Czy coś zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-30, 12:44   #1
bez_sensowna
Rozeznanie

Czy coś zmienić?

Powiecie mi czy dobrych używam kosmetyków względem cery?
- krem do cery normalnej/mieszanej - garnier
- podkład do cery tlustej/mieszanej - revlon
- puder podajże do cery mieszanej i trądzikowej

Mam cerę mieszaną (strefa T) lecz wydaje mi się że odwodnioną (czasem przesusza sie tam gdzie normalnie mi się przetłuszcza)
Nie wiem czy powinnam zmienic krem na inny czy podkład? W ciągu dnia muszę robic poprawki bo zaczynam się świecić.
Cały czas szukam jakigoś dobrego kremu nawilżającego ale trafiam na takie po których się zaraz świecę.
bez_sensowna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:32   #2
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation
Dot.: Czy coś zmienić?

Ja mialam kiedys podobne problemy. Zmienilam swoj krem tez z Garniera ten czerwony - na ten krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...15.html&next=1 i problemu ustapily. A dodam, ze takze uzywalam podkladu z Revlona Colorstay. Wiem, ze krem troszke kosztuje, ale warto sprobowac
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:02   #3
mbamboo
Wtajemniczenie

Wydaje mi się, że używanie kosmetyków osuszających cerę tylko pogorszy sytuację. Sama wpadłam w takie błędne koło, napędzające coraz większe świecenie się twarzy. Mnie pomogła taktyka krem nawilżający+minimum makijażu. Obecnie używam kremu matującego, który nie wysusza na dzień (swoją drogą, nie sądziłam, że istnieje coś takiego, po tych wszystkich kosmetykach dla nastolatek, ale jednak jest, i to tanie ) i odżywczego, który kiepsko się wchłania, na noc. Jak używałam kosmetyków kryjących - kiedy jest ciepło, nie robię już tego, nie ma to najmniejszego sensu - to podkład nanosiłam tylko pod oczy i na nos, tam, gdzie miałam nałożony korektor i musiałam go zamaskować.
Stary 2011-05-30, 16:33   #4
villete
Zakorzenienie

Garniera nie polecam - przeklamowane, testowane na zwierzętach, nie robi za dużo dobrego. Jednak w dobry krem warto zainwestować. Ja obecnie mogłabym polecić SkinFood Lettuce & Cucumber Water Jelly Cream, ja mam cerę normalną, nigdzie się nie przetłuszcza, dlatego jak dla mnie mógłby być nawet bardziej nawilżający, ale wydaje mi się, że dla cer mieszanych/tłustych bylby idealny, bo ma lekką, odświeżającą formułę.
Revlon uważam jest dość ciężkim podkładem, szczególnie na lato, nie używałabym go na codzień, raczej skierowałabym się w stronę kremów tonujących lub podkładów mineralnych. Stąd polecam kremy bb, które odżywią i nawilżą skórę, nie wpadnie się w błędne koło przesuszania, o którym własnie dziewczyny wspomniały, co jest straszne przy przetłuszczającej się skórze. Ja używam SkinFood Mushroom BB cream, od niedawna też testuję Skin79, są świetne, zresztą jak wszystkie kremy BB
Co do pudru to ja akurat używam obecnie Jadwigi do skóry suchej, ale do malowania dziewczyn z problemami przetłuszczania zamówiłam SkinFood Peach&Sake, drobniutko zmielony puder świetnie matujący.

Warto zainwestować przede wszystkim wydaje mi się w dobry krem bb, bo on zamieni nam dwa, a nawet trzy produkty (krem do twarzy, filtr przeciwsłoneczny i podkład), więc cena będzie adekwatna do rezultatów (mój sprawdzony sprzedawca z Allegro http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=13728489 ma większość rzeczy, ale nie wszystko od razu wystawia, więc wystarczy napisać, część rzeczy dostępnych z Polski, część z Azji)

Zrezygnowałabym na Twoim miejscu z reklamowanych kremów, dużo w nich chemii, konserwantów, a już fakt testowania na zwierzętach dla mnie przynajmniej, skreśla je kompletnie, szczególnie, że jest cała masa świetnych i dobrze dostępnych kosmetyków, które nic z testowaniem nie mają wspólnego
villete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:10   #5
kmb1
Zakorzenienie

Rzeczy z Azji (czyli np. bb creamy czy serię skinfood) można kupić także z ebay'a za pośrednictwem konta Paypal, o połowę taniej niż na allegro. Jeśli nie masz (lub nie umiesz obsługiwać) kont na ebayu i paypalu to możesz wziąść udział w "zamówieniu zbiorowym" w wątku "kupujemy bb creamy" na wizażu. Tam Organizatorka, jeśli Ją poprosisz kupi Ci to, do czego linki Jej wyślesz (a Ty tylko przelejesz pieniążki zwykłym przelewem na Jej konto). Te rzeczy dojdą na Jej adres, Ona zapakuje je i wyśle do Ciebie. Wtedy dopłacisz tylko ok.6-7 zł za przesyłkę w Polsce a wyjdzie Ciebie i tak taniej niż w polskich sklepach internetowych/na allegro.

Co do BB creamów-rzeczywiście polecam, nawilżą.

Ja bym zmieniła wszystko w Twoich kosmetykach.
Po pierwsze-puder. Jest do cery tłustej/mieszanej więc pewnie będzie wysuszał.

Po drugie-podkład. Ciężki, zapychający i mocno podrażniający+wysuszający . Owszem, są zwolennicy, ale ja np. znam lepsze produkty. Może akurat na Ciebie dobrze działa, ale jeśli widzisz że coś jest nie tak to zmień go .
Najlepiej na mniej kryjący i lepiej nawilżający. Matujący powinien być tylko puder.

Polecałabym Ci zakup BB creamu - jako kremu na dzień+podkładu oraz pudru sypkiego MySecret (w Drogeriach Natura, ok.12zł za opakowanie). Albo zamiast podkładu i pudru po prostu podkład mineralny (możesz sobie o takich poczytać na forum Kosmetyki Mineralne). Są także takie mocno kryjące.

Co do pielęgnacji, nie polecam garniera ze względu na kiepski skład. Poza tym, nawet mieszana cera musi być dobrze nawilżana. Polecałabym jakiś nawilżający krem z serii Ziaja Med (fizjoderm na przykład) albo Cetaphil (obydwa są dostępne w aptekach, nie są drogie).

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 07:52   #6
bez_sensowna
Rozeznanie

Co do podkładu to używałam wcześniej max factora lasting ale wtedy to mi spływał z twarzy, wchłaniał się tak że wygląd mojej skóry był taki sam jak przed nałożeniem- może wtedy uzywałam akurat innego kremu. Najgorsze to było to że nie mogłam znaleść odcienia dobrego.
Na lato wsumie przydał by się lżejszy i mniej kryjący.
Co do kremu hmm... jakoś nie jestem przekonana do tego bb cream, wolałabym kupic cos łatwiej dostępnego

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2011-05-31 o 07:54
bez_sensowna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 16:09   #7
kmb1
Zakorzenienie

bb cream czasem mocno kryje... Są różne firmy. On jest stosowany głównie jako podkład. Nie kładzie się na niego już podkładu. Niektóre BB creamy kryją mocniej niż Revlon Colorstay.

Niestety, z kolorówki i pielęgnacji "łatwo dostępnej" (rozumiem, że mówisz o drogeryjnych kosmetykach) niczego Ci nie polecę, bo najzwyczajniej w świecie przetestowałam naprawdę maaaasę kosmetyków i wszystkie okazały się być bublami, mieć beznadziejny skład i szkodzić zamiast pomagać. Rzeczywiście, jeśli chodzi o podkłady to moje rozeznanie jest mniejsze, bo mam bardzo bladą cerę i wszystkie drogeryjne podkłady są dla mnie za ciemne (mimo to, także przetestowałam większość z tych dostępnych na dziś dzień w Rossmanie).
Jedyne drogeryjne "w miarę", jeżeli nie będę się czepiała składu (i zapychania w związku z tym) i ocenię nie zwracając uwagi na kolor podkładu to bourjois healthy mix, healthy mix serum i max factor xperience (ten taki czarny z zielonymi paskami). Z tym , że burżuje bardzo błyszczą (na mojej niezbyt tłustej cerze), więc Tobie raczej nie będą pasowały. Aha, i jeszcze słabo kryjący i dość przyjemny jest Catrice Infinite Matt Make Up.

Oczywiście wszystko co piszę jest subiektywne.

Z trochę gorzej dostępnych polecę podkład z apteki - Pharmaceris F . Ok.30zł, a porządny i nawet niezły skład. Zdjęcia+recenzja jest na moim blogu (w podpisie), poza tym możesz poczytać na KWC. Dobrze się trzyma przypudrowany. Ale tylko 3 kolory do wyboru, za to w aptekach mają testery, więc możesz iść i się maznąć.

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2011-05-31 o 16:10
kmb1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 22:31   #8
pysiekk
Przyczajenie

Witam.
Mam pytanie.
Jak przyślą te kremy do testowania, to coś się za to płaci ogółem?
Za kuriera czy cos?
pysiekk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości