Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-01, 11:00   #3271
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kochane proszę o pomoc. Pierwszy raz będę farbowała Khadi i bardzo, ale to bardzo się stresuję.

Teraz kolejna sprawa: mieszanka. Chciałabym do mieszanki dodać odżywki (Alverde Kuracja Nabłyszczająca). Myślicie, że to dobry pomysł? Ile należy dodać odzywki?
Nie ma się czym stresować zwłaszcza, że robisz testy na pasemkach wg mnie czas odpowiedni, nic nie musisz zmieniać.

A dlaczego chcesz dodać odżywki? Wtedy będzie gloss...na same pasemka 'testowe' nałożyłabym hennę, bez odżywki. Ile jej dołożyć...hmm...sama nie wiem, raz robiłam gloss i proporcje "na oko" wyszło w porządku.
Myślę, że najlepiej po prostu hennową papkę zrobić dość gęstą i do niej wtedy dołożyć odżywki by rozrzedzić całość. Tak by konsystencja Ci odpowiadała

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:04   #3272
orzeszek0307
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sachmet Pokaż wiadomość
OK dzięki dziewczyny
Sachmet: Nie ma za co
orzeszek0307 jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:13   #3273
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Nie ma się czym stresować zwłaszcza, że robisz testy na pasemkach wg mnie czas odpowiedni, nic nie musisz zmieniać.

A dlaczego chcesz dodać odżywki? Wtedy będzie gloss...na same pasemka 'testowe' nałożyłabym hennę, bez odżywki. Ile jej dołożyć...hmm...sama nie wiem, raz robiłam gloss i proporcje "na oko" wyszło w porządku.
Myślę, że najlepiej po prostu hennową papkę zrobić dość gęstą i do niej wtedy dołożyć odżywki by rozrzedzić całość. Tak by konsystencja Ci odpowiadała
Bardzo dziękuję.

Powiem szczerze, że tego farbowania boję się jak dentysty. Może rzeczywiście próbę zrobię bez odżywki. Zdecydowałam się na gloss, bo przeczytałam, że nakładanie łatwiejsze i lepiej odżywia włoski. Podobno też szybciej się spłukuje? Jeśli uważacie, że to zły pomysł z tym glossem proszę napiszcie.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:13   #3274
Kornelia90
Raczkowanie

a nie ma któraś z Was odsprzedać Czarnej NAZ ? byłabym bardzo wdzięczna
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:35   #3275
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Powiem szczerze, że tego farbowania boję się jak dentysty. Może rzeczywiście próbę zrobię bez odżywki. Zdecydowałam się na gloss, bo przeczytałam, że nakładanie łatwiejsze i lepiej odżywia włoski. Podobno też szybciej się spłukuje? Jeśli uważacie, że to zły pomysł z tym glossem proszę napiszcie.
Nie ma za co, szybciutko rób hennę i nam pokazuj efekty jestem przekonana, że będziesz zadowolona
Gloss jest w porządku, ale jeśli masz zamiar nakładać na całe włoski (wtedy jest faktycznie wygodniej). Na same pasemka to nie będzie duży problem
Niestety nie mam doświadczenia dużego z glossem, więc nie chcę wprowadzać w błąd...nie mam pojęcia czy szybciej się wypłukuje, ale nie sądzę chyba, że odżywka zawiera olej jakiś to może wtedy - ale to moje gdybanie po prostu.

DMkAnia jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:41   #3276
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Nie ma za co, szybciutko rób hennę i nam pokazuj efekty jestem przekonana, że będziesz zadowolona
Gloss jest w porządku, ale jeśli masz zamiar nakładać na całe włoski (wtedy jest faktycznie wygodniej). Na same pasemka to nie będzie duży problem
Niestety nie mam doświadczenia dużego z glossem, więc nie chcę wprowadzać w błąd...nie mam pojęcia czy szybciej się wypłukuje, ale nie sądzę chyba, że odżywka zawiera olej jakiś to może wtedy - ale to moje gdybanie po prostu.
Trochę się uspokoiłam, chociaż emocje są Boję się, że będzie duża różnica pomiędzy odrostem i włosami wcześniej farbowanymi. Naczytałam się o spektkularnych efektach kolorystycznych od pomarańczowego, zielonego po fiolet

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-01, 11:55   #3277
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Trochę się uspokoiłam, chociaż emocje są Boję się, że będzie duża różnica pomiędzy odrostem i włosami wcześniej farbowanymi. Naczytałam się o spektkularnych efektach kolorystycznych od pomarańczowego, zielonego po fiolet
Będziesz hennować Khadi, one nie mają chemicznych dodatków, więc bez obaw tęczy nie zostawi

DMkAnia jest offline  
Stary 2012-02-01, 12:28   #3278
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ja używam NAZ dobrze, że 2 zamówiłam bo coś długo nie ma jej w sklepie

kolor jest super zimny czarny ale przyjemności nakładania błota brak
śliczne loki i kolor
Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
a nie ma któraś z Was odsprzedać Czarnej NAZ ? byłabym bardzo wdzięczna
a gdzie ta NAZ dostane, na helfach? nie orientuje sie, znam tylko khadi farby

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2012-02-01, 12:40   #3279
Chooo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Jeśli używa się czyste henny (tj. bez sztucznych dodatków) to można farbować od razu, nie po określonym czasie

Używałam tylko firmy Khadi, czyli czysta.
Ale jesteś pewna, że po chemii nie wyjdzie niż dziwnego na tylu warstwach henny? Czy kolor będzie się trzymał?
Stary 2012-02-01, 13:14   #3280
Kornelia90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
śliczne loki i kolor

a gdzie ta NAZ dostane, na helfach? nie orientuje sie, znam tylko khadi farby
tutaj http://dubaifood.istore.pl/pl/czarna...ralna-naz.html
na helfy.pl nie patrzyłam
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 13:16   #3281
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2012-02-01, 13:37   #3282
Kornelia90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
dzięki
służę pomocą szukam gdzie indziej , no ale nie ma tej NAZ nigdzie allegro nie ma , helfy też nie
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 13:40   #3283
tofikowata
Przyczajenie

Witam,
Czy da się osiągnąć henną kolor taki jak w załączniku?
Wiem, że być może w wątku były takie odpowiedzi, bo jest on obszerny, wczoraj czytałam go chyba z 4 godziny i nie znalazłam zaspakajającej mnie odpowiedzi. Żeby przestudiować 2 części musiałabym poświęcić kilka dni na to :P Zależałoby mi na osiągnięciu marchewkowego rudego, może być nawet żarówiasty, a widziałam, że po hennie wychodzą Wam włosy z czerwonymi refleksami. I teraz pytanie, czy one się wypłukują do ładnego rudego, czy po wielu farbowaniach już czerwony refleks zostanie i nie będzie szans na marchewkę? Czy to może zależy od dodatków, które się dosypuje do papki? Chcę się przerzucić z chemii na hennę ze względu, że jestem zażenowana trwałością farb - nie dość, że niszczą włosy, to wypłukują mi się po 2 tygodniach :/

1 zdjęcie - wymarzony kolor
2 zdjęcie - mój (nie)wyjściowy, czyli obecny kolor - spłukana chemia (2,5 tyg po farbowaniu)...

Jeśli nie da się osiągnąć takiego koloru, to jak bardzo marchewkowy kolor i czym udało się Wam osiągnąć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bold-sexy-color_src.jpg (34,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudyspłukany.jpg (45,4 KB, 25 załadowań)
tofikowata jest offline  
Stary 2012-02-01, 14:00   #3284
Wena90
BAN stały

Świetny jest ten kolor w załączniku Ja się właśnie zastanawiam czy zaszaleć i kupić Khadi którąś z odcieni czerwonych czy jednak nie fisiować i kupić ciemny brąz. Tak mnie kusi czerwień, ale boję się efektu
Wena90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 14:08   #3285
1985SiWA
Zakorzenienie

Cytat:
super , będę polować przypadkiem nie masz w domu z 10 żebym mogła odkupić 1 ?
śliczne te Twoje włoski , loki naturalne czy pomagasz im się kręcić ?

ooo super to ja tez poszukam tej henny

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ja używam NAZ dobrze, że 2 zamówiłam bo coś długo nie ma jej w sklepie

kolor jest super zimny czarny ale przyjemności nakładania błota brak
Stary 2012-02-01, 14:19   #3286
trommelka
Zadomowienie

Cytat:
Kochane proszę o pomoc. Pierwszy raz będę farbowała Khadi i bardzo, ale to bardzo się stresuję.

Mam włosy po przejściach, od lat farbuję. Obecnie mam spłukaną farbę Wella Color Touch - została tylko w miejscu wcześniej farbowanych włosów, z odrostów się całkowicie wypłukała. Wcześniej była farba nakładana u fryzjera, jeszcze wcześniej (laten 2011) pasemka blond. Odrost jest w kolorze średniociemny blond, reszta hm...ciepły, lekko rudawy średniociemny blond / jasny brąz. Włosów nie myję silikonami od miesięcy.

Dzisiaj chciałabym zrobić próbę na czterech pasemkach. Dwa w odcieniu JasnyBrąz, dwa OrzechowyBrąz. Dwa chcę potrzymać około 40min, dwa dłużej 1,5godz. ? Nie wiem właśnie ile najlepiej trzymać. Chciałabym osiągnąć nie za ciemny kolor, nie za bardzo rudy (taki mniej więcej jak w załączniku, może być jaśniejszy) Co radzicie?

Teraz kolejna sprawa: mieszanka. Chciałabym do mieszanki dodać odżywki (Alverde Kuracja Nabłyszczająca). Myślicie, że to dobry pomysł? Ile należy dodać odzywki?

Wybaczcie, ale bardzo boję się pierwszego farbowania. Od miesięcy już noszę się z tym zamiarem i jak do tej pory nie miałam odwagi. Proszę o rady.
Kolor w zalączniku jest dokladnie taki, jaki uzyskalam tydzień po hennowaniu farbą Khadi ciemny brąz Na początku byly ciemniejsze, ale teraz mają cieply polysk (czasem wręcz rudawy ) i kolor prawie identyczny, jak wstawilaś. Trzymalam hennę ponad 1,5 godziny, nie dawalam żadnych dodatków.

A odżywka do glossa raczej się nie nadaje. Mam ją w domu, ale zawiera ona Keratynę Hydrolozowaną i jakieś olejki (nie pamiętam dokladnie, jakie) a raczej taki sklad nie jest zalecany przy glossie, bo może Ci nie chwycić kolor
Poza tym Alverde ma w skladzie Alkohol chyba na 2 lub 3 miejscu w skladzie ( nie wiem, czy alkohol ma coś do henny, ale wolę uprzedzić )

Muzycznie: Just back where I started.

Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline  
Stary 2012-02-01, 14:33   #3287
Kornelia90
Raczkowanie

napisałam maila do http://dubaifood.istore.pl/pl/czarna...ralna-naz.html nich tutaj , i odpisali że dostawa będzie dopiero za miesiąc
napisali też że mają henna Black Rosa , czy ktoś kiedyś używał tego ? ciekawe czy zostawia rude refleksy
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 15:28   #3288
1985SiWA
Zakorzenienie

Cytat:
napisałam maila do http://dubaifood.istore.pl/pl/czarna...ralna-naz.html nich tutaj , i odpisali że dostawa będzie dopiero za miesiąc
napisali też że mają henna Black Rosa , czy ktoś kiedyś używał tego ? ciekawe czy zostawia rude refleksy
uuuuuu bedzie trzeba poczekac, narazie bede walczyc z indygo
Stary 2012-02-01, 15:55   #3289
sylwiaxx
Zadomowienie

Cytat:
używa któraś z Was NAZ ?
o tym mowa http://dubaifood.istore.pl/pl/czarna...ralna-naz.html ?
sylwiaxx jest offline  
Stary 2012-02-01, 16:00   #3290
ewcia1807
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Używałam tylko firmy Khadi, czyli czysta.
Ale jesteś pewna, że po chemii nie wyjdzie niż dziwnego na tylu warstwach henny? Czy kolor będzie się trzymał?
Nie wiem czy kolor będzie się trzymał

Cytat:
Napisane przez tofikowata Pokaż wiadomość
Witam,
Czy da się osiągnąć henną kolor taki jak w załączniku?
Wiem, że być może w wątku były takie odpowiedzi, bo jest on obszerny, wczoraj czytałam go chyba z 4 godziny i nie znalazłam zaspakajającej mnie odpowiedzi. Żeby przestudiować 2 części musiałabym poświęcić kilka dni na to :P Zależałoby mi na osiągnięciu marchewkowego rudego, może być nawet żarówiasty, a widziałam, że po hennie wychodzą Wam włosy z czerwonymi refleksami. I teraz pytanie, czy one się wypłukują do ładnego rudego, czy po wielu farbowaniach już czerwony refleks zostanie i nie będzie szans na marchewkę? Czy to może zależy od dodatków, które się dosypuje do papki? Chcę się przerzucić z chemii na hennę ze względu, że jestem zażenowana trwałością farb - nie dość, że niszczą włosy, to wypłukują mi się po 2 tygodniach :/

1 zdjęcie - wymarzony kolor
2 zdjęcie - mój (nie)wyjściowy, czyli obecny kolor - spłukana chemia (2,5 tyg po farbowaniu)...

Jeśli nie da się osiągnąć takiego koloru, to jak bardzo marchewkowy kolor i czym udało się Wam osiągnąć?
Mi się wydaje, że wyjdzie na Twoich włosach taki żywy rudy.
No, ale niech ktoś jeszcze się wypowie

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline  
Stary 2012-02-01, 16:14   #3291
margoltka
Wtajemniczenie

Bardzo dziękuję za rady. Chyba rzeczywiście przy pierwszym farbowaniu Khadi podaruję sobie ten gloss i użyję farby wg. zaleceń producenta.

Mam jeszcze pytanie. Czy farba wypłucze się, jeśli kolor wyjdzie zbyt ciemny? I jeszcze, czy kolor będzie ciemniejszy z każdym następnym farbowaniem?

Wiem, że pytania moga wydawać się głupie. Jednak pomimo tego, że próbuję się dokształcić, ciągle mam jakieś wątpliwości Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-01, 16:23   #3292
Kornelia90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
tak o tym znalazłaś gdzie indziej NAZ?
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 18:06   #3293
sylwiaxx
Zadomowienie

Cytat:
tak o tym znalazłaś gdzie indziej NAZ?
niestety nigdzie nie widziałam
sylwiaxx jest offline  
Stary 2012-02-01, 18:26   #3294
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo dziękuję za rady. Chyba rzeczywiście przy pierwszym farbowaniu Khadi podaruję sobie ten gloss i użyję farby wg. zaleceń producenta.

Mam jeszcze pytanie. Czy farba wypłucze się, jeśli kolor wyjdzie zbyt ciemny? I jeszcze, czy kolor będzie ciemniejszy z każdym następnym farbowaniem?

Wiem, że pytania moga wydawać się głupie. Jednak pomimo tego, że próbuję się dokształcić, ciągle mam jakieś wątpliwości Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.
Pierwsze hennowania się wypłukują. Ja jak wyszedł mi za ciemny kolor - od razu umylam wlosy szamponem i nieco sie wyplukał, a potem wyhstarczyło ok miesiaca żeby z bardzo ciemnego brązu kolor przeszedl w taki średniociemny brąz z rudą poswiatą.

Dziewczyny - czy gloss mozna robic tylko z naturalnej henny czy można którymś brązem? Jest w ogóle sens?
ishtar jest offline  
Stary 2012-02-01, 18:33   #3295
Dotka z OZ
Raczkowanie

GG do Dotka z OZ

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
Świetny jest ten kolor w załączniku Ja się właśnie zastanawiam czy zaszaleć i kupić Khadi którąś z odcieni czerwonych czy jednak nie fisiować i kupić ciemny brąz. Tak mnie kusi czerwień, ale boję się efektu
Ja bym brała czerwień. Łatwiej włosy przyciemnić, niż rozjaśnić. Jak Tobie się nie spodoba czerwień, to nałożysz na to ciemny brąz i to zakryjesz.

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy gloss mozna robic tylko z naturalnej henny czy można którymś brązem? Jest w ogóle sens?
Ja robiłam z orzechowym brązem Wyszło dobrze.

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.

Moje włosy

Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.

Edytowane przez Dotka z OZ
Czas edycji: 2012-02-01 o 18:35
Dotka z OZ jest offline  
Stary 2012-02-01, 18:54   #3296
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Ja bym brała czerwień. Łatwiej włosy przyciemnić, niż rozjaśnić. Jak Tobie się nie spodoba czerwień, to nałożysz na to ciemny brąz i to zakryjesz.

Ja robiłam z orzechowym brązem Wyszło dobrze.
A jaki efekt dał ten brąz? Przyciemnił nieco czy jak? Wypłukał się? Jak go dokladnie zrobiłaś?
ishtar jest offline  
Stary 2012-02-01, 19:01   #3297
Dotka z OZ
Raczkowanie

GG do Dotka z OZ

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
A jaki efekt dał ten brąz? Przyciemnił nieco czy jak? Wypłukał się? Jak go dokladnie zrobiłaś?
W naszej galerii hennowej dokładnie opisałam co i jak robiłam. Są też zdjęcia przed i po. Zajrzyj tam.
Ja dopierio dwa raz hennowałam i wychodziłam z dosyć jasnych, więc ten mój orzechowy brąz raczej nie wygląda jak orzechowy brąz. Zobaczysz galerie to zrozumiesz

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.

Moje włosy

Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline  
Stary 2012-02-01, 19:16   #3298
Kornelia90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
uuuuuu bedzie trzeba poczekac, narazie bede walczyc z indygo
kiedy będziesz robić indygo ? bo ja właśnie się waham czy zamówić to indygo bo tak bardzo nie chcę rudości może głupie pytanie ale sama już nie wiem w tym indygo jest henna czy są jakieś dwa opakowania ?
Kornelia90 jest offline  
Stary 2012-02-01, 19:18   #3299
1985SiWA
Zakorzenienie

Cytat:
kiedy będziesz robić indygo ? bo ja właśnie się waham czy zamówić to indygo bo tak bardzo nie chcę rudości może głupie pytanie ale sama już nie wiem w tym indygo jest henna czy są jakieś dwa opakowania ?

wczoraj zrobilam sobie zamowienie, oplacilam i czekam az przyjdzie
Stary 2012-02-01, 19:25   #3300
Kornelia90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
wczoraj zrobilam sobie zamowienie, oplacilam i czekam az przyjdzie
ok , moja to pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu pod koniec , więc pierwsza napisz co Ci tam wyszło
Kornelia90 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości