małe oczy, ciemny makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-02, 21:41   #1
hammerhead
Rozeznanie

małe oczy, ciemny makijaż

Zacznę od tego, że mam 17 lat, małe oczy i opadnięte powieki. Wiem, że to raczej dziwne w tym wieku, no ale trudno, nic nie poradzę. Moje oczy są niebieskie, mam krótkie rzęsy. Problem polega na tym, że zawsze malowałam się ciemnymi cieniami, raczej mrocznie, smokey eye i te sprawy. Chcę żeby makijaż dodawał mi wieku(wyglądam dość dziecinnie), poważnego wyglądu i był utrzymany w ciemnych kolorach(taki już mam styl). Niestety właśnie ten makijaż okropnie zmniejsza mi oczy i ciągle wyglądam tak jakbym je mrużyła albo miała spuchnięte i zaspane oczy, do tego te opadnięte powieki ;/ Chciałabym jakoś odświeżyć spojrzenie no i powiększyć i otworzyć optycznie oczy. Czy da się to zrobić zachowując ciemne barwy i makijaż dodający lat? Proszę o pomoc!
Stary 2011-06-02, 22:07   #2
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag
Dot.: małe oczy, ciemny makijaż

Da się

Przede wszystkim na linię wodną cielista kredka, a dolnej powieki jak możesz, to nie obrysowuj całej, tylko max do połowy To już da ogromnie dużo. Co do opadającej powieki, musisz cień wyciągnąć dość wysoko, ponad tę opadającą część, wtedy wyciągnie on oko.

No to tak w skrócie telegraficznym...
Stary 2011-06-02, 22:14   #3
jamestown
Avada kedavra.

Tak, da sie. Poogladaj filmiki na yt.

btw: czy jestes pewna, ze ciemny makijaz Ci pasuje? Jestes mloda, do tego piszesz, ze masz urode dziecka. Takiemu typowi nie zawsze sluza ciemne barwy.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Da się

Przede wszystkim na linię wodną cielista kredka, a dolnej powieki jak możesz, to nie obrysowuj całej, tylko max do połowy To już da ogromnie dużo. Co do opadającej powieki, musisz cień wyciągnąć dość wysoko, ponad tę opadającą część, wtedy wyciągnie on oko.

No to tak w skrócie telegraficznym...
Dobre rady . Sama mam okragla buzie i, powiedzmy, dzieciecy typ urody .
Ja jednak robie troche inaczej niz Ty Kolciu . Nie uzywam cielistych kredek. Na dolnej powiece mam zawsze jakas kredke i ta cielista w polaczeniu z ta "druga" niezbyt dobrze wyglada. Moze to dlatego, ze nie udalo mi sie znalezc dobrej. Mam ta polecana na wizazu z Basic. Wygladam w niej okropnie. Wybijaja u mnie rozowe tony. Koszmar.
Nie obrysowuje calego oka. Czesto jednak nie "koncze" kreski w polowie. Czasami maluje az do 3/4 dolnej powieki. Niemniej kluczowa jest tu grubosc kreski. W zewnetrznym kaciku powinna byc choc odrobine grubsza.

Autorko, czy uzywasz linera? Dla mnie liner jest obowiazkowy. Kiedys uzywalam czarnego. Ostatnio polubilam ciemne szarosci. Makijaz wciaz jest ciemny a oko wyglada "lzej".

Edytowane przez jamestown
Czas edycji: 2011-06-02 o 22:15
jamestown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:34   #4
hammerhead
Rozeznanie

Nie używam, ale to dlatego, że przy moich opadniętych powiekach wygląda to wręcz fatalnie
Stary 2011-06-02, 22:54   #5
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Dobre rady . Sama mam okragla buzie i, powiedzmy, dzieciecy typ urody .
Ja jednak robie troche inaczej niz Ty Kolciu . Nie uzywam cielistych kredek. Na dolnej powiece mam zawsze jakas kredke i ta cielista w polaczeniu z ta "druga" niezbyt dobrze wyglada. Moze to dlatego, ze nie udalo mi sie znalezc dobrej. Mam ta polecana na wizazu z Basic. Wygladam w niej okropnie. Wybijaja u mnie rozowe tony. Koszmar.
Nie obrysowuje calego oka. Czesto jednak nie "koncze" kreski w polowie. Czasami maluje az do 3/4 dolnej powieki. Niemniej kluczowa jest tu grubosc kreski. W zewnetrznym kaciku powinna byc choc odrobine grubsza.

Autorko, czy uzywasz linera? Dla mnie liner jest obowiazkowy. Kiedys uzywalam czarnego. Ostatnio polubilam ciemne szarosci. Makijaz wciaz jest ciemny a oko wyglada "lzej".
To ja polecam kredkę z Kryolanu cielistą Ja ją bardzo lubię i ładnie się wtapia No i kolor fajny... zero różu

I zgadzam się z linerem, Hammerhead - piszesz, że źle wygląda, ale może za mało go w górę wyciągałaś? Ja też mam opadające powieki, ale jak dobrze mam jaksółeczkę wyciągniętą to jest super
Stary 2011-06-02, 23:44   #6
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
To ja polecam kredkę z Kryolanu cielistą Ja ją bardzo lubię i ładnie się wtapia No i kolor fajny... zero różu

I zgadzam się z linerem, Hammerhead - piszesz, że źle wygląda, ale może za mało go w górę wyciągałaś? Ja też mam opadające powieki, ale jak dobrze mam jaksółeczkę wyciągniętą to jest super
Ja nie wyciagam w gore. Gdy mam zamkniete oko to moj zewnetrzy kacik "idzie" w dol. Mam nadzieje, ze wiesz co mam na mysli. U niektorych zrobienie "jaskolki" nie robi problemu bo przy zamknietych oczach ich zewnetrzny kacik "idzie" w gore (o tak). W moim przypadku ten zawijas musialby byc oderwany od powieki juz przed koncem co moim zdaniem nie wyglada dobrze (azjatka, ale mniej wiecej oddaje mysl).

Ciekawe, czy mnie zrozumialas .

Edytowane przez jamestown
Czas edycji: 2011-06-02 o 23:46
jamestown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 11:20   #7
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Ja nie wyciagam w gore. Gdy mam zamkniete oko to moj zewnetrzy kacik "idzie" w dol. Mam nadzieje, ze wiesz co mam na mysli. U niektorych zrobienie "jaskolki" nie robi problemu bo przy zamknietych oczach ich zewnetrzny kacik "idzie" w gore (o tak). W moim przypadku ten zawijas musialby byc oderwany od powieki juz przed koncem co moim zdaniem nie wyglada dobrze (azjatka, ale mniej wiecej oddaje mysl).

Ciekawe, czy mnie zrozumialas .
Rozumiem I też nie lubię, jak krechę trzeba szybciej odrywać od powieki. Faktycznie wygląda to... a bo ja wiem, nieestetycznie wręcz bym powiedziała...
Chciałabym mieć takie oczko jak to z pierwszego linka

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-06-03 o 11:21
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości