Sucha sk鏎a d這ni. Wysuszone d這nie. W糞EK ZBIORCZY. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-03-15, 00:04   #121
demetria
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 947
GG do demetria
Dot.: Potwornie sucha sk鏎a r彗

zabieraj krem do r彗 wszedzie ze sob i w szkole tez nim smaruj 豉pki i tak jak ju dziewczyny powiedzia造 moczenie w oliwie, gruba warstwa kremu na noc, a ja ze swojej strony moge poleci Avonowsk kuracje parafinowa do d這ni i st鏕, moje suche 豉pki odzywia natychmiastowo i stosuje ja tez jak krem na noc pod r瘯awiczki
Stary 2006-03-15, 08:51   #122
nnia***
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 469
GG do nnia***

hej jak nic nie pomaga,to moze powinnas skorzystac z jakichs maseczek mocno nawilzajacych i regenerujacych do rak
dobrze byloby tez sie wybrac do kosmetyczki na zabieg parafinowy,po ktorym raczki staja sie mieciutkie
Stary 2006-03-15, 11:07   #123
Midi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 419

Demetria ma racj: wa積e jest, 瞠by u篡wac kremu po ka盥ym umyciu r彗, wi璚 powinna brac go ze soba do szko造. Pami皻aj te, ze sk鏎 wysusza cz瘰te moczenie w wodzie i mycie detergentami. Mo瞠 postaraj si znale潭 jakie 豉godniejsze myd這 - np. glicerynowe maj dzia豉nie nawil瘸j帷e, z myde w p造nie szukaj takich z nisk zawarto軼i (a najlepiej w og鏊e bez) SLS.
*e* i Gigi - wydaje mi si, 瞠 musia造軼ie kiedy lekko odmrozi r璚e. Pomog na pewno zabiegi parafinowe, mo瞠 dermatolog przepisa豚y te jakie silniejsze 鈔odki, bo samymi kremami to raczej si tego nie da wyleczy.
Midi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-15, 13:22   #124
Szeri
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 418

疾by dowiedziec si czy macie niedobory witamin trzeba zrobi rozmaz krwi ... Idziecie do internisty i prosicie o skierowanie na badanie krwi, wlasnie na 闚 rozmaz, bo chcecie sie dowiedziec czego Wam brakuje, bo macie takie, a takie problemy...On daje wam skierowanie, pobieraja wam krew i po jej zbadaniu m闚i Wam co jest ie tak. To jest najskuteczniejszy spos鏏, 瞠by dowiedzie si o brakach.
Szeri jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-15, 13:56   #125
demonik
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 752

Cytat:
Napisane przez Roxysia
Heey wszystkim. Jestem posiadaczk suchej sk鏎y. Jest zima i jak co roku mam problem z d這闓i. Ich sk鏎a jest tak sucha 瞠 pojawia sie taki bia造 nalot. Stosuje t逝ste kremy np. rano jak wychodz do szko造, ale gdy wracam sk鏎a jest zn闚 wysuszona. To nie jest taka zwyk豉 sucha sk鏎a, jest strasznie szorstka, poprostu jak tarka. Prosze o pomoc, ten problem powtarza sie ju kt鏎y z kolei rok. Mo瞠 to brak jakiej witaminy, lub czego tam innego. Moje znajome nie maj czego takiego. Z g鏎y dzi瘯i.
Pozdrooffka
Roxysia , mam podobny problem z d這闓i i jaki czas temu zapyta豉m na forum o krem na tego typu dolegliwo嗆. Zajrzyj do w徠ku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81401 , mo瞠 co Ci zainteresuje.

Ja u篡wa豉m na noc Cutibaz lub Nanobase, cz瘰to zak豉da豉m na to bawe軟iane r瘯awiczki - rodzaj kompresu . W dzie natomiast smaruj ostatnio d這nie kremami Kamill: w zielonym pude趾u i 12-godzinnym balsamem. Staram si u篡wa jak najcz窷ciej .

demonik jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-15, 14:27   #126
Guni
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 505
GG do Guni

polecam Ziaja Kozie Mleko lub Lirene nawilzajacy krem do rak. Bardzo dobre kremy do rak mozna nabyc w aptekach.

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-15, 15:23   #127
Angel@
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 789

Te tak kiedy mia豉m. Podstawa to unika p造n闚 do mycia naczy itp. (wszelkie porz康ki trzeba robi w r瘯awiczkach)
Mi najbardziej pomaga krem Balneum Intensive (kilka razy dziennie) a na noc ma嗆 z witamin A goj帷a.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-15, 22:03   #128
Fresa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 26 240

Cytat:
Napisane przez Roxysia
Heey wszystkim. Jestem posiadaczk suchej sk鏎y. Jest zima i jak co roku mam problem z d這闓i. Ich sk鏎a jest tak sucha 瞠 pojawia sie taki bia造 nalot. Stosuje t逝ste kremy np. rano jak wychodz do szko造, ale gdy wracam sk鏎a jest zn闚 wysuszona. To nie jest taka zwyk豉 sucha sk鏎a, jest strasznie szorstka, poprostu jak tarka. Prosze o pomoc, ten problem powtarza sie ju kt鏎y z kolei rok. Mo瞠 to brak jakiej witaminy, lub czego tam innego. Moje znajome nie maj czego takiego. Z g鏎y dzi瘯i.
Pozdrooffka
Kup dobry krem nawil瘸j帷y,mo瞠 by Neutrogena ,posmaruj na noc r璚e i za堯 plastikowe r瘯awiczki.Oczywi軼ie w ci庵u dnia tak瞠 nale篡 smarowa kremem i jak najmniej moczy r璚e.Drugi spos鏏 ,to do smarowania r彗 u篡wa wazeliny kosmetycznej.Oba sposoby s bardzo dobre i sprawdzone.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-18, 10:15   #129
Roxysia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 54
GG do Roxysia

...

Edytowane przez Roxysia
Czas edycji: 2009-08-20 o 18:23 Pow鏚: ...
Roxysia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-18, 14:06   #130
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

Cytat:
Napisane przez Roxysia
dzi瘯i za wszystkie propozycje. oczywi軼ie czekam na wi璚ej
Ach 鈍ie穎 pozby豉m si suchych 豉pek i p瘯aj帷ych sk鏎ek na d這niach wi璚 polecam t metod (tani i skuteczn):
Wieczorem, przed p鎩軼iem spa gruba warstwa kremu z witamin A (w aptece, za 2z), na to bawe軟iane r瘯awiczki i do 堯瞠czka. Rano r帷zki s g豉dkie i nawil穎ne a po kilku dniach(nocach) problem znikn掖. Oczywi軼ie zastosuj jeszcze tak na wszelki wypadek ale r帷zki mam g豉dkie jak nigdy. Uczciwie przyznaj, 瞠 瘸den krem w moim przypadku nie by tak skuteczny
Stary 2006-03-18, 15:26   #131
olinex
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 6

jezeli nie pomagaja Ci zadne kremy, moze czas zwrocic sie o pomoc do dermatologa? Moze nie byc to efekt niedoboru witamin ale uczulenia np. na kurz? pieniadze? Nawet nie zdajecie sobie sprawy co przezywaja nasze dlonie kiedy sprzatamy, wertujemy kartki a tym bardziej.... pracownicy walutowi wiedza jak to boli... liczymy pieniadze. moja propozycja to dermatolog a na zlagodzenie neutrogena do suchej skory taka bialo czerwona jakis ekstrakt czy cos, moj kumpel uzywa bo co roku na zimie tez ma niemilosiernie suche dlonie.
olinex jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-19, 00:45   #132
aniolek-tasmanski
genera brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przegl康arek oraz gotowania trolli na parze

Wiadomo軼i: 9 765

Moj sposob na rece ( wysuszone od zabawy fuga do plytek)

Kropelki JUVIT ( Vit C + Gliceryna 86%) dostepne w aptece, cena ok 8 zl
kilka kropelek na rece + krem ( ja uzylam balsamu do ciala AVENE)

Kuracja na noc, po ok 3 nocy moje rece wrocily do normalnosci

ps. sposob panow od remontow mieszkan - naprawde dziala

aniolek

Ta reklama pokazywana jest pod 9 765 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-19, 12:40   #133
rzastin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 624

W takim wypadku tylko... krem do st鏕 Lirene, taki zielony. Ma du瞠 st篹enie mocznika, radzi sobie z bardzo suchymi partiami cia豉, idealny do pop瘯anych i szorstkich r彗. Sama mam takie i tylko on pomaga.

rzastin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-19, 13:44   #134
Agniesia~
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 414

Cytat:
Napisane przez ***e***
mam bardzo podobny problem, moze nawet wiekszy poniewaz moja skora jest tak sucha ze robia sie rany i leci mi krew z dlon . kremy nic nie pomagaja nawet kiedy naloze gruba warstwe.mysle jednak ze to kwestia jakis niedoborow witamin, chciabym sprawdzic to ale niestety nie wiem gdzie moge to uczynic, czy moze ktos robil sobie kiedys takie badanie?
Ja mialam ten sam problem 4 lata temu. Zadne kremy nie pomagaly. Skora byla sucha, pekala i strasznie piekla, gdy wycieralam rece po umyciu
Poszlam do pani dermatolog i zrobilam testy. Jestem uczulona na prawie wszystkie srodki chemiczne(mydla, plyny do naczyn itd.)
Pani doktor powiedziala, ze to zawsze bedzie nasilac sie zima i fakt.
Przypisala mi recepte na masc, ktora robi sie w aptece. Jest rewelacyjna! Na poczatku stosowalam codziennie(tylko zima), a teraz co dwa tygodnie. Mama ma znajoma aptekarke, wiec masc mam wedle potrzeb. Jest biala i bardzo tlusta, wiec stosuje raczej na noc, a na dzien tylko troszke na wierzch dloni. Codziennie stosuje kremy zwykle do rak np. Dove.
Ale bez tej masci, to nigdy bym nie wyleczyla.
Pomoglam ta mascia 3 kolezankom i pani dr na studiach. Niedawno moj facet zaczal miec problemy z dlonmi i bardzo sobie chwali te masc. Nigdy nic nie stosowal, ale jak skora na dloniach zaczela pekac i piec, to dal sie namowic i stosuje codziennie.
Masc kosztuje ok 50 zl(to zalezy od apteki) i starcza na dlugo. Mi jedno opakowanie starcza na prawie dwa lata, ale teraz jak i moj TZ stosuje to 2 na rok bedzie.
Stary 2006-03-19, 13:54   #135
taniacos
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 772

Polecam krem neutrogena,garniera taki czerwony i kremy do r彗 na zim ja uzywam firmy Farmona,tylko czy teraz kiedy nadchodzi wiosna bedzie on jeszcze dostepny tego nie wiem.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-19, 13:54   #136
sylka86
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 31

Ja tak瞠 polecam Neutrogene. Poza tym na sk鏎 dobrze dzia豉 wit A. S造sza豉m, 瞠 niekt鏎zy kupuj Capivit A+E, i one s w takich kapsu趾ach, zamiast po造ka mo積a je przeku i bezpo鈔ednio wsmarowa w sk鏎. Moja znajoma tak robi豉 na przesuszon sk鏎 twarzy. Na d這nie te powinno pom鵵, tylko wtedy chyba tak ze 2 kapsu趾i
sylka86 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-20, 18:03   #137
monik@_monik@
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 790

ja polecam Garniera z wyci庵iem z klonu - by moze przekr璚i豉m nazw ale chodzi mi o taki czerwony ja bynajmniej jestem z niego baardzo zadowolona -> a moje d這nie (kt鏎e wygl康a造 jak ... ehhh ...) tym bardziej
monik@_monik@ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-22, 19:04   #138
Roxysia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 54
GG do Roxysia

...

Edytowane przez Roxysia
Czas edycji: 2009-08-20 o 18:19 Pow鏚: ...
Roxysia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-22, 23:38   #139
olinex
Przyczajenie

Kupi豉m w aptece ma嗆 za 2 z z witamin A, jest 鈍ietna. Nawet smaruje sobie ni buzie i przyznam, 瞠 juz po paru minutach buzia wydaje si taka 篡wa i promienna =]
Stary 2006-03-22, 23:53   #140
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

Cytat:
Napisane przez olinex
Kupi豉m w aptece ma嗆 za 2 z z witamin A, jest 鈍ietna. Nawet smaruje sobie ni buzie i przyznam, 瞠 juz po paru minutach buzia wydaje si taka 篡wa i promienna =]
Wow, jak dla mnie za t逝sta do bu嶔i ale z 豉pkami i sk鏎 這kci robi cuda
Stary 2006-03-23, 00:03   #141
Sylwiasta
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 555

Zima dala w kosc moim rekom (w pospiechu, zeby zlapac tramwaj, zapomnialam rekawiczek i klopot gotowy!) najbardziej - nawet buzia tak nie ucierpiala!

Podano tu juz kilka sposobow, ktore dzialaja wiec podsumuje i opisze wlasne wrazenia:
- masc z wit A (w aptece placilam 2 zl) - dobrze tez dziala na skorki w okol paznokci
- krem Garnier czerwony ale polecam od razu "Silnie skoncentrowany krem regenerujacy przeciw zrogowaceniom" jest w takiej bardziej pekatej tubce 100 ml i ladniej pachnie
- oczywiscie podgrzana oliwa z oliwek, jesli ktos ma czas na takie zabawy
- smarowanie rak Juvitem, mozna dodac z kapsulki wit A+E ladnie rozjasni skore na dloniach i zapobiegnie starzeniu sie skory w tym regionie
- moje ostatnie odkrycie - oliwkowa maska do rak i paznokci Ziaja - 75 ml za kilka zl - tlusta ale szybko sie wchlania i rece robia sie przyjamnie gladkie - tylko zapach mi nie odpowiada
- w rekawiczkach bawelnianych na dloniach nie moglabym zasnac...
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-23, 18:49   #142
olinex
Przyczajenie

Mo瞠 i t逝sta ale jakie efekty! Na noc mo積a na dzioba na這篡 =] A z r帷zkami ju lepiej, tylko s這nko wysz這 i problem mija =]
Stary 2006-03-26, 16:47   #143
mintle
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 369

mam to samo ka盥ej zimy: potwornie sucha, p瘯aj帷a sk鏎a i sine zabarwienie d這ni. w poprzednim sezonie nie wytrzyma豉m i posz豉m do dermatologa (warto si wybra gdy si robi rany na sk鏎ze). na ranki na kostkach i palcach przepisa mi antybiotyk do oczu (gentamycyn, ale na takim mi造m t逝stawym pod這簑) i zaleci regularne k徙iele d這ni w ciep貫j parafinie (dosta豉m na ni recept i za wielk butl zap豉ci豉m grosze,ale mo積a kupi parafin w aptece:ma貫 ilo軼i za nieco wi瘯sze pieni捫ki, za to bez recepty) oraz stosowanie kapsu貫k z wit. A+E i smarowanie 豉p dowolnym t逝stym kremem po ka盥ym ich umyciu. pomog這, szczeg鏊nie ta parafina. polecam
mintle jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-03-26, 20:49   #144
monik@_monik@
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 790
Talking Dot.: Potwornie sucha sk鏎a r彗

Cytat:
Napisane przez Roxysia
A mo瞠 macie co na suche kolana i 這kcie????
Te Garnier do miejsc ''wyj徠kowo suchych'' (jego nazwa dok豉dnie tak nie brzmi ale chodzi tu w豉郾ie o kolana, 這kcie). Jest w takiej czerwonej tubie
monik@_monik@ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-15, 11:22   #145
head32
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
bardzo sucha i pekajaca sk鏎a na d這niach

Witam
Mam straszny problem ze sk鏎a na d這niach
Sk鏎a jest przesuszona i peka na zgieciach ss.....
Czasami musz przesmarowa miejsca chorobowo zmienione Elocomem i nat逝szczam ja ale nic to nie daje
takie zmiany mam tylko na d這niach...naszcz窷cie
head32 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-16, 09:01   #146
Benek23
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 870
Dot.: bardzo sucha i pekajaca sk鏎a na d這niach

Wiesz,wydaje mi si ,瞠 masz lekko przemro穎ne d這nie.
Mnie ten problem dotyka ka盥ej zimy. Stosuj tradycyjny krem NIVEA (ten w niebieskim pude貫czku). Pomaga r闚nie ma嗆 z witamin A (do kupienia w aptece).
Jednak je郵i to nie pomo瞠 jest jeszcze tormentiol (te w aptece). Ta ma嗆 jest 鈍ietna ale niestety brudzi na br您owo,wi璚 najlepiej smarowa d這nie na noc i w這篡 jakie r瘯awiczki aby nie ubrudzi po軼ieli.
Acha! Aby zapobiec nast瘼nym razem przemro瞠nia r彗, to radz nosi ciep貫 r瘯awiczki(nawet jak jest +5 stopni na dworze ).
Nie my r彗 zim w zimnej wodzie . Przed wyj軼iem stosowa krem do r彗-polecam NEUTROGEN.
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-04-17, 22:24   #147
Gosiurek
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 794
Bardzo suche i zniszczone r璚e

Witam,mam ogromn pro軸 o pomoc.Chodzi o moje r璚e,kt鏎e s masakrycznie suche i zniszczone,w sumie one zawsze takie by造,ale ostatnio lekarka zwr鏂i豉 mi uwag czy ja ich aby nie odmrozi豉m kiedy..tylko ja nic sobie takiego nie przypominam natomiast od tego czasu bardzo zacz窸am na to zwracac uwag i z tym walczyc.I tu pojawia sie problem,"od zawsze" na noc smaruje grubo r璚e kremem,a od pewnego czasu dodatkowo stosuj maseczki i ma軼 z witamina A,ponadto staram sie jak najcz窷ciej smarowac r璚e za dnia,ale poprawa jest minimalna, wypr鏏owa豉m ju mn鏀two krem闚 Co ja jeszcze mog zrobic??
Gosiurek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-04-17, 22:44   #148
Fresa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 26 240
Dot.: Bardzo suche i zniszczone r璚e

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Poka wiadomo嗆
Witam,mam ogromn pro軸 o pomoc.Chodzi o moje r璚e,kt鏎e s masakrycznie suche i zniszczone,w sumie one zawsze takie by造,ale ostatnio lekarka zwr鏂i豉 mi uwag czy ja ich aby nie odmrozi豉m kiedy..tylko ja nic sobie takiego nie przypominam natomiast od tego czasu bardzo zacz窸am na to zwracac uwag i z tym walczyc.I tu pojawia sie problem,"od zawsze" na noc smaruje grubo r璚e kremem,a od pewnego czasu dodatkowo stosuj maseczki i ma軼 z witamina A,ponadto staram sie jak najcz窷ciej smarowac r璚e za dnia,ale poprawa jest minimalna, wypr鏏owa豉m ju mn鏀two krem闚 Co ja jeszcze mog zrobic??
Zak豉dam, 瞠 masz dobry krem do r彗 (ja bym poleci豉 Emolienta, ale obawiam si, 瞠 go nie dostaniesz, a jest rewelacyjny).

W aptekach s do nabycia specjalne 瞠le do mycia r彗, kt鏎e nie zawieraj myd豉, nie wysuszaj sk鏎y i nawil瘸j j lekko -zapytaj w aptece, niech Ci co dobrego polec (polecam Oleogel marki Eucerin, ale nie wiem, czy dostaniesz).

Wszystkie prace domowe wykonuj w r瘯awiczkach gumowych, pod kt鏎e nale篡 za這篡 bawe軟iane, dobrze jest na這篡 wcze郾iej krem na r璚e.

Na noc zak豉daj r瘯awiczki plastikowe (to te, kt鏎e s na stacjach benzynowych, lub w supermarketach do wybierania owoc闚 i warzyw), uprzednio nakremowawszy r璚e, oczywi軼ie.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-04-18, 11:02   #149
higienistka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 238

Polecam seri k徙ieli parafinowych.
higienistka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-04-18, 18:06   #150
almaaaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 47

Sama mam z tym ogromny problem ... moje dlonie sa tak suche , ze skora peka mi w kazdym miejscu i z ran leci krew . Probowalam juz wszystkiego , i nic . Ja jestem za to pewna, ze sobie odmrozilam dlonie .
almaaaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
d這nie, popekane, zniszczone

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-12-02 17:01:27

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.