Czy ten podkład jest antybakteryjny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-30, 13:01   #1
agationovna
Raczkowanie

Arrow

Czy ten podkład jest antybakteryjny?

Witam
Chodzi o Revlon Color Stay . Czy ma jeszcze jakies zalety redukujące? prosze o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam
agationovna.

_________________________ _________________________ ______

Tak w ogóle to bardzo dziękuje za tyle dobrych rad, które napewno w przyszłości wykorzystam.Nie sądziłam, iż ten temat tak się rozwinie.Jestem mile zaskoczona.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!! ;-)

Edytowane przez agationovna
Czas edycji: 2011-06-01 o 21:49
agationovna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:26   #2
MdM
in love with life

Dot.: Czy ten podkład jest antybakteryjny?

Revlon ColorStay antybakteryjny? Pierwsze słyszę. Nie, na pewno taki nie jest.

Zalety redukujące?!? W sensie, ze ma leczyc problemy z cerą? Na problemy z cerą nie pomogą zadne podkłady. Idz do dermatologa.
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:02   #3
coco_kiciusia
Zadomowienie

Słyszałam raczej, że ten podkład dużo złych rzeczy potrafi zrobić z cerą dlatego boję się go kupić, a czaję się już od dawna.
Stary 2011-05-30, 22:19   #4
agationovna
Raczkowanie

No wlasnie ja go używam i jak na razie nie pogarsza mi się.
A pytanie zadałam bo mam taki głupi problem : Chodzi o to, że u mnie w szkole jest w regulaminie (pomijając inne błahostki) , iż zabrania się malowania. Ja używam lekkiego podkładu ponieważ mam dosc dużo blizn po trądziku i nie chce tego ujawniać. Dziś zapytała się mnie wychowawczyni (nie lubie jej, fałszywa )czy mam makijaż odpowiedziała sobie sama a no tak lekki podkład. Ja mówie ze tak ale on jest antybaktertyjny itp . A tak naprawde to nawet nie wiem czy jest. Używam Revlona Color Stay bo nawet dobrze kryje ale nie widac nie wiadomo jak go u mnie poza tym umiem się nim obsłużyć. No i ona do mnie TO PRZYNIEŚ GO JUTRO I MI GO POKAŻ.!! Czy ona wgl. może ode mnie czegoś takiego żądać ?!!

Edytowane przez agationovna
Czas edycji: 2011-05-30 o 22:20
Stary 2011-05-30, 22:29   #5
MdM
in love with life

O matko Wspolczuję Ci

Pewnie chodzisz do gimnazjum skoro nie wolno sie malowac? Niestety taki jest regulamin.

ColorStay potrafi byc widoczny na twarzy, w koncu jest ciezkim podkladem, widocznie za duzo go uzyłas i bylo go widac, skoro sie zorientowała. Jesli problemem są same przebarwienia to moze uzywaj korektora zamiast podkladu?

A co na tę sytuację Twoja mama? Mowilas jej o tym?
Stary 2011-05-30, 23:21   #6
pamfilia
Zakorzenienie

Przynieś jej krem tonujący z Ziai albo Under twenty i powiedz że tego używasz, one są lecznicze.
pamfilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 05:26   #7
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Przynieś jej krem tonujący z Ziai albo Under twenty i powiedz że tego używasz, one są lecznicze.
Noo właśnie mam zamiar takie kupić ; )dzieki;p

---------- Dopisano o 05:26 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
O matko Wspolczuję Ci

Pewnie chodzisz do gimnazjum skoro nie wolno sie malowac? Niestety taki jest regulamin.

ColorStay potrafi byc widoczny na twarzy, w koncu jest ciezkim podkladem, widocznie za duzo go uzyłas i bylo go widac, skoro sie zorientowała. Jesli problemem są same przebarwienia to moze uzywaj korektora zamiast podkladu?

A co na tę sytuację Twoja mama? Mowilas jej o tym?

Tak chodze do gimnazjum..bardzooo głupieigo. Tak wiem ze Revlon jest ciężkim podkładem tylko chodzi o to wlasnie ze ja go nie nawalilam niewiadomo ile.Miała go normalnie bez żadnych przebarnień, zacieków i be tony tego podkładu na twarzy. No wlasnie nie wiem czy korektor by coś dał.. ja jestem wyczulona na tym pukncie ; | O gólnie to u nas akcja ''bez makijażu'' w szkole zaeczeła się tak bardziej rozgłaśniać jka ja byłam w 2 kl. gim. Teraz jestem w 3. Przez ten czas nigdy mi nie zrwócili uwagi. Nawet najbardziej ostry nauczyciel!.to chyba znaczy ze umiem sie pomalowac stosownie. Poza tym moja mama sama gadała ze swoją kolezanką z tej skzoły i ona mowila sama ze mi nie zwracają bo nie maluje się niewiadomo jak i roumie moje potrzeby. A wracajac do terazniejszosci to bylo tak ze mam takiego kolegeee... i jego marzeniem nie wiem co on sobie ubzdurał jest zobaczenie mnie bez podkladu.. No i pani wspomniała o tym w piatek ze bd na to zwracana uwaga(makijaż).. Noo i on oo Agataaa(bo tak mam na imię) bedzie drapanko, i coś tamm do Pani zaczoł jeszcze gadac o tym marzeniu i ze ja to musze pierwsza zmyc ten podkład.I ona mnie się zapytała jak i inne dziewczyny czy mam, ja odp. pytaniem , zapytałam czy idać?, ona ze oczekuje ode mnie szczerości.. (akurat tu jestem taka ze zawsze jestem szczera ale jak trza to ściemniam , i wkurzylam sie na siebie bo wiem ze ona jest fałszywa)no i ja powiedzialam ze tak lekki bo chcem skorygowac swoją skórę......nooo i poniedziałek już przyszedł czas na polski(bo wlasnie tego uczy-.-) No i nic by nie bylo gdyby ten kolega nie wspomniał ze miały byc dzisiaj makijaże drapane. No i ona wiem wiem tak oczywiscie zaraz sprawdze. najpierw tam do innych potem do mnie .. złapała mnie a brode i pyta makijaż jest sama sobie odpowiedziała i ja zaczełam mówić ze nie bd pokazywac tego czego mam na twarzy poniewaz się wstydze i t p i ze wlasnie uzywam podkladu antyb. i wysuszajacego a ona do mnie TO MI GO PRZYNIES? Chamka , poprostu mi nie uwieżyła. Dzisiaj taki podkład kupie i niech się wali na ryj -.- A co do Mamy to tak wie.. i jest za mą.. oan tez miala takie problemy wie co to znaczy trądzik i t p i dla niej to głupie ze zamiast nas uczyc to oni gadaniją za nami z husteczkami o demakijażu(tak najprawde leżą one w pedagog) Dzisiaj powiem ze zapomniałam wziąść bo nie moglam nigdzie kupic ale ze jutro przyniose. Mam niewielkiego stresa bo mam dzisiaj z tym ostrym nauczycielem Poprostu nasza szkoła ma wyssane te reguły z dupyy -.- tak jak np. to ze nie mozna chodzic w rozpuszczonych włosach.. ale ja i tak chodze.

Sorki ze się rozpisałam ale chciałam abyś miała pełną wizję ..

Dzieki za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam ; **
Stary 2011-05-31, 10:27   #8
pamfilia
Zakorzenienie

Współczuję Ci, przesadzają z tym podkładem. Ta akcja z zabranianiem makijażu i farbowaniem włosów zaczęła się jak byłam w gimnazjum dlatego, że dziewczynki przychodziły w czerwonych szminkach i kolorowych cieniach. No to ok tego można zabronić ale podkładu? Jak czujesz się źle ze swoją cerą to wg mnie nie mają prawa zabraniać Ci tego.
pamfilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 12:18   #9
MdM
in love with life

Prawo niby mają, bo to szkoła, a nie dyskoteka, ale jesli jestes pewna, ze makijazu nie widac to ja bym bezczelnie kłamała, ze nie mam nic na twarzy. Poza tym skoro jestes w 3 klasie gimnazjum to dlaczego sie przejmujesz skoro za 2 tygodnie wakacje i konczysz szkole?

Nie chce Cie namawiac do złego (chociaz to wlasnie robie ) ale moze naloz go nastepnym razem wyjatkowo mało tak, zeby nie zakrył wszystkich przebarwien (spytaj mame czy na pewno nie widac ze masz go na twarzy) i powiedz, ze dzis nie uzylas. Jak bedzie chciala, zebys uzyla chusteczki do demakijazu to powiedz, ze uzywasz kremu od dermatologa i ma działac w ciagu dnia, wiec nie mozesz go zetrzec. Najlepiej niech mama Ci napisze w dzienniczku, ze uzywasz takiego kremu od dermatologa i tyle.

Zgadzam sie z tym, ze w gimnazjum nie powinno sie malowac, ale bez przesady, zeby od razu takie "akcje"? Nauczycielka chyba nie ma co robic?
Stary 2011-05-31, 17:25   #10
exploit
Raczkowanie

"złapała mnie a brode"
regulamin regulaminem ale nauczyciel nie ma prawa w żaden sposób Cię dotykać jeśli nie wyrażasz na to zgody. Każdy taki kontakt to łamanie prawa do nietykalności fizycznej do której nawet dzieciak w gimnazjum ma prawo . I masz prawo powiedzieć, że sobie tego nie życzysz. Szkołę skończyłam dobre 10 lat temu ale nadal jestem pod wrażeniem jak często nauczyciele zajmują się pierdołami a nie nauczaniem . Od wychowania dzieci są rodzice i to Twoja mama powinna wyrazić swoją opinię o zachowaniu pani "nauczycielki".

-
exploit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 19:10   #11
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Współczuję Ci, przesadzają z tym podkładem. Ta akcja z zabranianiem makijażu i farbowaniem włosów zaczęła się jak byłam w gimnazjum dlatego, że dziewczynki przychodziły w czerwonych szminkach i kolorowych cieniach. No to ok tego można zabronić ale podkładu? Jak czujesz się źle ze swoją cerą to wg mnie nie mają prawa zabraniać Ci tego.

No dokładnie. U mnie tez są takie ''gwiazdy''..nikt nie ma prawa zabronic mi robić czegoś co mi odpowiada ..
Stary 2011-05-31, 19:11   #12
reila21
Rozeznanie

Te regulaminy są dziwne. Rozumiem, że masz problem z trądzikiem i blizny, bo sama tez mam sporo przebarwień i krostki. Moim zdaniem to normalne, że dziewczyny się tego wstydzą i to maskują. Skoro używasz tylko podkładu (podejrzewam, że krem Ziaja Nuno będzie miał za małe krycie, sama go mam i w porównaniu do podkładu wypada blado) nie malujesz przesadnie oczu czy ust to nie uważam, żeby to była zbrodnia karalna. Regulamin swoją drogą, życie swoją. Idę o zakład, że u ciebie w szkole jest dużo dziewczyn, które malują codziennie rzęsy lub usta pomadką ochronną a to też nie zawsze widać.

U mnie w średniej chcieli pare razy wprowadzić zakaz mini, bluzek do pępka itd. ale nikt tego nie przestrzegał to nawet nie ścigali. Tylko jedna nauczycielka była wrażliwa na punkcie gołych brzuchów i trzeba było w ten dzień dłuższą niż zwykle bluzkę ubrać.

A co do cery poczytaj o BB Creamach. Nie namawiam cię, ale jak dobrze sobie BB dobierzesz to wtopi się idealnie w skórę i nie będzie go w ogóle widać.
reila21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 19:31   #13
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez exploit Pokaż wiadomość
"złapała mnie a brode"
regulamin regulaminem ale nauczyciel nie ma prawa w żaden sposób Cię dotykać jeśli nie wyrażasz na to zgody. Każdy taki kontakt to łamanie prawa do nietykalności fizycznej do której nawet dzieciak w gimnazjum ma prawo . I masz prawo powiedzieć, że sobie tego nie życzysz. Szkołę skończyłam dobre 10 lat temu ale nadal jestem pod wrażeniem jak często nauczyciele zajmują się pierdołami a nie nauczaniem . Od wychowania dzieci są rodzice i to Twoja mama powinna wyrazić swoją opinię o zachowaniu pani "nauczycielki".

-

No to też mnie zdziwiło ;O Ale powiedz tak to potem bd miała wgl. na całą skale przewalone.. z nauczycielami lepiej nie zadzierac bo to jest nie wiem jak to napsiac ale chodzi mi o to ze oni w tym ''pokoju nauczycielskim'' to potrafią dupe opierdzielić i to jest tzn. klan. Z nimi nie wygrasz... Ale moja mam mowi ze jak juz bd miala świadectwo w reku to pójdzie do Dyra a akurat on jest nawet spoko.. i powie jak można tak poniżać i tp dzieci i ze moze by wysłał swoją kadre nauczycieli na jakiej zajecia gdzie sie naucza jak rozmawiac i t p z osobami które mają trądzik bo ogólnie nawet takie statysttyki pewnie w necie i sa , wiele osób poprłnialo samobójstwa z tego względu , nie wiem czy ja bym byla zdolna az tak zle nie jest ze koledzy czy ktos tam mnie upokaza -.- może to niedługo się zmieni w stosunku do nauczycieli i to oni zacza popełniać takie błedy.. nauczyciele sa okropni , oglądają z nami filmy pt'' jak zapobiegac agresji w szkole'' popierają niby to co tam gdzie dzieje a na drugi idzien sami stosują''kary'' typu karna kartkówka dal wszystkich co jest zabraniane w tym np. filmiku. To się czesto nie zdaża .. zebym nie przesadziła no ale ogólnie nie jest fajnie i tak przeslodko sympatycznie jak to zawsze mówią o szkołach...

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Prawo niby mają, bo to szkoła, a nie dyskoteka, ale jesli jestes pewna, ze makijazu nie widac to ja bym bezczelnie kłamała, ze nie mam nic na twarzy. Poza tym skoro jestes w 3 klasie gimnazjum to dlaczego sie przejmujesz skoro za 2 tygodnie wakacje i konczysz szkole?

Nie chce Cie namawiac do złego (chociaz to wlasnie robie ) ale moze naloz go nastepnym razem wyjatkowo mało tak, zeby nie zakrył wszystkich przebarwien (spytaj mame czy na pewno nie widac ze masz go na twarzy) i powiedz, ze dzis nie uzylas. Jak bedzie chciala, zebys uzyla chusteczki do demakijazu to powiedz, ze uzywasz kremu od dermatologa i ma działac w ciagu dnia, wiec nie mozesz go zetrzec. Najlepiej niech mama Ci napisze w dzienniczku, ze uzywasz takiego kremu od dermatologa i tyle.

Zgadzam sie z tym, ze w gimnazjum nie powinno sie malowac, ale bez przesady, zeby od razu takie "akcje"? Nauczycielka chyba nie ma co robic?

No przejmuje się bo cienko u mnie z matmy-.- moja kochaniutka nauczycielka nie daje mi nic zaliczac a z innymi umawia się na terminy popraw-.- ale mniejsza z tym. Za kazdym razem przed wyjsciem do szkoły zadaje mamie pyytanie czy nie jestem mocno pomalowana i za kazdym razem słysze ze jest okej nawet do okna a czasem na balkon z nia wychodze zeby oceniła. He tez mialam taką rozkmine zeby powiedziec o tym dermatologu i t p ja juz mam tyle rozkmin bo strasznie się stresuje tym i na kazde pytanie czy rozkaz mam coś przygotowanego.. ale jak na razie przezyłam dzisiejszy dzien teraz do piatku mamy troche luzu bo jakies tam biegi ku sloncu i jakies tam konkursy.. No ja tez się zgadzam z tym ze nie można się az przesadnie malowac. I ja na ten temat mam zdanie przede wszystkim takie jesli im (nauczycielą) nie odpowiada sposób w jaki ich podopieczni się malują to nie powinni działac w taki sposób ze kazda Ci isc do lazienki i myć buzie gdzie czasem wgl. nie ma reczniczków nie wspomne o mydle to gdzie my się mamy wytrzec ? no i z tego powodu zainwestowali w hustki do demakijażu.. co jest choreee moim zdaniem.. dlatego jakis sobie z tym nie radza powinni zrobic dal dziewczn lekcje nie wiem z panią pielegniarką czy z kims innym kto by wytłumaczył jakie podkłady sa najlepssze jak ich sposowac i takie róże inne rzeczy, porozmawiac a nie odwalac taką lipe !

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez reila21 Pokaż wiadomość
Te regulaminy są dziwne. Rozumiem, że masz problem z trądzikiem i blizny, bo sama tez mam sporo przebarwień i krostki. Moim zdaniem to normalne, że dziewczyny się tego wstydzą i to maskują. Skoro używasz tylko podkładu (podejrzewam, że krem Ziaja Nuno będzie miał za małe krycie, sama go mam i w porównaniu do podkładu wypada blado) nie malujesz przesadnie oczu czy ust to nie uważam, żeby to była zbrodnia karalna. Regulamin swoją drogą, życie swoją. Idę o zakład, że u ciebie w szkole jest dużo dziewczyn, które malują codziennie rzęsy lub usta pomadką ochronną a to też nie zawsze widać.

U mnie w średniej chcieli pare razy wprowadzić zakaz mini, bluzek do pępka itd. ale nikt tego nie przestrzegał to nawet nie ścigali. Tylko jedna nauczycielka była wrażliwa na punkcie gołych brzuchów i trzeba było w ten dzień dłuższą niż zwykle bluzkę ubrać.

A co do cery poczytaj o BB Creamach. Nie namawiam cię, ale jak dobrze sobie BB dobierzesz to wtopi się idealnie w skórę i nie będzie go w ogóle widać.

Nie no do skzoły to ja tlyko podklad, żadnych rzęs ani ust. poprostu podkład i koniec.Co do Ziaji bo juz bylam zdeserowana i chcialam ja kupowac. dzieki za oppinię co do niego.!oj jest duzooo takich dziewczyn. A przede wszystkim tych ktore nie mają odpowiednio dobranego podkładu a nawet pódru
A co do średnije too dzisiaj widzaiłam u mnie w średniaj bo mamy obok naszego gim. dziewczyne w spodenkach które miała do połowy pośladków ...

Okej poczytam dzieki
Stary 2011-05-31, 20:47   #14
MdM
in love with life

Cytat:
Napisane przez agationovna Pokaż wiadomość
No to też mnie zdziwiło ;O Ale powiedz tak to potem bd miała wgl. na całą skale przewalone.. z nauczycielami lepiej nie zadzierac bo to jest nie wiem jak to napsiac ale chodzi mi o to ze oni w tym ''pokoju nauczycielskim'' to potrafią dupe opierdzielić i to jest tzn. klan. Z nimi nie wygrasz... Ale moja mam mowi ze jak juz bd miala świadectwo w reku to pójdzie do Dyra a akurat on jest nawet spoko.. i powie jak można tak poniżać i tp dzieci i ze moze by wysłał swoją kadre nauczycieli na jakiej zajecia gdzie sie naucza jak rozmawiac i t p z osobami które mają trądzik bo ogólnie nawet takie statysttyki pewnie w necie i sa , wiele osób poprłnialo samobójstwa z tego względu , nie wiem czy ja bym byla zdolna az tak zle nie jest ze koledzy czy ktos tam mnie upokaza -.- może to niedługo się zmieni w stosunku do nauczycieli i to oni zacza popełniać takie błedy.. nauczyciele sa okropni , oglądają z nami filmy pt'' jak zapobiegac agresji w szkole'' popierają niby to co tam gdzie dzieje a na drugi idzien sami stosują''kary'' typu karna kartkówka dal wszystkich co jest zabraniane w tym np. filmiku. To się czesto nie zdaża .. zebym nie przesadziła no ale ogólnie nie jest fajnie i tak przeslodko sympatycznie jak to zawsze mówią o szkołach...

No przejmuje się bo cienko u mnie z matmy-.- moja kochaniutka nauczycielka nie daje mi nic zaliczac a z innymi umawia się na terminy popraw-.- ale mniejsza z tym. Za kazdym razem przed wyjsciem do szkoły zadaje mamie pyytanie czy nie jestem mocno pomalowana i za kazdym razem słysze ze jest okej nawet do okna a czasem na balkon z nia wychodze zeby oceniła. He tez mialam taką rozkmine zeby powiedziec o tym dermatologu i t p ja juz mam tyle rozkmin bo strasznie się stresuje tym i na kazde pytanie czy rozkaz mam coś przygotowanego.. ale jak na razie przezyłam dzisiejszy dzien teraz do piatku mamy troche luzu bo jakies tam biegi ku sloncu i jakies tam konkursy.. No ja tez się zgadzam z tym ze nie można się az przesadnie malowac. I ja na ten temat mam zdanie przede wszystkim takie jesli im (nauczycielą) nie odpowiada sposób w jaki ich podopieczni się malują to nie powinni działac w taki sposób ze kazda Ci isc do lazienki i myć buzie gdzie czasem wgl. nie ma reczniczków nie wspomne o mydle to gdzie my się mamy wytrzec ? no i z tego powodu zainwestowali w hustki do demakijażu.. co jest choreee moim zdaniem.. dlatego jakis sobie z tym nie radza powinni zrobic dal dziewczn lekcje nie wiem z panią pielegniarką czy z kims innym kto by wytłumaczył jakie podkłady sa najlepssze jak ich sposowac i takie róże inne rzeczy, porozmawiac a nie odwalac taką lipe !

Nie no do skzoły to ja tlyko podklad, żadnych rzęs ani ust. poprostu podkład i koniec.Co do Ziaji bo juz bylam zdeserowana i chcialam ja kupowac. dzieki za oppinię co do niego.!oj jest duzooo takich dziewczyn. A przede wszystkim tych ktore nie mają odpowiednio dobranego podkładu a nawet pódru
A co do średnije too dzisiaj widzaiłam u mnie w średniaj bo mamy obok naszego gim. dziewczyne w spodenkach które miała do połowy pośladków ...

Okej poczytam dzieki
Skoro u Ciebie cienko z matmy i generalnie nie jestes zbyt dobrą uczennicą to nie ma co sie dziwic, ze nauczycielka woli, zebys zajeła się nauką niż malowaniem.

Byłas u dermatologa? ColorStay nie poprawi Ci cery, tylko zatuszuje mankamenty, ale one nadal będą. Dermatolog moze Ci pomoc.

No i juz bez przesady z tymi kartkowkami. Robienie niezapowiedzianych kartkowek nie prowadzi do samobojstwa, a nawet jesli ktos sie z tego powodu zabija, nie oznacza to, ze kartkowka i nauczyciel są winni smierci ucznia. No ale odchodzimy od głownego tematu...

Koniecznie wybierz sie do dermatologa, a podkładu uzywaj mało, zeby Pani sie nie czepiała i najlepiej zaangazuj swoją mamę. Nauczyciele rozmawiają z rodzicami zupełnie inaczej niz z ich dziecmi, wiec moze po rozmowie z mamą nauczycielka da Ci spokoj.

Jak ja chodzilam do szkoly (dawno temu ) tez nie wolno było sie malowac i jak ktos przyszedł umalowany to kazali isc do łazienki i to zmyc.
Stary 2011-05-31, 20:51   #15
kmb1
Zakorzenienie

Ja rozumiem, że nie ten wiek, ale muszę przyznać że dużej części Twojej wypowiedzi nie zrozumiałam... Co to jest "rozkmina" ? Mogłabyś troszeczkę, chociaż troszeczkę bardziej przystępnym językiem pisać? Bo z jednej strony Twoje skróty biją po oczach (na tym forum większość osób jednak jest trochę starszych niż Ty), z drugiej ja na przykład jestem trochę zbyt zacofana w młodzieżowym języku żeby Ciebie zrozumieć.
Nauczyciel nie ma prawa Ciebie dotykać A TAKŻE nie ma prawa kazać Ci zmyć makijaż w szkole. Owszem, może nakazać Ci chodzić bez makijażu,ale nie może kazać Ci zmyć go w szkole bo być może jesteś uczulona / kosmetyki które Ci dadzą mogą Ciebie zapchać (spowodować większy wysyp) więc nie ma prawa działać na szkodę Twojemu zdrowiu (a zwykłe mydło to już jest całkiem zabronione przy trądziku).
Co do chodzenia bez makijażu, podkład jest wielu z nas niezbędny, ponieważ osoby np.z trądzikiem nie są w stanie pokazać się innym bez makijażu, wiem, przeżywałam to samo. I nie mogą Ciebie zmusić do przeżywania załamania psychicznego, bo to byłoby niemoralne. Jeśli nie potrafią zrozumieć, jakim problemem trądzik jest dla każdej kobiety/dziewczyny to może potrzeba im przynieść jakieś zaświadczenie od psychologa/dermatologa, żeby pozwolili Ci się malować do szkoły?
Co do kłamania to ja jestem na nie, bo na dłuższą metę nie zadziała (będą Ciebie "obmacywać" po twarzy, oglądać), a takie zaświadczenie pozwoli Ci na uwolnienie się od nich raz na zawsze...
Wiem, że pokazanie się komuś bez podkładu przy zmianach trądzikowych jest terrorem psychicznym dla wielu osób...

U mnie w szkole nie wolno było makijażu nosić ani farbować włosów, ale podkład odpuszczali, w sumie tusz do rzęs, pomadkę ochronną też. Kolorowe rzeczy, błyszczyki, lakier to już nie.
Prawdę mówiąc, ja przez jakieś pół roku chodziłam we wściekłorudych i czerwonych włosach do szkoły (w ostatniej klasie) i nikt się mnie nie czepiał, bo byłam najlepszą uczennicą w szkole. U innych dziewczyn nawet za rozjaśnione pasemka gonili. Więc widać, że podejście nauczycieli do uczniów jest bardzo nie fair.

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2011-05-31 o 20:54
kmb1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:16   #16
dillingerine
Zadomowienie

Dla mnie wszelkie absolutne zakazy malowania się w szkołach to jakaś pomyłka. Rozumiem, że pewne konserwatywne szkolne władze w gimnazjum może razić ciemne smokey, ale podkład i tusz do rzęs nikomu jeszcze krzywdy nie zrobił i nie sądzę, żeby dla kogokolwiek był w dwudziestym pierwszym wieku bulwersujący Dlatego takie zapisy w regulaminie to dla mnie jakieś widzimisię.
dillingerine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:52   #17
Karo_J
Raczkowanie

Oj pamiętam czasy gimnazjum... kiedy ganiali nas za lakier bezbarwny na paznokciach i odżywki do rzęs. Nie rozumiem czemu szkoły- które chcą w te sposób wychowywać nie zorganizują warsztatów dotyczących makijażu dla nastolatek- wychodzę z założenia, że jeśli zmiany na skórze wywołują u nastolatków kompleksy(czasami do tego stopnia, że nie chcą z tego powodu iść do szkoły) to może lepiej edukować w zakresie pielęgnacji i makijażu cery trądzikowej. Wiadomo jaka jest młodzież- jak potrafi wytknąć każdą rzecz- i jak się tym można przejmować. Tyle, że próba rozwiązania takiego problemu to dla wielu szkół " za dużo roboty" zamiast redukować szkody i uczyć jak właściwie radzić sobie z problematyczną cerą wolą narzucać ogólny zakaz- nie patrząc na problem od strony psychologicznej- a to wywołuje bunt i tego typu sytuacje. Ja na Twoim miejscu zamiast bawić się w historie typu "dermatolog zalecił mi" powiedziałabym, że bez podkładu po prostu czuję się fatalnie a skoro szkoła to nie dyskoteka i panuje zakaz makijażu to powiedz szanownej nauczycielce, że przyjdziesz bez makijażu wtedy kiedy i ona się bez niego pojawi.

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:
Kosmetolog
Beauty Coach
Make-up Artist

Karolina Jakubek
Karo_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 14:00   #18
kawa.
Raczkowanie

Tak jak kmb1 mam kłopoty ze zrozumieniem wypowiedzi założycielki wątku i też nie wiem co to jest "rozkmina" ;D Podpisuję się obiema rękami pod prośbą o bardziej przystępny język

Jeśli chodzi o cerę, to jak poprzedniczki - zalecam dermatologa. Przyczyny trądziku trzeba leczyć, a nie jedynie korygować makijażem jego objawy. (Żeby nie było - absolutnie nie krytykuję nakładania podkładów na trądzikową cerę, jak jest to potrzebne).
W tym podkładzie jedyny składnik działający jakkolwiek na trądzik, to ekstrakt z malwy, który ma działanie przyspieszające gojenie i przeciwzapalne, reszta ekstraktów działa nawilżająco albo antyoksydacyjnie.

Jeśli chodzi ogólnie o malowanie się do szkoły, to jak w regulaminie można określić jaki makijaż może być (np. podkład, tusz do rzęs), a jaki nie (cienie do powiek, kolorowy lakier)? Dlatego jak już, to zabrania się całkowicie malowania, a potem ewentualnie egzekwuje wyjątkowe wyskoki dziewczyn w makijażu, a te delikatniej umalowane zostawia.
Chyba, że jest nauczycielem czepialskim, szczególnie wobec słabo radzących sobie z nauką uczennic, to egzekwuje się skrupulatnie ten punkt regulaminu jako formę kary za brak chęci/talentu do jego przedmiotu. Bo nauczyciele mają to do siebie, że uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy

Zaciśnij zęby i przeżyj te 2 tygodnie. A potem idź do dermatologa

Edytowane przez kawa.
Czas edycji: 2011-06-01 o 14:17
kawa. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 15:26   #19
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Skoro u Ciebie cienko z matmy i generalnie nie jestes zbyt dobrą uczennicą to nie ma co sie dziwic, ze nauczycielka woli, zebys zajeła się nauką niż malowaniem.

Byłas u dermatologa? ColorStay nie poprawi Ci cery, tylko zatuszuje mankamenty, ale one nadal będą. Dermatolog moze Ci pomoc.

No i juz bez przesady z tymi kartkowkami. Robienie niezapowiedzianych kartkowek nie prowadzi do samobojstwa, a nawet jesli ktos sie z tego powodu zabija, nie oznacza to, ze kartkowka i nauczyciel są winni smierci ucznia. No ale odchodzimy od głownego tematu...

Koniecznie wybierz sie do dermatologa, a podkładu uzywaj mało, zeby Pani sie nie czepiała i najlepiej zaangazuj swoją mamę. Nauczyciele rozmawiają z rodzicami zupełnie inaczej niz z ich dziecmi, wiec moze po rozmowie z mamą nauczycielka da Ci spokoj.

Jak ja chodzilam do szkoly (dawno temu ) tez nie wolno było sie malowac i jak ktos przyszedł umalowany to kazali isc do łazienki i to zmyc.

Byłam i jak kiedys wspomniałam o podkładzie to powiedziała ze mogę normalnie używać. Co do samobójstw nie chodziło mi o robienie nie zapowiedzianych kartkówek. Tylko o cerę i kazanie np. zmyć podkład dla kogoś kto się wstydzi swoich problemów z cerą. Teraz żadko spotyka się kogoś tolerancyjnego i kazdy powód żeby komuc dokuczyć jest super. Podkładu używam mało... czasem go nawet wycieram ręką aby nie było tak bardzo widać jak już jestem w szkole. Tak jak mówiłam wczesniej mama wybieze się już jak bede miała świadectwo w reku do dyrektora. U mnie tez tak jest ze każą zmywaz makijaż w łazience.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że nie ten wiek, ale muszę przyznać że dużej części Twojej wypowiedzi nie zrozumiałam... Co to jest "rozkmina" ? Mogłabyś troszeczkę, chociaż troszeczkę bardziej przystępnym językiem pisać? Bo z jednej strony Twoje skróty biją po oczach (na tym forum większość osób jednak jest trochę starszych niż Ty), z drugiej ja na przykład jestem trochę zbyt zacofana w młodzieżowym języku żeby Ciebie zrozumieć.
Nauczyciel nie ma prawa Ciebie dotykać A TAKŻE nie ma prawa kazać Ci zmyć makijaż w szkole. Owszem, może nakazać Ci chodzić bez makijażu,ale nie może kazać Ci zmyć go w szkole bo być może jesteś uczulona / kosmetyki które Ci dadzą mogą Ciebie zapchać (spowodować większy wysyp) więc nie ma prawa działać na szkodę Twojemu zdrowiu (a zwykłe mydło to już jest całkiem zabronione przy trądziku).
Co do chodzenia bez makijażu, podkład jest wielu z nas niezbędny, ponieważ osoby np.z trądzikiem nie są w stanie pokazać się innym bez makijażu, wiem, przeżywałam to samo. I nie mogą Ciebie zmusić do przeżywania załamania psychicznego, bo to byłoby niemoralne. Jeśli nie potrafią zrozumieć, jakim problemem trądzik jest dla każdej kobiety/dziewczyny to może potrzeba im przynieść jakieś zaświadczenie od psychologa/dermatologa, żeby pozwolili Ci się malować do szkoły?
Co do kłamania to ja jestem na nie, bo na dłuższą metę nie zadziała (będą Ciebie "obmacywać" po twarzy, oglądać), a takie zaświadczenie pozwoli Ci na uwolnienie się od nich raz na zawsze...
Wiem, że pokazanie się komuś bez podkładu przy zmianach trądzikowych jest terrorem psychicznym dla wielu osób...

U mnie w szkole nie wolno było makijażu nosić ani farbować włosów, ale podkład odpuszczali, w sumie tusz do rzęs, pomadkę ochronną też. Kolorowe rzeczy, błyszczyki, lakier to już nie.
Prawdę mówiąc, ja przez jakieś pół roku chodziłam we wściekłorudych i czerwonych włosach do szkoły (w ostatniej klasie) i nikt się mnie nie czepiał, bo byłam najlepszą uczennicą w szkole. U innych dziewczyn nawet za rozjaśnione pasemka gonili. Więc widać, że podejście nauczycieli do uczniów jest bardzo nie fair.

Przepraszam jesli nie dało się mnie zrozumieć. Rozkmina to taki jak by pomysł na coś. A powiedz mi proszę który teraz z nauczyciele na tym świacie przestrzega regul. Myśla chyba, ze im wszyskto można..Ja chyba nigdy w życiu bym się nie pokazała w miejscu publiczym bez podkładu W sumie to z tym zaświadczeniem to dobry pomysł. Jeśli niestety stanie się tak ze mnie nie przepuści moja nauczycielka z matematyki ale wydaje mi się ze uda się to jakoś zalatwić i dam rade to załatwię sobię takie zaświdczenie. No dokladnie nauczyciele są niesprawiedliwi. Tak samo jest trohe dziewczyn u nas w szkole które mają śliczną cerę ale i tak i tak się malują no to im oczywiście uwagi nie zwrócą!Zgadzam się są nie fair !

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Karo_J Pokaż wiadomość
Oj pamiętam czasy gimnazjum... kiedy ganiali nas za lakier bezbarwny na paznokciach i odżywki do rzęs. Nie rozumiem czemu szkoły- które chcą w te sposób wychowywać nie zorganizują warsztatów dotyczących makijażu dla nastolatek- wychodzę z założenia, że jeśli zmiany na skórze wywołują u nastolatków kompleksy(czasami do tego stopnia, że nie chcą z tego powodu iść do szkoły) to może lepiej edukować w zakresie pielęgnacji i makijażu cery trądzikowej. Wiadomo jaka jest młodzież- jak potrafi wytknąć każdą rzecz- i jak się tym można przejmować. Tyle, że próba rozwiązania takiego problemu to dla wielu szkół " za dużo roboty" zamiast redukować szkody i uczyć jak właściwie radzić sobie z problematyczną cerą wolą narzucać ogólny zakaz- nie patrząc na problem od strony psychologicznej- a to wywołuje bunt i tego typu sytuacje. Ja na Twoim miejscu zamiast bawić się w historie typu "dermatolog zalecił mi" powiedziałabym, że bez podkładu po prostu czuję się fatalnie a skoro szkoła to nie dyskoteka i panuje zakaz makijażu to powiedz szanownej nauczycielce, że przyjdziesz bez makijażu wtedy kiedy i ona się bez niego pojawi.

W 100 % sie z Toba zgadzam . Ale co do tego abym powiedziała ze pojawię się bez makijażu wtedy jeśli ona się także pojawi to nie wiem czy bym była w stanie. Nawet nie takim ze bym tego nie powiedziała ale takim ze u mnie w szkole wiekszośc nauczycieli to stara data i jeśli bym coś takiego powiedziała np. do mojej wychowawczyni to napewno bym wylądowała u dyrektora. Na razie się nie czepiają i mam nadzieje ze tak zostanie.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Tak jak kmb1 mam kłopoty ze zrozumieniem wypowiedzi założycielki wątku i też nie wiem co to jest "rozkmina" ;D Podpisuję się obiema rękami pod prośbą o bardziej przystępny język

Jeśli chodzi o cerę, to jak poprzedniczki - zalecam dermatologa. Przyczyny trądziku trzeba leczyć, a nie jedynie korygować makijażem jego objawy. (Żeby nie było - absolutnie nie krytykuję nakładania podkładów na trądzikową cerę, jak jest to potrzebne).
W tym podkładzie jedyny składnik działający jakkolwiek na trądzik, to ekstrakt z malwy, który ma działanie przyspieszające gojenie i przeciwzapalne, reszta ekstraktów działa nawilżająco albo antyoksydacyjnie.

Jeśli chodzi ogólnie o malowanie się do szkoły, to jak w regulaminie można określić jaki makijaż może być (np. podkład, tusz do rzęs), a jaki nie (cienie do powiek, kolorowy lakier)? Dlatego jak już, to zabrania się całkowicie malowania, a potem ewentualnie egzekwuje wyjątkowe wyskoki dziewczyn w makijażu, a te delikatniej umalowane zostawia.
Chyba, że jest nauczycielem czepialskim, szczególnie wobec słabo radzących sobie z nauką uczennic, to egzekwuje się skrupulatnie ten punkt regulaminu jako formę kary za brak chęci/talentu do jego przedmiotu. Bo nauczyciele mają to do siebie, że uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy

Zaciśnij zęby i przeżyj te 2 tygodnie. A potem idź do dermatologa

Dobrze, postaram się to zmienić ; ) Jak juz pisałam wcześniej rozkmina to inaczej miec jakiś pomysł na coś.

Bylam wiele razy u dermatologa, i tlyko raz zapytałam o podkład i powiedziała ze mogę stosować. Jak dobrze wiem to u mnie w szkole nie ma okreslonego w regulaminie jakiego typu makijażu się zabrania a jakiego nie. Dobrze zaciskam zęby i staram się wytrzymać prze ten czas. I rzeczywiście wybiore się do dermatologa kolejny raz i tym razem rozwine temat podkładu .
Stary 2011-06-01, 21:12   #20
reila21
Rozeznanie

Przypomniało mi się jeszcze, że u mnie w gimnazjum kiedyś przyjechała firma kosmetyczna właśnie z preparatami na trądzik i rozdawali nawet próbki. Za to w średniej raz wychowawczyni na g-w przeczytała krótkie informacje na temat trądziku (Tadzika jak to moja klasa zmieniła nazwę) i rozdała ulotki. Powiem ci, że ja zaczęłam malować oczy czarną kreską w 3 gim. i nikt mi nie zwrócił z nauczycieli uwagi, a uczniem byłam dobrym (nie bardzo dobrym).

Teraz jak studiuje to powiem ci, że w każdej szkole jest inna mentalność nie tylko nauczycieli, ale też uczniów. W szkole średniej już człowiek jest dojrzalszy, ale nadal zdarzają się wygłupy z stylu "dzień drapania tapety", na studiach jest już inaczej tu rzadko się zdarza, że ktoś chce cię w ten sposób dobić, ewentualnie zażartuje, albo nawet doradzi.

Cóż jak widać na zdjęciach (blog) nie mam problemu z trądzikiem już tylko z pojedynczymi krostkami i przebarwieniami, bez podkładu jestem cała w czerwonych plamkach =[ Od ponad miesiąca używam właśnie BB Creamów zamiast podkładu. Nie twierdzę, że to lepsze niż zwykły podkład, ale wiele z nich nie zawiera "zapychaczy" (nie wszystkie), czy zawiera składniki pielęgnacyjne. Mi akurat cera się uspokoiła, dodam, że nie używam kremów czy maści typowo na trądzik, sam krem do cery po 20 i BB zamiast podkładu.

Co do Ziaji Nuno krem tonujący, dopasuje się kolorem do skóry, ale ma lekkie krycie, pryszcze czy czerwone plamy widać niestety, ale ogólnie na "lepsze dni cery" jest zadawalający dla mnie. Kiedyś zrobię zdjęcia na twarzy =]
Stary 2011-06-01, 21:48   #21
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez reila21 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się jeszcze, że u mnie w gimnazjum kiedyś przyjechała firma kosmetyczna właśnie z preparatami na trądzik i rozdawali nawet próbki. Za to w średniej raz wychowawczyni na g-w przeczytała krótkie informacje na temat trądziku (Tadzika jak to moja klasa zmieniła nazwę) i rozdała ulotki. Powiem ci, że ja zaczęłam malować oczy czarną kreską w 3 gim. i nikt mi nie zwrócił z nauczycieli uwagi, a uczniem byłam dobrym (nie bardzo dobrym).

Teraz jak studiuje to powiem ci, że w każdej szkole jest inna mentalność nie tylko nauczycieli, ale też uczniów. W szkole średniej już człowiek jest dojrzalszy, ale nadal zdarzają się wygłupy z stylu "dzień drapania tapety", na studiach jest już inaczej tu rzadko się zdarza, że ktoś chce cię w ten sposób dobić, ewentualnie zażartuje, albo nawet doradzi.

Cóż jak widać na zdjęciach (blog) nie mam problemu z trądzikiem już tylko z pojedynczymi krostkami i przebarwieniami, bez podkładu jestem cała w czerwonych plamkach =[ Od ponad miesiąca używam właśnie BB Creamów zamiast podkładu. Nie twierdzę, że to lepsze niż zwykły podkład, ale wiele z nich nie zawiera "zapychaczy" (nie wszystkie), czy zawiera składniki pielęgnacyjne. Mi akurat cera się uspokoiła, dodam, że nie używam kremów czy maści typowo na trądzik, sam krem do cery po 20 i BB zamiast podkładu.

Co do Ziaji Nuno krem tonujący, dopasuje się kolorem do skóry, ale ma lekkie krycie, pryszcze czy czerwone plamy widać niestety, ale ogólnie na "lepsze dni cery" jest zadawalający dla mnie. Kiedyś zrobię zdjęcia na twarzy =]

No ciekawe jakby to było jak by do nas ktos taki przyjechał. Ale to i tak jest niemożliwe ponieważ nasi nauczyciele wiedzą wszystkooo naaaajlepiejjjj!Hhehe Tadzik, fajna nazwa Ja to bym nie mogła pójsć tak do szkoły bo by zawalu jeszcze przeze mnie dostali i to już dopiero by była afera. O gólnie jak już jestem po szkole i jak gdzieś wychodze to zawsze rzesy sobie maluje i lekko brązową kredką na dole czasem też na gornej powiece. Tylko dla mnie dziwne jest to, iż jesli moim rodzicą nie przeszkadza to, że się maluje i nawet sami przecież dają mi pieniądze na kosmetyki bo jeszcze nie pracuje, to dlaczego osoba zupełnie mi obca jedynie znana z tego względu, że jest moim nauczycielem i widuje ją w szkole kilka godzin ma coś przeciwko temu.. Ja wiem ze sa jakies reguły bo szkoła to nie dyskoteka , ale przeciez ma się rodziców od wychowywania, a jesli coś się w danym zachowaniu dziecka nie podooba dla nauczyciela to może ma to związek z rodzicami i ich wychowaniem lub jakimiś problemamie w domu.No już kolejna osoba pisze tu o BB, myślę ze się skuszę i naprawde z wielką chęcią go wypróbuje i czuje ze bede zachwycona. Ja używam kremów typowych na trądzik od dermatologa.. juz ich miałam dziesiątki i po żadnych nie widze jakiejś rewelacji nie liczac jakiegos może miesiąca czy czasem troche dłużej.. To że jest ich mniej to nie znaczy ze i tak wygladam gorzej bo przeważnie wszedzie mam przebarwieniaNo właśnie co do Ziaji to mama mi powiedziala ze on nie do konca kryje, no ale jak juz bede w desperacji w sprawie szkoły to go kupię bo na razie nigdzie go u mnie w mieście nie ma, a nie mieszkam w dużym miescie, raczej w miasteczku.

Pozdrawiam
Stary 2011-06-02, 20:39   #22
kmb1
Zakorzenienie

Jeśli masz duży problem z trądzikiem (jest bardzo mocny) to może spytaj dermatologa o RETINOIDY (leki takie jak np. Izotek, Aknenormin czy Axotret) . To najmocniejsza i dająca największe efekty kuracja (tabletki do połykania). Ma trochę skutków ubocznych, ale raczej warto. Zresztą derma wszystko Ci powie.

WYMIANA

WISHLISTA

Stary 2011-06-03, 09:24   #23
agationovna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Jeśli masz duży problem z trądzikiem (jest bardzo mocny) to może spytaj dermatologa o RETINOIDY (leki takie jak np. Izotek, Aknenormin czy Axotret) . To najmocniejsza i dająca największe efekty kuracja (tabletki do połykania). Ma trochę skutków ubocznych, ale raczej warto. Zresztą derma wszystko Ci powie.

No właśnie byłam kiedyś i powiedziala ze jedynym wyjsciem jest Aknenormin.Miałam sie zastanowić no i juz miała prawie podjeca decyzje , żeby zastosować, ale.. moja mama spotkała swoja kolezankę i ona tez ma problemy z trądzikiem no i ona tez to stosowała i kompletnie mi to odradziła bo jej to z całego ciała schodziła skóra.. mówiła, że to strasznie wyglądało. I jakoś się zraziłam.. Nie no ażż tak strasznego tego trądziku to ja nie mam, raczej mam wiele blizn i już naprawde nie wiem jak sobie z nimi poradzićMyślał am o laserowym usuwaniu aleee ten zabieg można zastosowac jak już nic nowego nie wyskakuje, a u mnie niesttey się pojawiająDo kwasów też jakoś przekonanianie mam, boję sie , ze się pogorszy Ale teraz jedna z wizażanek poleciła mi kremy BB. Mam zamiar kupic i oczekuje zadawalającego mnie efektu. Jeszcze raz dziękuje dla Villete i wam wszystkim za dobre rady
Stary 2011-06-03, 10:39   #24
villete
Zakorzenienie

będzie dobrze jeszcze Ci się wszystko zagoi i będziesz miała buzie jak marzenie ;]
villete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:27   #25
kmb1
Zakorzenienie

Kremem BB trądziku nie wyleczysz,to tylko podkład. Jedna osoba to nie wszyscy... Są całe fora poświęcone retinoidom. Poza tym, ja myślę że rok schodzącej skóry to żadna cena za pozbycie się trądziku na całe życie / kilka lat (różne wyniki daje ta kuracja).
Sama dopiero co ją przeszłam, bo trądzik mi nie ustąpił po okresie dojrzewania tylko się zaostrzał, tragedia była. W dodatku to już nie wiek na trądzik, w moim środowisku niewiele osób ma... Nic innego mi nie pomogło. Owszem, jest wiele skutków ubocznych ale jakoś się trzeba za to paskudztwo zabrać.

WYMIANA

WISHLISTA

Stary 2011-06-04, 11:21   #26
reila21
Rozeznanie

Owszem nie mówiłam, że BB wyleczą trądzik tylko, że mi uspokoiły skórę i mam znacznie mniej nowych krostek. Ponadto one są bardziej pielęgnującym podkładem, niż zwykłym podkładem, które nie raz zapychają i wysuszają skórę. Ale próbki możesz kupić, może akurat ci podpasuje. Ja ostatnio kupiłam BB, który po wklepaniu jest niewidoczny, a poprawia wygląd także może to być sposób na naturalny makijaż praktycznie nie widoczny.

Jednak najlepiej jeśli poczytasz o tych tabletkach na trądzik, ponieważ trądzik to uzewnętrznienie kłopotów wewnętrznych organizmu. Tzn. nadmierne wydzielanie sebum, zapychanie mieszków włosowych, ropne krostki itd. Można z tym walczyć nie tylko zdrową dietą i kosmetykami czy maściami, ale także nutrikosmetykami (tabletki).
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości