Kosmetyki do pielęgnacji męskiej twarzy/cery - potrzebna pomoc ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-27, 19:04   #1
Lukasz90Lukasz
Przyczajenie

Exclamation

Kosmetyki do pielęgnacji męskiej twarzy/cery - potrzebna pomoc !

Witam piękne Panie , mam nadzieję,że to forum nie tylko jest dla was,ale także dla nas - mężczyzn i pomoże mi odpowiedzieć na kilka intrygujących mnie pytań Co jak co ale Kobiety bardziej dbają o skóre,mężczyźni już troszke mniej ale to do was zwracam się z pytaniami gdyż "wy" jesteście mistrzyniami w tym fachu.

A więc do rzeczy:

Mam 20 lat, chciałbym jakoś bardziej zadbać o moją skóre, a szczególnie o twarz,cere ... widząc na ulicy zadbane kobiety których cera aż się prosi by jej dotkąć zastanawiam się - jak one to robią ? dlaczego mi to nie wychodzi skoro się staram ... i nie moge dojść do ładu. przez ostatnie 5-6 lat borykałem się z trądzikiem... naszczęście te czasy już minęły ( chociaż zostały mi na twarzy niewielkie blizny) i od czasu do czasu pojawi się jakiś pryszcz. Na codzień skóra mi się świeci i to najbardziej w okolicach czoła , każdy w pracy zwraca mi na to uwage... zapewnie też mam zaskórniki (chociaż nie dokońca wiem, co to jest ... ale jeśli będzie potrzeba wstawie wam fotke twarzy to same ocenicie ).

Ogólnie chciałbym wykładzić sobie skóre,żeby była miła w dotyku,zredukować lub usunąć całkiem "zaskórniki" i zrobić coś aby ta twarz wyglądała o niebo lepiej...

na kosmetykach niestety się nie znam , jedynie co używam to żel do mycia twarzy(Care&Control z Soraya ) i jakiś krem matujący na dzień z nivea (chociaż nie bardzo coś matuje...) Z tego co wyczytałem i ogólnie popytałem się koleżanek - wynika,że mam cerę tłustą więc powinienem dobrze o nią dbać , zapewnie będę potrzebował dobrego kremu,toniku,peelingu i żelu głęboko oczyszczającego ...

i tutaj zwracam się do was, jak już wcześniej wspomniałem na kosmetykach się wogóle nie znam więc super by było,gdybyście doradziły mi jakich kosmetyków powinienem używać (oczywiście pisząc pełne nazwy i firmy tych kosmetyków - abym wiedział o co dokładnie pytać w drogeriach)

Kiedyś mój kolega powiedział mi,że najlepsze kosmetyki dla mężczyzn są te które używają kobiety,ponieważ większość z nich jest opracowana dla was niż dla nas... także nie muszą być to typowe kosmetyki dla mężczyzn ( no chyba,że uważacie inaczej...)

Także tyle z mojej strony, mam nadzieję że chociaż tutaj dowiem się czegokolwiek,gdyż na innych forach nie dostałem zbyt dobrej pomocy.

Pozdrawiam, Łukasz
Lukasz90Lukasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 19:53   #2
melzo
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki do pielęgnacji męskiej twarzy/cery - potrzebna pomoc !

co do Twoich pryszczy, robią się tam gdzie się golisz? bo ja zauważyłem jak bardzo jest to uzależnione od maszynki, przestałem kupować jakieś najtańsze no-name'y tylko kupiłem porządne gillete (wszak najlepsze dla mężczyzny ) i problem zniknął. po goleniu stosuję z kolei balsam nawilżający nivea.
a problem z tłustą skórą... mam dokładnie to samo. i to tylko w okolicach czoła i nosa. ile bym się nie mył to za godzinę jest to samo ;/ czy są może jakieś kremy które pozwolą pozbyć się tego problemu na zawsze? a może coś doustnie?
z góry dzięki
melzo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:04   #3
Lukasz90Lukasz
Przyczajenie

też golę się Gillett - mach3 ale i tak mam podrażnienia po goleniu niestety... a jeśli chodzi o wypryski to nie po goleniu(chociaż tam też) ale głównie np na czole lub plecach ...
Stary 2011-05-27, 20:58   #4
on27
Przyczajenie

wiem ze zabrzmi to dziwnie, ale jak ja bylem w Twoim wieku to tez mialem problem z tlusta cera. Skora faceta jest zazwyczaj grubsza, bardziej tlusta bo wydziela wiecej sebum. Wybierz sie do apteki i kup sobie cos z firmy Iwostin, Vichy, La-roche itd. Jest tego mnostwo, musisz szukac kosmetykow dla cery tlustej, jakis krem matujacy na dzien, tonik do przemywania przed nalozeniem kremu, moze jakis peeling i cos na noc. Metoda prob i bledow znajdziesz cos odpowiedniego. Jednak najlepiej jakbys poszedl do dermatologa. Ja mam 27lat i tez mi od czasu do czasu cos wyskoczy na twarzy, plecach. Z goleniem spokoj, pianke zamienilem na zel do golenia i zawsze dezynfekuje maszynke spirytusem salicylowym. Powodzenia!
on27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:23   #5
Fuzukatsu
Zadomowienie

Dermatolog- serio. Lepiej zapytać specjalisty niż nas. Pomożemy, ale moim zdaniem lepiej się oddać w fachowe ręce

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 15:15   #6
sphinx123
Raczkowanie

GG do sphinx123

Też mam tłustą cerę. Najgorszym błędem w pielęgnacji jest zbytnie "ciśnięcie" skóry :P Mówię Wam, im mniej tym lepiej jeżeli chodzi o kosmetyki. Głębokie peelingi i inne tego typu agresywne wynalazki radzę zostawić na specjalne okazje, np. używać ich przed randką czy imprezą (oczywiście nie na ostatnią chwilę, trzeba dać skórze moment żeby nie wyjść do ludzi z zaczerwienionym ryjem). Mi ulgę przynosi używanie żelu antybakteryjnego do mycia twarzy z Ziaji - seria Nuno. Stosuję go rano i wieczorem. Nie wysusza skóry, aczkolwiek ładnie zmywa wszelkie tłuste substancje przez co cera na długi czas zostaje matowa :P
sphinx123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:14   #7
Lukasz90Lukasz
Przyczajenie

Kupiłem sobie Żel do mycia twarzy , peeling i krem na dzień z firmy Soraya i tonik z firmy Lirene (niestety z Soraya nie było...) zobacze jak po tych kosmetykach będę miał efekty, lecz nie wiem w jakiej kolejności ich używać ?

Żel - 2x dziennie rano i na noc ?
Peeling - 2-3 x w tyg ? przed myciem żelem ? czy po ? przed tonikiem ? czy po ?
Tonik - odrazu po umyciu twarzy żelem ? nakładam Tonik a potem krem matujący na dzień ?

Pomóżcie bo nie ogarniam
Stary 2011-05-30, 20:39   #8
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość
Kupiłem sobie Żel do mycia twarzy , peeling i krem na dzień z firmy Soraya i tonik z firmy Lirene (niestety z Soraya nie było...) zobacze jak po tych kosmetykach będę miał efekty, lecz nie wiem w jakiej kolejności ich używać ?

Żel - 2x dziennie rano i na noc ?
Peeling - 2-3 x w tyg ? przed myciem żelem ? czy po ? przed tonikiem ? czy po ?
Tonik - odrazu po umyciu twarzy żelem ? nakładam Tonik a potem krem matujący na dzień ?

Pomóżcie bo nie ogarniam
Generalnie zasada jest taka: najpierw żel, potem tonik, następnie krem. Tonik od razu po umyciu twarzy

Peelingu używaj zamiast żelu 2-3 razy w tygodniu (sugerowałabym maksymalnie 2, żeby za bardzo nie wysuszać buzi). I dalej normalnie: tonik, krem.

I skoro zdecydowałeś się na krem matujący na dzień to może pomyśl o jakimś lekkim kremie nawilżającym na noc? Nie zapominaj, że tłusta skóra też potrzebuje nawilżenia, wysuszona świeci się jeszcze bardziej

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 22:34   #9
Lukasz90Lukasz
Przyczajenie

Ok dzięki za rade ;-) , a krem na noc nawilżający dokupie na bank , jakieś propozycje masz na dobry krem ?
Stary 2011-05-31, 22:10   #10
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość
Ok dzięki za rade ;-) , a krem na noc nawilżający dokupie na bank , jakieś propozycje masz na dobry krem ?
Humektan z apteki- tubka 30g kosztuje jakieś 10zł, nie zapycha, lekki, nawilża

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości