Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 23:59   #331
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wielkie dzięki za link

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Czytałam tam komentarze pod spodem i teraz mam mętlik w głowie czy Ciemny brąz czy Orzechowy wziąć
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 00:05   #332
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kobitki chciałabym się dowiedzieć jakie kosmetyki używacie do włosów farbowanych henną? Jakich składników nie powinny zawierać?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 10:28   #333
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zrobiłam sobie 3 dni temu Khadi naturalną i powiem Wam,że moje odczucia są takie, że naturalna henna dużo bardziej podsusza niż orzechowy brązik. Mam trochę sianko po niej, a po orzeszku były tylko delikatnie podsuszone i to tylko na samym początku.
Może dlatego,że w w tym drugim kolorze jest mniej henny , a więcej indygo.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 19:47   #334
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, mój kuzyn jest obecnie w Egipcie i poprosilam go oczywiscie zeby mi przywiozl henne Napisal mi maila, że kogoś sie tam pytał, że ponoć najlepsza henna tam to jakaś asuańska.. Występuje w dwóch kolorach: brązowy i czarny.
Czy któraś z was słyszała o czymś takim?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 21:17   #335
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie 3 dni temu Khadi naturalną i powiem Wam,że moje odczucia są takie, że naturalna henna dużo bardziej podsusza niż orzechowy brązik. Mam trochę sianko po niej, a po orzeszku były tylko delikatnie podsuszone i to tylko na samym początku.
Może dlatego,że w w tym drugim kolorze jest mniej henny , a więcej indygo.
Hm... mówisz, że ta Khadi może wysuszyć włosy... A masz porównanie do mazidłowej albo ELD (o ile pamiętam, miałas robić ELD)?

Myślę nad sprawdzeniem, czy Khadi nie będzie jaśniejsza od ELD, ale nie chciałabym wysuszyć włosów, zwłaszcza teraz, w lecie.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 21:18   #336
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny a jak z wydajnością farby? 100 g na jakiej dł włoski uzywacie?
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 22:25   #337
_zjemcibabciexp
Raczkowanie
 
Avatar _zjemcibabciexp
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 31
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dopiero teraz znalazłam ten wątek Wcześniej farbowałam farbami chemicznymi...zabójstwo dla moich włosów, w końcu znalazłam temat o hennie i zafarbowałam venitą - z czego się dowiedziałam że to nie henna a farba z jej dodatkiem, później poszła henna eld - z barwnikami niestety ale odżywiła mi włody, a teraz czekam na zamówioną khadi orzechowy brąz...kocham HENNĘ.!
__________________
Zakochana w Dancehallu <3

Włosomaniaczka
26.07.2011 - 30 cm

Cel - jak na razie 50 cm

26.07.2011 - odstawiłam prostownice
26.07.2011 - koniec farbowania chemią, tylko henna <3
_zjemcibabciexp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 01:10   #338
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Hm... mówisz, że ta Khadi może wysuszyć włosy... A masz porównanie do mazidłowej albo ELD (o ile pamiętam, miałas robić ELD)?

Myślę nad sprawdzeniem, czy Khadi nie będzie jaśniejsza od ELD, ale nie chciałabym wysuszyć włosów, zwłaszcza teraz, w lecie.
Nie wiem czy jest to kwestia firmy, bo przecież orzech też był Khadi. Myślę,że to raczej kwestia koloru i proporcji indygo i henny.
Nie zrobiłam Eld jeszcze. Dodałam do khadi może łyżeczkę Eld mahoniu, co dało lekko czerwonawy odcień, ale po 1 myciu się zmył. Chnę Elda narazie chomikuję i nie mam porównania ani z mazidłową ani z chną Eldu niestety.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-08-02 o 01:12
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 00:31   #339
motilla
Raczkowanie
 
Avatar motilla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 35
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam się ładnie ponownie, w nowym wątku.
Na początku chciałam jeszcze raz podziękować za rady odnośnie moich wypadających, zniszczonych prostowaniem włosów, które otrzymałam w poprzednim wątku. Donoszę, że za Waszą przyczyną prostownica na razie jest na urlopie, obecnie noszę kreowane na własnoręcznie upichconym żelu lnianym fale , silikony odstawione. Włosy mają się już dużo lepiej, używam odżywek i olejuję (póki co oliwą z oliwek), a co do wypadania to nowe informacje znalazłam na innym wątku oczywiście jeszcze dłuuuga droga do zdrowych włosów przede mną, ale cieszę się z takiego początku

W temacie henny: skusiłam się na ciemny brąz Khadi, żeby wyrównać kolor włosów (miałam ok. półroczne odrosty po farbie ciemny brąz marion, poza tym już dość sporo siwulców).
Do nakładania zatrudniłam siostrę, rozrobiłyśmy zielony proszek ciepłą wodą, dodając łyżeczkę soli i zaczęło się
Papkę trzymałam na głowie 2 godz. pod folią i dwoma ręcznikami Po spłukaniu zauważyłam, że siwulce są pokryte, a kolor się wyrównał, co prawda nie był tak ciemny jak się spodziewałam, ale wzięłam poprawkę na utlenianie. Rozczesanie mokrych włosów okazało się dość trudnym przedsięwzięciem... Po wysuszeniu włosy były dość sianowate, suche i napuszone (ale tego też się spodziewałam).
Dwa następne dni bez mycia upłynęły pod znakiem dwóch kolorów - zieleni pod paznokciami (swędzący skalp!!) i indygo - ta piękna barwa była na: mojej szyi, karku i ramionach, piżamie, poduszce i na dłoniach przy nadmiernym dotykaniu włosów
Kolor przez te dwa dni trochę ściemniał, był naturalnym, dość ciemnym chłodnym brązem - w sumie wyglądał, jakby był na moich włosach od zawsze.
Potem olejowanie i pierwsze mycie - intensywnie niebieska woda spływająca z włosów... Po chłodnym odcieniu nie zostało ni śladu

Na zdjęciach włosy po trzykrotnym myciu. Jeśli to jest chłodny odcień, to nie chcę wiedzieć, jak wygląda ciepły...
Włosy nie są jednolite w odcieniu, stare odrosty po marionie są nieco jaśniejsze, siwki są jaskrawo/czerwonawo/rudo/jakieś tam
Zostało mi jeszcze pół opakowania tego brązu. Zastanawiam się, czy nie zmieszać go z czernią khadi, żeby był ciemniejszy i być może chłodniejszy, myślę też o farbowaniu dwuetapowym - stąd moje pytanie - czy przy takim farbowaniu hennę naturalną musiałabym nałożyć na całe włosy, czy wystarczy te kilka cm odrostu z siwkami? Te cuda khadi swoje kosztują... Ale nie poddam się tak od razu ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg henna 1.jpg (82,2 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg henna 2.jpg (76,0 KB, 93 załadowań)
motilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 09:04   #340
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dobra po 4 dniach mycia włosów mogę powiedzieć: mam ciemny brąz, chwyciło odrosty wreszcie! A farbowałam czarną khadi ja jestem w szoku... nie mam czarnych włosów, tylko ciemny brąz
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 20:08   #341
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Przed farbowaniem oczyścić sobie włosy z silikonów, samą czynność farbowania wykonać tak jak podaje producent czyli :
"SPOSÓB UŻYCIA:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów.
2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin
6. Spłucz włosy ciepłą wodą.
7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania, czyli nie będę myć przez 2 dni "
Planuję trzymać tak z 1,5 h. Kolor który chcę uzyskać to ciemny brąz, ale taki zeby mu było daleko do czerni jeszcze.
Mam wlosy w 100% naturalne kolor jasny karmelowy brąz i raczej wybiorę hennę khadi orzechowy brąz. Zastanawiałam się nad ciemnym brązem, ale boję się że będą za ciemne.

Czy wszystko dobrze planuję ? Wolę się upewnić niż potem zrobić sobie kuku na głowie.


Bardzo ładne know-how. Mała uwaga odnośnie pkt. 3 - zależy jaka henna, niektóre muszą "dojrzeć". Z dośw. Eld- nakładam od razu, Khadi - muszę ukisić kilka godzin w ciepłym miejscu, inaczej nie chyta


pzdr i powodzenia
mam nadzieję, że witamy w gronie
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 21:07   #342
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 22:37   #343
Calabrie
Raczkowanie
 
Avatar Calabrie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny pomózcie
czy mogę położyć ciemny brąz z dodatkiem indygo, jeśli mam lekko (o jakieś dwa tony) rozjaśnione końcówki, aktualnie przykryte ciemną szamponetką, boję sie zieleni...
a dwa, czy po hennie bedę mogła wrócić do chemii, (mowa tu o ciemnych odcieniach wyłącznie) czy bede musiała czekać az odrosną
Calabrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 14:47   #344
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam, ja również po próbach na kilku pasemkach nałożyłam w końcu hennę na całe włosy Do 3 dużych łyżek henny naturalnej dałam łyżeczkę orzechowego brązu, indygo i pół łyżeczki ciemnego brązu - bo takie mi próbki zostały. Na włosy do łopatek była to ilość wystarczająca, a nawet za duża. Na włosach przypominających kolor naturalnego średniego brązu wyszedł orzechowy. Nie takiego kolorku się spodziewałam choć brzydki nie jest Teraz czekam na ciemny brąz i dodam łyżkę indygo. Muszę powiedzieć, że końcówki włosów, które są zniszczone najbardziej, mam po hennie bardzo przesuszone i jak ręką przeczesuje włosy to wypada mi tak około 10 długich, chyba od samej głowy. Myślę, że to te stare i w najgorszej kondycji wypadają używam henny khadi, zamówiłam też amlę gold aby je olejować na zmianę z olejem z oliwek, bo niestety kokos również mnie bardzo wysusza. Chciałam jeszcze dodać, że po hennie robiłam kiedyś castingiem i dobrze złapał i nic się nie działo. Ogólnie z henny jestem zadowolona, tylko to przesuszanie mnie wkurza

Edytowane przez Giga10
Czas edycji: 2011-08-04 o 14:48
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 18:50   #345
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak z wydajnością farby? 100 g na jakiej dł włoski uzywacie?
Ja do długich (za łopatki) i wystarcza. Teoretycznie powinnam używac ok 300 g do takiej długości, ale spokojnie mi wystarcza na pokrycie wszystkich włosów.

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest to kwestia firmy, bo przecież orzech też był Khadi. Myślę,że to raczej kwestia koloru i proporcji indygo i henny.
Nie zrobiłam Eld jeszcze. Dodałam do khadi może łyżeczkę Eld mahoniu, co dało lekko czerwonawy odcień, ale po 1 myciu się zmył. Chnę Elda narazie chomikuję i nie mam porównania ani z mazidłową ani z chną Eldu niestety.
Ale orzechowy brąz ma inne składniki poza samą henna, a ja w samą celuję, bo nie chcę "stracić" rudości. Sęk w tym, że mazidłowa znacznie mi przyciemniła włosy.

Jeśli chodzi o porównanie jej z ELD - ELD nie była zbyt twrała, zmywała się i wysuszała mi włosy. Po mazidłowej mam lśniące i zdrowo wygladające, mniej mi sie kręcą, ale się nie zmywa i to zaczyna być jej wadą - mam coraz ciemniejsze włosy, która coraz mniej mi pasują ;-)

Zastanawiam się też nad spróbowaniem z ELD - wg mazidłowego patentu na przygotoanie jej. Bo ELD przygotowywałam jak kazano na torebeczce - zalć gorącą wodą, nakładać zaraz, gdy tylko trochę przestygnie. Teraz próbowałabym dodać cytryny, pozwolić henie dojrzeć, zalałabym letnią wodą, itp...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 20:19   #346
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny mam do odsprzedania khadi orzechowy brąz zużyłam niecałe 2 łyżki, robiłam tylko próbę koloru niestety mi nie odpowiada jestem 3 dni po nałożeniu, kolor brąz ale z czerwoną poswiatą, liczyłam na ładny, zimny brąz myślicie, że jak kupię ciemny brąz khadi będzie lepszy efekt?
z przesyłką zapłaciłam 36 zł, z kosztami przesyłki oddam ją za 25zł.
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-05, 19:52   #347
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Siedzę właśnie z henną na głowie Śmierdzi ten wynalazek nieźle

Rozrobiłam za dużo henny, czy to może postać, czy muszę to dziś wyrzucić? Bo jak się okaże, że muszę poprawić, to by mi się przydała.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-05, 22:06   #348
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam zaczelam dzis podczytywac watek i sie stropilam nieco uzywalam do tej pory kremu koloryzujacego z henna, kolor niebrzydki, ale rzeczywiscie zmywa sie szybko, i siwe wlosy jak widac tak widac. Poszukam wiec henny w proszku i zaczne sie tu doksztalcac i eksperymentowac przy okazji subskrybujac nowy watek.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-05, 22:57   #349
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Witam zaczelam dzis podczytywac watek i sie stropilam nieco uzywalam do tej pory kremu koloryzujacego z henna, kolor niebrzydki, ale rzeczywiscie zmywa sie szybko, i siwe wlosy jak widac tak widac. Poszukam wiec henny w proszku i zaczne sie tu doksztalcac i eksperymentowac przy okazji subskrybujac nowy watek.
O, widzę, że już trafiłaś! Witamy. Pseudohenny z chemicznymi dodatkami dostepne w marketach nijak się mają do prawdziwej henny. Osobiscie mogę polecić jak dotąd hennę Khadi, bo jak dotąd tylko jej użyłam, ale wiem, że dziewczyny zachwalają też BAQ (nie wiem, czy dostępna w Polsce). Na stronie Khadi znajdziesz również galerię. No i jest możliwość otrzymania za darmo wybranego koloru, o ile prześle się zdjęcia po farbowaniu. Ja właśnie wysłałam maila i czekam na odzew...
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 09:34   #350
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ag Rafka Pokaż wiadomość
O, widzę, że już trafiłaś! Witamy. Pseudohenny z chemicznymi dodatkami dostepne w marketach nijak się mają do prawdziwej henny. Osobiscie mogę polecić jak dotąd hennę Khadi, bo jak dotąd tylko jej użyłam, ale wiem, że dziewczyny zachwalają też BAQ (nie wiem, czy dostępna w Polsce). Na stronie Khadi znajdziesz również galerię. No i jest możliwość otrzymania za darmo wybranego koloru, o ile prześle się zdjęcia po farbowaniu. Ja właśnie wysłałam maila i czekam na odzew...
Ja sie bede musiala porozgladac, co w tym temacie jest dostepne w Danii i Szwecji ewentualnie i zobaczymy jak to chwyci, zeby tylko mi skretu nie rozprostowala za bardzo i zeby mi jakis wsciekly oranz nie wyskoczyl. Chce miec kolor identyczny z naturalnym, najbardziej mi sie podoba, w dodatku TZ jest przeciwnikiem farbowania, i wszystkie kolorowanki uskuteczniam , jak go w domu nie ma. Aby tylko jakos siwki pokryc.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 14:18   #351
hadi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cześć Dziewczyny! Mam problem... Chciałam zafarbować włosy na czarno, mój wyjściowy kolor włosów to dość jasny brązik z rudawymi refleksami. Wyczytałam, że aby zafarbować jasne włosy na czarno, trzeba najpierw użyć czystej henny, a później indygo. Więc kupiłam te dwa kolory i wczoraj przygotowałam hennę, według tego co pisało na ulotce i zafarbowałam. Efekt, kolor podchodzący pod machoń, ale taki nie za ciemny, z lekkimi rudymi światełkami, a na odrostach, przy głowie taki pomarańczowy- rudo-blond. Dzisiaj rano chciałam nałożyć już indygo. Ale najpierw wolałam zrobić próbkę koloru, więc nałożyłam w miejscu gdzie są najjaśniejsze, obok ucha, więc widać, żeby sprawdzić, jak na takim jasnym zareaguje kolor... i wyszły tutaj zielone! Boję się farbować aż całą głowę, bo odrosty wyjdą na pewno zielone, reszta włosów pewnie prawie czarna, bo są ciemniejsze. Wyczytałam też gdzieś na internecie, że po paru dniach ten zielony kolor zniknie. Nie wiem co mam robić... Tak bardzo chciałam mieć czarne włoski ;/ Czy któraś jasnowłosa farbowała się na czarno? Pomóżcie, proszę...
hadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 15:18   #352
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hadi Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Mam problem... Chciałam zafarbować włosy na czarno, mój wyjściowy kolor włosów to dość jasny brązik z rudawymi refleksami. Wyczytałam, że aby zafarbować jasne włosy na czarno, trzeba najpierw użyć czystej henny, a później indygo. Więc kupiłam te dwa kolory i wczoraj przygotowałam hennę, według tego co pisało na ulotce i zafarbowałam. Efekt, kolor podchodzący pod machoń, ale taki nie za ciemny, z lekkimi rudymi światełkami, a na odrostach, przy głowie taki pomarańczowy- rudo-blond. Dzisiaj rano chciałam nałożyć już indygo. Ale najpierw wolałam zrobić próbkę koloru, więc nałożyłam w miejscu gdzie są najjaśniejsze, obok ucha, więc widać, żeby sprawdzić, jak na takim jasnym zareaguje kolor... i wyszły tutaj zielone! Boję się farbować aż całą głowę, bo odrosty wyjdą na pewno zielone, reszta włosów pewnie prawie czarna, bo są ciemniejsze. Wyczytałam też gdzieś na internecie, że po paru dniach ten zielony kolor zniknie. Nie wiem co mam robić... Tak bardzo chciałam mieć czarne włoski ;/ Czy któraś jasnowłosa farbowała się na czarno? Pomóżcie, proszę...
Ja farbuję henną mój ciemny blond na czarno, ale mam inaczej. Naturalna henna łapie idealnie, czarne Khadi już gorzej, aktualnie na szaro. Tak więc nie wiem co ci poradzić. No chyba, że nałożyłaś same indygo?? Bo indygo trzeba mieszać, najlepiej z henną i amlą.

I w ogóle jestem w szoku do jakiego stopnia henna może wyprostować włosy. Jak nie używam suszarki to mam pofalowane włosy. Miałam. Od czasu, gdy zrobiłam nadprogramowo więcej o jedną hennę, po tygodniu od poprzedniej, mam włosy proste jak druty
Zabawa w hennowanie to nie je bajka...
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-08-06 o 15:21
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 17:07   #353
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość

I w ogóle jestem w szoku do jakiego stopnia henna może wyprostować włosy. Jak nie używam suszarki to mam pofalowane włosy. Miałam. Od czasu, gdy zrobiłam nadprogramowo więcej o jedną hennę, po tygodniu od poprzedniej, mam włosy proste jak druty
Zabawa w hennowanie to nie je bajka...
Juz sie zaczynam bac o moj skret.
A ile czasu mniej wiecej sie taka prawdziwa henna trzyma? raz na miesiac moze by farbowanie wystarczylo...?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 17:22   #354
hadi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

To jest właśnie czyste indygo Khadi, ale na ulotce pisze- żeby zafarbować na czarno(barwnikiem indygo) jasne włosy, trzeba dwustopniowego farbowania, czyli najpierw henna. Póki co te odrosty ufarbowane na rudo wyglądają paskudnie, na jutro muszę mieć Normalniejszy kolor ; ) Na ten zielony kosmyk nałożyłam jeszcze na jedną godzinę indygo i teraz jest taki czarno-zielony, prawie czarny. Chyba idę zaraz całe włosy farbować, myślę, że ta zieleń zrobi się ciemniejsza, hehe. Jak nie, to mam wypróbowaną brązową pastę z henny w razie czego : )
hadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 18:22   #355
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Ja farbuję henną mój ciemny blond na czarno, ale mam inaczej. Naturalna henna łapie idealnie, czarne Khadi już gorzej, aktualnie na szaro. Tak więc nie wiem co ci poradzić. No chyba, że nałożyłaś same indygo?? Bo indygo trzeba mieszać, najlepiej z henną i amlą.

I w ogóle jestem w szoku do jakiego stopnia henna może wyprostować włosy. Jak nie używam suszarki to mam pofalowane włosy. Miałam. Od czasu, gdy zrobiłam nadprogramowo więcej o jedną hennę, po tygodniu od poprzedniej, mam włosy proste jak druty
Zabawa w hennowanie to nie je bajka...
Oooo, ja też bym tak chciała, ale niestety nie zauważyłam u siebie.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 20:38   #356
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hadi Pokaż wiadomość
To jest właśnie czyste indygo Khadi, ale na ulotce pisze- żeby zafarbować na czarno(barwnikiem indygo) jasne włosy, trzeba dwustopniowego farbowania, czyli najpierw henna. Póki co te odrosty ufarbowane na rudo wyglądają paskudnie, na jutro muszę mieć Normalniejszy kolor ; ) Na ten zielony kosmyk nałożyłam jeszcze na jedną godzinę indygo i teraz jest taki czarno-zielony, prawie czarny. Chyba idę zaraz całe włosy farbować, myślę, że ta zieleń zrobi się ciemniejsza, hehe. Jak nie, to mam wypróbowaną brązową pastę z henny w razie czego : )
Mnie się wydaje, że samo indygo jest przeznaczone dla osób, które już naturalnie mają ciemne włosy i chcą mieć mocniejszy efekt. Dla jaśniejszych jest raczej zwyczajne czarne Khadi.
Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Oooo, ja też bym tak chciała, ale niestety nie zauważyłam u siebie.
Nałóż 3 razy w ciągu kilku dni błotko na głowę to może się uda
Siedziałam teraz kilka godzin z olejkiem kokosowym na głowie i jest ciut lepiej, ale nadal nie tak jak było.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:25   #357
hadi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Na szczęście kolor wyszedł bardzo ładnie, takich ciemnych włosków jeszcze nie miałam tylko nie starczyło jedno opakowanie, choć dałam większą ilość wody i nie wyszło na całych włosach tak czarno, jak na głowie. Ale następnym razem kupię zwykły czarny Khadi, 2 opakowania. Coffee Girl, a ty używasz farb Khadi czy jakiś innych?
hadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 12:40   #358
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hadi Pokaż wiadomość
Na szczęście kolor wyszedł bardzo ładnie, takich ciemnych włosków jeszcze nie miałam tylko nie starczyło jedno opakowanie, choć dałam większą ilość wody i nie wyszło na całych włosach tak czarno, jak na głowie. Ale następnym razem kupię zwykły czarny Khadi, 2 opakowania. Coffee Girl, a ty używasz farb Khadi czy jakiś innych?
Używam czarnego Khadi, ale coraz gorzej mi łapie kolor. Nie mam pojęcia dlaczego bo wszystko robię tak samo Póki co się jeszcze nie złamałam i nie wróciłam do farb, poeksperymentuję jeszcze, tylko teraz chyba z brązowym Khadi.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-08-07 o 12:43
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 20:34   #359
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Nałóż 3 razy w ciągu kilku dni błotko na głowę to może się uda
Siedziałam teraz kilka godzin z olejkiem kokosowym na głowie i jest ciut lepiej, ale nadal nie tak jak było.
Ja w przyszłym tygodniu przymierzam się do dwufazowego hennowania, więc co najmniej 2 razy nałożę

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Używam czarnego Khadi, ale coraz gorzej mi łapie kolor. Nie mam pojęcia dlaczego bo wszystko robię tak samo Póki co się jeszcze nie złamałam i nie wróciłam do farb, poeksperymentuję jeszcze, tylko teraz chyba z brązowym Khadi.
A jak Ci chwyta ten czarny? Na brąz, przebija rudość itp.?

Mi do tej pory jak fabowałam samym orzechowym brązem odrosty chwytały bardzo słabo, albo wcale. Może dlatego, że są jasne. Za to farbowane całkiem ok. Teraz spróbuję dwufazowo henną z amlą i jantrophą, a na to jasny brąz.

Dobrze, że masz jeszcze cierpliwość do henny, bo ja boję się, że ją niedługo stracę. Chociaż jak pomyślę o chemii, którą wcześniej katowałam włosy i amoniakowym smrodzie to... chyba wolałabym już nie fabować .
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 23:54   #360
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
A jak Ci chwyta ten czarny? Na brąz, przebija rudość itp.?

Mi do tej pory jak fabowałam samym orzechowym brązem odrosty chwytały bardzo słabo, albo wcale. Może dlatego, że są jasne. Za to farbowane całkiem ok. Teraz spróbuję dwufazowo henną z amlą i jantrophą, a na to jasny brąz.

Dobrze, że masz jeszcze cierpliwość do henny, bo ja boję się, że ją niedługo stracę. Chociaż jak pomyślę o chemii, którą wcześniej katowałam włosy i amoniakowym smrodzie to... chyba wolałabym już nie fabować .
Czarny chwyta na czarno, szaro, a czasem wcale i widać rudzielce, a też robię to dwufazowo.
Za każdym razem jak tracę cierpliwość to przypominam sobie moje włosy sprzed henny, jednak były słabsze Moja cierpliwość to jedna kwestia, gorzej z moją mamą, która za każdym razem musi mi pomagać bo przy włosach za łopatki i hennowaniu ciemnego blondu na czarno nie trudno coś schrzanić
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.