Wysyp po peelingu migdałowym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-11, 23:40   #1
bombermanka
Raczkowanie

Question

Wysyp po peelingu migdałowym?

Dziewczyny, jestem załamana. Za namową dermatolog miałam dzisiaj peeling migdałowy. Skóra po zabiegu była trochę podrażniona, ale nic nie podejrzewając wróciłam do domu... Teraz nie mogę na siebie patrzeć. Wysyp! Najgorzej, że w takich miejscach, gdzie juz od mniej więcej pół roku nic nie miałam! Okropne bolące gule
Mam już dość tego trądziku. Mam 24 lata a moja skóra wygląda coraz gorzej. Powoli mi się zaczynają robić zmarszczki od tych wszystkich specyfików, a do tego ten trądzik.
Czy ten wysyp to normalne? Dermatolog zapewniała, że skóra będzie wyglądać "o niebo lepiej". Chyba nie za bardzo.

Jeśli był juz o tym watek - przepraszam, użyłam opcji szukaj, ale nie znalazłam
bombermanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 09:21   #2
niczka87
Zakorzenienie

Dot.: Wysyp po peelingu migdałowym?

O niebo lepiej po jednym zabiegu migdałem? Nie wydaje mi się. Wysyp możesz mieć zawsze po kwasie, szkoda, że nie uprzedziła Cię albo nie zrobiła najpierw oczyszczania skóry, skoro masz problemy z trądzikiem.
Stary 2011-05-12, 10:01   #3
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

zgadzam się z niczką87. Jeden zabieg to za mało, wysyp normalna rzecz, ale wcześniej powinno się cerę oczyścić. A jeśli z tego co opisujesz masz tendencję do trądziku ropowiczego to o wiele lepiej się sprawdza kwas pirogronowy oczywiście w seriach. Ale w obecnych warunkach pogodowych to tylko kwas migdałowy wchodzi w grę. Z pirogronowym musisz poczekać do jesieni.
Stary 2011-05-13, 00:32   #4
bombermanka
Raczkowanie

dziewczyny dzięki za odpowiedź!
doradźcie mi, jak to prawidłowo powinno wyglądać, o jakim oczyszczaniu mówicie, mechanicznym?
czy ten migdałowy w ogóle się nadaje do cery trądzikowej?
już nie mam siły do tego wszystkiego, czuję, że kolejny raz trafiłam na dermatolog-naciągaczkę
bombermanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:03   #5
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

bombermanka spokojnie
Tak kwas migdałowy nadaje się jak najbardziej do cery trądzikowej i nie tylko on. Bardzo dobrze się w takich sprawach sprawdza się kwas pirogronowy, zwłaszcza w stanach zapalnych, grudkowo zaskórnikowym trądziku a także kwas mlekowy.
Ale tylko kwas migdałowy można używać przez cały rok, resztą tylko jak jest małe nasłonecznienie a i tak kremy z filtrem należy nakładać na buzie.

Moim skromnym zdaniem (ale też poparte doświadczeniem zawodowym) pielęgnacja takiej cery w gabinecie powinna zacząć się od mechanicznego oczyszczania skóry i najlepiej zrobić to parę razy. Chyba że za pierwszym razem da się wszystko oczyścić. Jeśli widzę że coś mi wciąż zostaje pod skórą (nie wydobywa się na powierzchnię) mimo parokrotnego oczyszczania manualnego-stosuje serie kwasów. Aby spłycić warstę rogowa naskórą, aby wydobyć to co siedzi w niej głęboko, aby zniwelować przebarwienia których zazwyczaj jest sporo po zmianach trądzikowych, aby oczyścić pory, nawilżyć skórę (bo długofalowe stosowanie kwasów ma też taką specyfikę), wyregulować pracę gruczołów łojowych ect.
Ale co najważniejsze jak się rozpoczyna walkę z trądzikiem trzeba się uzbroić w cierpliwość, jeden zabieg mało wskóra (chodź zdarzają się wyjątki). Stosować odpowiednie kosmetyki w domu, odpowiednio pielęgnować skórę od zewnątrz i od wewnątrz. Mam tutaj na myśli np reguralne branie cynku, odpowiednia dieta m.in unikanie tłuszczów trans ect.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-05-13 o 08:10
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:31   #6
niczka87
Zakorzenienie

Moim zdaniem też mechaniczne, bo kawitacja nie wyciągnie takiego większego syfu.

No i co racja to racja, jeden zabieg, tym bardziej migdałem niewiele da jeśli w ogóle coś da.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości