co robiłyście na stażu w salonie kosmetycznym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-25, 19:17   #1
marysia500
Raczkowanie

co robiłyście na stażu w salonie kosmetycznym?

Witam, czy są tu jakieś dziewczyny, które miały staż w salonie kosmetycznym?
Jeśli tak to piszcie co robiłyście, czego wam nie wolno było, czy mogłyście się przyglądać zabiegom, czy też było wykorzystywanie typu stażystka= przynieś, podaj, pozamiataj...
Czy staż nauczył was pracy z klientem i zdobycia doświadczenia potrzebnego w przyszłej pracy?
marysia500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:37   #2
Anabelle28
Raczkowanie

Dot.: co robiłyście na stażu w salonie kosmetycznym?

Co gabinet to staż
Wszystko zależy od właściciela oraz jego pracowników.
W jednym salonie będziesz "podaj przynieś pozamiataj", w innym będziesz na recepcji, w innym będziesz asystować przy zabiegach, a jeszcze innym, za zgodą klientek bądź pacjentek będziesz wykonywać zabieg pod okiem właściciela. Warto jest porozmawiać z osobą oferującą staż, przedstawić swoje oczekiwania i obserwować reakcje rozmówcy - bo staż na którym będziesz podlewać kwiatki raczej nic Ci nie da - więc szkoda czasu
Anabelle28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:57   #3
izaem
Raczkowanie

Hej

ja za zgodą klientek robiłam im samodzielnie wszystkie zabiegi, oczywiscie na początku pod nadzorem ale później już coraz więcej mogłam decydowac sama i powiem Wam , że dużo się nauczyłam.
izaem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:09   #4
EwaGlam
Raczkowanie

Ja wprawdzie nie staz, a praktyki odbyłam w salonie i tam byłam na zasadzie bardziej obserwatora ale to przez to, że moja kosmetyczka twierdziła, że moja szkoła jest beznadziejna i niczego w niej nie uczą Tak więc przez cały miesiac kazała mi codziennie sobie malować paznokcie, wymyślała ciągle coś z zalanymi skórkami itp,. ciągle próbowała udowodnić, że nic nie umiem i że wybór mojej szkoły to był bład. I ja pod jej presją zmieniłam szkołę a jej gabinet omijam szerokim łukiem, tymbardziej że na mieście i wśród znajomych słyszałam, ze gabinet nie cieszy się zbytnią popularnością a owa kosmetyczka robi wszystko "byle by było" czyli szybko a nie dokładnie Oczywiscie to była pani po studiach, licencjat z kosmetologii i na każdym kroku podkreślała, że jest lepsza bo ma studia skończone a ja marną szkołę policealną robię

Tak więc nie życzę wam ani na stażu ani na praktykach takich doswiadczeń jakich ja nabyłam

Mój blog

Edytowane przez EwaGlam
Czas edycji: 2011-05-25 o 20:10
EwaGlam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:11   #5
princess2890
Rozeznanie

Dziewczyny poradźcie mi.
Jestem na 1 roku kosmetologii i nie wiem czy iść już na praktyki/ staż czy lepiej poczejać i sie czegos więcej nauczyc?
princess2890 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:39   #6
EwaGlam
Raczkowanie

Mozesz iść na staż / praktykę i uzupełniać swoja wiedzę przecież powiem Ci że kazda kosmetyczka ma inne techniki, metody u każdej zauważysz coś innego, od każdej podłapiesz coś innego więc to tylko kwestia czasu Jeśli nie czujesz się jeszcze na tyle pewna, by zacząć pracę wśród klientek to możesz poczekać, choc myślę, że im wcześniej się zaczyna tym lepiej

Mój blog
Stary 2011-05-28, 11:21   #7
Anabelle28
Raczkowanie

Nie radziłabym iść na praktyki na bądź po pierwszym roku.
Zarówno wiedza teoretyczna jak i praktyczna jest wtedy mała biorąc pod uwagę że w pełni wykształcony kosmetolog to 5 lat studiów.
Chyba że chcesz pracować jako kosmetyczka - to wtedy lepiej było wybrać szkołę policealną i odbywać praktyki już od pierwszego roku.
Stary 2011-05-28, 19:05   #8
EwaGlam
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Nie radziłabym iść na praktyki na bądź po pierwszym roku.
Zarówno wiedza teoretyczna jak i praktyczna jest wtedy mała biorąc pod uwagę że w pełni wykształcony kosmetolog to 5 lat studiów.
Chyba że chcesz pracować jako kosmetyczka - to wtedy lepiej było wybrać szkołę policealną i odbywać praktyki już od pierwszego roku.
Czyli że kosmetyczka nie może być rownie dobrze wykształcona, jak kosmetolog, który skończył 5-letnie studia?

W szkole policealnej realizowany jest ten sam program, te same przedmioty, w prawdzie okrojone, ale jednak podstawy są więc myślę, że jak się chce to się można czegoś nauczyć

Oczywiście kosmetolog a kosmetyczka to coś innego

Mój blog
Stary 2011-05-29, 00:34   #9
Anabelle28
Raczkowanie

W szkole kosmetycznej masz 10 przedmiotów w ciągu 2 lat, na studiach od 10-16 przedmiotów na jednym semestrze których przy pełnym wykształceniu na Uniwersytecie Medycznym masz 10.
Kosmetyczka może być dobrze wykształcona jeśli sama się dokształca, a kosmetolog może być źle wykształcony jeśli nie przykłada się do nauki, ale rozłożenie zajęć, ilość materiału i ilość przedmiotów są znacząco różne.
Wystarczy spojrzeć na standardy kształcenia w ministerstwach.
Stary 2011-05-29, 11:28   #10
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez princess2890 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie mi.
Jestem na 1 roku kosmetologii i nie wiem czy iść już na praktyki/ staż czy lepiej poczejać i sie czegos więcej nauczyc?
Ja idę na praktyki po 2 roku.

Cytat:
Napisane przez EwaGlam Pokaż wiadomość
Czyli że kosmetyczka nie może być rownie dobrze wykształcona, jak kosmetolog, który skończył 5-letnie studia?

W szkole policealnej realizowany jest ten sam program, te same przedmioty, w prawdzie okrojone, ale jednak podstawy są więc myślę, że jak się chce to się można czegoś nauczyć
2 lata nauki =/= 5 lat nauki.
Stary 2011-05-30, 10:07   #11
EwaGlam
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
W szkole kosmetycznej masz 10 przedmiotów w ciągu 2 lat, na studiach od 10-16 przedmiotów na jednym semestrze których przy pełnym wykształceniu na Uniwersytecie Medycznym masz 10.
Kosmetyczka może być dobrze wykształcona jeśli sama się dokształca, a kosmetolog może być źle wykształcony jeśli nie przykłada się do nauki, ale rozłożenie zajęć, ilość materiału i ilość przedmiotów są znacząco różne.
Wystarczy spojrzeć na standardy kształcenia w ministerstwach.
Proszę Cię, nie zrozumiałas mojej wypowiedzi. Chodziło mi nie o samą ilość zajęć a o to, że przecież przeciwwskazania / wskazania/ techniki wykonania / poszczególnych zabiegów są takie same bo przecież kosmetyka JEST JEDNA. Poza tym bycie kosmetyczką a kosmetologiem różni się! Po studium jesteś kosmetyczką i pracujesz w salonie - po kosmetologii masz dodatkowe "uprawnienia" i nie jesteś tylko kosmetyczką ale możesz pracować wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z kosmetykami.
Więc trzeba zrozumieć, że ja porównywałam kwestię kosmetyczka po studium, kosmetyczka po kosmetologii, która ma zamiar pracować w gabinecie Schematyczne porównanie, założenie

Poza tym chyba mi nie wmówisz że na kosmetologii uczą innych przeciwwskazań, innych chorób, innych przyrządów niż w studium a więc mimo, że 10 przedmiotów to po studium też możesz mieć dobre PRZYGOTOWANIE teoretyczne do pracy, tak jak na studiach, to czy będzie się dobrze wykonywało swoja pracę zależy juz od tego, jak bardzo sie przyłoży do swoich obowiązków, od PRAKTYKI, ciągłej, i od ciągłego doszkalania się, bo chyba wszyscy wiemy że ciagle na rynek wprowadzane są nowe technologie, rynek ma różne zapotrzebowanie na usługi, więc to my się musimy do nich przystosować.

Myslę, żeby zakończyć ten temat, ponieważ nie o naukę a o PRAKTYKI tutaj chodzi, czyż nie ?

Mój blog
Stary 2011-06-01, 22:10   #12
marysia500
Raczkowanie

dziękuje dziewczyny za odpowiedzi ;-)
jakby jeszcze któraś wizażanka miała praktyki w salonie lub staż to zapraszam do udzielania się
marysia500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:09   #13
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

ja także miałam praktyki w salonie kosmetycznym, na początku było to typowe 'przynieś, podaj, pozamiataj', z czasem coraz więcej obserwacji podczas zabiegów, oraz wykonywanie zabiegów na klientach, którzy wyrazili zgodę, ale nie powiem, głównie sprzątanie, przygotowywanie stanowisk pracy do zabiegu, sterylizacja i dezynfekcja narzędzi i powierzchni, itp. Ale że byłam w tym samym czasie na praktykach z kilkoma koleżankami z klasy, mogłyśmy w ramach ćwiczeń wykonywać zabiegi na sobie, ale efekt był oceniany przez kosmetyczki. Ogólnie nie było żle

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 23:37   #14
cafaitmal
Raczkowanie

ja od poniedziałku zaczynam praktyki i już się boję.
na 1 semestrze bardzo dużo było nauki, wierzyłam w swoje możliwości,
niestety w 2 semestrze (obecnym) zmieniła się nauczycielka i praktycznie nie nauczyłam się nowszych, innych rzeczy niż w 1 semestrze, mam wrażenie, ze stoimy w miejscu, przez co nie wierzę w siebie i boję się, że zostanę wrzucona na głęboką wodę. chociaż nauczycielki mówią, że takie praktyki, to : głównie obserwacja i zmywanie. czyli patrzysz jak kosmetyczka robi dane zabiegi, sprzątasz no i ewentualnie zmywasz jakąś hennę czy maseczkę.
cafaitmal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 23:47   #15
Maladive
Zadomowienie

Nie licz, ze będziesz od początku wszystko robiła sama. Moze pod koniec praktyki uda Ci sie cos samodzielnie zrobić.
Maladive jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 00:23   #16
joaska_g
Raczkowanie

Ja miałam praktyki po pierwszym i po drugim roku kosmetologii. Na pierwszych robiłam niewiele ale mogłam zaprosić koleżanki na kilka darmowych zabiegów np. peeling kawitacyjny z jakąś niedroga maseczką, manicure, henna, elektrostymulacja.
Na drugie praktyki zmieniłam salon i okazało się, że jest w nim robione mnóstwo zabiegów z groupona, generalnie cyrk na kółkach tam był i nikogo nie obchodziło, że robię jakiś zabieg bez nadzoru, normalnie totalna olewka...
Więc jak chcecie dziewczyny trochę samodzielności + chcecie przeżyć coś bardzo pouczającego i rozwijającego wyobraźnie to poszukajcie sobie salonu z gruponami . Ekstremalne doznania gwarantowane.
Generalnie z tego co opowiadały mi koleżanki to z praktykami jest bardzo różnie, na jednych robisz bardzo dużo, w tym samodzielnie a na innych siedzisz na recepcji i zamiatasz. Jeszcze zależy czy samemu się coś umie, bo jak się nic nie umie to myślę że nawet w takim salonie cudów, jak ten mój gruponoy to by się tylko zamiatało.
joaska_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:25   #17
cafaitmal
Raczkowanie

jestem już po tygodniowej praktyce... w pierwszym dniu to zrobiły ze mnie sprzątaczkę, w drugim już mniej, mogłam obserwować zabiegi tj. manicure i pedicure, choć tego nie miałam jeszcze na zajęciach, no ok - coś nowego, więc 5 razy obejrzałam i już więcej póki co mi to niepotrzebne, teraz pora zacząć to wcielać w życie, ale nie... te kosmetyczki praktycznie zajmują się paznokciami albo takimi zabiegami, na które nie mam wstępu... praktycznie nic z nich nie wyniosłam. ale z drugiej strony momentami mi się podoba. bo drugiego dnia dziewczyny pozwoliły mi na jednej kosmetyczce zrobić hennę i regulację. zawsze coś no i stałam na recepcji, choć nie było ruchu i praktycznie nic nie robiłam. widziałam też jak są robione żele, więc to było dla mnie dość interesujące. robiłam testy (podgrzewanie - robienie opakowań) oraz podgrzewanie robienie opakowań do frezów (wraz z dezynfekcją), już nie wspomnę o takiej zwykłej pomocy tj. podawanie czegoś, dezynfekowanie miejsca pracy, dezynfekcja sprzętu, zdarzało mi się podawać napoje, zamienić słowo z klientką, tj. zaprosić na miejsce, przygotować miejsce zabiegu, uporządkowałam dokumentację, ostatnie 2 dni to obserwowanie przede wszystkim pigmentacji ust i brwi (makijaż permanentny)

nie jest tak jak sobie to wyobrażałam, dziewczyny powoli nie mają już pomysłów, co mi zadać do roboty, cały czas chodzę i pytam, czy mają kolejne zadanie... siedzę na zapleczu i się nudzę. oczywiście są również momenty, w których nie mogę wytrzymać na nogi, ale wolę coś robić... a 10 razy nie podoba mi się patrzeć na tą samą czynność tj. robienie przez kosmetyczki paznokci, tym bardziej, że bez wzorków ani innych udziwnień, po prostu malują na jednolity kolor, jak wspomniałam o ombre to nie wiedziały, jak to się robi ;O na kolejne praktyki wybiorę mniejszy salon, zdecydowanie.

póki co czeka mnie jeszcze tydzień w tym salonie.

Edytowane przez cafaitmal
Czas edycji: 2013-05-25 o 15:28
Stary 2013-05-26, 00:15   #18
Maladive
Zadomowienie

Jestem po pierwszym tygodniu praktyk. Juz pierwszego dnia zaraz d pryjscu o salonu szefowa kazała zrobic demakijaz i dalej myslalam, ze zabieg zrobi sama, ale wszystko ja robiłam! peeling kawitacyjny i sonofore, maseczke algowa+ masaz głowy. Tego dnia nic wiecej nie robilam, tyl;ko pomagalam, sprzatalam i przygladalam się. Przez dwa nastepne dni tez tylko się przyglądałam i było amol klientów. W czwartek znowu robiłam peeling kawitacyjny i maseczkę algową. W piątek u mnie w salonie jest mezoterapia bezigłowa - przyglądałam się przez 2 zabiegi, a trzeci zrobiłam sama! Jestem bardzo zadowolona ze swoich praktyk
Maladive jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 23:08   #19
cafaitmal
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszym tygodniu praktyk. Juz pierwszego dnia zaraz d pryjscu o salonu szefowa kazała zrobic demakijaz i dalej myslalam, ze zabieg zrobi sama, ale wszystko ja robiłam! peeling kawitacyjny i sonofore, maseczke algowa+ masaz głowy. Tego dnia nic wiecej nie robilam, tyl;ko pomagalam, sprzatalam i przygladalam się. Przez dwa nastepne dni tez tylko się przyglądałam i było amol klientów. W czwartek znowu robiłam peeling kawitacyjny i maseczkę algową. W piątek u mnie w salonie jest mezoterapia bezigłowa - przyglądałam się przez 2 zabiegi, a trzeci zrobiłam sama! Jestem bardzo zadowolona ze swoich praktyk
Jakiś mniejszy salon, rozumiem?

W tych mniejszych łatwiej jest o robienie zabiegów już na klientkach, taki bliski kontakt z samą szefową. Ja szefową widziałam z 3 razy, to dziewczyny się mną "zajmują", jedna jest taka, że myśli, że jest ponad wszystkie i się wywyższa, nie lubię jej......... No ale nie każdy każdemu podpasuje :P
W każdym bądź razie ja w poniedziałek ostatni raz idę do salonu, to już koniec moich mąk.
Choć dziś zaprosiłam przyjaciółkę i robiłam jej paznokcie.
Nie miałam tego na zajęciach, ale cały czas w tym salonie był robiony manicure, to też jak na pierwszy raz było OK.
Ale w warunkach domowych lepiej mi idzie :P
Stary 2014-12-15, 12:30   #20
hakuna0matata
Raczkowanie

Hej.
Mam pytanie. Czy mogę iść na staż do salonu jeżeli jestem na drugim roku szkoły policealnej? Czy muszę ukończyć szkołę, zaliczyć egzaminy i dopiero wtedy?
hakuna0matata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
salon, staż

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości