dziwne włoski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-07, 12:26   #1
patussia
Raczkowanie

dziwne włoski

W Grudniu 2009 używałam depilatora. Po 3 miesiącach zaczęły wrastać mi włoski. Jak się już z tym uporałam to moje łydki są bardzo brzydkie, Po goleniu ich maszynką mam takie 'kropki', miejsce gdzie rosnie włosek i nie mogę go dobrze sciąc bo rosnie bardzo blisko skóry, nie wrasta, ale nie mogę go zgolić za dobrze. Jak wieczorek ogole nogi, rano juz są takie szorstkie, czuc i widać włoski. Używałam pianek, robiłam i robię peelingi. ''Zapuszczałam'' wloski i dalej ciągle ten sam problem. Używał kremu na wrastające włoski.

Co ja mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam!

http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html
patussia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 17:37   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie

Dot.: dziwne włoski

Cytat:
Napisane przez patussia Pokaż wiadomość
W Grudniu 2009 używałam depilatora. Po 3 miesiącach zaczęły wrastać mi włoski. Jak się już z tym uporałam to moje łydki są bardzo brzydkie, Po goleniu ich maszynką mam takie 'kropki', miejsce gdzie rosnie włosek i nie mogę go dobrze sciąc bo rosnie bardzo blisko skóry, nie wrasta, ale nie mogę go zgolić za dobrze. Jak wieczorek ogole nogi, rano juz są takie szorstkie, czuc i widać włoski. Używałam pianek, robiłam i robię peelingi. ''Zapuszczałam'' wloski i dalej ciągle ten sam problem. Używał kremu na wrastające włoski.

Co ja mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam!
Może skoro nic nie działa to warto do lekarza się przejść?

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 22:38   #3
agata1335
Raczkowanie

Mi też wrastały włoski po depilatorze a to wszystko dlatego, że nie robiłam peelingów. Wtedy odłożyłam depilator na bok, przerzuciłam się na maszynkę aż włoski przestaną wrastać i mam zamiar wrócić do depilatora, ale robić peelingi 2-3 razy w tygodniu ; )
Mi pomogła na nogi pasta cynkowa, bo zlikwidowała te krostki i 'przytłumiła' ewentualne plamki. Robiłam też peelingi i dzięki temu wrośnięte włoski po jakimś czasie 'wyszły' ; )
agata1335 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 23:52   #4
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
Mi też wrastały włoski po depilatorze a to wszystko dlatego, że nie robiłam peelingów. Wtedy odłożyłam depilator na bok, przerzuciłam się na maszynkę aż włoski przestaną wrastać i mam zamiar wrócić do depilatora, ale robić peelingi 2-3 razy w tygodniu ; )
Mi pomogła na nogi pasta cynkowa, bo zlikwidowała te krostki i 'przytłumiła' ewentualne plamki. Robiłam też peelingi i dzięki temu wrośnięte włoski po jakimś czasie 'wyszły' ; )
zgadzam się polecam peelingi kawowe - fusami albo świeżą

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 10:02   #5
patussia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Avariel Pokaż wiadomość
zgadzam się polecam peelingi kawowe - fusami albo świeżą
Robie taki 2 razy w tygodniu + codziennie do mycia szorstka rękawica. Maść cynkową też używałam, krem z witaminą A, przemywałam skórę tonikiem antybakteryjnym... Tylko teraz one tak pod dziwnym kątem rosną, że nie moge ich dobrze zgolić, a po goleniu i tak mam czarne plamki:/

Moze faktycznie tez wrócę do depilatora i będę te peelingi robić, bo wtedy nie robiłam

Stary 2011-06-08, 18:32   #6
zabciajs
Zakorzenienie

Ja walczyłam dość długo z tym co depilator mi zrobił z łydkami:/
Wróciłam przed wczoraj do depilatora po 2 latach i co? Tragedia...
Golenie tragedia, widać kropki, nie mogę poprawić na drugi, trzeci dzień -muszę czekać aż dobrze odrosną by ogolić znów...
Porostu przeżywam horror!
Kremy to samo co maszynka:/
Męską kupiłam nawet, taką elektryczna. Żeby nogi były gładkie trzeba się chyba 3 razy dziennie golić.
Teraz próbuję pasty cukrowej, ale to nie jest prosta rzecz.

Nie wspomnę o peelingach, szorstkich gąbkach, kremach z mocznikiem których używam.
Stary 2011-06-08, 19:28   #7
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Ja walczyłam dość długo z tym co depilator mi zrobił z łydkami:/
Wróciłam przed wczoraj do depilatora po 2 latach i co? Tragedia...
Golenie tragedia, widać kropki, nie mogę poprawić na drugi, trzeci dzień -muszę czekać aż dobrze odrosną by ogolić znów...
Porostu przeżywam horror!
Kremy to samo co maszynka:/
Męską kupiłam nawet, taką elektryczna. Żeby nogi były gładkie trzeba się chyba 3 razy dziennie golić.
Teraz próbuję pasty cukrowej, ale to nie jest prosta rzecz.

Nie wspomnę o peelingach, szorstkich gąbkach, kremach z mocznikiem których używam.
Mam dokładnie to samo. Wypróbowane już chyba wszystkie możliwe metody. Pasta cukrowa skończyła jako deser Najgorsze jest to, że po zwykłej maszynce także mi włosy wrastają. Z kolei najbardziej denerwują mnie osoby, które takich problemów nie mają, a dają rady w stylu 'zrób peeling'
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:33   #8
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alejandro Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo. Wypróbowane już chyba wszystkie możliwe metody. Pasta cukrowa skończyła jako deser Najgorsze jest to, że po zwykłej maszynce także mi włosy wrastają. Z kolei najbardziej denerwują mnie osoby, które takich problemów nie mają, a dają rady w stylu 'zrób peeling'
Dokładnie -
Stary 2011-06-08, 19:46   #9
patussia
Raczkowanie

Ja też używam kremu z mocznikiem... I już nie wiem czy dalej zostac przy zwykłej maszynce czy próbować depilatora :/

Stary 2011-06-08, 19:56   #10
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też używam kremu z mocznikiem... I już nie wiem czy dalej zostac przy zwykłej maszynce czy próbować depilatora :/
Kochana sama tego nie wiem...
Bo ogolić i dzień mieć spokój (choć wygląd nóg wcale nie ok) a później co? 3,4 dni z włosami?
A jak w wakacje? w lecie?na wyjazdach?
Echh
Stary 2011-06-08, 19:59   #11
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
U mnie w planach też była nadzwyczajna pielęgnacja - za czasów z depilatorem. Skóra mnie pokonała i nadal to robi pomimo zwykłej maszynki. Tak więc jeśli masz tendencję do wrastania włosów - nie popełniaj dwa razy tego samego błędu. Stosuję peelingi, szorstkie gąbki, rękawice, oliwki, balsamy, maści, a włosy jak wrastały - tak nadal to robią. Ale to tylko z mojego punktu widzenia. Próbowałaś kiedyś wosku lub pasty cukrowej?
Stary 2011-06-09, 12:21   #12
patussia
Raczkowanie

Cytat:
U mnie w planach też była nadzwyczajna pielęgnacja - za czasów z depilatorem. Skóra mnie pokonała i nadal to robi pomimo zwykłej maszynki. Tak więc jeśli masz tendencję do wrastania włosów - nie popełniaj dwa razy tego samego błędu. Stosuję peelingi, szorstkie gąbki, rękawice, oliwki, balsamy, maści, a włosy jak wrastały - tak nadal to robią. Ale to tylko z mojego punktu widzenia. Próbowałaś kiedyś wosku lub pasty cukrowej?
Próbowałam. Ciężko to zawsze szło. Wszystkich włosków nie byłam w stanie usunąć, a i tak po 4 dniach znów się pojawiały. Maszynkę bym była w stanie przeżyć, gdyby było tak jak dwa lata temu. Skóra bez plam itp.
Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Teraz nie wrastają, może czasami pare włosków. Wkurza mnie właśnie to, ze zaraz po ogoleniu nóg i tak widac czarne punkciki od cebulek itp a rano juz ''drapie'' wszystko.

Stary 2011-06-09, 15:29   #13
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Próbowałam. Ciężko to zawsze szło. Wszystkich włosków nie byłam w stanie usunąć, a i tak po 4 dniach znów się pojawiały. Maszynkę bym była w stanie przeżyć, gdyby było tak jak dwa lata temu. Skóra bez plam itp.
Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Teraz nie wrastają, może czasami pare włosków. Wkurza mnie właśnie to, ze zaraz po ogoleniu nóg i tak widac czarne punkciki od cebulek itp a rano juz ''drapie'' wszystko.

Mam dokładnie to samo. Ale z dwojga złego wolę kropki niż wrośnięte włosy. Wosku na zimno - w plastrach - nie polecam. Za dużo zabawy, a do tego nogi nie są gładkie. Preferuję wosk na ciepło i szczerze powiem, że ten domowy zadziałał lepiej niż ten u kosmetyczki. Z innych metod? Pasta cukrowa jako deser Krem do depilacji? Działa tak samo jak maszynka, ale cenowo jest nieopłacane. Depilator = wrośnięte włosy. Mam nowiutki sprzęt - użyty jeden raz, a już poszedł w odstawkę. Aktualnie przymierzam się do kupna maszynki elektrycznej. Zobaczymy jakie będą efekty
Stary 2011-06-09, 16:57   #14
patussia
Raczkowanie

Cytat:

Mam dokładnie to samo. Ale z dwojga złego wolę kropki niż wrośnięte włosy. Wosku na zimno - w plastrach - nie polecam. Za dużo zabawy, a do tego nogi nie są gładkie. Preferuję wosk na ciepło i szczerze powiem, że ten domowy zadziałał lepiej niż ten u kosmetyczki. Z innych metod? Pasta cukrowa jako deser Krem do depilacji? Działa tak samo jak maszynka, ale cenowo jest nieopłacane. Depilator = wrośnięte włosy. Mam nowiutki sprzęt - użyty jeden raz, a już poszedł w odstawkę. Aktualnie przymierzam się do kupna maszynki elektrycznej. Zobaczymy jakie będą efekty
Ja użyłam swój z 3 razy... Moj depilator ma wymienną głowicę, więc robi tez za golarke i szczerze? Bez rewelacja, zwykła jest lepsza, ta nie ścina tak blisko skóry.

Stary 2011-06-09, 17:16   #15
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Ja użyłam swój z 3 razy... Moj depilator ma wymienną głowicę, więc robi tez za golarke i szczerze? Bez rewelacja, zwykła jest lepsza, ta nie ścina tak blisko skóry.
Trzeba by było golić 3 razy dziennie:/
Stary 2011-06-11, 00:34   #16
patussia
Raczkowanie

próbowałam dzis depilatora. Bede codziennie smarowac nogi kremem z mocznikiem i takim z witamina A + peelingi, zobaczymy...

Życzcie powodzenia, bo po maszynce i tak źle nogi wyglądały

Stary 2011-06-12, 11:17   #17
monikaW88
Raczkowanie

Hej dziewczyny Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale ja podobnie jak Wy po goleniu mam czarne punkciki(ślady po zgolonych włoskach), a do tego nogi blade jak ściana, zaznaczam,że jestem blondynką. Powiem Wam tak, zauważyłam,że większość kobiet tak ma, i to co nas denerwuje innym nie przeszkadza. Ja stosuję samoopalacz w sprayu sun ozon, innego sposobu na to nie ma, taka już nasza natura. Używałam kiedyś depilatora, efekt problem z wrastaniem przez jakieś 2-3 lata, nawet po zaprzestaniu stosowania, po paście cukrowej problem był mniejszy,ale też nie definitywnie rozwiązany. Dodam,że przestałam się golić już na różne dziwne żele, pianki gdyż mam delikatną skórę, a wiadomo jeśli środek ma zmiękczać włoski ile w nim jest chemii. Odkąd golę nóżki na żel Biały jeleń z kozim mlekiem skóra jest delikatna, bez podrażnień szybciej goją się zranienia i inne typu niespodzianki, które czasem się zdarzają. Dodam,że przestałam również smarować nogi jakimkolwiek balsamem tuż po depilacji, biały jeleń nawilża wystarczająco. Podejrzewam,że mój problem z wrastaniem był również związany z tym,że skóra tuż po depilacji po prostu nie mogła oddychać(ujście mieszków było "zatykane") mimo,że stosowałam balsamy bez parafiny i innych "śmieci" duszących skórę tj. lotiony babydream. Może ktoś ma podobnie, spróbować różnych metod nie zaszkodzi, wiem po przeszłam już chyba wszystko co możliwe w tym temacie
monikaW88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:36   #18
patussia
Raczkowanie

Ja po 2-3 godzinach smarowałam kremem z mocznikiem. Teraz nogi po depilatorze wyglądają ''ładnie'', ale mam duzo brzydkich sladów po wrośniętych włoskach, które kiedyś były... Wie któraś jak się ich pozbyc?

Ja takich żeli z białego jelenia nie widziałam

Stary 2011-06-15, 09:01   #19
monikaW88
Raczkowanie

To nie jest specjalny żel do golenia, tylko zwykły żel pod prysznic po prostu. Niestety z tymi śladami ciężko idzie, mi też jeszcze do dziś parę zostało, słyszałam coś o: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...wy.html&next=1 ale jak do tej pory nigdzie go nie mogę spotkać, może któraś stosowała
monikaW88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:24   #20
patussia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monikaW88 Pokaż wiadomość
To nie jest specjalny żel do golenia, tylko zwykły żel pod prysznic po prostu. Niestety z tymi śladami ciężko idzie, mi też jeszcze do dziś parę zostało, słyszałam coś o: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...wy.html&next=1 ale jak do tej pory nigdzie go nie mogę spotkać, może któraś stosowała
Nigdy go nie widziałam/

Mam głupi sposób na usunięcie zrogowaciałej części naskórka i w jakiś sposób pobudzenie krążenia, ale lepiej robic to jak nie ma na noc faceta

Jak juz się ''wymocze'' zgadnijcie co robie
Jest taki pumeks dwustronny. I ja tak po łydkach przejeżdżam są łagodniejszą stroną, czasem nawet tą bardziej szorstką. I ostatnio moje nogi jakby wyglądają lepiej, niby był depilator,a le robie tak codziennie i się wszelkie ślady goją powoli + krem z wit. A / mocznikiem ale to tak p[rzed snem 15 min

Stary 2011-06-16, 23:32   #21
agata1335
Raczkowanie

O maaatko, nie rób tak, narobisz sobie jeszcze ran, podrażnień i blizn! ; D
agata1335 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 22:50   #22
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
a skąd wiesz, kto jakie ma problemy? widocznie dają rady, bo im pomogło, przynajmniej tak było w moim przypadku (kiedy oczywiście byłam systematyczna )

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości