Zmiana fryzury i koloru :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-21, 22:34   #1
linda20
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to linda20
Smile

Hej, widzę że dziewczyny macie niezłe doświadczenie w wizażu. Potrzebuje porady bo chcę zmienić fryzurę...,znudziły mnie włosy ciemny brąz, myślę o zmianie fryzury jak i koloru. Mam tłustą cerę i raczej nie jest tak gładka jak bym chciała (chociaż walczę jak mogę :P ), a podobno ciemne prawie czarne włosy uwydatniają problemy skórne no i postarzają. Co wy na to? Czekam na sugestie

Pozdrawiam!

No tak, zapomniałam

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Na czerwono ale opalenizna dosyć szybko zmienia kolor na ciepły brzoskwiniowo-brązowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Zależy od oświetlenia i od ubrania, coś między niebieskim a turkusem

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

raczej w ciepłym odcieniu ciemnego brązu

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

jasny ale wpadający w ciepły odcień (tak przynajmniej ostatnio powiedziała Pani w sephorze )

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Nie pamiętam ) hehe no dobra, taki mysi brąz (średnio ciemny brąz)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

chyba koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

TURKUS (taki jak na załączonych zdjęciach), modrakowy, granat, biały, czerwony ale taki malinowy, ciemny szary, jasny brąz (ciepły)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1234a.jpg (18,0 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 123a.jpg (16,7 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12a.jpg (11,7 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (13,5 KB, 97 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-05-22 o 10:32 Powód: post pod postem
linda20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 00:37   #2
GretaKredka
Rozeznanie

Z tego co napisałaś wynika, że możesz być wiosną, podtyp CLEAR SPRING.
Czyli Twój obecny kolor należy do najmniej odpowiednich . Co prawda, czystej wiośnie nie jest daleko do zimy, ze względu na wyrazistość urody, ale zima jest zimna, a wiosna ciepła. I tu mamy zasadniczą różnicę. Granatowo-czarne włosy są zimne, a Ty potrzebujesz ciepłych odcieni.
Dla Ciebie przeznaczone są wszystkie złote odcienie - począwszy od blondów (oprócz bardzo jasnego) aż do średnich ciepłych brązów.
Czyli zimne odcienie - NIE, czerwone odcienie - NIE
ZŁOTO

Co do samej fryzury, muszę pomyśleć...
Jak coś wymyślę dam znać.

Czy Twoje fale są naturalne?
Jeśli chodzi o gatunek włosa, z tego co widać na fotkach, jest raczej z tych lepszych
To ważne przy wyborze fryzury.

Wrzucam paletę kolorów dla Czystej Wiosny.

Intuicyjnie wybierałaś dobre kolor. Turkus i modrakowy to strzały w dziesiątkę.

Paleta Czystej Wiosny zawiera zarówno ciepłe jak i zimne odcienie.
Odcienie cieple pochodzą z palety Klasycznej Wiosny, ale są to wyłącznie jaskrawe barwy ułożone w wyraziste kontrasty.
Ciepłe pastele przeznaczone dla Jasnej Wiosny nie są dla Ciebie korzystne.

Za to spokojnie możesz stosować niektóre chłodniejsze barwy z palety Czystej Zimy, np. zimny mocny róż, zimny fiolet, mocny niebieski oraz Twoją ukochaną zieleń szmaragdową.
Im bardziej kontrastowa jest Twoja uroda (tu dużo też zależy od tego na jaki kolor włosów ostatecznie się zdecydujesz) , tym bardziej zbliżasz się do Czystej Zimy. Wówczas, przy wysokim kontraście urody, możesz włączyć więcej mocnych, chłodnych kolorów zimy.

Jeżeli decydujesz się na ciepły brąz musisz zestawić go np. z zimnym wyrazistym turkusem.
Podobna zasada dotyczy czerni. Jest OK, ale zestawiona z jaskrawym kolorem. Idealne będzie połączenie czerni z lubianą przez Ciebie maliną lub z jasną żółtawą zielenią.

Podsumowując - Twoje kolory to przede wszystkim kolory czyste i wyraziste. Wystrzegaj się rozmytych pasteli oraz innych mało wyrazistych barw. Jeśli malinka to z czernią, jeśli ciepły brąz to w zestawie z wyrazistą zimną barwą. Szarości i grafity (pisałaś że lubisz) również podbijaj czymś zdecydowanym, czymś CLEAR
Mocne akcenty (służące podbiciu mętnych barw) mogą być w postaci wyrazistej biżuterii lub dodatków. Wiadomo, że nie chodzi o buty, ale o elementy bliżej twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CZYSTA_WIOSNA.jpg (59,4 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-05-22 o 10:32 Powód: post pod postem
GretaKredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 16:32   #3
linda20
Przyczajenie

Dot.: Zmiana fryzury i koloru :)

Hej, na początku chciałam powiedzieć, że bardzo dziękuję za odpowiedź i szczegółowy opis typu urody.
Co do włosów, nie mam granatowej czerni tylko neutralny ciemny brąz (ciemny brąz 50-4N z Chi Ionic). Ostatnio mnie kusiło żeby rozjaśnić do średniego brązu, czyli w dobrym kierunku.
Pytałaś o typ włosów, więc mam bardzo podatne włosy z tendencją do puszenia i wysuszania. Kręcą się i falują ale od połowy.
Czekam na kolejne rady, pozdrawiam!
Stary 2011-05-25, 17:46   #4
iamsolucky
Wtajemniczenie

Pierwsze co się rzuca o czy to piękne zielone oczy warto je podkreślić, wiośnie pasują złote,brzoskwiniowe, koralowe cienie,wydobywają zieleń tęczówki. Te ciemne włosy są zbyt zimne i przytłaczające urodę tak samo opalenizna, o wiele lepiej,bardziej świeżo by było z jaśniejszą troszkę cerą i jaśniejszymi ciepłymi włosami.
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 22:09   #5
linda20
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Pierwsze co się rzuca o czy to piękne zielone oczy warto je podkreślić, wiośnie pasują złote,brzoskwiniowe, koralowe cienie,wydobywają zieleń tęczówki. Te ciemne włosy są zbyt zimne i przytłaczające urodę tak samo opalenizna, o wiele lepiej,bardziej świeżo by było z jaśniejszą troszkę cerą i jaśniejszymi ciepłymi włosami.

Zdecydowałam się właśnie na rozjaśnienie ciemnego brązu do ciepłego brązu, kiedyś miałam taki. Szukam tylko sposobu, żeby zbytnio nie zniszczyć włosów... Kto ma pomysły? Słyszałam o preparacie Elgon, ktoś próbował?
Co do opalenizny to naturalny kolor skóry, może to jest też efekt kiepskiej jakości zdjęcia bo nie opalam się w ogóle od kilku lat a nawet wybielam twarz żeby pozbyć się przebarwień .
Stary 2011-06-03, 21:16   #6
iamsolucky
Wtajemniczenie

panie we fryzjerskim sklepie i pewien fryzjer do zniszczonych włosów barrrdzo polecali mi jakiś czas temu tą farbę:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...ll-elumen.html
to nie jest typowa farba, tylko barwnik nakładany na włosy, ponoć włosy błyszczą jak tafla i są odżywione jest cała paleta barw, nie tylko szalone kolory ale i naturalne ale sama nie próbowałam
z tym ze to tylko w salonach goldwell robią i płaci sie za zużyte opakowanie w zależnosci o d długości włosów
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości