Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/ - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-03, 20:41   #331
rzastin
Zakorzenienie

Dot.: Solarium-praktyczne rady!

Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość

Mozna chodzic na solarium,jesli ma sie problemy z cera?Czy wtedy np.przebarwienia nie staja sie bardziej widoczne?Ja mam dosc wrazliwa cere...i sie boje isc,zeby potem nie zalowac...
Cytat:
Napisane przez mozaika88 Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi tutaj o jkas czekoladowa opalenizne,a leciutkie wyrownanie kolorytu cery!
Nie powinno sie chodzić na solarium gdy ma sie problemy z cerą- to nie jest środek zaradczy! Skóra wygląda lepiej tylko przez jakiś czas, bo się ja wysusza, ale pod wpływem promieniowania grubieje i następuje nasilenie problemu!
Solarium NIE pomaga na trądzik.

Wyrównanie kolorytu cery na solarium- chyba na krótko- można dorobić się po nim takich głębokich przebarwień, że gra w ogóle nie warta jest świeczki.

Polecam: http://archiwum.wiz.pl/1997/97081700.asp

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 21:01   #332
Ines-ka
Zakorzenienie

Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Taka myśl przyszła mi do głowy po przeczytaniu tytuły tego wątku.
Zostanę solaryjną dziewicą do końca życia
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 22:41   #333
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Dot.: Re: solarium

Witam
Ja mam pytanko odnośnie solarium...
Jakiś miesiąc temu zachorowałam na półpaśca. Teraz zostały mi po nim tylko niewielkie blizny, które- mam wrażenie,że znikają powolutku. Planuje iść na solarkę, ale dopiero jak mi znikną całkowicie, lub będą jak najmniejsze. Uważcie że po takiej chorobie można chodzić wogóle na solarium?
Poza tym mam jeszcze na szyi takie brązowe, odstające piepszyku Co sądzicie?
maaddzziiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 23:25   #334
eevvaa
Zakorzenienie

Dot.: solarium

Drogie Warszawianki czy możecie mi polecić jakieś dobre i niedrogie solarium w stolicy???

eevvaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 23:32   #335
lafaza
Raczkowanie

Dot.: Re: solarium

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Witam
Ja mam pytanko odnośnie solarium...
Jakiś miesiąc temu zachorowałam na półpaśca. Teraz zostały mi po nim tylko niewielkie blizny, które- mam wrażenie,że znikają powolutku. Planuje iść na solarkę, ale dopiero jak mi znikną całkowicie, lub będą jak najmniejsze. Uważcie że po takiej chorobie można chodzić wogóle na solarium?
Poza tym mam jeszcze na szyi takie brązowe, odstające piepszyku Co sądzicie?
poczekaj aż blizny po półpaściu zejdą Ci całkiem , ale można chodzić
lafaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 16:13   #336
Naastka
Przyczajenie

Hej, w zeszłym tygodniu poszłam raz na solarium, na 5 minut. Efektów prawie nie widać, oprócz brzucha, który się troszkę opalił. A najbardziej zależy mi na opalonych nogach, które zawsze bardzo ciężko się opalają i dekolcie. Możecie mi powiedzieć po jakim czasie będę miała delikatną, ładną opaleniznę (również na tych nieszczęsnych nogach ;/) i nie będę tak biała jak teraz?
Naastka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 17:38   #337
mysia86
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Naastka Pokaż wiadomość
Hej, w zeszłym tygodniu poszłam raz na solarium, na 5 minut. Efektów prawie nie widać, oprócz brzucha, który się troszkę opalił. A najbardziej zależy mi na opalonych nogach, które zawsze bardzo ciężko się opalają i dekolcie. Możecie mi powiedzieć po jakim czasie będę miała delikatną, ładną opaleniznę (również na tych nieszczęsnych nogach ;/) i nie będę tak biała jak teraz?
Co do solarium to wciąż panuje błędne przekonanie u niewtajemniczonych osób,ze po jednej sesji opalania uzyskaja niewiadomo jaką opalenizne... Dobrze zrobiłaś,że zaczęłas od 5min. Na tym etapie nie bedzie efektu ale twoja skóra przyzwyczaiła sie do tego rodzaju promieniowania. Kolejny seans zwiększ o 2-3min. Pamietaj,ze pomiedzy kolejnymi opalaniami nalezy zachować ok 48h odstęp czasu. Istotne jest tez ilu Vatowe sa lampy w urzadzeniu. Silniejsze promienniki co prawda powoduja natychmiastowa opalenizne, lecz utrzymuje sie ona krocej niz np regularne i ostrozne korzystanie z lam o mniejszej mocy. Niczego nie ma tak od zaraz. Albo i jest lecz kosztem zdrowia. Zauwaz, jak reaguje twoja skora po opalaniu w solarium, nie wchodz do kabiny na 15min bo na tyle wchodzi twoja zaawansowana znajoma. Z czasem dostosuj ilosc minut do wlasnych potrzeb. Za pierwszym razem wejdziesz na 5, za drugim na 7, za trzecim na 10 i stop. W tym momencie powinny byc juz jakies rezultaty. Potem zastanow sie czy musisz zwiekszyc jeszcze bardziej czas opalania czy te 10min faktycznie wystarczy. Pamietaj o nawilzaniu skóry. Promieniowanie ( zarowno słoneczne jak i sztuczne) bardzo wysuszaja skóre, dlatego po opalaniu stosuj nawilzajace balsamy,mleczka,oleji,etc . Skóra opalona powinna byc promienna bo przesuszona postarza i wyglada nieapetycznie. A co do trudno opalajacych sie partii ciala,to istnieje cala gama kosmetykow solaryjnych (bronzery,przyspieszacze) o ktore warto zapytac w solarium.
Acha, i jeszcze jedna wazna rzecz jesli masz jasny fototyp skóry ( w co watpie bo przecietna polka na II fot. skóry), nie powinnas korzystac z solarium. Skóra nie powinna reagowac silnym poczerwienieniem bo choc nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe, jest to poparzenie (bodajze I stopnia). Takze podsumowujac, korzystaj z umiarem i regularnie bo troszke cierpliwosci nie zaszkodzi a efekty moga byc zdumiewajace
Pozdrawiem cieplootko!
Buzka
mysia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:36   #338
Klementynka
Raczkowanie

Wymyśliłam sobie w tamtym tyg., że na weekend muszę koniecznie sie opalić. Wybrałam sie w czwartek na 5 min. I w piątek na minut 10. Teraz trochę jecze, bo głupotą było iść dzień po dniu (skora mnie piecze punktowo jeszcze do dziś...) Ogólnie to byłam na łikendzie bardziej czerwona niż brązowa :/ Dodam, ze to była właściwie moja druga przygoda z solarium. Wcześniej opalałam sie jakieś 3 lata temu na studniówkę.

A jeśli ktoś nie był nigdy na solarium i sie boi, to polecam oglądnąć sobie 'Oszukać przeznaczenie 3'. Po tym filmie będziecie mieć jeszcze większe obawy przed solarium. Tak było w przypadku mojej siostry. Do dziś omija solaria szerokim łukiem
Stary 2007-04-29, 18:39   #339
asiuha90
Raczkowanie

Exclamation Pierwsza Wizyta W Solarium

witam wszystkie wizażanki
nadchodzą ciepłe dni a moje ciałko jest blade mam jasną karnację. niestety nie mam tej cierpliwości siedzenia na słońcu dlatego mam zamiar wybrać sie do solarium. będzie to moja pierwsza wizyta dlatego nie bardzo wiem jak to wygląda pewnie jest wiele wątków na ten temat ale nie bardzo mam czas szukać dlatego prosze was dziewczyny napiszcie mi jak to wygląda. czy trzeba coś tam samemu włączyc? i w ogóle wchodze i co? prosze uświadomcie mnie za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
asiuha90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 19:05   #340
blackrose666
Raczkowanie

Dot.: Pierwsza Wizyta W Solarium

Cytat:
Napisane przez asiuha90 Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizażanki
nadchodzą ciepłe dni a moje ciałko jest blade mam jasną karnację. niestety nie mam tej cierpliwości siedzenia na słońcu dlatego mam zamiar wybrać sie do solarium. będzie to moja pierwsza wizyta dlatego nie bardzo wiem jak to wygląda pewnie jest wiele wątków na ten temat ale nie bardzo mam czas szukać dlatego prosze was dziewczyny napiszcie mi jak to wygląda. czy trzeba coś tam samemu włączyc? i w ogóle wchodze i co? prosze uświadomcie mnie za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
no to tak... przede wszystkim musisz obsludze solarium powiedziec ze jestes na solarium pierwszy raz jak wejdziesz do profesjonalnego solarium to zapytaja Cie czy nie masz uczulen, jak sie opalasz, kiedy ostatnio sie opalalas itd zdecyduja na ile minut i jak czesto mozesz poprosic o ulozenie planu opalania w zaleznosci od karnacji i od mocy urzadzenia to na pierwszy raz na slabym urzedzeniu mozesz sie opalac okolo 5-7 minut a na mocnym 3minutyradze zakupic kosmetyk do opalania obsluga solarium napewno Ci cos doradzi dzieki niemu szybciej sie opalisz zapobiegniesz fotostarzeniu i skrocisz czas ekspozycji w solarium co do wlaczania guziczkow to juz zalezy od salonu w jednym sama naciskasz start, a w innym urzadzenie wlacza sie samo po 3 minutach mozesz regulowac nawiew, wylaczyc lampy na twarz i takie tam *******ki
przed opalniem nalezy zamyc makijaz, zalozyc okularki ochronne i czerpac przyjemnosc ze sztucznego sloneczka:P
jesli masz jeszcze jakies pytania to wal smialo
Stary 2007-04-29, 19:09   #341
Veiovis
Zakorzenienie

Ale po co mamy ci pisać długie historie o tym na czym polega opalanie w solarium jak od tego jest obsługa w solarium?!
Kiedyś też myślałam, ze bardzo głupio będzie zapytać i w ogóle. Aktualnie sama pracuje w solarium i bardzo chętnie pomagam nowym klientkom.
Nic strasznego i trudnego!
Veiovis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 09:10   #342
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Łączę podobne wątki. Proszę korzystać z wyszukiwarki przed założeniem nowego wątku.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 16:22   #343
Tancerka Pl
Zadomowienie

Ja może się wybiorę kiedyś na solarkę.
To będzie mój pierwszy raz. ;-)
Stary 2007-05-07, 15:00   #344
śliweńka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
Wymyśliłam sobie w tamtym tyg., że na weekend muszę koniecznie sie opalić. Wybrałam sie w czwartek na 5 min. I w piątek na minut 10. Teraz trochę jecze, bo głupotą było iść dzień po dniu (skora mnie piecze punktowo jeszcze do dziś...) Ogólnie to byłam na łikendzie bardziej czerwona niż brązowa :/ Dodam, ze to była właściwie moja druga przygoda z solarium. Wcześniej opalałam sie jakieś 3 lata temu na studniówkę.

A jeśli ktoś nie był nigdy na solarium i sie boi, to polecam oglądnąć sobie 'Oszukać przeznaczenie 3'. Po tym filmie będziecie mieć jeszcze większe obawy przed solarium. Tak było w przypadku mojej siostry. Do dziś omija solaria szerokim łukiem
ja dwa miesiące się zbierałam by iść po tym filmie az w końcu poszłam ale każdy szmer to przyśpieszał bicie mojego serca
śliweńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:32   #345
ma.ko
Zakorzenienie

GG do ma.ko

Cytat:
Napisane przez Veiovis Pokaż wiadomość
Ale po co mamy ci pisać długie historie o tym na czym polega opalanie w solarium jak od tego jest obsługa w solarium?!
Kiedyś też myślałam, ze bardzo głupio będzie zapytać i w ogóle. Aktualnie sama pracuje w solarium i bardzo chętnie pomagam nowym klientkom.
Nic strasznego i trudnego!
W takim razie może i mi pomożesz
30 czerwca ide na wesele a jestem bardzo bladziutka. Mam złota sukienkę, wiec muszę być choć trochę opalona. I w tym celu chciałabym wybrać sie do solarium, jednak mam małe obawy związane z przykrymi doświadczeniami.
Kiedyś dermatolog zalecił mi wizyty w solarium, ale po kilku wizytach zaczęły mi puchnąć oczy. Nie w solarium tylko po nocy, tj jak wstałam rano to były mocno napuchnięte i utrzymywało się o przez kilka dni. Zrezygnowałam wtedy z solarium a po każdej wizycie bez okularów przeciwsłonecznych na słonku (naturalnym) znów działo sie to co po solarium. W zeszłym roku i teraz (odpukac) po słoncu nie mam takich problemów, jak myślicie czy możliwe ze to od solarium?? Moze po prostu wystarczy zakładanie okularków ochronnych (wcześniej tego nie robiłam), czy narzucenie na twarz bawełnianej chusteczki, albo wyłączanie lamp na twarz??
Pozdrawiam i czekam na pomoc

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.

Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 09:16   #346
śliweńka
Zakorzenienie

chyba bardzo pomogą okularki na twarz dziwie się że ich w solarum nie zakładałaś
śliweńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 10:25   #347
ma.ko
Zakorzenienie

GG do ma.ko

Byłam młoda i głupia

Chyba jednak się wybiore i załoze okularki i wylacze lampe na twarz ewentualnie położe na twarzy biała bawełniana koszulkę.
dzięki

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.

Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 17:04   #348
vLain
Rozeznanie

witam

mam pytanko. niedawno wybrałam się pierwszy raz na solarium. byłam już trzy razy, na 7-10-10 minut i jestem już trochę przybrązowiona. planuję iść jeszcze na 12 i 15 minut i tu pojawia się pytanie. jak często będę musiała później chodzić, żeby utrwalić swoją opaleniznę?
vLain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 19:13   #349
vLain
Rozeznanie

up
bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi.
Stary 2007-09-10, 19:25   #350
bzyczka1
Zakorzenienie

vLain podejrzewam że nikt ci nie odpowie na pytanie co ile i na ile masz chodzić. Ty sama wiesz jak długo trzyma ci się opalenizna, chociaż opalenizna z solarium jest całkiem inna niż taka ze słonka. Myślę że później raz w tygodniu na 10 minut starczy.

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 19:50   #351
vLain
Rozeznanie

właśnie w tym rzecz, że nie wiem jak długo trzyma mi opalenizna z solarium.
hm, czytałam już, że niektóre dziewczyny chodzą później raz na tydzień, ale nie jestem do tego przekonana. teraz chodzę w odstępach 3-5 dni, więc właściwie nic by się nie zmieniło, a nie chcę pogłębiać tego, co już mam, tylko to utrwalić.
będę musiała jednak sama poeksperymentować, chociaż boję się, że nie za bardzo uda mi się to zaplanować i albo za bardzo zblednę albo za bardzo się przysmażę...
chętnie poczytam, jeśli jeszcze ktoś ma coś do dodania od siebie.
Stary 2007-09-14, 19:06   #352
201707171556
Konto usunięte

A teraz ja mam pytanie
Czy przed pojsciem do solarium można zrobić peeling i wydepilować/ogolić nogi czy raczej nalezy sie z tym wstrzymac?
201707171556 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 13:40   #353
mysia86
Przyczajenie

Wink Dot.: Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
A teraz ja mam pytanie
Czy przed pojsciem do solarium można zrobić peeling i wydepilować/ogolić nogi czy raczej nalezy sie z tym wstrzymac?

Powiem Ci tak: wszelkie zabiegi typu depilacja, wizyta u kosmetyczki to jest jednak podrażnienie skóry. A wiec daj jej 2-3 dniową przerwę i dopiero potem idź na solarium. A co do delikatnego peelingu to jestem za. Usuniesz w ten sposób stary, zrogowaciały naskórek. Dobrze nawilż skórę, użyj kremu do opalania w solarium i będzie ok.
pozdrawiam!
mysia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 14:07   #354
mmagdaa_p
Zakorzenienie

Ja chodzę na solarium ale częściej skłaniam się do tego "stojącego" bo wydaje mi się że łóżko jednak nie opala tak równomiiernie. Jednak niedawno odkryłam solarium które ma super lampy, nie spalę się a moja opalenizna jest trwalsza. Tylko no własnie nie są to solaria stojące;/....i tu moja trochę nietypow pytanie- czy opalacie się również na boku? Bo opalając się na łóżku mam wrażenie że opalam sie jedynie z przodu i z tyłu np nóg a z bokami to już gorzej. Proszę o rady
Stary 2007-09-17, 17:13   #355
Marta_
Raczkowanie

tez mam wrazenie ze na lezacym nie opala zbytnio po bokach dlatego moze warto czasem isc na stojace

co do czestosci opalania to wspolczuje skorze ktora musi wytrzymywac tak silne promieniowanie co 5 dni naokraglo....
Marta_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 11:01   #356
nikiii
Zadomowienie

GG do nikiii

Hej Mam takie pytanko może niekoniecznie zgodne z tematem, ale związek jakiś jest...Szukałam w wyszukiwarce, ale odpowiedzi nie znalazłam sensownej. Tak więc na początku stycznie mam studniówkę i chciałabym się lekko przyrumienić. Koleżanki polecają mi właśnie solarium, na którym nigdy jeszcze nie byłam, bo wystarczało mi słonko. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy da się opalić w miarę zdrowo, ale nie dzięki samoopalaczom, które często zostawiają smugi? Czy może jednak zdecydować się na to solarium?
nikiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 14:22   #357
bielaczka
Rozeznanie

GG do bielaczka

Wiesz co Nikiii ? Ze swojej strony proponowalabym solarium, aczkolwiek wiadomo, ze jest ono niezdrowe. Zreszta, jakby nie patrzec, cokolwiek by nas nie otaczalo nie jest zdrowe tudziez dobre dla nas, naszego zdrowia, skory.
Jesli zalezy Ci na tym, by ladnie wygladac [byc ladnie opalona] to jak najbardziej powinnas cos z tym zrobic, w tym wypadku pojsc na kilka seansow solaryjnych tylko uwazaj, zebys nie wpadla w nalog.. mozna szybko uzaleznic sie od solarium, bo nie dosc, ze ladnie wygladamy, to po kilku minutach sprzedzonych na lozku solaryjnym jestmy odprezone i pozytywnie nastawione do swiata.
Jest to tez niemaly naklad pieniezny, bo obecnie solarium to tanich rzeczy nie nalezy. Aby sie ladnie, naturalnie opalic musisz liczyc sie z wydaniem ok. 100-120 zl.
Jesli studiowke masz zalozy 20 stycznia to pod koniec grudnia [28-29.12.07] powinnas zaczac chodzic na solare i tak systematycznie co 2-3 dni do 18 stycznia coraz to zwiekszajac moc lamp.

Pozdrawiam cieplusio ;p ;*.

bielaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 12:05   #358
nikiii
Zadomowienie

GG do nikiii

Dzięki Studniówkę mam 5 stycznia, więc tak mniej więcej powinnam zacząć w połowie grudnia... Zrobię sobie jakiś grafik czy coś Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
nikiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 22:55   #359
Zielone_korale
Wtajemniczenie

ja mam pytanko co do solarium, mam pieprzyka na plecach i bylam przed wakacjami na solarium pierwszy raz. po opalaniu na solarium pieprzyk byl przy dotknieciu taki bolosny, albo mi sie zdawalo, bo zachaczylam o niego.minelo po pare godzinach i do tej pory jest ok, ale od tej pory nie bylam na solarium bo boje sie o tego pieprzyka, czy musze go czyms zaslaniac i co moge zrobic aby z tym bezpiecznie opalac sie na solarium??
Zielone_korale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 00:13   #360
paulaaa24
Raczkowanie

Wszystko dla ludzi...i oczywiscie z umiarem....choc trzeba przyznac ze solka nielze uzależnia, wiec uważajcie i nie dajcie sie wciagnąć. Co do kosmetyków to dobre sa tez oliwki Johnson's , ale warto tezzadbac o nawilzenie od wewnatrz jakimis tabletkami. --oczywiscie tez z umiarem.
paulaaa24 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości