PROSZĘ! twarz PO oparzeniu-jak zregenerować i zniwelować przebarwienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-07, 18:12   #1
be_kissable
Raczkowanie

PROSZĘ! twarz PO oparzeniu-jak zregenerować i zniwelować przebarwienia?

Od razu zaznaczam, że chcę spytać o twarz, która jest już po oparzeniu słonecznym, a dokładnie w fazie schodzenia skóry. Oceniłam poparzenie na 1 stopień z elementami drugiego (na mniejszych fragmentach, gdzie pojawiły się pęcherze). Przeglądałam wątki, ale znalazłam tylko rady jak zniwelować opuchnięcie i zaczerwienienie. Jednak nie znalazłam odpowiedz na pytanie: co zrobić żeby twarz wróciła do siebie? Potrzebuję konkretnych odpowiedzi i najlepiej niedrogich, łatwo dostępnych środków (zwłaszcza domowych sposobów). Obecnie stosuję penthanol na przemian z regenrującym kremem do twarzy po opalaniu, który odbudowuje strukturę skóry. Bardzo mi zależy żeby moja buzia wyszła z tego cało i żeby uniknąć przebarwień i zniwelować te, które już niestety powstały. Wiem, że głupotę totalną popełniłam będąc cały dzień na dworzu bez ochrony, ale to będzie nauczka
wbrew całemu doświadczeniu.
Jak dzieci – nigdy nie tracimy nadziei.

Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to Ty...
be_kissable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 19:00   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Dot.: PROSZĘ! twarz PO oparzeniu-jak zregenerować i zniwelować przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez be_kissable Pokaż wiadomość
Od razu zaznaczam, że chcę spytać o twarz, która jest już po oparzeniu słonecznym, a dokładnie w fazie schodzenia skóry. Oceniłam poparzenie na 1 stopień z elementami drugiego (na mniejszych fragmentach, gdzie pojawiły się pęcherze). Przeglądałam wątki, ale znalazłam tylko rady jak zniwelować opuchnięcie i zaczerwienienie. Jednak nie znalazłam odpowiedz na pytanie: co zrobić żeby twarz wróciła do siebie? Potrzebuję konkretnych odpowiedzi i najlepiej niedrogich, łatwo dostępnych środków (zwłaszcza domowych sposobów). Obecnie stosuję penthanol na przemian z regenrującym kremem do twarzy po opalaniu, który odbudowuje strukturę skóry. Bardzo mi zależy żeby moja buzia wyszła z tego cało i żeby uniknąć przebarwień i zniwelować te, które już niestety powstały. Wiem, że głupotę totalną popełniłam będąc cały dzień na dworzu bez ochrony, ale to będzie nauczka
Udaj się do lekarza, on najlepiej będzie wiedzieć, co robić. Skoro nic nie znalazłaś w internecie to czemu pytasz nas? My nie jesteśmy lekarzami i jedyne, co możemy ci polecić to wybranie się do niego.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 23:19   #3
sphinx123
Raczkowanie

GG do sphinx123
Dot.: PROSZĘ! twarz PO oparzeniu-jak zregenerować i zniwelować przebarwienia?

Miąższ aloesu regeneruje skórę i pomaga w walce z poparzeniami słonecznymi, więc przemywaj nim porażone miejsca. Gdy skóra Ci się uspokoi możesz zacząć walkę z powstałymi przebarwieniami za pomocą mieszanki sody oczyszczonej i wody. Mieszasz te składniki, żeby powstała pasta, którą nakładasz na parę minut na twarz a następnie zmywasz kolistymi ruchami. Taki bardzo tani, delikatny a zarazem skuteczny peeling
sphinx123 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości