I zmiana dermatologa.
Ale po odstawieniu tabletek wszystko może wrócić albo nawet być jeszcze gorzej, więc z tym lepiej się wstrzymać.
Autorko wątku a jak długi czas stosowałaś Acne Derm? Jeśli to nie pomogło możesz wypróbować Effaclar K, tak jak już wspominano, ale to delikatny preparat no i trzeba go stosować 2-3 miesiące aby zauważyć efekty. Była też mowa o Lysanelu Active, sama nie miałam z nim jeszcze styczności ale to pdoobno niezły killer, jednak jeśli na Twoje problemy nic nie pomaga warto również jego wypróbować. Poza tym przejrzyj swoje kremy do twarzy, może oczyszczasz się Acne Dermem a jakiś krem na nowo Cie zapycha. Polecam Biochemię Kosmetyczną, tam naprwdę można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:06   #561
Behemoth666
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez odada
Ale po odstawieniu tabletek wszystko może wrócić albo nawet być jeszcze gorzej, więc z tym lepiej się wstrzymać.
Z autopsji mogę potwierdzić.

Ostatnio uzywałam hydrolatu oczarowego z mazidla.com i powiem przynosił jako takie efekty. Tzn. likwidował czarne kropki, ale z grudkami raczej sobie nie poradził.
Behemoth666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:26   #562
maurokimy
Przyczajenie

Dziewczyny ja zrobilam 2 razy cala serie peelingow kwasami i po kilku miesiacach od nowa jest jak wczesniej .Nie wiem co mam robic po prostu nic namnie nie dziala
maurokimy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:46   #563
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maurokimy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja zrobilam 2 razy cala serie peelingow kwasami i po kilku miesiacach od nowa jest jak wczesniej .Nie wiem co mam robic po prostu nic namnie nie dziala
Może najzwyczajniej przez te kilka miesięcy używałaś zapychających kosmetyków i nie smarowałaś się niczym na podtrzymanie efektu oczyszczenia (mam na myśli jakiś delikatny kwasik).

Nic nie trwa wiecznie...
Stary 2009-03-13, 02:22   #564
missikk
Przyczajenie

Angry Problem: Zatkane pory - oczyszczanie

Witam!
Mam taki problem:
Mam taka prace a nie inna, ze w powietrzu unosi sie pelno pylu, kurzu, brudu i wszystkiego podobnego. Moje pory sa cale pozatykane. Na calej twarzy widac czarne kropki - probuje wyciskac, ale to chyba nie najlepsze wyjscie i efekt na 1 dzien. Mieszkam za granica i tutaj raczej nie ma tylu maseczek, kosmetykow i innych produktow z roznych kategorii co w Polsce. Niewiem jak sobie poradzic z tym problemem, bo moja twarz przez to wyglada okropnie!!
Bardzo prosze o pomoc!!
Stary 2009-03-13, 02:39   #565
madulka
Zadomowienie

Dot.: Problem: Zatkane pory - oczyszczanie

Skoro masz taka prace i jestes wciaz na to narazona to chyba powinnas czesto odwiedzac kosmetyczke i poddawac sie roznym zabiegom, ktore beda temu zapobiegac (peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, rozne maski). Mozesz uzywac na codzien jakiegos peelingujacego zelu do mycia twarzy, szczoteczki masujacej do twarzy.

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2009-03-13 o 03:01
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:21   #566
aniyam
Szanelowa Madżesti

GG do aniyam

tylko tego nie wyciskaj!!!! to jeszcze gorzej!!!
tak jak wcześniej wspominano - dość częste wizyty u kosmetyczki kawitacja i mikrodermabrazja - to polecam z własnego doświadczenia a w domu dla pielęgnacji jakiś żel peelingujący lub płatki peelingujące albo zwykły peeling w tubce co kilka dni.
aniyam jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 14:35   #567
201604210939
Konto usunięte

Do mycia twarzy możesz też używać żelu głęboko oczyszczającego z peelingiem L'oreal z serii Pure Zone Ładnie oczyszcza pory, musisz tylko uważać, bo stosowany na dłuższą metę wysusza skórę niestety.
201604210939 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 21:00   #568
GROTA75
Przyczajenie

Mam pytanie! Zastanawiam sie i od kilku dni przeszukuje internet by dowiedziec sie czy sa jakies granice wiekowe jesli chodzi o oczyszczanie cery metoda manualna, bezskutecznie. Ktos mi powiedzial, ze od15-60 roku zucia mozna cere oczyszczac, ale potem inna osoba zasugerowala, ze to sprawa indywidualna. Prosze o odpowiedz, bo mam metlik w glowie.

I jeszcze jedno, jak czesto wykonuje sie oczyszczanie, bo tez mam sprzeczne informacje. Nie chce zrobic ludziom krzywdy, ale tez nie chce zaprzeczac sama sobie. Prosze o pomoc!!
GROTA75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 21:05   #569
madulka
Zadomowienie

Z tego co ja wiem to metoda manualna w ogole nie powinna byc wykonywana i na zachodzie juz malo gdzie mozna taka usluge dostac u kosmetyczki.
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:55   #570
axxxa
Zadomowienie

GG do axxxa

Cytat:
Napisane przez missikk Pokaż wiadomość
Witam!
Mam taki problem:
Mam taka prace a nie inna, ze w powietrzu unosi sie pelno pylu, kurzu, brudu i wszystkiego podobnego. Moje pory sa cale pozatykane. Na calej twarzy widac czarne kropki - probuje wyciskac, ale to chyba nie najlepsze wyjscie i efekt na 1 dzien. Mieszkam za granica i tutaj raczej nie ma tylu maseczek, kosmetykow i innych produktow z roznych kategorii co w Polsce. Niewiem jak sobie poradzic z tym problemem, bo moja twarz przez to wyglada okropnie!!
Bardzo prosze o pomoc!!

pewnie zabiegi kosmetyczne tam gdzie mieszkasz nie naleza do najtanszych,ja mam podobny problem nie mieszkam w polsce a jak wpadam raz na jakis czas to ide do kosmetyczki ale w krotkim okresie czasu nie da sie za wiele zrobic dlatego doszlam do wniosku ze musze sama jakos ja oczyszczac robie sobie raz na 2tyg porowke (glowa nad naparem z rumianku)to otwiera pory,pozniej piling i maseczka oczyszczajaca i ofekt jest super,poza tym pielegnacja na codzien jest rowniez bardzo wazna dokladne oczyszczenia tez duzo daje.ja mam zel do mysia loreala pure zone i jestem bardzo z niego zadowolona nie wysusza i super myje.

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach

http://axxxasworld.blogspot.com/

albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/

Laura 28.09.2012

"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pory, rozszerzone pory, skóra, zwężanie porów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości