Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Pokaż wyniki sondy: Z jakiej firmy szampony i odżywki są najlepsze aby włosy były proste ? (wypróbowane)
Nivea 54 20,00%
Sunsilk 26 9,63%
Joanna 28 10,37%
z Avonu 13 4,81%
inne... 159 58,89%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 270. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-27, 16:52   #271
Kate Moss_
Przyczajenie

Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Ja używam prostownicy, ale nie za często, bo wiem co będzie jak za dużo. No i czasami taki do włosów balsam z Nivea Straight&Easy. Ogólnie to włosy mi się moje podobają
Kate Moss_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:56   #272
Ashritt
Przyczajenie

Włosy puszące się w wersji krótkiej - jak zapanować?

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki,
mam problem nazywający się: poszukując odmiany u fryzjera, ścięłam długie włosy, wiecznie w kucyku, do brody. Miałam już kiedyś taką fryzurę (dowód w załączeniu) i ten efekt bardzo mi sie podoba. jednak za każdym razem jak użyję prostownicy (Phillips SalonStraight Pro Xl), włosy nie nadaję się do pokazania na ulicy (na głowie mam statek ufo - prawie, zależy od ilości przeciągnięć prostownicą). Używam do każdego mycia szamponu i balsamu do spłukiwania Martix Sleek Look (są fantastyczne, jak zawsze plątały mi się włosy strasznie to po nich prawie w ogóle, aczkolwiek za dużo do prostowania nie dają), przed prostowaniem Matrix spray Iron smoother (uważam, że Wella dwu fazowa była lepsza, nie obciążała tak włosów), a na koniec lekki lakier nabłyszczający Goldwella. Mam problem, bo o ile wcześniej było w porządku, to teraz po 2 latach od ostatniego obcięcia włosów po 2 godzinach wyglądają jakby chciały a nie mogły - puszą się straszliwie. Włosów mam bardzo dużo, bardzo gęste i grube(robiłam już nimi różne rzeczy i nic ich nie rusza, w sensie zniszczenia). Może coś robię nie tak. Włosom przed prostowaniem pozwalam samym wyschnąć, jak myje wieczorem to prostuję rano a dalej już jak dojeżdżam do pracy to z moich starań pozostają nędzne resztki. Może ewentualnie poradziłybyście mi miłe Wizażanki, jak ewentualnie obciąć dalej włosy (może krócej), żeby fryzura była prostsza do odtworzenia w warunkach domowych. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
W załączeniu moje zdjęcie po fryzjerze 2 lata temu, moja szopa po wyschnięciu, i standard moich włosów krótkich bez wyprostowania (po wyprostowaniu i 1 godzinie wygląda ciut lepiej, ale to wciąż nie to).
Ashritt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 17:12   #273
Asiorr
Przyczajenie

Dot.: Włosy puszące się w wersji krótkiej - jak zapanować?

Ja polecam szampon i odżywkę Pantene (zielony) do włosów przesuszonych i trudnych do ułożenia. Wybrałam ten szampon i akurat mnie służy. A Wy co o nim sądzicie ?
Asiorr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 18:36   #274
Kate Moss_
Przyczajenie

Muszę powiedzieć, że to Twoje włosy śłicznie wyglądają na tym pierwszym zdjęciu
Poza tym, nie jest tak źle. Naprawdę, gęste włosy, są teraz bardzo modne i wiele kobiet stara się za wszelką cene takie uzyskać.
Kate Moss_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:38   #275
Klaudyna32
Przyczajenie

Czesc dziewczyny ! Mam duzy problem z moimi puszystymi wlosami ;/
Sprobowalam sposobu z oliwa z oliwek ale nie wiem czy dobrze zastosowalam bo mi niestety nie pomoglo. Chcialabym prosic : gdyby moglaby ktoras dla mnie przeslac krotka instrukcje
Bylabym bardzo wdzieczna !
Klaudyna32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:41   #276
Britt
Przyczajenie

POMOCY!Włosy ;(

Hey drogie Wizażanki!
Wiem że takie wątki już były ale naszukałam się już naprawdę dużo a potrzebuję waszej pomocy! A wiem że jesteście niezawodne i każdemu tutaj pomożecie )
Mam problem z włosami. Są z natury proste. Nie prostuję ich, bo nie chcę ich zniszczyć. Myję je 3 razy w tygodniu. Po każdym umyciu wyglądają strasznie są jakby naelektryzowane, trudno je rozczesać i w ogóle nie błyszczą na dodatek są suche i takie meeeganapuszone. Nawet drugi dzień po umyciu jest to samo. A przecież je często czeszę, daję wosk lub piankę i jedwab, odzywkę bez i ze splukiwaniem. Koleżanki mi dogadują że mam megapuch i powinnam coś z tym zrobić. No ale jak mam zrobić jak ja się staram i nic. Wszystkie mają cienkie i superwygładzone włosy. Marzę o takich. Już próbowałam dosłownie wszystkiego. Wyglądają jakbym ich nie czesała przez 2 tygodnie(musiałabym je czesać co 5 minut). Na wilgoci jeszcze gorzej.
Mam nadzieję że pomożecie, bo naprawdę na Was dziewczyny liczę ;**
Czekam!!
Britt
Britt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 16:40   #277
gaga87
Zakorzenienie

Dot.: POMOCY!Włosy ;(

Ozdywałam się już w tym wątku kiedyś - wtedy sama nie wiedziałam jak ujarzmić moje włosy. Żadne sklepowe kosmetyki sklepowe nie pomagały. Właściwie pozostawała tylko prostownica, tylko ona sobie radziła z moimi włosami.

Teraz już mam inny sposób Kupiłam maski fryzjerskie - Kallos Late, Kallos Placenta, Stapiz oraz szampon również Stapiz. One naprawdę na mnie działają
Włosy mam gładkie, delikatne, miękkie i nie napuszone.

Z tego poprostu wynika, że moim włosom brakowało nawilżenia Nie muszę już prostować włosów po każdym myciu

etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 18:34   #278
Britt
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Ozdywałam się już w tym wątku kiedyś - wtedy sama nie wiedziałam jak ujarzmić moje włosy. Żadne sklepowe kosmetyki sklepowe nie pomagały. Właściwie pozostawała tylko prostownica, tylko ona sobie radziła z moimi włosami.

Teraz już mam inny sposób Kupiłam maski fryzjerskie - Kallos Late, Kallos Placenta, Stapiz oraz szampon również Stapiz. One naprawdę na mnie działają
Włosy mam gładkie, delikatne, miękkie i nie napuszone.

Z tego poprostu wynika, że moim włosom brakowało nawilżenia Nie muszę już prostować włosów po każdym myciu
a gdzie można je kupić? i jak je stosować? i co ile?
Stary 2009-12-12, 09:25   #279
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

nawilżać i regenerować włosy można też za pomocą różnego rodzaju naturalnych olejków, np kokosowy, rycynowy, są o nich wątki na wizażu, zachęcam do lektury
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 09:50   #280
gaga87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Britt Pokaż wiadomość
a gdzie można je kupić? i jak je stosować? i co ile?
Można je kupić albo w sklepach fryzjerskich, albo na Allegro.

Na Allegro cenowo wychodzi nieco taniej, bądź podobnie (bo dochodzi przesyłka). Nie są one drogie. W granicach 25zł można kupić już 1000ml Kallosów!
Ja na początek kupiłam mniejsze pojemności - 275ml na spróbowanie po niecałe 6zł, a za przesyłkę zapłaciłam tylko raz, więc się opłaca.

Jak stosować? Kallosy nakłada się na umyte i osuszone ręcznikiem włosy na 30 minut (najlepiej pod czepek i na to ręcznik), Stapiza nakłada się na 10 minut i jak wyżej, albo na krócej można jeśli podgrzewa się suszarką. Stosuję po każdym myciu, czyli co 3 -4 dni mniej więcej. Moje włosy bardzo trudno przeciążyć, więc tego się nie obawiam, ale z tego co wiem to maski te nie powodują raczej obciążania.

etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 10:16   #281
skarpetta
Wtajemniczenie

silikony pomogą i nakładanie mazideł na włosy.
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 11:04   #282
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
silikony pomogą i nakładanie mazideł na włosy.
niektórym pomagają innym szkodzą, zależy od włosów
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 13:10   #283
Britt
Przyczajenie

oo to super na pewno kupię Kallosy i Stapiz i wypróbuję i napiszę Wam co z tego wyszło mam nadzieję że pomogą
jeszcze raz dzięki ;**
Stary 2010-02-04, 20:13   #284
tulula1227
Rozeznanie

a ja kilka dni temu dokrylam sklepowe cudo na puszace sie wlosy

Poniewaz mam straszna szope, jezeli nie siegne po prostownice....Po zakonczeniu waxu, szukalam jakiejs innej odzywki, ktora chociaz pomoze w rozczesywaniu! Na za duzo nie liczylam ale jednak.... kupilam Elseve IntensywneWygladzanie i jestem szczesliwa ! Poniewaz wszystkie niesforne wlosy sie ujarzmily i nie ma tzw. waty na glowie. Wlosy sa miekkie, baaaaardzo blyszczace. Az sie zdziwilam ... bo zadzialala po pierwszym uzyciu, co jest chyba cudem przy sklepowych kosmetykach.

polecam i pozdrawiam wszystkie zapuszone wizazanki

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Dodam tylko, ze zastanawialam sie nawet nad chemicznym wyprostowaniem wlosow - tak straszny balagan mialam na glowie. Teraz jest o niebo lepiej
Aczkolwiek nie powiem- loczkow nie lubie i napewno wloski kiedys wyprostuje... ale juz nie z takim pospiechem jak przedtem !
Stary 2010-02-06, 23:08   #285
kaskaj24
Rozeznanie

Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Powiem co mi pomaga, nie całkiem likwiduje puszenie ale zmniejsza A więc tak:

*nafta kosmetyczna
*kallos mleczny
*jedwab WAX
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:17   #286
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26

Podpinam sobie do subskrypcji i czytania w wolnych chwilach. Może coś ciekawego znajdę?

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 08:59   #287
slonko206
Przyczajenie

GG do slonko206
Dot.: Przetłuszczająco-puszące się włosy :(

a właśnie słyszałam że są suche środki bez mycia włosów, wmasowywujesz tylko we włosy u nasady, a potem wyczesywujesz gęstym grzebieniem, popytaj w aptekach
ja tez mam ten problem z włosami, tłuste u nasady a puszące się na końcach, próbowałam różnych produktów do włosów mieszanych, ale jakoś nic skutecznie nie działało, nawet wcieranie jedwabiu w końcówki, bo chwila na dworzu i włosy znowu się puszyły...
nie suszę włosów suszarką, nie używam prostownicy, każda bowiem termiczna obróbka włosów wcale na nie nie działa, płuczę chłodna wodą, a do ostatniego płukania używam wody z octem, nie rozczesuje jak są mokre, odżywki nakładam tylko na końce itp. jak problem był tak jest
jak kiedyś znajdę coś co zadziała to dam znać
slonko206 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 12:14   #288
psychologicznie
Przyczajenie

Dot.: Przetłuszczająco-puszące się włosy :(

witam drogie Wizażanki. poczytałam trochę ten wątek i mam do was pytanie. jak myślicie, jeśli mam puszyste włosy, nie tak bardzo, ale jednak to czy będzie mi pasować fryzura a'la bombka? Bo wiecie wiosna zmiany, więc chciałam coś zmienić, ale mam pewne obawy...
psychologicznie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 14:38   #289
HarajukuChilli
Zadomowienie

A używa któraś z was olejku rycynowego? Czy to coś daje?
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:27   #290
vaurienne
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez HarajukuChilli Pokaż wiadomość
A używa któraś z was olejku rycynowego? Czy to coś daje?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4302&page=132 Ja tam jestem szalenie zadowolona, też walczę z puszakami

the devil inside me is awake
vaurienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 16:32   #291
HarajukuChilli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vaurienne Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4302&page=132 Ja tam jestem szalenie zadowolona, też walczę z puszakami
A w jaki sposób sama go używasz? Kupiłam go i chciałabym go wykorzystać dziś po umyciu(przed umyciem?). Z tego co wiem to jest kilka sposobów, więc ciężko mi się połapać
Stary 2010-04-02, 17:39   #292
vaurienne
Rozeznanie

Podgrzewam go lekko (albo na miseczce w mikrofalówce albo całą buteleczkę wkładam do szklanki z wrzątkiem), bo wydaje mi się, że jest wtedy bardziej płynny no i nakładam na suche włosy jak balsam, odżywkę. Zawiązuję wokół głowy reklamówkę, która służy za czepek, na to zawijam turban z ręcznika i tak paraduje .

the devil inside me is awake
vaurienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 21:28   #293
HarajukuChilli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vaurienne Pokaż wiadomość
Podgrzewam go lekko (albo na miseczce w mikrofalówce albo całą buteleczkę wkładam do szklanki z wrzątkiem), bo wydaje mi się, że jest wtedy bardziej płynny no i nakładam na suche włosy jak balsam, odżywkę. Zawiązuję wokół głowy reklamówkę, która służy za czepek, na to zawijam turban z ręcznika i tak paraduje .
Dzięki wielkie
Stary 2010-04-10, 23:19   #294
bloomeq
Zakorzenienie

GG do bloomeq

Witam Dziewczyny. Jestem tu w sumie ni z gruszki ni z pietruszki. Pierwszy raz na wątku i chyba poszukam pomocy gdzie tylko się da
Przepraszam, że piszę tuż po TYM dniu...

Mam do Was pytanie..
Mam ciężkie i grube włosy, które są hm... falowane, skręcone
Używałam szamponów do włosów przetłuszczających się bo tak w sumie należało... Ale zauważyłam, że włosy po takim szamponie są sianowate, puszące. Nie używam prostownicy, lokówki, suszarki, nie rozjaśniam ale
czy szampon np. do włosów zniszczonych, czy jakiś nawilżający, albo regenerujący (jak jakaś nivea ) byłby dobry dla moich włosów i pomógł im może nie tyle skręcić co jakoś podkreślić skręt czy coś?
Bo na rynku mało jest produktów do włosów kręconych...;/

Proszę o odpowiedź i przepraszam za moją chaotyczną czy niezrozumiałą wypowiedź ...
bloomeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 13:29   #295
weegirl
Zakorzenienie

Bloomeq, nie wiem, czy zaglądałaś już na forum dla kręconowłosych, ale na pewno znajdziesz tam mnóstwo kosmetyków dla siebie

Szampony do włosów przetłuszczające się nie są najlepsze, mogą wysuszać. Lpiej wybrać jakiś lekki szampon, ja bardzo lubię np. serię Joanna Naturia, ale wiem, że nie każdemu ona pasuje. Co do podkreślenia skrętu- zapraszam na forum kręconowłosych, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:51   #296
bloomeq
Zakorzenienie

GG do bloomeq

weegirl - dzięki
zaraz poszukam wątku
Stary 2010-04-15, 07:29   #297
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja puszące się włosy zwalczam olejkami lub metodą omo no i potem na włosy jakiś jedwab

mimo tego zawsze po umyciu mam puch ale po kilku godzinach w warkoczu mam już ładne fale

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 10:16   #298
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26

Mnie do walki z puchem wystarczaja regularnie stosowane oleje.
Odpowiednia dla włosów pielegnacja jest podstawą - nie jakiś jeden kosmetyk, który zdziała cuda. Takie rzeczy nie istnieja, a nawet jesli - nie zrobia nic ze zniszczonymi włosami

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 13:00   #299
pati0111
Rozeznanie

Mi pomogła maska Kallos-Latte.(można kupić w sklepach fryzjerskich, 275 ml kosztuje 6 zł, 1000ml ok.17) Nakładam na chwilkę po każdym umyciu (ok.2 minuty bo mi się niechce czekać :P). Włosy po tym nie puszą się tak strasznie, są miękkie i przynajmniej w miare w jednej kupie a nie we wszystkie strony Myję włosy co 2 dni a ta maska nie przyspiesza przetłuszczania. Do tego najlepiej wysuszyć włosy na szczotce i są ok
pati0111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:36   #300
bloomeq
Zakorzenienie

GG do bloomeq

ja ostatnimi czasy jak przestałam dawać pianki, żele i miałam trochę puch czy nie podkreślone fale/loki to brałam trochę jakiegoś wosku do wygładzania fryzur czy brylantyny i układałam palcami. bo ja się nie czeszę a to mi fajnie wygładzało włosy

maseczka latte
Odpowiedz

Tagi
kręcone włosy, proste włosy, prostownica, wilgoć, zima

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości