Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-27, 17:41   #31
lollaina
Przyczajenie

Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

wiec,opisze szybko i w skrocie o co mi chodzi.chce isc na solarium (nigdy jesszcze nie bylam),ale oczytałam sie za duzo głupot ( a moze i nie),ze to bardzo szkodliwe.ale mimo to wybieram sie,bo w tym roku mam studniowke.mam raczej ciemna karnacje i moje pytanie brzmi na ile minut isc za pierwszym razem,aby bylo w sam raz.i na ile wyzyt powinnam isc jeszcze,aby bylo widac optymalne efekty.a moze jednak odradzacie chodzenie na solarium?
lollaina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 18:02   #32
amor
Raczkowanie

Re: solarium-pierwsza wizyta

Ja mam ciemną karnację i chyba na 10 min byylam na pierwszej wizycie. mysle ze okolo8-10 min na peirwszą wizytę to dobrze i najlepiej chodzić raz w tygodniu i do tego nawilzac cialo
amor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 18:06   #33
Gonia1
Zakorzenienie

Wszystko jest szkodliwe w nadmiarze. Znaczne efekty widać po ok. 3-4 wizytach w solarium. Myślę, że skoro masz ciemną karnację, 10 minut będzie OK. Ja mam karnację...hmm...nie wiem jak to okreslić... uzykaną po sokach z marchewek (nie, nie pomarańczowa ciemnej jej nie można nazwać ale też bledziuchem nie jestem)i od samego początku chodzę na solarium na 10 min. Za pierwszym razem też - nic mi się nie stało.
A to czytałaś? http://www.wizaz.pl/beata_solarium_opalanie.php

Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 18:32   #34
malinka23
Raczkowanie

Ja na poczatek bylam 8 minut ale jak masz ciemniejsza karnacje, bo ja jestem blondynka, to na pierwsza wizyte mysle ze 10 min. mozesz. Potem mozna zwiekszyc do 12 przy czwartej czy piatej wizycie. I na poczatku ja chodzilam co 2 dni przez 2 tygodnie, potem raz na tydzien na 10 lub 12 minut a teraz nawet raz na 2 tygodnie na 10-12 minut juz dla podtrzymania.
Aleobsluga solarium napewno Cie poinformuje o czasie opalania.

Jezeli chcialabys zrezygnowac z opalania twarzy, tak jak ja, oprocz wylaczenia lamp na twarz mozesz przykryc ja chusteczka z materialu.

Do opalania mozesz uzyc sobie jakiegos przyspieszacza, niekoniecznie kosmetykow profesjonalnych sprzedawanych w solariach, ja uzywam przyspieszacza Eveline lub Dax Cosmetics i jestem bardzo zadowolona.
Pamietaj o nawilzaniu skory po solarium, ja uzywam balsam odzywczy Dove lub olejek po opalaniu Monoi de Tahiti Yves Rocher i moja skora jest bardzo dobrze nawilzona. A na twarz jakis kremik nawilzajacy lub maseczka.

malinka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 21:48   #35
ross
Raczkowanie

GG do ross
Solarium - prosze o pomoc znawców ...!!!

Jak w temacie...chodzi o korzystanie z solarium.Wiem ,ze to niezdrowe i najl;epiej byloby tego nie robic ale... obecnie moja skóra ma bielszy odcien bieli i chce ja choc troszke przyciemnic.Moze opisze dokładnie swój "stan" ,zeby któs mogł mi doradzic ile jak i co ile...Mam jasna karnacje, blond wlosy i jedno znamie (spore) pieprzyków brak ( tzn. pare sie znajdzie Swego czasu korzystałem ze słonca duzo, zna,mie zawsze zasłaniałem od słonca, efekty opalenizny byly przyzwoite, moze nie mialem brazowej skóry jak osoby z predyspozycjami do opalania ,ze tak sie wyraze ale źle nie bylo, oplałem sie jak bylo słonce ale cos innego wpłyneło na nie korzystanie ze słonca-tradzik, słonce pogorszyło jego stan tragicznie( najpierw polepszylo) leczenie tradziku trwało rok i teraz jestem zadowolony z kuracji, dowiedziałem sie wiele na temat tradziku i slonca i wiem jak nierozwaznie postepowalem.W kazdym razie teraz brak wyprysków , cera ladna tylko blada i tu prosze o pomoc, chciałbym chodzic na solarium zeby troche te skóre opalic , nie chce uzyskac efektu jaki sie czesto widzi na dziewczynach i chlopakach na naszych ulicach-opalone na mocny braz ciała,bo to przesada, chce tylko ,zeby moja skóra nabrała ładnego odcieniu , chce żeby opalenizna była subtelna , widoczna ale nie rzucająca sie w oczy.... Ile razy powinienem chodzic do solarium? wiem ,ze na poczatku ,zeby sie opalic czesciej ale nie wiem na ile minut i jak czesto a potem dla podtrzymania efektu - co ile i na ile tez nie wiem... prosze o jakies wskazówki.Co do znamienia to bede je nadal zakrywal i myslałem ,zeby twarz tez czyms osłaniac bo powrotu tradziku nie chce za nic w swiecie!! Opalenizne na twarzy moznaby uzupełniac samoopalaczem na przykład... Dlugi temat ale licze na rzetelna pomoc osób , które wiedza cos na ten temat...
pozdrawiam
ross jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 16:43   #36
maniusia
Przyczajenie

opalanie w solarium

pierwszy raz ide do solarium i nie wiem jak ma sie opalać w solarium ??
maniusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 16:50   #37
Justy
Zakorzenienie

Re: opalanie w solarium

poczytaj:
http://www.wizaz.pl/beata_solarium_opalanie.php
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:29   #38
happy_efcia
Przyczajenie

GG do happy_efcia
Re: Solarium - Co i jak ?

ekhm... w solarium toples? czy jednak w staniczku? jaki wpływ mają fale UVA na biust?
happy_efcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:41   #39
nube
Raczkowanie

Exclamation Pierwszy raz w solarium /wątek zbiorczy/

Witam ,
mam mały problem, musze się ładnie i szybko opalić, a nie byłam nigdy w solarium i nawet nie wiem jaka jest tam procedura. Jeśli ktoś moze mi opisać wszystko , tzn. co powinnam mieć ze sobą, jak przygotować skórę no i jak to juz jest z tym urządzeniem , samo sie włącza/ wyłącza czy ja muszę je obsługiwać, aha i jeszcze słyszałam że sa dwa rodzaje stojące i leżące(jesli wypisuje głupoty to się nie smiejcie , nie znam sie na tym), które jest lepsze? Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam
nube
nube jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:47   #40
smerfeta01
Zakorzenienie

Dot.: pierwszy raz w solarium!

ja byłam tylko na leżącym, ale faktycznie stojące też są
w każdym solarium powinno być mleczko do zmywania makijażu, więc go zmyj zanim się położysz, no i normalnie rozbierasz się i kładziesz, na oczka założ specjalne okularki. Ja akurat byłam na takim solarium, gdzie wołałam a pani mi załączała w tym momencie jak już byłam przygotowana i leżałam w innych jest też tak, ze dają 2 minutki na przygotowanie...wtedy robisz wszystko w pośpiechu
na początek radzę 5-7min zależy jaką masz cerę, no i nie codziennie, tlko tak co 2,3 dzień.

Ja z solarium sie już wyleczyłam, bo jest niebezpieczne
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:48   #41
smerfeta01
Zakorzenienie

aha, dzień wcześniej dobrze będzie jeśli zastosujesz peeling całego ciała, a po solarium jak najwięcej nawilżaj skórę różnymi balsamami stosuj też te utrzymujące opaleniznę, np. Ziaja
Stary 2005-06-01, 16:49   #42
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

Są stojące i leżące. Ale na solarium nie opalisz się szybko, to wymaga systematyczności. Nie opalisz się też bezpiecznie, bo solarium jest bardziej szkodliwe od opalania na słońcu.
Ja (parę lat, ale sporadycznie) i zrezygnowałam, mimo, że lubię się opalać. Już przyjemniej opalić się na powietrzu - możesz użyć filtrów, opalić się w ruchu i dawkować opaleniznę. Nie chciałam z niej całkiem rezygnować i wychodziłam na słonko na 20-30 minut każdego dnia, nie jestem brązowa, ale skóra ma ładny koloryt i nie było mowy o poparzeniu czy schodzącej skórze.
Sposobem na szybką opaleniznę jest tylko samoopalacz.
Jeśli już musisz korzystać z solarki to upewnij się, że lampy są nowe i nie przekroczyły limitu godzin. Kup specjalny kosmetyk do opalania w solarium.
Złośnica81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:59   #43
nube
Raczkowanie

dzięki dziewczyny, tak na prawde to ja nie jestem przekonana do tego solarium , ale mam czarną sukienkę a skórę białą jak śnieg i nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, chciałam nabrać troche koloru a boje sie tak samo i solarium i samoopalaczy(boję się ze bedzie nie równo i wtedy tez nie bedzie to ładnie wyglądać). Czy w gabinecie dostanę przyspieszacz do nasmarowania czy muszę sama muszę sie w niego zaopatrzeć? Jesli mozecie to podajcie jakie sa dobre samoopalacze które dadzą ładną opalenizne bez smug i która szybko nie zejdzie
Stary 2005-06-01, 17:04   #44
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

jesli chodzi o aktywatory to sa one dostepne w kazdym dobrym solarium i maja za zadanie przyspieszyc efekt opalonej skory oraz nawilzyc ja. polecam, efekt jest lepszy i szybszy z doswiadczenia wiem, ze lepsze sa te na bazie aloesu, ktore nie zawieraja dawki samoopalacza..
Stary 2005-06-01, 17:12   #45
smerfeta01
Zakorzenienie

fajny przyśpieszacz jest z Daxa - możesz kupić saseczkę 10ml za ok.2zł. na 2 razy wystarczy
Stary 2005-06-01, 18:53   #46
taszkin
Zakorzenienie

Cool Dot.: pierwszy raz w solarium!

Nube,
miałam takie same opory, dokladnie przed studniowką. Wszystko zalezy od tego jaką masz karnację i jak Twoja skóra znosi opalanie, jak szybko sie opala, czy ba brązowo czy na czerwono...
Mała dawka ( 5-7 minut) i zobaczysz ;-) efekt widac ( u mnie ) zazwyczaj dopiero wieczorkiem. Ocenisz czy pojdziesz jeszcze raz czy nie, czy jeszcze 3 razy czy raz ;-)
NIe ma co sie bać solarium, wiadomo, trzeba z niego korzystać z własciwym umiarem. Nawilżać skórę, posmarowac czymś ( tylko nie z filtrem), ściągnąc bizuterię, obsunąć ramiączka ( bo ja bielizny nigdy nie sciągam ), załozyc okularki...i jazda ;-)
Można iśc tez nie po to, by się opalic, bo po 1 razie mała szansa na brąz...ale by poprawić koloryt cery. Mnie po 7 minutkach już sie kolor skóry ładnie poprawia do sukienki na przykład
Z pełną odpowiedzialnością mogę zachęcić Cię do sprobowania, w małej dawce a potem juz sama ocenisz co dalej.

Powodzenia i pozdrawiam serdecznie
taszkin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:33   #47
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja bym się obawiała wysypu trądziku po solarium, więc wolałabym użyć samoopalaczy, i to wysuszenie skóry, ja bym odradzała jednak

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:22   #48
chocolate_brown
Rozeznanie

Zgadzam sie z bluegirl- lepiej uzyc samoopalacza. Jesli jestes wprawiona w jego uzyciu to nie bedziesz miala smug. Na razie mozna sie nim zadowolic, a niedlugo znow bedzie ladna pogoda i bedziesz sie mogla opalic na plazy Pozdrawiam
chocolate_brown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:33   #49
Beata
Przyjaciółka Wizażu

tu znajdziesz trochę wskazówek:
http://www.wizaz.pl/beata_solarium_opalanie.php
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:35   #50
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

DZiewczyny, badzcie madre i unikajcie solarium. wasza skora bedzie wam na to wdzieczna.wystarczy popatrzyc sobie na te panienki ktore smaza sie w solarium,ich skora juz wyglada na kilka lat starsza,a tego chyba zadna z nas nie chce.solarium jest kilkakrotnie silniejsze a zatem b.niebazpieczne od opalania na sloncu.ja na dzien stosuje kremy z filtrami (tak,tak ich trzeba uzywac CALY rok bo slonce wtedy przeciez tez swieci i opala) a teraz raz na jakis czas stosuje samoopalach/a raczej balsam brazujacy. na razie probowalm J&J holiday skin,ale juz zakupilam tego chwalonego Dax Cosmetics,ma lekko brazowac a mi o taki efekt chodzi.
Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:39   #51
vanilla_sky
Zakorzenienie

ja tam sie zgadzam z przeciwniczkami solarium. nawet jedna wizyta szkodzi, chociaz teraz jeszcze tego nie widzisz.
jak sie boisz samoopalacza to idz do kosmetyczki na zabieg samoopalajacy. juz ona cie tak nasmaruje, ze nie bedzie smug. czytalam o czyms takim w gazetach, choc sama nie probowalam nigdy bo zawsze szkoda mi bylo kasy skoro moge sama ale przed wiekszym wyjsciem to to jest chyba ciekawa alternatywa.
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:45   #52
Klaudia1984
Raczkowanie

Wszystko jest dla ludzi - solarium też i nie rozumiem tych panicznych obaw przed korzystaniem z niego. Oczywiście jest to nie zdrowe ale właściwie dzisiaj mało rzeczy jest zdrowych. Jeżeli masz zamiar pochodzic na solarium kilka razy to nie ma się czego obawiać, skóra napewno nie będzie wysuszona (od czego sa balsamy nawilżające) wystarczy tylko zadbać o pielęgnacje, nawilżenie. Jednak na dłuższą mete systematyczne opalanie się w solarium na tak zwaną czekoladkę nie byłoby wskazane. Aha - jeśli wybierasz się na solarium i masz kłopot z tym jakie wybrać to polecam zdecydowanie stojące - zapewnia to równomierną opaleniznę bez żadnych plam, leżąc często wychodzi to nierównomiernie i są takie jakby "placki białe" na plecach.
Stary 2005-06-01, 22:08   #53
nube
Raczkowanie

dzięki za odpowiedzi, ale przyznaję że mam teraz jeszcze większy mętlik w głowie chciałabym użyć samoopalacza ale boję sie tych okronych smug no i nie wiem na jak długo zostaje po nim ładny kolor tzn. na ile dni przed wyjściem powinnam sie posmarowac i jak będzie schodził
i co ja biedna mam teraz poczac ;(
Stary 2005-06-01, 22:12   #54
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Klaudio,masz racje co do tego ze wszystko jest dla ludzi. Najpierw samemu trzeba sprobowac,by sie moglo pozniej tego zalowac.ja wlasnie tak zrobilam bylam 2razy na solarium i juz tam nie zawitam. a same nawet najlepsze nawil;zajace balsamy nie usuna efektow zniszczonej opalaniem sie na solarium-tzn wususzonej,postarzalej skory. tez mi sie wierzyc nie chcialo,moze teraz tego nie widac ale po jakims czasie efekty starzejacej sie skory wyjda na jaw. daje sie to zauwazyc golym okiem,wystarczy spojrzecna kilka moich kolezanek (22letnich),ktorych skora wyglada jak u 30latek...to daje do myslenia. aha i wydaje mi sie ze problem osob uczeszczajacym do solarium lezy glebiej,to kwestia zaakceptowania swego ciala,czy wstydzimy sie naszej skory,bo jest blada. ja mam jasna karnacje i naprawde dobrze sie z tym czuje (od czego sa balsamy brazujace?),przynajmniej nioe gine w tlumie zsolariowanych panieniek
Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 22:18   #55
Klaudia1984
Raczkowanie

No faktycznie Chomiczka masz racje ja też mam wiele koleżanek ze zmarszkami mimo że maja tak jak ja zaledwie 21 lat ale to dlatego że one przesadzają. Coraz częsciej mam do czynienia z osobami uzależnionymi od słońca i solarium. Znam takie osoby które chodza tam codziennie po 15 min oprócz niedzieli bo wtedy jest zamknięte. Przyznam się szczerze że chodze na solarium raz w tygodniu po 10 minut i czuje się z tym lepiej, moja skóra jest ładnie opalona i wcale nie widzę żadnych efektów ubocznych. Myślę że to tak samo jak ze słońcem ja nie mogłabym go unikać w letnie upalne dni kocham się wylegiwać i chociaż w lecie cieszyć się piękną złocistą opalenizną, oczywiście wszystko z umiarem
Stary 2005-06-01, 22:21   #56
Klaudia1984
Raczkowanie

P.S. Co do tej bladości to rzeczywiście kwestia gustu i własnego zaakceptowania się. Mi się np nie podoba blade ciało. Ale co człowiek to inna opinia na ten temat.
Stary 2005-06-01, 22:46   #57
nube
Raczkowanie

Smile Dot.: pierwszy raz w solarium!

hm.. bo tej zaciekłej dyskusji postanowiłam na razie wypróbowac ten specyfik :Dax Cosmetics, Perfecta Body, Karmel brązujący z miodem z dzikich kwiatów, czytałam o nim na KWC, kupię , posamruję sie i zobaczymy efekty dzieki za odpowiedzi

Zastanawia mnie jeszcze tylko taka sparwa : mam małe krostki na plecach i ramionach , czy solarium pozwoli mi sie tego pozbyć tzn. czy wysuszy je i będę miała ładne plecki ??

Edytowane przez nube
Czas edycji: 2005-06-01 o 23:54
Stary 2005-06-08, 19:38   #58
edytka250
Rozeznanie

Wink Dot.: pierwszy raz w solarium!

A ja polece z czystym sumieniem zabieg Air Brush, akurat doskonaly na jedną okazję ja byłam na próbie generalnej przed slubem i wyszlo ekstra naprawde brazowiutka jak na sloneczku jestem strasznie zadowolona tymbardziej, ze nie mogę sie na razie opalac. zamiast szkodliwego "sztucznego sloneczka" idz na opalanie air-brush bardzo przyjemny zabieg, a koszt ? w sumie wyjdzie na to samo, u mnie "opalenie" calego cialka kosztuje 80 zł więc wyjdzie an to samo jakbys poszla ze 4 razy na solarium a efekT super!!!
Zapytaj u siebie w miescie
edytka250 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 17:12   #59
mitusia
Rozeznanie

Question Solarium

Nigdy jeszcze nie byłam na solarium.... chcialabym sie wybrac ale kompletnie nieweim jak sie tam zachowac... moglaby ktoras mi to krok po kroku opisac?? sama mam sobie to wlaczyc czy rozebrac sie i zawolac ta klientke zeby mi wlaczyla?? pomozcie
mitusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 17:41   #60
mitusia
Rozeznanie

Dot.: Solarium

????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????
mitusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości