uczulenie na farbę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-31, 12:39   #1
bąbelek_82
Rozeznanie

Question

uczulenie na farbę?

Mam pewien problem, prosiłam już o radę na forum dermatologicznym, niestety nikt nie odpowiedział.
Od jakiegoś roku farbuję włosy, zawsze farbami zmywalnymi (szamponetki palette, w sumie pewnie jakieś 10-12). Nigdy nie miałam żadnych reakcji uczulioniowych, wszystko bylo jak najbardziej ok . Niedawno zmieniłam producenta (na szamponetki marion) i na mojej głowie stało się coś bardzo nieprzyjemnego - cała okryła się czymś, co można określić jako wysypkę lub trądzik (bo swędziało i ropiało naraz). Cała skóra na głowie sączyła się, a swędzenie było naprawdę nie do zniesienia. Trwało to jakiś tydzień, potem wygoiło się, pokryło strupkami i zaczęło schodzić... łupieć nie do opisania. Byłam pewna, że to kwestia zmiany farby, że może jestem na tą nową uczulona. Po jakimś miesiącu nałożyłam sobie na łebek paletkę i... to samo. Czy ktoś wie o co chodzi? Będę wdzięczna...
bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 20:30   #2
neonka28
Zakorzenienie

Dot.: uczulenie na farbę?

Widocznie jestes uczulona na jakis skladnik farby-mozesz sprobowac aplikowac sobie calcium musujace przed nastepnym farbowaniem.No i oczywiscie najlepiej farbowac tluste wlosy.Jesli to nie pomoze trzeba zrobic sobie przerwe.Wiesz niektore osoby sa uczulone na skladnik w farbie i dlatego zaleca sie test farby w miejscu np. za uchem.
neonka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 20:48   #3
tessalia
Raczkowanie

Może być tak, że nie jesteś uczulona, ale tylko do pewnego czasu, tym bardziej, jeśli często farbujesz.
U mnie było podobnie, kiedy zrobiłam sobie pasemka farbą (ale trwałą) Joanny - wystąpiła swędząca wysypka nie tylko na głowie, ale także na szyi i ramonach.
Najlepiej to odstawić wszystkie farby i szmponetki na jakiś czas.
tessalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 10:10   #4
bąbelek_82
Rozeznanie

No właśnie, chyba od pewnego czasu jestem uczulona. Co do testów - to jasne, że o nich wiem, ale pisałam, że używałam tej farby już nie raz i nigdy nic takiego się nie działo. A calcium zażywałam potem przez ponad tydzień, żeby w ogóle to wytrzymać. Kalcium i tabletki przeciw alergi.
bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości