liposukcja ultradzwiękowa - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-30, 10:24   #91
tenisoofka
Przyczajenie

Dot.: liposukcja ultradzwiękowa

trzeba koniecznie sprawdzać czy osoby pracujące w takich miejscach mają uprawnienia do obsługi takich maszyn, wiedze medyczną i czy nie są jedynie po krótkich kursach. Nalezy o to pytać wprost i nie można się wstydzić takich pytań. Konsekwencje złego użycia takiej maszyny mogą być dla pacjenta tragiczne... to ważny jest przede wszystkim czynnik ludzki. I indywidualny dobór metod.
tenisoofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:00   #92
SuzieQ
Przyczajenie

Wydaje mi się, że w każdym salonie powinni przede wszystkim informować o tym jak powinno się zachowywać podczas wykonywania takich serii w sensie pomiędzy - że powinno się pić wodę i rozpocząć zwyczajną kurację 'odchudzającą" np. ćwiczenia czy coś w tym stylu - wiadomo, że nawet chirurgiczna liposukcja nie przyniesie długotrwalych efektów jeśli się bedziemy zaniedbywać. Ja korzystałam kilka razy z liposukcji ultradźwiękowej nie trzymałam się ścisłych zaleceń względem częstotliwości i robiłam rzadziej ale efekt jest - piję dużo wody i staram się regularnie robić brzuszki w domu i ultradźwięki raz na jakiś czas w salonie Viviean w Łodzi i jak na razie się trzymam
Pozdrawiam serdecznie
SuzieQ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 03:07   #93
mitami
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SuzieQ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w każdym salonie powinni przede wszystkim informować o tym jak powinno się zachowywać podczas wykonywania takich serii w sensie pomiędzy - że powinno się pić wodę i rozpocząć zwyczajną kurację 'odchudzającą" np. ćwiczenia czy coś w tym stylu - wiadomo, że nawet chirurgiczna liposukcja nie przyniesie długotrwalych efektów jeśli się bedziemy zaniedbywać. Ja korzystałam kilka razy z liposukcji ultradźwiękowej nie trzymałam się ścisłych zaleceń względem częstotliwości i robiłam rzadziej ale efekt jest - piję dużo wody i staram się regularnie robić brzuszki w domu i ultradźwięki raz na jakiś czas w salonie Viviean w Łodzi i jak na razie się trzymam
Pozdrawiam serdecznie

Suzie nie dokonca tak jest - zalecenia po zabiegu sa rozne w zaleznosci na jakich maszynach jest zabieg .
Jesli idzie o picie wody - to prawda trzeba pic jak najwiecej , ale np ja nie robiłam brzuszkow - wystarczył spacer godzinny - a dieta nic innego jak poprostu przestac jesc rzeczy ciezkie i pikantne i jakos schudłam po lipomaxie i tez sschudłam po endermologii - wiadomo kolacje ograniczyłam do sałatek bo trudno oczekiwac ze sie schudnie idac po zabiegu na duzy posiłek - pijac pepsi - to tak jak napisałas nawet po odsysaniu tłuszczu spowrotem przytyjemy
mitami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 13:02   #94
Mantisa
Raczkowanie

Warszawianki polecam

http://www.groupon.pl/oferty/warszaw...clinic/2552387

Ja skorzystalam z poprzedniej promocji w Butterfly i stracilam 4 cm w brzuszku po 8 zabiegach Miejsce sprawdzone wiec polecam z czystym sumieniem
Stary 2012-01-11, 20:31   #95
Sif
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
Warszawianki polecam

http://www.groupon.pl/oferty/warszaw...clinic/2552387

Ja skorzystalam z poprzedniej promocji w Butterfly i stracilam 4 cm w brzuszku po 8 zabiegach Miejsce sprawdzone wiec polecam z czystym sumieniem
Haaa... na poprzedniej stronie pytałam Cię, gdzie robisz zabiegi i nie odpisałaś mi A wtedy właśnie chciałam się Ciebie zapytać o Butterfly... Bo wykupiłam u nich pakiet liposukcji Lipo-X i endermologii
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:07   #96
SuzieQ
Przyczajenie

Nie wiedziałam, że zalecenia są różne przez wzgląd na sprzęt na jakim się wykonuje zabieg. To mnie zdziwiłaś

Właśnie o to mi chodzi. Ludzie czasem myślą, że nie muszą zmieniać trybu życia tylko pójdą na taki zabieg i wszystko się zmieni... a przecież tak nie jest
SuzieQ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 10:45   #97
mitami
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SuzieQ Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że zalecenia są różne przez wzgląd na sprzęt na jakim się wykonuje zabieg. To mnie zdziwiłaś

Właśnie o to mi chodzi. Ludzie czasem myślą, że nie muszą zmieniać trybu życia tylko pójdą na taki zabieg i wszystko się zmieni... a przecież tak nie jest
SuzieQ to nawet po odsysaniu tkanki tłuszczowej jak dalej bedziesz sie obrzerac produktami ktore powoduja tycie - przytyjesz i to nawet jeszcze wiecej niz przed zabiegiem .
cudow nie ma sa zabiegi ktore sa bardzo skuteczne ale trzeba poprostu ograniczyc pewne rzeczy do jedzenia , z tym ze nie musi to byc jakas bardzo restrykcyjna dieta lub duzy nadmiar wysiłku - taki wysiłek zaleca sie bardziej po skonczeniu serii zabiegow - wtedy efekty beda zdwojone
wiem cos o tym .
Chodziłam na lipomaxa - brzuszek - ograniczyłam produkty ktore powoduja zmniejszenia wydalania limfy z organizmu
- kawa bardzo wazne zeby zaczac ja pic mniej
- zaczełam pic duzo wody
- ograniczyłam owoce
itd - efekt super po skonczonej serii zaczełam cwiczyc co spotengowało chudniecie
mitami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 12:56   #98
Mantisa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Haaa... na poprzedniej stronie pytałam Cię, gdzie robisz zabiegi i nie odpisałaś mi A wtedy właśnie chciałam się Ciebie zapytać o Butterfly... Bo wykupiłam u nich pakiet liposukcji Lipo-X i endermologii
sorrki, dawno tu nie zagladalam a mam tyle watkow zasubskrybowanych ze nie wszystko ogarniam, w niektorych to jak sie nie zaglada codziennie to potem juz ciezko wszystko przeczytac taka wartka dyskusja.

Butterfly oceniam na 5+ Nie ma zadnego skracania zabiegow, robienia na pol gwizdka wrecz dostalam wiecej niz sie spodziewalam w sytuacji gdy ktoregos dnia sie spoznilam i nie bylo czasu na oba zabiegi tj. Lipo-X i endermologie. Zrobiono mi jeden w pelnym wymiarze, a drugi w innym terminie.... zwykle to jest tak ze "spoznila sie pani to przepada"....

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez mitami Pokaż wiadomość
SuzieQ to nawet po odsysaniu tkanki tłuszczowej jak dalej bedziesz sie obrzerac produktami ktore powoduja tycie - przytyjesz i to nawet jeszcze wiecej niz przed zabiegiem .
Z tym ze po tradycyjnej liposukcji jak zaczynasz tyc to w miejscach gdzie tkanka tluszczowa zostala, a nie tam gdzie odessana. I powstaja straszne nierownosci... zwlaszcza jak np. liposukcja zostala nieprecyzyjnie zrobiona... brrrrrr. Ja po lipolizie iniekcyjnej jak napreze miesnie brzucha widze takie delikatne nierownosci

A w tych metodach jak enermatologia, lipo-X, Slim Lipo nie mamy tego ryzyka
Stary 2012-02-02, 12:36   #99
Mariczka82
Przyczajenie

Witam. Ile płacicie za zabiegi w innych miastach? Ja teraz wykupiłam serie zabiegów w gabinecie w Ełku na brzuszek i efekty są widoczne
Mariczka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 00:06   #100
Sif
Raczkowanie

Ja chyba zostanę fanką tego rodzaju zabiegów, bo widzę efekty

Dziewczyny, a co powiecie na to? Warto?

http://gruper.pl/x.php/1,14128/Warsz...ipo-Royal.html
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:25   #101
Mariczka82
Przyczajenie

Ja teraz korzystam z zabiegów w gabinecie w ełku, efekty są świetne, przeczytałam twoją oferte którą zamieściłaś. Mi się udało wykupić zabiegi taniej w ełku
Mariczka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 19:16   #102
sieniutka
Przyczajenie

Liposukcja ultradzwiękowa

Witam,przeszukałam wątki ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytania więc założyłam nowy wątek.Otóż zakupiłam urządzenie do liposukcji ultradzwiękowej ale po przeczytaniu kilku sprzecznych ze sobą artykułów mam pewne wątpliwości.Jako,ze bede używać tego urządzenia sama chciałabym uzyskać porady jak bezpiecznie sie tym posługiwac,zeby nie zrobić sobie krzywdy.Chciałabym sie dowiedziec jak wykonywać zabieg,ile ma on trwać,czy używać specjalnych kremów lub preparatów czy wystarczy sam zel do USG ,jak długie mają być przerwy między zabiegami i czy musze przestrzegać specjalnej diety.Urzadzenie to jest dwufunkcyjne-można nim wykanywac rownież sonofrazę.Bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam
sieniutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:25   #103
travis
Wtajemniczenie

GG do travis

mieszkam w Uk i na angielskim gruponie sa 3 zabiegi liposukcji na wybrana partie ciela w okazyjnej cenie ale pisze ze kazde spotkanie to 20 minut. sciema?
the performance.
travis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:28   #104
Alinaala
Przyczajenie

witam. czy któraś z was wykonywała ten zabieg w jakimś gabinecie w Krakowie? oczywiście z dobrymi rezultatami. jeśli chodzi o Liporoyal w Krakowie to, z tego co widzę ze strony, jest tylko jeden na Westerplatte, poza tym od listopada już nie istniejący. a nawet jak czytam opinie na temat tego gabinetu to same nieprzyjemne wspomnienia ludzie stamtąd wynoszą (niestety nie ma nic o liposukcji, bo tego brak na forach). jakby któraś była po dobrej, dającej rezultaty liposukcji w Krakowie to proszę o jakieś info.
Alinaala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 00:51   #105
JuStYsCk2
Zadomowienie

hej dziewczyny znalazlam gabinet i umowilam sie na jutro na konsultacje. Chcialabym sie jednak was doradzic czy ten zabieg usunie mi te brzydkie wybrzuszenie na udach? zaraz pod posladkami? Ogólnie jestem szczupła ale ten fragment ciała od zawsze mnie denerwował zwłaszcza, ze idzie lato i chciałabym w bikini wygladac jak człowiek
nie wiem ewentualnie na ile zabiegów sie nastawiac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg j1.jpg (68,8 KB, 92 załadowań)
JuStYsCk2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 15:20   #106
Marcepsien
BAN stały

A czy ktoś zna jakiś dobry, sprawdzony gabinet we Wrocławiu gdzie można sobie coś takiego zafundować?
Marcepsien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 08:47   #107
a_zofoska
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kef Pokaż wiadomość
odkąd zajrzałam tutaj przed zakupieniem grouponu w czerwcu temat bardzo się rozwinął. Ja wykupiłam 6 zabiegów. Nie było wolnych terminów od razu i mogłam zacząć liposukcję dopiero od sierpnia. Dobrnęłam do 5 zabiegów po których nie było ŻADNYCH rezultatów !!! Ostatni sobie darowałam. Byłam tak rozczarowana, że wolałam zaoszczędzić czas na dojazd do Dermedik w Krakowie. Piszecie na forum że zabieg powinien trwać ok 60 minut.....w Dermedik trwa 20. Teraz i tak już jest za późno na analizę. Kasa wydana. Efektów zero. Szkoda że nie da się zgłaszać reklamacji takich usług.

Nigdy więcej niesprawdzonych przereklamowanych zabiegów !!!!

Witam,

ja byłam w Dermedik Kraków przy ul. Wybickiego na kwasach.

Większość klientek przychodziła na lipo z tego co zauważyłam, jak czekałam ponad 30 minut na zabieg, mimo wcześniejszego umówienia się na konretną godzinę.

BYłam na kwasach jak wspomniałam,

wczoraj ostatni raz.

Poparzona buzia, jeden wielki STRUP. NIE MOGĘ JEŚĆ, PONIEWAŻ KAŻDY RUCH UST SPRAWIA, ŻE LECI MI KREW Z BRODY.

kwasy robione w odstępach tygodniowych.

dno i wodorosty.,

zero kompetencji,

kobieta która zleciła mi ten zabieg została wyrzucona z pracy następnego dnia. Dowiedziałam się o tym na ostatnim zabiegu.

szkoda tylko ,że żadna paniusia z tego salonu nie pofatygowała się żeby powiedzieć mi że to ZA CZĘSTO.

DNO I WODOROSTY. PRZESTRZEGAM.
a_zofoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 10:43   #108
Mantisa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
mieszkam w Uk i na angielskim gruponie sa 3 zabiegi liposukcji na wybrana partie ciela w okazyjnej cenie ale pisze ze kazde spotkanie to 20 minut. sciema?
sciema
zabieg powinien trwac 40min
3 zabiegi to za malo na sensowny efekt

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Ja chyba zostanę fanką tego rodzaju zabiegów, bo widzę efekty

Dziewczyny, a co powiecie na to? Warto?

http://gruper.pl/x.php/1,14128/Warsz...ipo-Royal.html

Lipo royal to to samo co Lipo X co ja robilam - jak nie nazwiemy zabiegu i jakiej firmy bedzie maszyna kluczowa jest sila ultradźwięków. Te dwie metody maja po 40.000 Hz.

Zrobilas? Pochwal sie

W tym salonie gdzie ja chodze pojawila sie jeszcze mocniejsza kawitacja
http://www.klinikabbc.pl/zabiegi-na-...ki-tluszczowej
Stary 2012-04-02, 16:36   #109
antiworld
Przyczajenie

witam Was dziewczęta.
specjalnie założyłam konto na tej stronie by dowiedzieć się możliwie jak najwięcej na temat tego zabiegu
aktualnie na grouponie jest taka oferta:

http://www.groupon.pl/oferty/trojmia...zny-jl/4585466

sprawdzałam czy urządzenie które mają w tym salonie należy do tych renomowanych,jednak wygląda na to że nie.

po przeczytaniu całego tego tematu chyba jednak nie skuszę się na tą promocję,chociaż na początku byłam na nią bardzo nakręcona.

może jednak któraś z Was robiła lipo w tym salonie i może podzielić się konkretną opinią na ten temat lub może znacie jakiś porządny salon zajmujący się tym w Trójmieście?sprawdzony i skuteczny.

dzięki za odpowiedź
antiworld jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 23:52   #110
iwi85
Przyczajenie

witajcie
a znacie może jakieś miejsce w Poznaniu??
i prosiłabym o poradę. miałam do zgubienia 25kg, właśnie straciłam pierwsze 10 i nie wiem czy skusić się teraz na zabieg czy poczekać jak więcej schudnę.. prosiłabym o jakieś namiary i o poradę
będę wdzięczna
iwi85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 11:28   #111
owieczka-18
Raczkowanie

Witam!
wykupiłam grupon w Poznaniu na zabiegi wyszczuplające sylwetkę, w tym m. in. liposukcja ultradźwiękowa. Mam już nawet umówioną na 20.04 wizytę.... ale ze względu na pewne przeciwwskazania muszę zrezygnować. Proszę pisać na priv jeśli jest ktoś chętny odstąpię grupon.
owieczka-18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 15:29   #112
Maricken
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken

Hej, a co sądzicie o tej ofercie? http://www.groupon.pl/deals/wroclaw-...0_0_120&a=1756

Nie ma ani słowa o sprzęcie ani też o tym ile etapów ma zabieg - wychodzi na to, że wcześniej nie ma podczerwieni a potem nie ma masażu próżniowego...sama nie wiem..
Stary 2012-06-10, 04:17   #113
martynka18__
Raczkowanie

GG do martynka18__ Send a message via Skype™ to martynka18__

Dziewczyny jakiś salon z Lipo Royal do polecenia w Szczecin ie??
Czy ten zabieg pomoże zmniejszyć cellulit?
martynka18__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 12:06   #114
karolina4444
Przyczajenie

Witajcie, jeżeli juz ktoś o tym gabinecie pisał to sorki ale naprawde nie mam czasu czytac wszystkich wątków, a chcialam doradzic sprawdzony, bo widzę ze szukacie w wielu miastach. Ja chodze teraz do Royal de Pasion w Warszawie na Marszałkowskiej i z czystym sumieniem moge polecić, urządzenie oryginalne, chodzę na wyszczuplenie i cellulit (uda tył + pośladki), miałam juz 4 zabiegi i 30 min masaże bańka chińską, naprawde jestem pod wrażeniem, czasami kusiłam sie na różne promocję przez pośredników ale uwierzcie ze dopiero na III fazie zabiegu mozna poznac kto ma oryginalny sprzet a kto podróbkę , np. w Beauty Lne na 10-tce nic nie czułam, a w Royal de Pasion ledwo wytrzymuję na 2-ce ... wiecie, takie promocje jaką zrobiło Beauty Line na gruperze za 99 zł i jedna osoba moze wiele bonów , kiedy pewnie mają z tego 50% tylko przy podróbkach z Chin, bo sprzet wyglądał tak samo, ale efekty i odczucia na II fazie nieporównywalne... naprawde szkoda czasu na promocje z Grupera. Zadzwońcie sobie do Royal de Pasion, często mają fajne promocje bezpośrednio, których nie zauważyłam na ich stronie internetowej, bardziej mozna sie dowiedzieć od "koleżanki" z polecenia . Najlepiej umowcie sie na bezplatna konsultację Pani Marta ustala program indywidualny i naprawde skuteczny. Gabinet bardzo fajny, czysty, miła atmosfera, profesjonalne podejście do Klienta, wejście może niezbyt ładne, bo od podworka i jak to przy Placu Unii Lubelskiej... ale przy takich efektach naprawde nie wejście jest najważniejsze. Dla szukających podaje stronę www.royaldepasion.pl sprawdzony i wysoko oceniany .
karolina4444 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 03:35   #115
mala czarna z zachodu
Przyczajenie

bylam na zabiegu lipo royal w Studio urody Ego w Szczecinie. wykupilam z Gruponu. Oszustwo, zabieg, ktory mial trwac 90minut wykonano ponizej jednej godziny. jesli kupujecie zabiegi sprawdzcie ile czasu beda pracowac glowica - to nie za elektorsymulacje placi sie te slone pieniadze tylko za glowice lipo royal. nie dajcie sie wrobic.
zaloze sie ze i glowice przeterminowane.
mala czarna z zachodu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:59   #116
szpurka
Rozeznanie

GG do szpurka

Cytat:
Napisane przez mala czarna z zachodu Pokaż wiadomość
bylam na zabiegu lipo royal w Studio urody Ego w Szczecinie. wykupilam z Gruponu. Oszustwo, zabieg, ktory mial trwac 90minut wykonano ponizej jednej godziny. jesli kupujecie zabiegi sprawdzcie ile czasu beda pracowac glowica - to nie za elektorsymulacje placi sie te slone pieniadze tylko za glowice lipo royal. nie dajcie sie wrobic.
zaloze sie ze i glowice przeterminowane.
hm...no właśnie ja też wykupiłam na gruponie zabiegi w ego. Mała Czarna i po miesiącu żadnego efektu? piłaś dużo wody i ćwiczyłaś?
Stary 2012-06-18, 17:08   #117
martynka18__
Raczkowanie

GG do martynka18__ Send a message via Skype™ to martynka18__

Niestety Ego jest znane z Gruponowych przekrętów. Sama się kiedyś dałam skusić (mikrodermabrazja bodajże, dawno to było). Generalnie nie polecam

A co myślicie o tym? Salon jest na oficjalnej stronie royal'a więc chociaż sprzęt powinien być oryginalny

http://www.royalshape.pl/

Edytowane przez martynka18__
Czas edycji: 2012-06-18 o 17:10
martynka18__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 12:06   #118
szpurka
Rozeznanie

GG do szpurka

Czy miała któraś z was doświadczenia z IMPERIUM WIZAŻU ( SZCZECIN)? chodzi mi o liposukcje, przez kilka dni ogłaszali się na gruponie z atrakcyjną ceną, tak się zastanawiam czy warto...mam jeszcze jedną wizytę w ego, pod koniec lipca napiszę jak efekty

Edytowane przez szpurka
Czas edycji: 2012-06-25 o 12:09
szpurka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 09:33   #119
Anthilie
Przyczajenie

Dziewczyny, prosze poradźcie mi czy opłaca się wykupić tą ofertę? Nie wiem co zrobić...

http://gruper.pl/x.php/1,23268/Czest...&grid=19038702
Anthilie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:32   #120
susannah32
Przyczajenie

No więc tak... ja jestem po chyba 5 zabiegach liposukcji ultradźwiękowej i mam mieszane uczucia ... Na początku wydawało mi się, że różnica jest ( nie uwierzę, ze ktoś widział efekty po 1 zabiegu- chyba, ze miał mały cellulit). Ja mam masakryczny- urodzenie dziecka i jazda samochodem w duzej mierze się do tego przyczyniła. No wiec po 2 zabiegach byłam pełna nadziei, bo skóra uelastyczniła się i napięła, ale cellulitu za bardzo mniejszego nie widziałam. Ale postanowiłam kontynuować, żeby pieniądze nie poszły w błoto. Dziś wróciłam z 5 zabiegu i mam wrażenie, ze jest większy !!!! Mam jeszcze wykupione 3, więc napiszę, jak to u mnie wygląda po skończeniu kuracji ( jeśli nie zobaczę realnych efektów po 8 zabiegach to się wkurzę !!! ) Dodam, ze ostatnie 3 zabiegi mam wykupione w innym salonie- zobaczymy ....
susannah32 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości