Czas na zmiany :) :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-30, 16:20   #1
Ewerka
Przyczajenie

Czas na zmiany :) :)

Witam wszystkie Wizażanki i proszę o pomoc w doborze koloru fryzury, ścięcia, makijażu oraz kolorów które by do mnie pasowały. Potrzebuje także porad dotyczących pielęgnacji moich biednych zniszczonych włosów.Chciałabym poczuć się ładnie i zadbana ale nie mam na siebie pomysłu. Mam problem także z cieniami pod oczami, czy jest jakiś sposób żeby je usunąć?
Z góry dziękuje wszystkim za jakiekolwiek rady, załączam zdjęcia mam nadzieję że są ok

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

ciężko, jeśli już to na czerwono i wyglądam potem jak indianka a po zejściu zaczerwienienia praktycznie z tej opalenizny nic nie zostaje więc się raczej w ogóle nie opalam.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy koloru brązowego z ciemniejszą obwódką wokół tęczówki, dość jasne brwi.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi mam głównie na policzkach ale pojedyncze zdarzają się na reszcie twarzy, są w kolorze złoto-miedzianym, ciepłym.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Mam bardzo bladą cere wpadającą w róż, rumienie się raczej na różowo (przynajmniej tak mi się wydaje)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Rudy, miedziany ale nie tak intensywny jak ten na zdjęciu, przynamniej taki miałam nim zaczęłam farbować włosy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Bladoróżowy, jasny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze w zieleniach, brązach, czerniach, bieli, ciemnoniebieskim. Nie lubie koloru morskiego, różów, fiolet lubie ale za dobrze w nim nie wyglądam (przynajmniej tak mi się wydaje)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110530366.jpg (136,0 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110530363.jpg (129,8 KB, 185 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110530364.jpg (136,7 KB, 157 załadowań)
Ewerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:55   #2
Holly85
Zadomowienie

Dot.: Czas na zmiany :) :)

ojjj ten kolor to bym zlikwidowała.. nie widać nic innego tylko twoje włosy, przytłaczający, jaskrawy kolor, który sprawia, że twarz w tym ginie, a przeciez nie o to chodzi..
masz jakieś zdjęcia w niefarbowanych włosach?
brwi mogłabyś troszeczkę przyciemnić brązową henną do brwi.
no i nie rób koloru ciemniejszego niż brwi/oprawa oczu.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:27   #3
Ewerka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
ojjj ten kolor to bym zlikwidowała.. nie widać nic innego tylko twoje włosy, przytłaczający, jaskrawy kolor, który sprawia, że twarz w tym ginie, a przeciez nie o to chodzi..
masz jakieś zdjęcia w niefarbowanych włosach?
brwi mogłabyś troszeczkę przyciemnić brązową henną do brwi.
no i nie rób koloru ciemniejszego niż brwi/oprawa oczu.
Też myślałam nad tym żeby go zmienić tylko boje się że przy tak bladej cerze w "spokojnym" kolorze bede wygladac mdło. Zdjęcia załączam ale nie mam ich dużo i są kiepskiej jakości. Pierwsze dwa to z kiedyś jak jeszcze farbowałam włosy na blond, trzecie to mój naturalny kolor włosów, a czwarte jak miałam farbowane na bardzo podobny kolor do naturalnego, tylko że moje od słońca rudzieją i robią się miedziane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blond1.jpg (110,4 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blond.jpg (111,9 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naturalny kolor.jpg (30,9 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pr.jpg (119,9 KB, 82 załadowań)
Stary 2011-05-30, 21:38   #4
kamilak
Zadomowienie

Aktualny kolor wlosow w ogole do Ciebie nie pasuje; jest zbyt jaskrawy i przytlacza Twoja twarz, zwlaszcza, ze nie masz makijazu. Wroc do naturalnego koloru wlosow, w nim Ci moim zdaniem najladniej. Jesli zas chcesz wygladac bardziej wyraziscie, to od tego jest wlasnie makijaz. Masz ladne oczy, to na nich bym sie w malowaniu skupila. Na usta delikatny blyszczyk/szminka i niech beda tylko tlem.
Masz nadmiernie wyskubane brwi. Koniecznie je zapusc i wyreguluj na ksztalt luku, a nie niteczki
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 22:17   #5
Ewerka
Przyczajenie

A jakieś propozycje ścięcia? Nie chce włosów obcinać jakoś drastycznie ale bardziej uformować fryzurę. I jakie kolory makijażu i ubioru pasowałyby mi gdybym wróciła do naturalnego koloru włosów? Dziękuje za dotychczasowe rady i proszę o jeszcze
Stary 2011-05-30, 23:37   #6
Holly85
Zadomowienie

zarówno naturalny jak i ten blond lepszy niż to co masz teraz i to o wiele!!!
Nauralny kolor masz bardzo dobrze współgrający z resztą i nie ruszałabym go, od wyrazistości są właśnie makijaże, bo włosami mozna sobie tą wyrazistość odebrać-zwlaszcza jak naturalna brunetka tleni się na blond, albo naturalna blondynka farbuje na czarno-wtedy wyraznie widać jaki efekt to daje ich twarzom.

rada jest następująca: na pewno bez grzywki, bo poszerza Ci twarz i robi efekt takiej "przaśnej dziołchy" proponuję może ścięcie włosów na warstwy- wtedy wciąż będą długie, ale jednoczesnie będa sie ladnie ukladać, zniszczone konec zostana obciete i tak mozesz zacząć regenerowac wlosy..
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 00:21   #7
Ewerka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
rada jest następująca: na pewno bez grzywki, bo poszerza Ci twarz i robi efekt takiej "przaśnej dziołchy" proponuję może ścięcie włosów na warstwy- wtedy wciąż będą długie, ale jednoczesnie będa sie ladnie ukladać, zniszczone konec zostana obciete i tak mozesz zacząć regenerowac wlosy..
A mogłabyś mi podsunąć zdjęcie takiej fryzurki żebym mogła to sobie jakoś wyobrazić i w razie czego wytłumaczyć fryzjerce o co mi się dokładnie rozchodzi? Byłabym bardzo wdzięczna i dziękuje bardzo za rady
Stary 2011-05-31, 00:22   #8
amelia12101992
Raczkowanie

jeśli skóra faktycznie wpada Ci w różowy odcień, to ten rudy nie jest za dobrym pomysłem, strasznie przytłacza. Jeśli już to może jakaś miedź, albo kasztan, na pewno nie taki marchewkowy....
najładniej Ci jednak w naturalnych, ja bym zmieniła na jakiś ciepły brązik, albo o! miodowy blond z jakimiś ciemniejszymi refleksami..
masz ładną twarz także postaw na makijaż, podkreśl oczy, skoro jesteś blada to najlepiej brązami i coś w tych odcieniach..

Co do fryzurki to Ci nie podpowiem, masz takie falowane włosy, więc myśle, że może jakaś krótsze włoski coś w stylu tego zdjęcia 3 w tym drugim poście ze zdjęciami..

amelia12101992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 00:48   #9
Ewerka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez amelia12101992 Pokaż wiadomość
jeśli skóra faktycznie wpada Ci w różowy odcień, to ten rudy nie jest za dobrym pomysłem, strasznie przytłacza. Jeśli już to może jakaś miedź, albo kasztan, na pewno nie taki marchewkowy....
najładniej Ci jednak w naturalnych, ja bym zmieniła na jakiś ciepły brązik, albo o! miodowy blond z jakimiś ciemniejszymi refleksami..
masz ładną twarz także postaw na makijaż, podkreśl oczy, skoro jesteś blada to najlepiej brązami i coś w tych odcieniach..

Co do fryzurki to Ci nie podpowiem, masz takie falowane włosy, więc myśle, że może jakaś krótsze włoski coś w stylu tego zdjęcia 3 w tym drugim poście ze zdjęciami..
Włosy są falowane na końcach głównie przez dosyć mocne degażowanie i przez to że są zniszczone przynajmniej tak mi się wydaje, dlatego myślałam o przycięciu końcówek na prosto i dalsze zapuszczanie włosów marzą mi się włosy do łopatek i już w sumie z tyłu mi nie dużo brakuje a jakie kolory makijażu do tego oczy, usta itp.? Kiedyś robiłam sobie analizę kolorystyczną i wyszło mi że jestem Jesienią ale nie jestem pewna czy to się zgadza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jesien1.jpg (26,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: gif jesien2.gif (16,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesien3.jpg (41,8 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesien4.jpg (11,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cieniejesien.jpg (10,9 KB, 10 załadowań)
Stary 2011-05-31, 00:55   #10
laisla
Moderator

Masz ładne kości policzkowe, może latem jakiś bronzer i oczy trzeba z pewnością podkreślić, wydobyć bo wydają się zbyt głęboko osadzone bez cienia i tuszu..na zdjęciu tym z naturalnymi włosami są podkreślone i wyglądasz ślicznie Zgadzam się z dziewczynami w sprawie obecnego koloru..A jeśli chodzi o ubrania to zależy od tej przyszłej fryzury i od Twojego stylu..trudno więc cokolwiek podpowiedzieć

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:52 ----------

Kolor cieni do oczu dla piwnych tęczówek to podobno wszelkie zielenie i fiolety się sprawdzą. Bezpieczny zawsze jest beż
mikroREKLAMA
Pomorski Koci Dom Tymczasowy obecnie ma pod opieką dodatkowo zwierzęta poranione podczas likwidacji Oruńskiej Lisiarni
Nie przechodź obojętnie... www.pkdt.pl

Ta reklama pokazywana jest pod 21 571 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
laisla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 01:00   #11
Ewerka
Przyczajenie

Co do ubrań to rozchodziło mi się ewentualnie o jakąś podpowiedź co do kolorów które by mi pasowały albo jeszcze lepiej w czym się nie pokazywać na ulicy dziękuje za rady i komplementy osobiście uważam jednak że wyglądam okropnie
Stary 2011-05-31, 01:09   #12
laisla
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ewerka Pokaż wiadomość
Co do ubrań to rozchodziło mi się ewentualnie o jakąś podpowiedź co do kolorów które by mi pasowały albo jeszcze lepiej w czym się nie pokazywać na ulicy dziękuje za rady i komplementy osobiście uważam jednak że wyglądam okropnie
jak większość z nas Faktycznie możesz być jesienią..choć masz nieco różowawy odcień cery jak na jesień, chyba, że zdjęcie nie oddaje jej naturalnego koloru Więc paleta kolorów jesiennych jak najbardziej dla Ciebie. Moim zdaniem jesienie źle wyglądają w czerni i mocnych, graficznych połączeniach typu biel i czerń, czerwień i czerń bo ich subtelny koloryt ginie w takim przytłoczeniu barwami.. Wszelkie łączki, wzorki kwiatowe, które są bardzo na topie tego lata są stworzone wprost dla Ciebie
mikroREKLAMA
Pomorski Koci Dom Tymczasowy obecnie ma pod opieką dodatkowo zwierzęta poranione podczas likwidacji Oruńskiej Lisiarni

Ta reklama pokazywana jest pod 21 571 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2011-05-31, 01:21   #13
Ewerka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
..choć masz nieco różowawy odcień cery jak na jesień, chyba, że zdjęcie nie oddaje jej naturalnego koloru
Mam lekko różowawy odcień skóry na policzkach głównie, ale jeśli nie jesień to co? Faktem jest też że mam suchą skórę i ten różowy odcień to może być po prostu od wysuszenia :/ już sama nie wiem. Co do fioletowych cieni to już mam ale pod oczami więc odpada brązy i zielenie są ok zwykle się maluje właśnie nimi
Stary 2011-05-31, 01:34   #14
laisla
Moderator

Cytat:
Mam lekko różowawy odcień skóry na policzkach głównie, ale jeśli nie jesień to co? Faktem jest też że mam suchą skórę i ten różowy odcień to może być po prostu od wysuszenia :/ już sama nie wiem. Co do fioletowych cieni to już mam ale pod oczami więc odpada brązy i zielenie są ok zwykle się maluje właśnie nimi
Fiolet pod oczami hmm...zawsze można jakiś korektor pod oczy położyć..a fiolet ładnie wydobywa piwny kolor..Fajnie też wygląda beż na granicy szarości, spróbuj, spojrzenie wygląda na wypoczete (moje odkrycie sprzed kilku tygodni, ostatnio maluje oczy tylko takim beżem, który nie wiadomo czy jest szarym czy beżem ) Nie wiem jak nie jesień to co..na pewno nie zima, a granice między latem i wiosną jak dla mnie były zawsze niejasne
mikroREKLAMA

Stary 2011-05-31, 02:12   #15
Ewerka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Fajnie też wygląda beż na granicy szarości, spróbuj, spojrzenie wygląda na wypoczete (moje odkrycie sprzed kilku tygodni, ostatnio maluje oczy tylko takim beżem, który nie wiadomo czy jest szarym czy beżem )
Dzięki skorzystam na pewno
Stary 2011-05-31, 03:15   #16
laisla
Moderator

Powodzenia
mikroREKLAMA

Stary 2011-05-31, 20:08   #17
kamilak
Zadomowienie

Cytat:
I jakie kolory makijażu i ubioru pasowałyby mi gdybym wróciła do naturalnego koloru włosów?
Do tego potrzebne jest porzadne zdjecie. Zepnij wlosy, ustaw sie ladnie w kierunku naturalnego swiatla, nie miej na sobie zadnego makijazu i pstryknij sobie taka fotke samej twarzy dobrym aparatem. Postaram sie cos doradzic, chociaz ja lubie makijaz w naturalnych barwach (ktory rowniez moze byc intensywny), wiec nic szalonego Ci nie wymysle
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 09:23   #18
behemotkot
Rozeznanie

Wow w blondzie wyglądałaś przepięknie
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/
behemotkot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 20:13   #19
alicadiablica76
Przyczajenie

ladnie ci w blondzie,takim jasnym slonecznym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1a.jpg (21,8 KB, 31 załadowań)
alicadiablica76 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości