Szara zmeczona skora twarzy :(((((( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-29, 21:45   #31
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: szara cera

jak to list od twojej siostry ciotecznej (kuzynki) ?? list od niej do Ciebie, czy jak?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 829 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:46   #32
Hosenka*
Moderator KWC

w wieku 13 lat nie miałam pojęcia o kosmetykach!!! pierwszy mój krem uzyłam chyba w 3 klasie liceum!!!

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 829 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 22:25   #33
agnieszka_mirek
Raczkowanie

Kasiu jestes w wieku dojrzewania i Twoje problemy sa jak najbardziej normalne.

Moja recepta:
-nie przesadzac nadmiernie ze stosowaniem kosmetykow szczegolnie przeciwtradzikowych
-od czasu do czasu wizyta u dobrej kosmetyczki, ktora delikatnie oczysci skore twarzy i szyi z zaskornikow, przez co jej koloryt napewno sie poprawi
-jezeli nie ma ropnych wykwitow, to w domq raz w tygodniu mozna zastosowac delikatny peeling drobnoziarnisty
-ziola jak najbardziej sa wskazane zarowno w postaci maseczek jak rowniez naparow do picia
-maseczki z glinek- dla cery tlustej glinka zielona, glinka zielona z cytryna

A ponadto:
-duzo warzyw i owcow, duzo ruchu na swiezym powietrzu, malo stresu i wszystko bedzie dobrze
Stary 2005-10-29, 23:13   #34
kiciulka1985
Zakorzenienie

Boshe ale ta dzisiejsza mlodziez ma naprzewrcane w glowie. ...:/ Do kosmetyczki 13 lat Moze jeszcze chce zeby dobrac jej idealny kolor wlosow i makijaz ??? :/ Wpierdzielic a nie do kosmetyczki:P
kiciulka1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 00:46   #35
April007
Zadomowienie

GG do April007

A dlaczego ma nie dbac o siebie? Potem sie okazuje ze gdyby zadbac o cere wczesniej to tradzik by sie nie nasilil, a znam wiele osob ktore mowily ze sa za mlode na kosmetyczke i kosmetyki pielegnacyjne - teraz maja blizny zanikowe i mecza sie zeby to usunac... Tradzik zaczyna sie w tej chwili coraz wczesniej i swiadomosc pielegnacji takiej cery jest bardzo wazna.
Od siebie dodam co pomaga - picie herbaty z bratka,
- suplementy (np. skrzypovita, dromin, cynk )
- kosmetyki pielegnacyjne nie zawierajace alkoholu!
- dobra kosmetyczka ( ale naprawde dobra polecona )
- jak najwiecej czytac, sluchac, dowiadywac sie
na temat tradziku, dlaczego powstaje i jak
traktowac taka buzke - polecam stronke
wizazu Tutaj naprawde jest mnostwo
informacji
No to tyle Pozdrawiam
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 01:19   #36
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Cytat:
Napisane przez April007
A dlaczego ma nie dbac o siebie? Potem sie okazuje ze gdyby zadbac o cere wczesniej to tradzik by sie nie nasilil, a znam wiele osob ktore mowily ze sa za mlode na kosmetyczke i kosmetyki pielegnacyjne - teraz maja blizny zanikowe i mecza sie zeby to usunac... Tradzik zaczyna sie w tej chwili coraz wczesniej i swiadomosc pielegnacji takiej cery jest bardzo wazna.
Od siebie dodam co pomaga - picie herbaty z bratka,
- suplementy (np. skrzypovita, dromin, cynk )
- kosmetyki pielegnacyjne nie zawierajace alkoholu!
- dobra kosmetyczka ( ale naprawde dobra polecona )
- jak najwiecej czytac, sluchac, dowiadywac sie
na temat tradziku, dlaczego powstaje i jak
traktowac taka buzke - polecam stronke
wizazu Tutaj naprawde jest mnostwo
informacji
No to tyle Pozdrawiam

Tutaj popieram,dlaczego by nie?Fakt,ja w wieku 13 lat nie mialam zielonego pojecia co do czego,ale to byly inne czasy,nie bylo tego co jest teraz,teraz jest wiele mozliwosci i wiele kosmetykow do tak mlodej skory.Przeciez lepiej zapobiegac niz leczyc.Ze swojej strony proponowalabym wizyte u dermatologa,ktory powie,doradzi co i jak i przepisze co bedzie trzeba.Teraz fajnie,ze jest internet,wiele sie mozna dowiedziec ,kiedys bylo sie skazanym na samego siebie.
Aneta??? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 09:24   #37
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Boshe ale ta dzisiejsza mlodziez ma naprzewrcane w glowie. ...:/ Do kosmetyczki 13 lat Moze jeszcze chce zeby dobrac jej idealny kolor wlosow i makijaz ??? :/ Wpierdzielic a nie do kosmetyczki:P
bez przesady... :/ dziewczyna prosiła o radę a nie ocenę,to jej sprawa co bedzię robiła
Shandusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 10:04   #38
kiciulka1985
Zakorzenienie

Od tego sie zaczyna w wieku 13 lat raczej sie nie powienno myslec o wygladzie... taka jest moja opinia... jesli to zadanie dla dermatologa to ok, ma chora skore trzeba leczyc ale bez przesady z kosmetyczka
Stary 2005-10-30, 10:46   #39
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Od tego sie zaczyna w wieku 13 lat raczej sie nie powienno myslec o wygladzie... taka jest moja opinia... jesli to zadanie dla dermatologa to ok, ma chora skore trzeba leczyc ale bez przesady z kosmetyczka
Rozumiem ze wizyta u kosmetyczki to dla Ciebie objaw proznosci? :/ Kosmetyczka moze pomoc w leczeniu - czesto zaleca sie polaczenie dermatologa z kosmetyczka. Poza tym mozna najpierw sprobowac z kosmetykami - jest mloda i tradzik to nic dziwnego - moze da sie zaleczyc skore w inny sposob niz od razu lekami...
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:42   #40
kiciulka1985
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez April007
Rozumiem ze wizyta u kosmetyczki to dla Ciebie objaw proznosci? :/ Kosmetyczka moze pomoc w leczeniu - czesto zaleca sie polaczenie dermatologa z kosmetyczka. Poza tym mozna najpierw sprobowac z kosmetykami - jest mloda i tradzik to nic dziwnego - moze da sie zaleczyc skore w inny sposob niz od razu lekami...
Nie tyle objaw proznosci co z ust 13-latki, przyjamniej dla mnie smiesznie to brzmi...
Stary 2005-10-30, 13:23   #41
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Przepraszam, chyba źle zrozumiałam?! Wpierdzielić? Ostrzegawczo powiem, żebyś się liczyła ze słowami trochę! Brzmisz jak co najmniej 60letnia matrona biadoląca nad "dziesiejszą młodzieżą", a zdaje się że sama jesteś bardzo młoda... Miałabym ochotę napisać coś od siebie, bo np. miedzy mną a Tobą jest taka sama różnica wieku jak między Tobą a autorką listu...
Ergo, zacznij czytać ze zrozumieniem. Nastolatka nie wspomina sama o pójściu do kosmetyczki, to poleciła jej nasza dyżurna kosmetyczka Agnieszka - chyba nie chcesz podważać zdania profesjonalistki? Nie rozumiem, czemu kosmetyczka miałaby zaszkodzić? Gdzie tu objaw próżności? Ja to muszę być cholernie prózna, własną siostrę jako 13latkę zabralam do swojej kosmetyczki, która obejrzała jej cerę, poleciła konkretne rzeczy, powiedziała co warto a czego nie, zrobiła jej maseczki algowe itd. NIestety, z lekarzami różnie bywa, najczęsciej faszerują antybiotykami, nie wspominając o pielęgnacji - i kosmetyczki często potrafią pomóc bardziej. Mnie najbardziej pomogła właśnie kosmetyczka a nie tabuny lekarzy, od niej nauczyłam się świadomej pielęgnacji (to było w przedwizażowych czasach ).

Suma summarum - dziewczyna pisze z prośbą o radę, szuka jakiś rozwiązań, a Ty na nią napadasz, co mi się bardzo nie podoba!

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:27   #42
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia

oj tak... Smoczyca napisała to o czym dokładnie myślałam..wiadomo,że w wieku 13 lat nie wolno przesadzać z kosmetykami,ale jeśli sa problemy to inna sprawa.
Shandusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:07   #43
kafetka
Zadomowienie

szara cera

mam problem od jakiegos czasu moja skora przybrala nienaturalny szary kolor i pojawily sie liczne wypryski,ale nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna? pielegnue ja nastepujacymi kosmetykami: myje zelem naturals z avonu,tonik ziaja nagietkowy,krem ziaja nagietkowy...moze ktorys z tych kosmetykow ma tzw>>"zle skladniki i zapychacze" prosze o pomoc i rade co zrobic aby plepszyc stan mojej skory?!

Edytowane przez kafetka
Czas edycji: 2005-12-31 o 13:51
kafetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 19:01   #44
Sylwiasta
Zadomowienie

Mozliwe, ze ktorys ze stosowanych przez Ciebie kosmetykow zapycha (typuje krem Ziaja).
Odstaw go, zrob kilka maseczek aspirynowych np 2-3 razy w tygodniu, zwroc tez uwage na diete, na to ile wody pijesz, czy lykasz witaminy i oleje rybie oraz kup sobie ladny roz do policzkow, np. niezapychajacy Blush Delice L'Oreala
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 19:07   #45
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Ja też obstawiam krem nagietkowy Ziaja - bardzo go lubię osobiście, ale uważam, że nadaje się raczej na momenty kryzysowe - nos wysuszony katarem, duże przesuszenie skóry etc., bo ma sporo zapychaczy (chociaż to oczywiście kwestia indywidualna).
Popieram Sylwiastą/ę (kurczę, zaćma jakaś - jak to odmienić?) w kwestii maseczki aspirynowej, może być też zestaw Z Apotheker Scheller z melisą: peeling + maska, bardzo ładnie odświeżają cerę, chociaż wrażliwcom nie polecam. Od siebie jeszcze dodam coś z witaminą C, np. mój ulubiony Active C z LRP, nic tak ładnie nie rozświetla i nie odświeża cery
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 19:23   #46
kiciulka1985
Zakorzenienie

popieram - duzo pij, duzo na swierzym powietrzu....
a z kosmetykow peeling i proponuje jeszcze przeczyszczec chociaz raz w ciagu dnia (poza porannym i wieczornym) twarz tonikiem.
hmm
joasiak1 - zaćma jest wada/choroba wzroku
Stary 2006-01-01, 12:46   #47
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
popieram - duzo pij, duzo na swierzym powietrzu....
a z kosmetykow peeling i proponuje jeszcze przeczyszczec chociaz raz w ciagu dnia (poza porannym i wieczornym) twarz tonikiem.
hmm
joasiak1 - zaćma jest wada/choroba wzroku
Miałam na myśli zaćmę umysłową
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 13:06   #48
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Popieram Sylwiastą
Osobiscie jestem za ta wersja
Stary 2006-01-03, 21:02   #49
kafetka
Zadomowienie

qurcze a taki byl fjny ten kremik...odstaw ie i napisze jak tam efekty!1 a jaki z lekkich kremow polecacie?
kafetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 00:31   #50
Sylwiasta
Zadomowienie

Weleda, krem nawilzajacy z irysem - drogi (dlam ostatnio 46 zl) ale bardzo wydajny i mozna za okolo 12 zl kupic mniejsza wersje - wystarczy na 2 tygodnie a potem zadecydujesz, czy kupic pelnowymiarowe opakowanie (30 ml).
Dodalam dzis swoja jego recenzje na KWC.
Stary 2006-04-03, 14:26   #51
Grazin
Zakorzenienie

GG do Grazin
Question szara cera wiosna... macie na to sposoby??

zawsze wiosną moja cera staje sie przesuszona, bez blasku, szara i pojawiaja sie ciągle nowe pekające naczynka... nie pomagaja peelingi, maseczki kremy... a na kosmetyczke mnie nie stac. moze macie jakies sprawdzone spodsoby?? potrzebuje pilnie rady
dzieki i pozdrawiam!
Grazin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:07   #52
angel1980
Raczkowanie

GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: szara cera wiosna... macie na to sposoby??

Proponuje samoopalacz,który ozywi twarz poprzez lekkie nadanie kolorku,ale nie zapominaj o nawilżaniu,na noc bardziej ,gdyz teraz szcególnie po zimie nasza skóra tego potrzebuje.
Własnie tak ja robie.Stosuje od czasu do czasu samoopalacz,zrezygnowałam z cięzkiego podkładu,żeby buzia odpoczeła.Ewentualnie korektor punktowo i lekki puderek sypki
Łykam tez regularnie rutinoskorbin ,gdyz mam kruche naczynka,więc wzmacniam je od wewnatrz.
Stary 2006-04-03, 17:15   #53
Lovvely
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Grazin
zawsze wiosną moja cera staje sie przesuszona, bez blasku, szara i pojawiaja sie ciągle nowe pekające naczynka... nie pomagaja peelingi, maseczki kremy... a na kosmetyczke mnie nie stac. moze macie jakies sprawdzone spodsoby?? potrzebuje pilnie rady
dzieki i pozdrawiam!
ja polecam tak:
- pić jakieś ziółka albo len
- od czasu do czasu stosować naturalne kosmetyki(np. maseczka z ogórka(jak będziesz chciała to ci podam pare przepisów)
- brać jakieś witaminki/tran w kapsułkach/capivit
- kupić sobie kosmetyki z serii regenrującej, odżywiającej
- dobrze się odżywiać
- nie przesadzać z peelingami ani z maseczkami ściągającymi( tak pisze Beata w poradniku)
- może jakaś glinka?? ja sobie obiecałam spróbować ale jeszcze nie kupiłam
- może jakiś mały delikatny automasaż przy nakładaniu kremu?
trzymam kciuki
Lovvely jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:45   #54
asiulka123
Zakorzenienie

capivit A+E, na popekane naczynka sugeruje wit.C, moze wiecej snu- szczegolnie u progu wiosny nasz organizm moze czuc sie przemeczony, wiecej wody mineralnej
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:46   #55
asiulka123
Zakorzenienie

no i ruch na swiezym powietrzu
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:59   #56
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

a ja tardycyjnie polecam pić kubusia i wsuwac marchew i raczej kremy brazujace a nie samoopalacz do dzieła mistrzu =)
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 14:17   #57
Bonsaii
Przyczajenie

Szara cera-ratunku!

wiadomo idzie Sylwester i kazda z nas chce byc piekna.
Mam problem z cera-jest szara, bura i ogolnie nie wyglada zbyt ladnie...chcialabym jakimis domowymi sposobami uzyskac zdrowy wyglad twarzy.
Moze wy znacie jakies sposoby?

2zproblem to pory. Chcialabym je jakos oczyscic, poodpychac...najlepiej domowym sposobem ale niekoniecznie
Ratujcie chce byc piekna w te noc

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168271

Obrobka zdjec..
Bonsaii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 18:44   #58
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Szara cera-ratunku!

witam osobę z moich pięknych okolic na szarą cerę pomocna jest wit. C - teraz już czasu mało, więc pewnie w kilka dni nie zauważysz działania kremu (np. La Roche Posay Active C). na forum Biochemia kosmetyczna znajdziesz też przepis na domowe serum z wit. C, a także przepis na maseczkę aspirynową (ta ostatnia to już w kwestii oczyszczenia porów).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 10:03   #59
Bonsaii
Przyczajenie

Dot.: Szara cera-ratunku!

a dziekuje. Kupilam sobie znana mi wit. 'A' w kremie i poki co jestem zadowolona.krostki sie goja i znikaja a cera robi sie gladsza...
tylko te pory...

ide przekopac biochemie. dzieki

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168271

Obrobka zdjec..
Bonsaii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:38   #60
Emilcia25
Przyczajenie

szara cera

Proszę o pomoc........
jak zapobiegać, aby moja cera nie była szara...... staram sie dobrze pielegnowac moja cere, tzn stosuje dobre kremy, toniki, zmywam makijaz mleczkiem do demakijazu..... stosuje peelingi i maseczki ....

ale mam problem, iż często moja cera jest szara, taka przemeczona

tak samo jak zrobie makijaz, to jest bardzo nietrwały a ponadto za dwie czy trzy godziny skora na twarzy wyglada bardzo zle
Emilcia25 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości