Żadnych kremow na noc - Hit czy kit? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-03, 07:26   #31
daryjka1
BAN stały

Dot.: Żadnych kremow na noc - Hit czy kit?

Zawsze na noc nakładam bogaty krem i nie wyobrażam sobie nic nie nałożyć. Ewentualnie serum czy jakiś olejek,ale na pewno nie tylko tonik..
daryjka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:12   #32
jowinia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
Moze Cie tozadziwi, ale kasa na kosmetyki to byla jedna z moich glownych pozycji w budzecie - balsamy szly jak woda - 2x dziennie na cale cialo, plus jakies kremy na wybiorcze problemy plus kosmetyki "twarzowe"
Jak masz cere problematyczna to non stop szukasz pomocy i ratunku i kupujesz nowosci, to co polecaja ludzie, a stare kremy, ktore nie zadzialaly odstawiasz na polke

tak, dokładnie. albo te, które Cię uczuliły... tym samym w zeszły miesiącu wydałam 1 000 zł na kosmetyki (serio), z których większość stoi na półce, ponieważ powoduje u mnie czerwone placki nie tylko w miejscu stosowania w tym między innymi zapas na rok Mineral Flowers, które wsześniej super mi służyły... i z tych uczulających są nawet extrasensitive (zawierające olej migdałowy...). Oleje powodują u mnie piękną opuchliznę, mimo grona buteleczek w lodówce - nie używam. Zostaje mi chyba tylko parafina.

a tak, żeby nie było totalnego offtopa...trzeba zwyczajnie patrzeć, czego skóra potrzebuje. Spróbuj nie użyć kremu na noc przy kwasach ;]. efekt boa gwarantowany. albo nawilżaczy przy używaniu kosmetyków mineralnych - ja dostałam takiego przesuszu, że myślałam, że znowu mam alergię - twarz czerwona, swędząca i schodzące skórki.
jowinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 14:52   #33
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
tak, dokładnie. albo te, które Cię uczuliły... tym samym w zeszły miesiącu wydałam 1 000 zł na kosmetyki (serio), z których większość stoi na półce, ponieważ powoduje u mnie czerwone placki nie tylko w miejscu stosowania w tym między innymi zapas na rok Mineral Flowers, które wsześniej super mi służyły... i z tych uczulających są nawet extrasensitive (zawierające olej migdałowy...). Oleje powodują u mnie piękną opuchliznę, mimo grona buteleczek w lodówce - nie używam. Zostaje mi chyba tylko parafina.

a tak, żeby nie było totalnego offtopa...trzeba zwyczajnie patrzeć, czego skóra potrzebuje. Spróbuj nie użyć kremu na noc przy kwasach ;]. efekt boa gwarantowany. albo nawilżaczy przy używaniu kosmetyków mineralnych - ja dostałam takiego przesuszu, że myślałam, że znowu mam alergię - twarz czerwona, swędząca i schodzące skórki.
Zawsze narzekałam na swoją cerę i wydawało mi się ona bardzo problematyczna, ale jak się tak naczytam na wizażu o waszych problemach, to dochodzę do wniosku, że moja skóra na twarzy jest prawie idealna.
Za to nadrabia problemami na ramionach - wiecznie mam tam zaskórniaki, jakieś krostki srostki i inne takie. Ale bardzo rzadko smaruję czymś ramiona, zatem jak widać unikanie kremów w moim przypadku (ramiona) nie pomaga.
Stary 2011-06-10, 22:58   #34
cloche
Zakorzenienie

moze tez sprobuje... tylko z taka minimalistyczna pielegnacja to ja zwariuje - uwielbiam kupowac, testowac nowe kosmetyki a jak odpadnie mi polowa smarowidel... achhhh

paranoja, te ramiona to dosc popularny problem. mi dermatolog powiedziala, ze to dziedziczne zaburzenie rogowacenia czy cos takiego... mowila mi, ze moga tu pomoc - w sensie troche zlagodzic objawy - samorobione peelingi z soli morskiej i olejow, i (nieprzesadzona) ekspozycja na slonce. no i oczywiscie nie grzebanie przy tych krostach skora na moich ramionach duzo lepiej wyglada po uzyciu oliwki hipp. ale staram sie tez nie przesadzac ze smarowidlami na cialo i szczegolnie jak jest cieplo smaruje sie co kilka dni tylko. a pod prysznicem ostry peeling (delikatne zele i drapiaca rekawica, albo wlasnie ta sol z oliwka). no i jest lepiej
cloche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 23:41   #35
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

paranoja, te ramiona to dosc popularny problem. mi dermatolog powiedziala, ze to dziedziczne zaburzenie rogowacenia czy cos takiego... mowila mi, ze moga tu pomoc - w sensie troche zlagodzic objawy - samorobione peelingi z soli morskiej i olejow, i (nieprzesadzona) ekspozycja na slonce. no i oczywiscie nie grzebanie przy tych krostach skora na moich ramionach duzo lepiej wyglada po uzyciu oliwki hipp. ale staram sie tez nie przesadzac ze smarowidlami na cialo i szczegolnie jak jest cieplo smaruje sie co kilka dni tylko. a pod prysznicem ostry peeling (delikatne zele i drapiaca rekawica, albo wlasnie ta sol z oliwka). no i jest lepiej
U mnie niestety peelingi potęgują problem. Ale smaruję teraz ramiona olejem jojoba, zobaczymy czy coś pomoże.

A, i zrezygnowałam z kremu na noc. Ale w zamian za to smaruję twarz olejem jojoba również i powiem, że mam o wiele gładszą skórę, taką milutką.

Edytowane przez paranoja
Czas edycji: 2011-06-10 o 23:47
paranoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 02:02   #36
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paranoja Pokaż wiadomość
A, i zrezygnowałam z kremu na noc. Ale w zamian za to smaruję twarz olejem jojoba również i powiem, że mam o wiele gładszą skórę, taką milutką.
Zgadzam się, ja też od jakiegoś czasu stosuję olej zamiast kremu na noc i o dziwo wystarcza.
lulaluna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 08:15   #37
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ja też od jakiegoś czasu stosuję olej zamiast kremu na noc i o dziwo wystarcza.

Dlaczego "o dziwo"?
Stary 2011-06-11, 08:23   #38
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Ale chyba zamysłem Dr. H nie jest propagowanie olejów zamiast kremów Wydaje mi się,że olej to "prawie" jak krem

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 08:31   #39
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale chyba zamysłem Dr. H nie jest propagowanie olejów zamiast kremów Wydaje mi się,że olej to "prawie" jak krem

No właśnie nie - on proponuje swój olejek. Na tym cała zabawa polega, taki "łyt matetingowy".
Stary 2011-06-11, 08:41   #40
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

No właśnie nie - on proponuje swój olejek. Na tym cała zabawa polega, taki "łyt matetingowy".
A to jest olejek???? Ja myślałam,że to taki płyn,coś w rodzaju nawilżającego toniku
Rozumiem

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 09:58   #41
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:

Dlaczego "o dziwo"?
No wiesz ja dziewczyna na kremach wychowana, kremy jako nastolatka, kremy jako młoda kobieta, a tu trochę przed 30-tką i się okazuje że sam olejek na noc daje lepsze efekty. Szczególnie teraz w lato, przestałam mieć problem z potówkami.
lulaluna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 11:11   #42
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie niestety peelingi potęgują problem. Ale smaruję teraz ramiona olejem jojoba, zobaczymy czy coś pomoże.

jojoba fazowy olejek na cala twarz rzadko uzywalam, ale zmywalam nim makijaz oczu. i to, co z olejku zostalo na skorze, siedzialo sobie tam przez cala noc bardzo fajna skora potem byla, zero problemow z alergia, przesuszem czy przetluszczeniem!
mysle, ze demakijaz oczu jakims fajnym olejkiem (oczywiscie jesli nie zmyjemy go potem czyms dobrze myjacym i tez nie posmarujemy okolicy oczu czyms jeszcze dodatkowo) jest jak najbardziej w mysl pielegnacji hauschkowej
Stary 2011-06-11, 12:00   #43
mentha
Zadomowienie

Cytat:

Ale oni nie zalecają natłuszczania skóry na noc olejkiem. Olejek regulujący jest przeznaczony do stosowania na dzień - sam lub w połączeniu z kremem.
Wieczorem proponują oczyszczeniem preparatem, który przypomina kremową pastę peelingującą, a więc obchodzi się raczej łagodnie ze skórą, nie wysusza jej, pozostawia lekko natłuszczoną. Następnym etapem ma być spryskanie lub wklepanie (nie zaleca używania wacików, bo mogą ścierać tłusty film chroniący skórę) twarzy tonikiem odświeżającym lub regulującym, ściągającym (woda, alkohol, zioła, bez gliceryny i podobnych nawilżaczy), tych dziwnych "kuracji" w ampułkach (wodne roztwory ziół, minerałów, mleczko pszczele itp. - nie wiem jakie są ich stężenia, czym jest proces "rytmizacji" i czy ma coś wspólnego z homeopatią, ale może to i działa, srebro ma np. właściwości antybakteryjne) lub beztłuszczowego serum (powyżej 40 r. życia).

Oleje mogą poprawiać gospodarkę tłuszczową skóry (np. przy problemach z trądzikiem występuje niedobór kwasu linolowego), zioła i olejki eteryczne też mają jakieś regulujące właściwości. Niestety, hauschkowy olejek cudów z moją cerą nie zdziałał (ani żaden inny... :/).
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 13:30   #44
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ale oni nie zalecają natłuszczania skóry na noc olejkiem. Olejek regulujący jest przeznaczony do stosowania na dzień - sam lub w połączeniu z kremem.
Wieczorem proponują oczyszczeniem preparatem, który przypomina kremową pastę peelingującą, a więc obchodzi się raczej łagodnie ze skórą, nie wysusza jej, pozostawia lekko natłuszczoną. Następnym etapem ma być spryskanie lub wklepanie (nie zaleca używania wacików, bo mogą ścierać tłusty film chroniący skórę) twarzy tonikiem odświeżającym lub regulującym, ściągającym (woda, alkohol, zioła, bez gliceryny i podobnych nawilżaczy), tych dziwnych "kuracji" w ampułkach (wodne roztwory ziół, minerałów, mleczko pszczele itp. - nie wiem jakie są ich stężenia, czym jest proces "rytmizacji" i czy ma coś wspólnego z homeopatią, ale może to i działa, srebro ma np. właściwości antybakteryjne) lub beztłuszczowego serum (powyżej 40 r. życia).

Oleje mogą poprawiać gospodarkę tłuszczową skóry (np. przy problemach z trądzikiem występuje niedobór kwasu linolowego), zioła i olejki eteryczne też mają jakieś regulujące właściwości. Niestety, hauschkowy olejek cudów z moją cerą nie zdziałał (ani żaden inny... :/).
Zamiast kremu proponują Rhythmic Night Conditioner
https://store.drhauschka.com/b2c/eco...1&bulkexists=0 - jednakowoż oparta na oleju słonecznikowym, wyciągu z marshmallow z tłuszczami omega 3, oleju z orzechów laskowych.

Nigdzie Hauschka nie napisał, że należy kłaść się z "nagą" twarzą - wykluczył jedynie kremy, które zastąpił swoim produktem, chodziło tylko i wyłącznie o interes marki (wg mojej opinii).
Stary 2011-06-11, 14:32   #45
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Zamiast kremu proponują Rhythmic Night Conditioner
https://store.drhauschka.com/b2c/eco...1&bulkexists=0 - jednakowoż oparta na oleju słonecznikowym, wyciągu z marshmallow z tłuszczami omega 3, oleju z orzechów laskowych.

Nigdzie Hauschka nie napisał, że należy kłaść się z "nagą" twarzą - wykluczył jedynie kremy, które zastąpił swoim produktem, chodziło tylko i wyłącznie o interes marki (wg mojej opinii).

Cytat:
Water (Aqua), Rosa Damascena Flower Oil (Rose Essential Oil), Althaea Officinalis (Marsh Mallow) Leaf Extract1, Aloe Barbadensis Leaf Extract1, Kalanchoe Daigremontiana Leaf Extract1, Anthyllis Vulneraria Extract1, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract1, Lilium Candidum (White Lily) Bulb Extract1, Rosa Damascena (Rose) Flower Extract1, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Bark/Leaf Extract1, Mica1, Royal Jelly1, Honey (Spring Blossom Honey)1, Silver1, Sodium Chloride 1In rhythmitised dilutions
Ale ja tu nie widzę oleju słonecznikowego i oleju z orzechów laskowych, tylko ekstrakty (np. z liści prawoślazu), wyciągi rozpuszczone w wodzie. Jedyny olej, jaki tu widzę, to różany olejek eteryczny. Zresztą, te ampułki umieszczono w kategorii Toning, nie Moisturizing (razem z emulsjami, kremami etc.) https://store.drhauschka.com/b2c/eco...ng.aspx?store=

Mnie zastanawia, czy te zabawy, systemy i filozofie mają sens. To, że celem nadrzędnym Hauschki jest generowanie zysków wydaje się oczywiste.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-06-11 o 14:59
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:11   #46
CyberCytryna
Przyczajenie

Cytat:

Nie nie nie - olejki i inne mazidla to na dzien. Na noc tylko mycie i tonizowanie twarzy tonikami badz innymi preparatami, ale wszytsko na bazie wody - zadnych olejkow.
CyberCytryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:14   #47
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
Nie nie nie - olejki i inne mazidla to na dzien. Na noc tylko mycie i tonizowanie twarzy tonikami badz innymi preparatami, ale wszytsko na bazie wody - zadnych olejkow.
Czy wy naprawdę nie umiecie czytać?
W pielęgnacji nocnej są dwa kroki: a-tonik, b-odżywka z olejkiem.

Wklejam zrzut ze strony firmy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg night.jpg (37,5 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez paranoja
Czas edycji: 2011-06-13 o 14:18
paranoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:16   #48
cloche
Zakorzenienie

z tego zrzutu wynika, ze przed noca trzeba skore oczyscic - tym troche tlustawym kremo-myjakiem hauschkowym, potem tonizowac, czyli spryskac twarz tonikiem od nich. one maja takie psikacze...
ponizej jest kuracja, chyba na zdjeciu widoczna. przez 28 wieczorow nalezy stosowac... i jest na bazie wody... jak sie skonczy kuracje, to nie ma nic na zastepstwo. skora powinna do tego czasu sie zregenerowac i radzic sobie sama. tzn ja tylko interpretuje to zdjecie - co tam hauschka ma na mysli albo jak to dziala to juz inna sprawa
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki naturalne, pielegnacja

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości