Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-11, 11:40   #4711
yuna6666
Raczkowanie

GG do yuna6666
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - część II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
- Czy do czarnej henny khadi mogę dodać trochę olejku/odżywki z granatem Alterry ?
- Czy parę godzin po farbowaniu włosów henną khadi mogę użyć trochę odżywki b/s Joanna miód i cytryna oraz wyprostować włosy?
Z tego co wyczytałam to po 24-48 godzinach możesz uzyć odżywki, umyć wosy. Jeśli zrobisz to wcześniej kolor może się szybciej wypłukiwać, ja bym nie ryzykowała.
yuna6666 jest offline  
Stary 2012-05-11, 17:09   #4712
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam moją henne Jamile, którą zamówiłam na mazidłach. Czy mogłybyście mi napisać, jak się ją przygotowuje do nałożenia z amlą i indygo bo nie znalazłam na opakowaniu żadnej instrukcji... Czy tak samo jak inne rozrabia się w 80 stopniach do gęstości śmietany? najpierw pomieszać wszystko razem a potem dolać wody czy każde osobno a potem połączyć? zakwaszać czyms? Przepraszam za ilość pytań ale jestem początkująca (to moje pierwsze farbowanie) i wszystko mi się miesza
Hennę się zakwasza. Indygo nie, a raczej dodaje soli (dlatego powinno się je nakładać osobno). Poza tym henna powinna dojrzeć by uwolniła barwnik (w cieple) a indygo nakłada się od razu po wymieszaniu. Myślę, że powinnaś wymieszać hennę z amlą (amla zakwasza), a indygo nałożyć osobno. Ale nie przejmuj się tak bardzo, jak za pierwszym razem nie wyjdzie to co oczekiwałaś możesz powtórzyć, włosom nie zaszkodzi a Ty nabierzesz wprawy w paćkaniu

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie
Dziewczyny prosze o poradę..
Najpierw zapytam, czy normalne jest, że henna podczas mycia się tak wypłukuje?
Szczególnie gdy po myciu nałożę odżywkę i dłużej ją potrzymam, normalnie koszmar.
Obecnie używam odżywki z alterry, ale próbowałam też innych i za każdym razem tak samo.

Czy jakoś specjalnie trzeba dbać o włosy farbowane henną?
Będę wdzięczna za pomoc.
Faktycznie odżywka sprawia wrażenie wypłukiwania koloru, ale w rzeczywistości kolor nie jaśnieje. Schodzi tylko to co się nie domyło w płukaniu z henny, ze skalpu szczególnie a włosy są niezmienne (przynajmniej ja tak mam).
Ja myję tylko szamponem, dokładnie płuczę i owijam ręcznikiem. Trochę sobie ten ręcznik trzymam co by mi nie kapało zbytnio i zaczynam suszenie - zero odżywki. Niby w dotyku są tępe, ale rozczesują się idealnie (cuda jakieś). Jak mi wypadały ok rok temu to wcierałam Radical w skalp i psikałam włosy mgiełką tej samej linii. Odstawiłam całkiem tradycyjne odżywki bo nie mam potrzeby ich stosować.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez yuna6666 Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam to po 24-48 godzinach możesz uzyć odżywki, umyć wosy. Jeśli zrobisz to wcześniej kolor może się szybciej wypłukiwać, ja bym nie ryzykowała.
Małe sprostowanie pozwolę sobie dorzucić: Nie tyle kolor będzie się szybciej wypłukiwać co nie wydobędzie się w całości - henna przez 1-2 dni po spłukaniu jeszcze pracuje, ciemnieje, robi się intensywniejsza. Jak się włosy umyje szamponem to przerywa (skraca) się cały jej potencjał. U mnie na siwulcach (szczególnie w okolicy skroni ) to widać, zaraz po są dużo jaśniejsze (marchewkowe) ale nie myję 48 godzin i robią się intensywnie miedziane.
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-11, 21:28   #4713
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Witajcie
Dziewczyny prosze o poradę..
Najpierw zapytam, czy normalne jest, że henna podczas mycia się tak wypłukuje?
Szczególnie gdy po myciu nałożę odżywkę i dłużej ją potrzymam, normalnie koszmar.
Obecnie używam odżywki z alterry, ale próbowałam też innych i za każdym razem tak samo.

Czy jakoś specjalnie trzeba dbać o włosy farbowane henną?
Będę wdzięczna za pomoc.

Wiesz u mnie co mycie leci pomarańczowa woda (farbowałam miesiąc temu), ale o dziwo kolor się już nie zmywa. To jak już pisałam było to moje trzecie farbowanie Khadi. Po pierwszych dwóch kolor trochę się zmył. Po ostatnim nic już się nie spłkuje. Używam róznych odzywek , nawet oleju z kokosa. Nic nie rusza już koloru, chociaż woda jest pomarańczowa podczas mycia.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-11, 22:29   #4714
Savanoja
Rozeznanie

Kiedyś, dawno temu farbowałam na rudo zwykłymi farbami i kolor mi bladł błyskawicznie. Rudy to bodaj najmniej trwały z kolorów, ale nie w przypadku naturalnej henny czyli lawsoni. Ona jest niezniszczalna. Ja kładę od kiedy jestem na wizażu (ten wątek mnie skusił do rejestracji) czyli od dwóch lat i nakładam systematycznie na odrosty nie dbając zbytnio o resztę włosów a i tak wciąż mam taki sam kolor. Tyle, że kładę czystą hennę z Eldu lub mazidłową. Na Khadi się nie skusiłam ze względu na cenę. Ale jestem zadowolona z efektu, póki co nie korci mnie zmiana odcienia na np ciemniejszy, głębszy brąz jaki daje mieszanka Khadi. Ale kto wie...
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-11, 23:23   #4715
yuna6666
Raczkowanie

GG do yuna6666

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Kiedyś, dawno temu farbowałam na rudo zwykłymi farbami i kolor mi bladł błyskawicznie. Rudy to bodaj najmniej trwały z kolorów, ale nie w przypadku naturalnej henny czyli lawsoni. Ona jest niezniszczalna. Ja kładę od kiedy jestem na wizażu (ten wątek mnie skusił do rejestracji) czyli od dwóch lat i nakładam systematycznie na odrosty nie dbając zbytnio o resztę włosów a i tak wciąż mam taki sam kolor. Tyle, że kładę czystą hennę z Eldu lub mazidłową. Na Khadi się nie skusiłam ze względu na cenę. Ale jestem zadowolona z efektu, póki co nie korci mnie zmiana odcienia na np ciemniejszy, głębszy brąz jaki daje mieszanka Khadi. Ale kto wie...
Ja właśnie kupiłam henne ze strony Khadi. Nie wiem czemu kolor na zdjęciach wychodzi na jaśniejszy, pewnie efekt lampy ?
Kłade maski, odżywki, oleje, półprodukty i na razie kolor nie blaknie.
Czy henna klasyczna a z amlą i jatrophą różni się kolorem ?

Edytowane przez yuna6666
Czas edycji: 2012-05-11 o 23:24
yuna6666 jest offline  
Stary 2012-05-11, 23:41   #4716
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez yuna6666 Pokaż wiadomość
Ja właśnie kupiłam henne ze strony Khadi. Nie wiem czemu kolor na zdjęciach wychodzi na jaśniejszy, pewnie efekt lampy ?
Kłade maski, odżywki, oleje, półprodukty i na razie kolor nie blaknie.
Czy henna klasyczna a z amlą i jatrophą różni się kolorem ?
Henna czysta, klasyczna czyli czysta lawsonia jakaśtam daje odcienie miedzi, rudego. A z jatrophą bardziej czerwony, wiśniow, burgund. Zobacz w galerii, tam najprościej zobaczyć różnice w odcieniach.
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-12, 00:34   #4717
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Henna czysta, klasyczna czyli czysta lawsonia jakaśtam daje odcienie miedzi, rudego. A z jatrophą bardziej czerwony, wiśniow, burgund. Zobacz w galerii, tam najprościej zobaczyć różnice w odcieniach.
U mnie było zupełnie odwrotnie, ale tylko tuż po farbowaniu. Potem nie ma między nimi żadnej różnicy. Henna z a. i j. nie ma żadnych barwiących ziół poza henną.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-05-12, 10:24   #4718
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
U mnie było zupełnie odwrotnie, ale tylko tuż po farbowaniu. Potem nie ma między nimi żadnej różnicy. Henna z a. i j. nie ma żadnych barwiących ziół poza henną.
Hmm... w zasadzie może tak właśnie jest czyli różnica jest tylko tuż po samym spłukaniu ziół bo to co nie barwi na stałe wymywa się i pozostaje naturalny kolor włosa. Zaobserwowałam, że bez sensu jest dodawać np napar herbaty bo i tak on nie przyciemni na długo a tylko uprzykrza samo hennowanie.

Muszę dodać w końcu swoją fotkę do galerii i dla porównania fotę córki która jest dużo jaśniejszą blondynką a po hennie kolorki mamy chyba identyczne choć ja jestem raczej ciemną szatynką
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-13, 13:03   #4719
lexie42
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny
Bardzo długo zwlekałam, żeby tu do was napisać Od zawsze podobał mi się rudy kolor włosów, ale nigdy nie odważyłam się ich pofarbować. Od lutego przeszłam na pielęgnacje bez silikonów, stosuje olejki i bardziej dbam o włosy. No i w końcu zdecydowałam, że chcę mieć rude włosy I tu zwracam się z pytaniem do was, bo sama już nie wiem co wybrać.
Myślałam nad henną Khadi naturalną http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc ale boję się tej czerwieni.
Przeglądałam również galerię i bardzo spodobał mi się ten efekt
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1326228046 użytkowniczki arachnea
Zastanawiałam się również nad henną bezbarwną, tak na początek, bo nigdy nie farbowałam włosów i chciałam zobaczyć jak będzie sprawować się u mnie henna
Pomóżcie mi coś wybrać bo sama już nie wiem
Pierwsza fotka to moje włosy, drugie zdjęcie z internetu, taki odcień mniej więcej chciałabym uzyskać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2230052.jpg (47,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 58040ba9002c17794e723966.jpg (41,7 KB, 65 załadowań)
lexie42 jest offline  
Stary 2012-05-13, 13:51   #4720
Lisbeth
☠ ☢ ☠

"Henna bezbarwna" to nie henna tylko cassia.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-05-13, 15:32   #4721
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Bardzo długo zwlekałam, żeby tu do was napisać Od zawsze podobał mi się rudy kolor włosów, ale nigdy nie odważyłam się ich pofarbować. Od lutego przeszłam na pielęgnacje bez silikonów, stosuje olejki i bardziej dbam o włosy. No i w końcu zdecydowałam, że chcę mieć rude włosy I tu zwracam się z pytaniem do was, bo sama już nie wiem co wybrać.
Myślałam nad henną Khadi naturalną http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc ale boję się tej czerwieni.
Przeglądałam również galerię i bardzo spodobał mi się ten efekt
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1326228046 użytkowniczki arachnea
Zastanawiałam się również nad henną bezbarwną, tak na początek, bo nigdy nie farbowałam włosów i chciałam zobaczyć jak będzie sprawować się u mnie henna
Pomóżcie mi coś wybrać bo sama już nie wiem
Pierwsza fotka to moje włosy, drugie zdjęcie z internetu, taki odcień mniej więcej chciałabym uzyskać
Fajny kolorek wybrałaś, taki delikatny rudy... ale jeśli będziesz kładła Khadi naturalną, to obawiam się że będziesz marchwa (Twoje są dosyć jasne). Może na początek połóż ją zmieszaną z maską glorii jako gloss? Orzechowe odcienie Khadi będą pewnie zbyt mało rude i nie osiągniesz spodziewanego efektu. A czym robiła użytkowniczka arachnea? Bo w galerii dziewczyny piszą co i jak kładły...
Już wiem czym robiła....
http://www.helfy.pl/henna-amla-ziolowe-farby-do-wlosow

Edytowane przez Savanoja
Czas edycji: 2012-05-13 o 15:43 Powód: dopisanie
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-13, 15:44   #4722
Ataraksja
Przyczajenie

Hej :3
Mam włosy naturalnie ciemny brąz, farbowane od ponad roku na czerwień sklepowymi farbami. Chciałabym uzyskac taki efekt, ale czymś naturalnym co nie niszczy mi włosów. Czy henna pokryje chemiczną farbę oraz czy efekt henny będzie intensywny na ciemnych włosach? I jaką hennę mi polecacie.
Ataraksja jest offline  
Stary 2012-05-13, 15:44   #4723
lexie42
Zakorzenienie

Cytat:
Fajny kolorek wybrałaś, taki delikatny rudy... ale jeśli będziesz kładła Khadi naturalną, to obawiam się że będziesz marchwa (Twoje są dosyć jasne). Może na początek połóż ją zmieszaną z maską glorii jako gloss? Orzechowe odcienie Khadi będą pewnie zbyt mało rude i nie osiągniesz spodziewanego efektu. A czym robiła użytkowniczka arachnea? Bo w galerii dziewczyny piszą co i jak kładły...
No właśnie dlatego boję sie tej Khadi naturalnej. Mówisz o tej masce gloria z auchana? Bo nawet ją posiadam
Użytkowniczka arachnea użyła Khadi Henna & Amla.
Dorzucam jeszcze jedno zdjęcie moich włosów, bez flesza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2230053.jpg (42,3 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez lexie42
Czas edycji: 2012-05-13 o 16:06
lexie42 jest offline  
Stary 2012-05-13, 15:51   #4724
Cjuban
Raczkowanie

Dziewczyny zamawiałyście hennę z shea.pl?. Wysyłka miała być w max 3 dni, a ja już chyba 5 czekam. Koleżanka mówiła, że zamawiała stamtąd też jakieś produkty i że w ogóle nie było z nimi kontaktu, jak się dodzwoniła okazało się, że nie mają tych produktów i ogólnie komedia. Nie wiem czy zacząć się martwić i pisać znowu do nich, czy czekać cierpliwie, aż paczka dojdzie.
24 25 26 27 28 29 30
włosy 27 cm, fale-typ 2a/2b, porowatość ekstremalnie niska.Szukam ENCANTO!
Cjuban jest offline  
Stary 2012-05-13, 16:09   #4725
diablica piekielnica
Rozeznanie

Savanoja dziekuje za odpowiedź czyli henne zalac woda o tem. 80 stopni i odczekac kilka godzin, a nastepnie dodac czysta amle? co zrobic zeby uzyskac braz, jesli nie moge dodac indygo bezposrednio do tej mieszanki? Jakie to skomplikowane na początku...

Edytowane przez diablica piekielnica
Czas edycji: 2012-05-13 o 16:11
diablica piekielnica jest offline  
Stary 2012-05-13, 20:33   #4726
ifrit
Zadomowienie

Witam
mam pytanie czy któraś wizazanka farbowała włosy po hennie farba chemiczna? ja próbowałam garnierem szamponem bez amoniaku i nie złapało rudosc przy odroscie ala miedziana po orzechowym brązie khadii jak była tak jest pomocy dziewczynki
czy moge silniejsza farba pomalowac z amoniakiem i czy nie wyjdzie kolor teczy?
dodam ze hennowałam raz i tylko przez godzine trzymałam , przez 2 tygodnie proteinowałam włosy kallosem by zmyc henne
Stary 2012-05-13, 21:15   #4727
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
dodam ze hennowałam raz i tylko przez godzine trzymałam , przez 2 tygodnie proteinowałam włosy kallosem by zmyc henne
Kallos ma w gruncie rzeczy mało protein

kosmetyki [urlhttp://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline  
Stary 2012-05-13, 23:00   #4728
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
No właśnie dlatego boję sie tej Khadi naturalnej. Mówisz o tej masce gloria z auchana? Bo nawet ją posiadam
Użytkowniczka arachnea użyła Khadi Henna & Amla.
Dorzucam jeszcze jedno zdjęcie moich włosów, bez flesza
Tak, tę maskę mam na myśli. Sama jej używałam kiedyś dodajac do paćki hennowej by lepiej się rozprowadzała. A ta henna z amlą ma w składzie różne ziółka i myślę, że spokojnie możesz na jakimś mniej widocznym kosmyku przetestować z godzinkę max początkowo. Może nie wyjdzie zbyt ostro. Czystą hennę to taczej tylko jako gloss bo inaczej bankowo wyjdzie na Twoich jasnych włosach mocna miedź a Ty chcesz tylko dodać ton

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Savanoja dziekuje za odpowiedź czyli henne zalac woda o tem. 80 stopni i odczekac kilka godzin, a nastepnie dodac czysta amle? co zrobic zeby uzyskac braz, jesli nie moge dodac indygo bezposrednio do tej mieszanki? Jakie to skomplikowane na początku...
Nie ma za co Ale czy trzeba rozłączać amlę? Bo ona ma działanie zakwaszające, czyli nie trzeba dodawać soku z cytryny. Te kilka godzin z henną nie powinno jej zaszkodzić Indygo za to im szybciej się położy tym lepiej. Był gdzieś w pierwszej części link do fajnej instrukcji "hennowej", przetłumaczonej na polski, może któraś z dziewczyn to go ma bo ja zgubiłam. Tam były ekstra informacje z przykładami na fotkach. Poszukaj w pierwszej części tego wątku, może znajdziesz...

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Witam
mam pytanie czy któraś wizazanka farbowała włosy po hennie farba chemiczna? ja próbowałam garnierem szamponem bez amoniaku i nie złapało rudosc przy odroscie ala miedziana po orzechowym brązie khadii jak była tak jest pomocy dziewczynki
czy moge silniejsza farba pomalowac z amoniakiem i czy nie wyjdzie kolor teczy?
Ja sobie kiedyś na hennowanych robiłam pasemka i wyszłam jak pstra kura. nic henny nie zmywa, musisz uzbroić się w cierpliwość albo popróbować przyciemnić jakimś brązem Khadi ale na rozjaśnienie to bym nie liczyła.
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-13, 23:13   #4729
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Chciałabym zaznaczyć, że Khadi nie jest jedyną firmą produkującą ziołowe farby do włosów. Są jeszcze Logona i Sante, które używają większej ilości farbujących ziół. Jest w nich chociażby orzech włoski zawierający brązowy barwnik. W Khadi tego nie znajdziemy. Niestety są droższe, ale chyba i tak warto spróbować.
Narazie się nie wypowiem szczegółowo o tych farbach, bo jestem w trakcie testowania. Będę używać brązów.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-05-13, 23:23   #4730
lexie42
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, tę maskę mam na myśli. Sama jej używałam kiedyś dodajac do paćki hennowej by lepiej się rozprowadzała. A ta henna z amlą ma w składzie różne ziółka i myślę, że spokojnie możesz na jakimś mniej widocznym kosmyku przetestować z godzinkę max początkowo. Może nie wyjdzie zbyt ostro. Czystą hennę to taczej tylko jako gloss bo inaczej bankowo wyjdzie na Twoich jasnych włosach mocna miedź a Ty chcesz tylko dodać ton

Czyli wybrać tą http://helfy.pl/henna-czerwona-amla-...cnienie-wlosow ?
czy tą http://www.khadi.pl/henna-amla-jatropha ?
czy jeszcze tą http://www.khadi.pl/henna-amla ?
Bo ja już sama nie wiem

Edytowane przez lexie42
Czas edycji: 2012-05-13 o 23:24
lexie42 jest offline  
Stary 2012-05-14, 00:35   #4731
ifrit
Zadomowienie

Cytat:

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Nie ma za co Ale czy trzeba rozłączać amlę? Bo ona ma działanie zakwaszające, czyli nie trzeba dodawać soku z cytryny. Te kilka godzin z henną nie powinno jej zaszkodzić Indygo za to im szybciej się położy tym lepiej. Był gdzieś w pierwszej części link do fajnej instrukcji "hennowej", przetłumaczonej na polski, może któraś z dziewczyn to go ma bo ja zgubiłam. Tam były ekstra informacje z przykładami na fotkach. Poszukaj w pierwszej części tego wątku, może znajdziesz...

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Ja sobie kiedyś na hennowanych robiłam pasemka i wyszłam jak pstra kura. nic henny nie zmywa, musisz uzbroić się w cierpliwość albo popróbować przyciemnić jakimś brązem Khadi ale na rozjaśnienie to bym nie liczyła.
ja chce przyciemnić właśnie rozjaśnianie absolutnie... henna nie wchodzi w gre bo mam za delikatne włosy robia sie bardzo suche, tępe
Stary 2012-05-14, 07:45   #4732
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:

Ja ostatnio farbowałam tą trzecią i wyszedł mi brąz z ciepłym odcieniem miedzi- bardzo intensywnym w słoneczku. Gdy jest już mniej słonecznie na dworze mam brąz.Mój kolor wyjściowy to średni brąz. Na pewno nie mam na głowie intensywnej miedzi.Co więcej, wydaje mi się, że po kilku dniach kolor mi jeszcze przyciemniał. Nie ma w nim mahoniu ani żadnej czerwieni, przynajmniej u mnie.
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-05-14, 08:45   #4733
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cjuban Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamawiałyście hennę z shea.pl?. Wysyłka miała być w max 3 dni, a ja już chyba 5 czekam. Koleżanka mówiła, że zamawiała stamtąd też jakieś produkty i że w ogóle nie było z nimi kontaktu, jak się dodzwoniła okazało się, że nie mają tych produktów i ogólnie komedia. Nie wiem czy zacząć się martwić i pisać znowu do nich, czy czekać cierpliwie, aż paczka dojdzie.
W zeszłym tygodniu zamawiałam tam czystą hennę, doszła mi po 2 dniach czyli błyskawicznie Jeśli masz wątpliwości spróbuj zadzwonić. Więcej się dowiesz, bo przypuszczam, że maile to nie jest najlepsza forma kontaktu jeśli oczekujesz szybkiej odpowiedzi.
gusia825 jest offline  
Stary 2012-05-14, 09:17   #4734
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Wydaje mi się że ta trzecia powinna wyjść najłagodniejsza (najmniej czerwona). Ale spróbuj na początek jakieś pasmo mniej widoczne na godzinkę max posmarować.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
ja chce przyciemnić właśnie rozjaśnianie absolutnie... henna nie wchodzi w gre bo mam za delikatne włosy robia sie bardzo suche, tępe
hmmm... to dziwne, bo powinno być wręcz odwrotnie...
Może masz zniszczone, wysuszone włosy wcześniejszymi zabiegami? Henna daje taki jakby tępy efekt gdy włosy są mokre, ale po wyschnięciu stają się błyszczące, jędrne (nie umiem inaczej tego nazwać). Zauważ, że stosowanie szkodliwych kosmetyków (te wszystkie upiększacze w rodzaju silikonów, nabłyszczacze) nie dbają tak naprawdę o zdrowie włosów tylko je upiększają. Ale to pozorne, bo przy okazji niszczą, wysuszają, przerabiają włosy na siano. Ja zaczęłam hennować farbowane wcześniej chemią na ciemny brąz, ale ponieważ postanowiłam zapuszczać to by uniknąć efektu ciągłego niszczenia przypomniałam sobie o hennie i nie żałuję. Pomimo nie podcinania końcówki mam zdrowe, lśniące calutkie włosy... a że trochę tępe na mokro - nie szkodzi. Po wyschnięciu robią się idealne. Ważna też jest woda którą myjemy bo przeważnie jest zła i twarda i to też się przyczynia do szorstkości włosów dlatego problemu na pewno nie będzie stosując na krótko odżywkę
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 09:32   #4735
lexie42
Zakorzenienie

Cytat:
Ja ostatnio farbowałam tą trzecią i wyszedł mi brąz z ciepłym odcieniem miedzi- bardzo intensywnym w słoneczku. Gdy jest już mniej słonecznie na dworze mam brąz.Mój kolor wyjściowy to średni brąz. Na pewno nie mam na głowie intensywnej miedzi.Co więcej, wydaje mi się, że po kilku dniach kolor mi jeszcze przyciemniał. Nie ma w nim mahoniu ani żadnej czerwieni, przynajmniej u mnie.
No tak ale Twoje wyjściowe włosy to był średni brąz dlatego takie Ci wyszły.
Cytat:
Wydaje mi się że ta trzecia powinna wyjść najłagodniejsza (najmniej czerwona). Ale spróbuj na początek jakieś pasmo mniej widoczne na godzinkę max posmarować.
Chyba skuszę się właśnie na tą ostatnią, bo nawet na stronie jest napisane, że pogłębia naturalną barwę. Więc zacznę od tego i to jest chyba ta henna którą farbowała jedna z użytkowniczek której efekt mi się podobał No i oczywiście najpierw zrobię test tak jak radzisz Szkoda tylko, że akurat tej henny nie ma na helfach bo będę tam zamawiać oleje.
Dzięki wielkie za pomoc
lexie42 jest offline  
Stary 2012-05-14, 10:37   #4736
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
No tak ale Twoje wyjściowe włosy to był średni brąz dlatego takie Ci wyszły.

Chyba skuszę się właśnie na tą ostatnią, bo nawet na stronie jest napisane, że pogłębia naturalną barwę. Więc zacznę od tego i to jest chyba ta henna którą farbowała jedna z użytkowniczek której efekt mi się podobał No i oczywiście najpierw zrobię test tak jak radzisz Szkoda tylko, że akurat tej henny nie ma na helfach bo będę tam zamawiać oleje.
Dzięki wielkie za pomoc
Ja tą (w tym jakby słoiku) widziałam w pobliskim sklepiku z ziołami etc... może gdzieś koło siebie tez masz taki sklepik? Bo ja całkiem przypadkiem trafiłam kupując olej lniany
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 10:51   #4737
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Był gdzieś w pierwszej części link do fajnej instrukcji "hennowej", przetłumaczonej na polski, może któraś z dziewczyn to go ma bo ja zgubiłam. Tam były ekstra informacje z przykładami na fotkach. Poszukaj w pierwszej części tego wątku, może znajdziesz...
Pewnie mowa o:

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-05-14, 10:59   #4738
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Tak, tak tak
Dzięki za tego linka już go nie zgubię... mam nadzieję
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 10:59   #4739
lexie42
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tą (w tym jakby słoiku) widziałam w pobliskim sklepiku z ziołami etc... może gdzieś koło siebie tez masz taki sklepik? Bo ja całkiem przypadkiem trafiłam kupując olej lniany
Właśnie jest u mnie w mieście taki sklepik z ziołami. W sumie olejek kokosowy mi się kończy więc wybiorę się i zobaczę czy znajdę tam tą henne Chociaż ostatnio jak tam poszłam i zapytałam o olejek sesa to kobieta stwierdziła, że nie istnieje taki olejek i coś musiałam pomieszać i jakaś taka niemiła ta kobieta :P
lexie42 jest offline  
Stary 2012-05-14, 11:24   #4740
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Właśnie jest u mnie w mieście taki sklepik z ziołami. W sumie olejek kokosowy mi się kończy więc wybiorę się i zobaczę czy znajdę tam tą henne Chociaż ostatnio jak tam poszłam i zapytałam o olejek sesa to kobieta stwierdziła, że nie istnieje taki olejek i coś musiałam pomieszać i jakaś taka niemiła ta kobieta :P
Ja taką jedną babeczkę sprzedającą w budzie na bazarku zioła i miedzy innymi hennę Eldu sama przekonywałam o wyższości stosowania tych barwnikow nad chemicznym Patrzyła na mnie jak na kosmitkę i niedowierzała, że to co mam na głowie to efekt henny właśnie. A oleje to niestety głównie spożywcze kojarzą. Sesę używałam, ale jakoś nie przestały mi wypadać włosy, dopiero Radicalowa wcierka mi pomogła. A szkoda, bo uwielbiam zapach Sesy i Dabura Tak dopieszczona się czułam z nim na głowie
Savanoja jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości