Rozszerzone pory. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-18, 07:38   #631
lila2108
Raczkowanie

Dot.: Rozszerzone pory

W jakimś stopniu... Co do moich porów oprócz tej maseczki z garniera (pisałam o niej wyżej) Polecam jeszcze w między czasie maseczkę drożdżową także świetnie zwęża pory i jest dobra przy trądziku. Tak więc jeżeli chcecie sie ich pozbyć : Maseczka garniej+ maseczka z drożdży i będzie okey ! pozdrawiam ;**
lila2108 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 19:47   #632
agulinka89
Przyczajenie

Zatkane pory

Witam. Mam 20 lat i borykam sie z problemami mojej skory. Nie mam pryszczy na buzi ani krostek. Mam zatkane pory,ktore szpecą mi buzie. Nic nie pomaga,ani wizyty u kosmetyczki,ani dermatolog,ani kosmetyki ... Pomozcie.
agulinka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 19:53   #633
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7
Dot.: Zatkane pory

Polecam wyszukiwarkę...
zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 19:54   #634
agulinka89
Przyczajenie

Zatkane pory?- jak z nimi walczyc?

Witam, powiedzcie jakie macie pomysly aby zwalczyc zatkane pory. nie wiem juz co mam robic, bo nic mi nie pomaga,ani dermatolog ani kosmetyczka nie mowiąc juz o kosmetykach.
Stary 2009-09-18, 19:58   #635
agulinka89
Przyczajenie

Dot.: Zatkane pory

Stary 2009-09-18, 20:03   #636
agulinka89
Przyczajenie

Zatkane pory,widoczne na buzi pory

Witam,jak walczyc z porami? nic nie pomaga,zaden kosmetyk,kosmetyczka,derm atolog. Nie wiem, co bym nie robila i tak mam na buzi widoczne golym okiem kropeczki...
Stary 2009-09-19, 13:09   #637
n-nika
Zadomowienie

Dot.: Zatkane pory,widoczne na buzi pory

a stosujesz peeling??? niewiem jaka masz cere tłustą czy normalną, bo w obu przypadkach rodzaju cery występują zatkane pory, tylko peeling dobiera się inny... gruboziarnisty lub drobno...
Stosuj go codziennie jeśli masz z tym aż taki problem... i moim zdaniem najlepszy jest z firmy GARNIER lub LIRENE z tej tańszej wersji, lub z tej droższej np. VICHY lub LA ROCHE-POSAY (pytaj w aptekach)
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 16:01   #638
n-nika
Zadomowienie

Dot.: Zatkane pory?- jak z nimi walczyc?

dlaczegop zakladasz drugi raz ten sam temat dzis???
SPAM!!!!!!!!!!!!!!!
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 22:58   #639
Fisiasia
Rozeznanie

3 takie same watki lol bana \m/
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 10:44   #640
Koronkova
Raczkowanie

Rozszerzone pory. Korektor? Baza silikonowa?

Witam, pierwszy raz piszę w tym dziale, ale mam nadzieję, że jakaś dobra duszyczka mi pomoże. Otóż, parę miesięcy temu przez głupotę, powyciskałam na nosie wszystkie zaskórniki, wągry. Efekt? Duże "dziury" na nosie, które po nałożeniu czegokolwiek (podkład, puder) są jeszcze bardziej widoczne. W związku z tym mam pytanie, co nałożyć pod makijaż? Bazę? Korektor? Lub coś innego?

i drugie pytanie, jak spłycić te "dziurki"...

Z góry dziękuję.
Koronkova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:39   #641
daily26
Przyczajenie

Czółko, jeśli kosmetyczka ani dobre kosmetyki nie dają rady z twoim problemem, to myślę że problem należy rozwiązać w inny sposób, może należy zmienić nawyki żywieniowe wiesz że słodkie i ostre ,czy kawa powodują powstania wyprysków itp. dobry sposobem jest oczyszczanie ale organizmu od wewnątrz napewno bedzie skuteczne wypicie codziennie z samego rana jak wstaniesz szklanki wody z cytryną a tak wogóle to wiesz że powinniśmy przynamniej 1,5 litra wody dziennie ) a może to poprostu stres powoduje że twoja skóra nie najlepiej się prezentuje może coś na wyciszenie np. joga)) Ostatni pomysł jaki przychodzi mi do głowy zreszta chyba najprostszy i najszybszy nie zajmujący dużo czasu to tableteczki))rewelacyjn ie sprawdza się Inneov d-tox z L'Oreal pomagaja one we wszyskich najszych bolączkach bo i na zaskórniki i wypryski roszerzone pory zreszta posiadają one to co powinniśmy stosować czyli witaminę C która jak wiemy jest antyoksydantem o dzięki niej mamy super skórę i pirydoksynę która chroni naszą skórę właśnie przed stresem który jednak jest nagorszym wrogiem kobiety pod każdym względem. Sama musisz zdecydować które rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze jak coś przetestujesz to daj znać
daily26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 12:49   #642
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Rozszerzone pory. Korektor? Baza silikonowa?

odp na 2 pyt: hmm... raz w tygodniu plasterkiem cytryny poprzecieraj ten nosek (bo chyba cytryna zamyka pory??? gdzies to slyszalam), albo np krem Effaclar K, recenzje o nim sa ok na rozszerzone pory...
i ze swojego doswiadczenia moglabym polecic acne derm, odkad sie nim smaruje pory znacznie sie zmniejszyly, co prawda jest to krem na przebarwienia, ale dziala rowniez na zaskorniki (hmm z tego co czytalam :P )

na 1 nie odpowiem, bo nie lubie sie malowac

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2009-09-21 o 12:51
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 13:04   #643
Koronkova
Raczkowanie

Fisiasia, dzieki Własnie przed chwilką kupiłam Acne Derm, po przeczytaniu opinii o tej "maści"? Mam nadzieję, że choć troszkę pomoże..

No ale pytanie, jak się malować, aby ukryć te przeklęte "dziury" Uzywam bazy silikonowej, Soraya ..no ale gdy chcę wymodelować nosek ciemniejszym podkładem, strasznie je zatyka, i są jeszcze bardziej widoczne..
Stary 2009-09-21, 14:24   #644
Sahrah
Raczkowanie

GG do Sahrah

Miałam dokładnie ten sam problem. Mam 26 lat a mi do głowy wpadło żeby podusić a mama mówiła jak byłam młodsza : Nie duś bo ci dziury zostaną. No i sie doigrałam.
Jeśli chodzi o makijaż koleżanka poradziła mi podkład revlon colorstay więc zakupiłam zarówno podkład jak i puder w kamieniu i jakoś sobie radziłam, dokupiłam też bazę silikonową dax cosmetix i jakoś sobie radziłam, ale stwierdziłam że nie zakrywać trzeba ale działać więc jeśli chodzi o odpowiedź na drugie pytanie to:
zaopatrzyłam się w peeling firmy dax cosmetix o nazwie Vulcanic Mat mikrodermabrazja (jak dla mnie trochę drogi bo za słoik zapłaciłam 40 zł ale jest tak wydajny że starczy mi jeszcze na bardzo długi czas) i stosuję raz albo dwa w tygodniu od jakiś dwóch miesięcy i widzę efekty, spłyca dziurki, niweluje ślady po pryszczach. Fakt faktem mam mieszaną cerę o ile nie tłustą i raz po raz coś wyskoczy. W każdym razie dla mnie jest świetny. Do tego dołączyłam stosowanie maseczki z zielonej glinki, co było strzałem w dziesiątke. Zaczęłam uzywać maski zwężającej pory z serii ziaja pro, toniku odświeżającego i kremu nawilżajacego z kwasem hiauronowym i efekty są ale nie umiem powiedzieć czy to działanie spowodowane uzywaniem tych wszystkich specyfików czy tylko jednego konkretnego. W serię ziaja pro zaopatrzyłam się na allegro (jest to seria do przeznaczona do używania w gabinetach)dobra duża i tania, tak samo w zieloną glinkę za 100 gram zapłaciłam chyba 10 zł (kupiłam w proszku do samodzielnego przygotowania, jest o wiele lepsza niż dermaglin dostępna w drogeriach.
Właściwie to teraz podkładu nie musiałabym używać do zakrywania ale przy okazji tych problemów znalazłam w końcu odpowiedni dla siebie.
Życzę powodzenia w walce. Pozdrawiam serdecznie.
Stary 2009-09-21, 14:50   #645
Koronkova
Raczkowanie

Sahrah, bardzo Ci dziękuję, dałaś mi nadzieję że kiedyś pozbędę się tych okropnych dziur jutro kupię ten Vulcanic Mat

Jednak nadal prosze o rady.. jak na dzien dzisiejszy (dopoki z dziurkami wojny nie wygram) zrobić fajny makijaż, ukrywający te właśnie dziurki
Stary 2009-09-21, 15:09   #646
Sahrah
Raczkowanie

GG do Sahrah

aha zapomniałam jeszcze napisać ze zakupiłam krem SVR Lysanel active ma dobre recenzje na kafeterii i kwc, używałam przez tydzień, i planuję znowu jak tak słońce dawać nie będzie. Wystraszyłam się tego "wysypu"
cieszę się że mogłam jakoś pomóc. Trzeba jednak wziąć poprawke na wiele rzeczy, to co mnie służy nie zawsze posłuży komuś innemu. a co do ziaji pro to naprawde polecam, skład chemiczny ma o wiele krótszy niż inne kosmetyki a im mniej chemii tym podobno lepiej. a co do tego peelingu to jest też krem z tej serii nie używałam jeszcze ale już niedługo...mojej koleżance bardzo służą kosmetyki tołpy do cery tłustej i mieszanej
Stary 2009-09-21, 21:57   #647
Dotka233
Przyczajenie

ja jakoś kawy ani słodyczy nie mogę sobie odmówić i może przez to mam te wypryski, stosuję różne żele, maseczki i taki sobie skutek,słyszałam, że te tabletki d-tox sa dobre, spróbuję, co mi szkodzi, mam nadzieję ze efekt będzie piorunujący i skóra tak się nie będzie błyszczec zobaczymy,a któras z was już stosowała te tabletki? jest poprawa ?
Dotka233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 00:20   #648
Iska
Raczkowanie

No wlasnie ja tez sie czaje na tabletki detox, bo przy stanie mojej cery bardzo by sie przydaly. Takie dobroczynne dzialanie od wewnątrz Moja kolezanaka z pracy zakupiłai poczekam jeszcze troszkę na jej opinię. Potem zapewne rusze do apteki. Odezwę sie po przetestowaniu)
Iska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 21:48   #649
julia_wro
Przyczajenie

Widziałam ostatnio w aptece nowy krem z Biodermy z Sebium na rozszerzone pory-nie pamiętam nazwy ale farmaceutka mówiła że się sprawdza...
julia_wro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:48   #650
joanna669
Przyczajenie

Witam to mój pierwszy post na tym forum Mam problem z porami mianowicie cala moja twarz wygląda tak jakby ją ktoś pokłuł cienką igłą Pory są rozszerzone, dodam jeszcze że nie mam innych większych problemów z cerą która należy do tłustej. Pomóżcie proszę!!
joanna669 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:53   #651
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
a stosujesz peeling??? niewiem jaka masz cere tłustą czy normalną, bo w obu przypadkach rodzaju cery występują zatkane pory, tylko peeling dobiera się inny... gruboziarnisty lub drobno...
Stosuj go codziennie jeśli masz z tym aż taki problem... i moim zdaniem najlepszy jest z firmy GARNIER lub LIRENE z tej tańszej wersji, lub z tej droższej np. VICHY lub LA ROCHE-POSAY (pytaj w aptekach)
Peelingu nie stosuje się częściej niż 2 razy w tygodniu [przy cerze tłustej]. Nie polecam żadnych garnierów, bo będą wysuszać. Proponuję peeling apteczny - pytaj w aptekach.
Stary 2009-12-05, 21:38   #652
cleer
Raczkowanie

Przeczytałam większą część tego wątku, ale nasuwa mi się parę pytań. Otóż mam cerę naczynkową (z tłustą strefą T), a ostatnio odkryłam, że i z rozszerzonymi porami. Te pory występują zaraz obok naczynek (pory bliżej nosa i ust, naczynka od zewnętrznej i środkowej strony policzków; pory mam też na nosie ). I teraz mam pytania, mianowicie wszyscy polecają maseczkę z glinki, ale jak ją mam nakładać? Czy mam ją nakładać pojedyńczo na każdy por uważając na naczynka czy to nie ma znaczenia? I jak często należy te maseczkę stosować i jak długo trzymać? Te same pytania miałabym też do domowych maseczek, które tu polecacie tzn z białek jajek i kropel cytryny czy też drożdży z mlekiem...?

Dodam, że niektóre moje pory są czarne w środku a niektóre puste, na razie nie są az tak bardzo widoczne, ale już widzę że będa powstawać następne. Do tej pory używałam tylko kremów do cery naczynkowej (obecnie tylko Avene na noc, którąteż nakładam na pory). Czy robię źle? Czy ta Avenka mi je dodatkowo zapycha, czy w ogóle wszystkie kremy do naczynek powodują dodatkowe zapychanie porów?
I moje ostatnie pytanie, czy moge oczyszczać całą buzię preparatami do c. naczynkowej czy też muszę stosowac osobno dwa preparaty?

Mam nadzieję, że ktoś z podobnymi problemami i cerą zechce mi odpowiedzieć choć na część pytań. A może nawet podpowie coś więcej na temat pielęgnacji.
cleer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:52   #653
lemonnka1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
te dziurki na twarzy to efekt wyciskania niestety i specjalnej recepty na to nie znam
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią..mam niestety cerę tłustą, z bardzo rozszerzonymi porami, które najbardziej widać chyba na policzkach nie wyciskałam nic na policzkach, pory same się tam tworzą do tego te okropne błyszczenie cery
spróbuje chyba tej zachwalanej maseczki z glinki, może ona coś zdziała..
mam tez pytanie czy polecacie krem Effaclar M na dzień przy tak niskich temperaturach? nie wysuszy mi cery na mrozie? czytałam wiele pozytywnych opinii i kusi mnie żeby spróbować, z drugiej jednak strony mnóstwo tu opinii na forum o tym żeby nie używać produktów matujących dla cery tłustej..
lemonnka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 15:17   #654
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lemonnka1988 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią..mam niestety cerę tłustą, z bardzo rozszerzonymi porami, które najbardziej widać chyba na policzkach nie wyciskałam nic na policzkach, pory same się tam tworzą do tego te okropne błyszczenie cery
spróbuje chyba tej zachwalanej maseczki z glinki, może ona coś zdziała..
mam tez pytanie czy polecacie krem Effaclar M na dzień przy tak niskich temperaturach? nie wysuszy mi cery na mrozie? czytałam wiele pozytywnych opinii i kusi mnie żeby spróbować, z drugiej jednak strony mnóstwo tu opinii na forum o tym żeby nie używać produktów matujących dla cery tłustej..
Ja używam Effaclaru M, ale w jesień, na wiosnę też będę go stosować. Na zimę nakładam krem tłustyszy. Błyszczę się trochę, ale wiem też, że cerę problemową należy nawilżać, nie wysuszać. Na mrozie kremy matujące mogą bardziej wysuszać. Mnie akurat Effaclar M nie wysusza, ale nie zdecydowałabym się go używać teraz. Czeka w szafce na dodatnie temperatury.

martusienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 21:18   #655
lemonnka1988
Raczkowanie

martusienka - dziękuje Ci za odpowiedź. A powiedz jakiego kremu używasz teraz ? a w lato effaclar m+ jakis filtr? czy tylko filtr?
lemonnka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 08:28   #656
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lemonnka1988 Pokaż wiadomość
martusienka - dziękuje Ci za odpowiedź. A powiedz jakiego kremu używasz teraz ? a w lato effaclar m+ jakis filtr? czy tylko filtr?
Teraz na ten niewielki mróz używam kremu z Ziaji-Kuracja nawilżająca, krem redukujący podrażnienia na dzień, spf 6. Wydaje się, że jest dla mnie ok, bo nie marznę mocno. Natomiast kiedy były te większe mrozy typu -12 st. używałam lipidowego kremu na zimę z Iwostinu, spf 15. Błyszczę się po nim mocniej, ale trudno, o cerę należy dbać, tym bardziej, że mam tendencję do pękających naczynek i muszę chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
Na lato sam krem z filtrem.
Na jesień Effaclar M, a na wiosnę chyba muszę poszukać też czegoś z filtrem. Ewentualnie Effaclar M + mój podkład mineralny, który ma filtr 25.

Stary 2010-01-13, 10:37   #657
witch_18
Zakorzenienie

Ja także mam niestety problem z rozszerzonymi porami.Zaczęłam walkę z tym i z zanieczyszczeniami od wizyty u kosmetyczki.Mam zamiar teraz chodzić regularnie na oczyszczanie twarzy,sama w domu także robię sobie 2 razy w tyg. maskę oczyszczającą z glinką,peelingi,itd. Szukam jednak czegoś typowo zmniejszajacego pory i słyszałam o tym serum http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-13...in-Renewer.htm Miałyście może z nim doczynienia?Chciałabym go przetestować jednak cena mnie trochę blokuje
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:29   #658
kasiazielonooka
Przyczajenie

Dot.: pory jak wulkany-uhuhuhu!!!

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Może któraś z Was (któryś?) zna jakiś skuteczny specyfik do mycia buzi, który pomaga oczyszczać i zmnijszać pory???
jesli twoja twarz jest zanieczyszczona i sa pory to musisz uzywac zele gleboko oczyszczajace do cery jak masz np.tlusta,peelingi...krem y zluszczajace z kwasami aha....tez duzo daja...i maseczki na bazie glinki zielonej dzialaja oczyszczajaco poprawiaja koloryt cery i zmniejszaja pory...dobra jest tzn mi sluzy glinka zielona kambryjska z aloesem i platki owsiane...dziala przeciwzapalnie i antybakteryjnie.....
kasiazielonooka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:39   #659
martynabcm
Raczkowanie

Słyszał może ktoś o laserowym zamykaniu porów ? Widziałam ulotkę z jakiegoś gabinetu,ale nie chcę mi się w to wierzyć
martynabcm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:42   #660
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez martynabcm Pokaż wiadomość
Słyszał może ktoś o laserowym zamykaniu porów ? Widziałam ulotkę z jakiegoś gabinetu,ale nie chcę mi się w to wierzyć
Wszystko jest możliwe. Ale ja nic o tym akurat nie słyszałam.
Kosmetyczka polecała mi kwas pirogronowy, który by zmniejszył rozszerzone pory, ale też nie wiem, czy 1 zabieg wystarczy (mam rozszerzonych porów niedużo, ale mam, na policzkach tylko) i na jak długo starczą efekty.

Odpowiedz

Tagi
pory, rozszerzone pory, skóra, zwężanie porów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości